Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.794
|
čitano: 10.874.815
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Gogo222 kaže...
Misliš Mi note 10 lite

Ne nego baš na Mi Note 10 

Zna naletiti sa cijenom oko 2000kn, ponudiš 1800kn i eto ga.

Evo sad ima jedan za 2000kn, kao nov + garancija. Piše da je fiksno, ali ništa ne košta ponuditi 100-200kn manje.

 

Ja sam ga uzeo ima mjesec dana za 1800kn, star mjesec dana, garancija 2. godine. Bilo mi je žao propustiti tu priliku.

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ljudi,

 

trebao bih preporuku nekog moba za stariju osobu. Znači, do 1000 kn, što jeftinije, a da je fluidan s osnovnim funkcijama (razgovori i poruke, možda internet ako se nauči).

 

Računao sam da bih mu možda uzeo Redmi 9C. Ima samo 3 GB rama, ali mislim da je to za osnovne funkcije dosta. Ima možda neka bolja/jeftinija opcija od toga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Domdom32 kaže...

Bok ljudi,

 

trebao bih preporuku nekog moba za stariju osobu. Znači, do 1000 kn, što jeftinije, a da je fluidan s osnovnim funkcijama (razgovori i poruke, možda internet ako se nauči).

 

Računao sam da bih mu možda uzeo Redmi 9C. Ima samo 3 GB rama, ali mislim da je to za osnovne funkcije dosta. Ima možda neka bolja/jeftinija opcija od toga?

 Motorola E6s. Jednostavan softver, 4GB RAM i 64 GB memorija - 854kn. Nisu škrtarili s RAM-om pa će duže vrijeme raditi bez štekanja i problema. Nije prevelik, masa samo 160g. Za nezahtjevnog korisnika sasvim dobar izbor.

 

https://www.protis.hr/products/details/smartphone-motorola-e6s-61-4gb-64gb-android-9-sivi/160188?

 

Jaču bateriju ima Realme C11 - 5000 mAh, ispod 800kn.... 3GB RAM, veće dimenzije i težina.

 

https://aloalo.hr/realmec11-3-32gb-ds-sivi-proizvod-14455/?

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 19:21 (vepar).
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Domdom32 kaže...

Bok ljudi,

 

trebao bih preporuku nekog moba za stariju osobu. Znači, do 1000 kn, što jeftinije, a da je fluidan s osnovnim funkcijama (razgovori i poruke, možda internet ako se nauči).

 

Računao sam da bih mu možda uzeo Redmi 9C. Ima samo 3 GB rama, ali mislim da je to za osnovne funkcije dosta. Ima možda neka bolja/jeftinija opcija od toga?

 TCL 10L ovdje i sada na akciji za 999,00 kn:

 

https://www.alles.hr/tcl-mobilni-telefon-10l-6gb64gb

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Odlični popusti. Alcatel 3X 6/128 - 999kn.

https://www.alles.hr/alcatel-mobilni-telefon-3x-6gb128gb-5061u-zeleni
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

frend je narucio 2 moba..s20ultra i s21+..kojeg da ostavi a kojeg da proda dalje..ja mu savjetujem ultru.po meni bolji uredjaj..i nezeli nista drugo osim samsunga...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 18:37 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

treba mi pomoć oko moba do cca 1700 kn. pregledao sam dosta modela Xiaomi ali problem mi je sto su svi 6,5 ili 6,6"

ima li išta da je bar malo manje. Mislio sam uzeti 6 GB Ram-a iako nisam neki zahetjevni korisnik.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pa nije 6.5 baš veliko. I dobro si krenuo gledati. U toj klasi su Redmi najisplativiji. Možda čak i neki poco. Iako, moja preporuka je Realme 7.

Ako baš inzistiraš na malom, pogledaj Samsung A41.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 20:24 (Dachande).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nemo nemo kaže...
Domdom32 kaže...

Bok ljudi,

 

trebao bih preporuku nekog moba za stariju osobu. Znači, do 1000 kn, što jeftinije, a da je fluidan s osnovnim funkcijama (razgovori i poruke, možda internet ako se nauči).

 

Računao sam da bih mu možda uzeo Redmi 9C. Ima samo 3 GB rama, ali mislim da je to za osnovne funkcije dosta. Ima možda neka bolja/jeftinija opcija od toga?

 TCL 10L ovdje i sada na akciji za 999,00 kn:

 

https://www.alles.hr/tcl-mobilni-telefon-10l-6gb6


Ovo po specifikaciji izgleda jako dobro.
Koliko su kvalitetni ti mobiteli?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav ljudi.
Evo mali update na moj prijašnji post na stranici 1064.

Na kraju sam ipak vratio S20 FE Exynos verziju.
Mobitel me zaista oduševio sa svime osim baterijom.

Tako da sam odlučio kupit 5g varijantu sa SD-om.
Baš sam danas poslao upit na Samsung Hrvatska da li mi vrijedi garancija i ovdje ako kupim iz Europe (preko Amazona ili ebay-a).

Evo i odgovora:

Zahvaljujemo Vam što ste kontaktirali Samsung!
Po pitanju Vašeg zahtjeva, obavještavamo Vas sljedeće:
Za uređaje kupljene na područje EU, jamstvo važi i u Hrvatskoj. Ako uređaj je za drugo tržište koje nije EU, u tom slučaju jamstvo ne važi kod nas.

E sada mene zanima. Kako na Amazonu ili ebayu znam da je uređaj iz EU kako bi mi vrijedilia garancija.
Imam kompića u Minhenu, jel zna netko koji dobar webshop dućan u Minehnu pa da od tamo naručim i on pokupi?

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 17:11 (Flas1987).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne kužim kak ti se da toliko zezati s tim.
Uzmi neku poštenu alternativu i bok.

Xiaomi neki ili OnePlus. Ne taj plastični Samsung sad tražit iz Amerike ili kud i plaćati carine, poreze. Dva normalna telefona kupiš.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jesi koristio S20 FE? To što je plastičan je samo plus.
Također bio plastičan ili stakleni svakako ide u masku, tako da ne kužim zakaj ti je staklo bolje. Ti svoj stakleni ne stavljaš u masku?
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nikad nisam masku koristio. Ni futrolu. Ništa.

Mrzim taj feeling. A navikao sam se već s godinama pazit do te mjere da mi nikakav problem nije. Nikad ga ne stavljam na goli stol, već na stolnjak ili salvetu. I kad ga prodajem nakon godinu dvije, telefon izgleda ko novi. Evo, sad prodavao mi 9t, frajer nije mogao vjerovati. A još manje kad sam rekao da nikad u futrolu nije ušao.
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo da probam još jednom.

Može li mi netko reći nešto o TCL 10L 6gb/64 gb?
Nisam ništa čuo o njima, a karakteristike su odlične.
A cijena još bolja u Allesu na akciji.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Flas1987 kaže...
E sada mene zanima. Kako na Amazonu ili ebayu znam da je uređaj iz EU kako bi mi vrijedilia garancija.

 Pitaj ih, najlakše i najbrže rješenje.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
olivier kaže...

Evo da probam još jednom.

Može li mi netko reći nešto o TCL 10L 6gb/64 gb?
Nisam ništa čuo o njima, a karakteristike su odlične.
A cijena još bolja u Allesu na akciji.

Delete...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 18:52 (vepar).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
olivier kaže...

Evo da probam još jednom.

Može li mi netko reći nešto o TCL 10L 6gb/64 gb?
Nisam ništa čuo o njima, a karakteristike su odlične.
A cijena još bolja u Allesu na akciji.

 Mislim da ne možeš pogriješiti za te novce. Evo i dobre recenzije...

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dado1977 kaže...

treba mi pomoć oko moba do cca 1700 kn. pregledao sam dosta modela Xiaomi ali problem mi je sto su svi 6,5 ili 6,6"

ima li išta da je bar malo manje. Mislio sam uzeti 6 GB Ram-a iako nisam neki zahetjevni korisnik.

Važnije su same dimenzije i ergonomija nego veličina ekrana. Zaboravi na 6 inča ili manje, to je danas rijetkost.

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Poz ljudi, evo ja san dobia iphone 11 64gb na poklon ali preferiran android i mislia san ga prodat ili zamijenit. Cili zivot iman samsung i ova S5ica mi je trajala 5 godina. Istrazujem danima vec i naiden na s20 i s20+, taman da cu prodat iphone kad vidin da se svi zale na exynos u samsunga (ali doslovno svi) i to zagrijavanje me skroz odbilo. Onda S20FE skuzin da je vrhunski, da bi skuzia da 5G verzije nema u Hrv (tj ima al je preskupa, meni treba nesto do 4500kn). Oneplus 8 kazu da je basic i kamera da je nikakva...ja ne znan sta da vise radin ni gdje da trazin. Treba bi bar 6gb rama i 125 memorije, kamera po mogucnosti da je dobra jer dosta slikan, da je fluidan, ne zagrijava, baterija da traje i da se brzo puni. Prethodnih godina se tocno znalo koji mobitel ti moze ovo sve pruzit, sad su doslovno svi od prvog do zadnjeg smece i svaki ima bar neku manu, to je nevjerovatno da ti ne mozes posten mobitel vise nac. Doslovno me dovelo do toga da se sad premisljan da zadrzin ovaj iphone 11 iako me ios nervira kao i punjenje od 4 sata.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Lani san tia kupit oneplus 7 pro jer je mobitel savrsenstvo al sad ne znan koliko mi je pametno uzimat ga na njuskalu starog godinu dana. Ono bas razocaranje da ne mozes kvalitetan mobitel nac koji te nece zajebavat. Svi se na nesto zale.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@Bruno555

Zadrži iPhone i kupi si brzi punjač.
12 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Iskreno nedavno sam uzeo neplanski Huawei mate 20 pro koji je sada istina dosta star, ali i dalje lijepo radi a baterija uz dosta igranja izgura dan tako da sumnjam u to da se ne može naći normalan mobitel za solidne novce. Jedino unaprijed odredite što Vam je jako bitno i onda tražite prema tome.  

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mi 11
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mi11 se grije luđački, SD888 je fail...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi jel ima tko ovdje Realme 6 i da ima probleme sa spajanjem/odspajanjem s wifija i opcenito povezanosti s wifi mrezom? Na netu nalazim dosta problema, ali nikakvog rjesenja pa ako netko ima kakvu ideju neka kaze jer me ovo izluduje, a tesko je takav "softwareski" problem istjerat na garanciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Mi11 se grije luđački, SD888 je fail...

 

ugrije se kad vrtiš benchmark test 2h, nešto što obični korisnici rade barem tri puta dnevno...

 

gamer34 kaže...

Ljudi jel ima tko ovdje Realme 6 i da ima probleme sa spajanjem/odspajanjem s wifija i opcenito povezanosti s wifi mrezom? Na netu nalazim dosta problema, ali nikakvog rjesenja pa ako netko ima kakvu ideju neka kaze jer me ovo izluduje, a tesko je takav "softwareski" problem istjerat na garanciju.

Siguran sam da nema, Realme nema problema, samo Xiaomi ima problema.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ugrijat će se i usporavat kad igraš igre. Zatim ljeti kod visokih temperatura, snimanja kamerom. Nedopustivo za top flagship procesor ili za Xiaomi ako je stavio neadekvatno hlađenje. Možda je i softver u pitanju. Ali trenutno po meni, nije za preporuku
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gamer34 kaže...

Ljudi jel ima tko ovdje Realme 6 i da ima probleme sa spajanjem/odspajanjem s wifija i opcenito povezanosti s wifi mrezom? Na netu nalazim dosta problema, ali nikakvog rjesenja pa ako netko ima kakvu ideju neka kaze jer me ovo izluduje, a tesko je takav "softwareski" problem istjerat na garanciju.

imao 6, sad je kod žene. Nikakvh problema s Wi-Fijem. Backup i reset na tvorničke postavke, pa test bez instalacije ikakvih dodatnih aplikacija. Ako se problem nastavi i ako je prisutan na SVIM bežičnim mrežama, reklamirati, nema druge. 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

SD888 je čisti fail ponavljam. IQOO 7 na Snapdragonu 888 ima isti problem kao Mi11. Pregrijavanje, a onda ide spuštanje radnog takta. Sve će to utjecati na performanse, trajanje baterije, snimanje 4k videa... A tek kad ljeti bude toplo, mogu zamisliti kuhanje 

 

 

 

 

 

Mi 11 Genshin Impact....

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 13:31 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa!

 

Trebao bih izabrati neki uredaj iz A1 pretplate, a meni ne treba...

 

Ima li netko da mu treba uredaj srednjeg ranga?

 

Npr. Huawei P40 Lite za 1200kn ili neki drugi uredaj na kojeg me izade slicno mjesecno davanje u A1 webshopu?

 

 

Javite se slobodno ako imate pitanja...

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 8:55 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice