Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.740
|
čitano: 10.860.754
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
UVIJEK VJERNI kaže...
Džaba ti broj. Ponuda je isključivo za mene

 

A jesi ga skužio al i poklopio .

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...
Mala pomoć: imam mi 9t cca 18 mjeseci i baterija mi lagano gubi kapacitet pa bih kupio novi mobitel (inače s istim sam vrlo zadovoljan).
Neki osnovni kriteriji:
Cijena oko 2000kn
Veličina kao i mi 9t
Dual sim
Kamera barem kao na mi9t
Ne igram igre na mobu
90Hz/120Hz ekran može
NFC

 Poco X3 

 

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/xiaomi-poco-x3-nfc-6gb-64gb-sivi-1830/?

 

Realme 6 Pro

 

https://aloalo.hr/realme6pro-8-128gb-crvena-proizvod-14002/?

 

 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...
Mala pomoć: imam mi 9t cca 18 mjeseci i baterija mi lagano gubi kapacitet pa bih kupio novi mobitel (inače s istim sam vrlo zadovoljan).
Neki osnovni kriteriji:
Cijena oko 2000kn
Veličina kao i mi 9t
Dual sim
Kamera barem kao na mi9t
Ne igram igre na mobu
90Hz/120Hz ekran može
NFC

Najbliži tome je Realme 7 Pro.

(mali ko 9T, OLED, dual sim, NFC, plus ima superbrzo 65W punjenje, stereo zvučnike, SD utor, 3.5 utor, 3god garancija...ukratko - odličan mališa)

 

Ostali su ili preveliki ili nemaju OLED ili preskupi. Ali teško ćeš za 2soma dobiti OLED s 90/120 Hz. Mislim da nema šanse. A u tom slučaju, rađe uzmi OLED bez 90Hz, nego IPS sa 90Hz. Nakon Mi 9T i OLED-a i always on ekrana, falit će ti, vjeruj mi.

 

Idući prag bi bio OnePlus Nord za 3 soma (iako zna biti na akciji za 2600-2700), jer zadovoljava sve kriterije, a dodaje i 90 Hz (iako nema SD utor, 3.5 utor i stereo zvučnike te 30W punjenje naspram 65W).

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 9:28 (Dachande).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...
Mala pomoć: imam mi 9t cca 18 mjeseci i baterija mi lagano gubi kapacitet pa bih kupio novi mobitel (inače s istim sam vrlo zadovoljan).
Neki osnovni kriteriji:
Cijena oko 2000kn
Veličina kao i mi 9t
Dual sim
Kamera barem kao na mi9t
Ne igram igre na mobu
90Hz/120Hz ekran može
NFC

 jesi siguran da je baterija, da nije do softvera, na kojem si romu i koja verzija (global ili eea)

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da, definitivno bi se trebalo malo poigrati s SW-om. Probati staviti možda BBS ili neki drugi app za praćenje potrošača baterije.

Ja imam RN5 Pro cirka 2.5god i još uvijek iz njega mogu izvući 6-7h sot (i kao novi nije bilo niš puno više). Tak da mi je malo sumnjivo da se nakon 18mj pozna značajniji pad kapaciteta.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samo bih dodao da to kačenje na superbrzo punjenje nema smisla jer ono sigurno ostavlja traga na bateriji, bez obzira na napredak u njihovoj konstrukciji i izolatorima. Ako se sad računa da će baterija nakon 400-500 ciklusa punjenja imati 60% početnog kapaciteta, onda mogu samo zamisliti koliko će ju brzo punjenje još dodatno smrdati, tako da ono kod kupnje novog moba ne bi trebao biti odlučujući momenat... znam da će sad svi reći za 2-3 godine ću ionako kupiti novi mob, ali eto, morao sam...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da, stoji i to, ali mislim da to na ovim starijim uređajima s 18W quick-chargeom ne dolazi toliko do izažaja. Tolko ima npr. RN5, a mislim da i spomenuti Mi 9t. Još je čak i moja stara Xperia Z3 pred ohoho godina imala tih 18w.

 

Druga stvar su ovi noviji mobovi s laptop punjačima od 60W.

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Lijep pozdrav, zamolila bih vas za preporuku smartphone-a za mamu.
Njoj zbilja ništa nije prioritet osim eventualno baterije.
Domet korištenja joj je WhatsApp, a fotografiju ili video tu i tamo snimi. 
Dakle, nešto što joj neće riknuti unutar (barem) dvije godine, a da nije preskupo i ima osnovne komponente jednog smartphone-a.
Dosad je koristila androide pa joj samo to dolazi u obzir jer cemo inace iznova uciti osnove koristenja pa ce poludit zajedno samnom. 
Sto se cijene tice doslovno neka bude najniza moguca (njena zelja). Ako je 600kn - odlicno, ako je 1000 - malo manje odlicno, ali izvedivo (takav princip kupovine) 
Unaprijed vam hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
16OR kaže...
tomislav10 kaže...
Mala pomoć: imam mi 9t cca 18 mjeseci i baterija mi lagano gubi kapacitet pa bih kupio novi mobitel (inače s istim sam vrlo zadovoljan).
Neki osnovni kriteriji:
Cijena oko 2000kn
Veličina kao i mi 9t
Dual sim
Kamera barem kao na mi9t
Ne igram igre na mobu
90Hz/120Hz ekran može
NFC

 jesi siguran da je baterija, da nije do softvera, na kojem si romu i koja verzija (global ili eea)

 

12.0.3.

Kupljen u Hrvatskoj, dakle europski ROM

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
HejZebro! kaže...

Sto se cijene tice doslovno neka bude najniza moguca (njena zelja). Ako je 600kn - odlicno, ako je 1000 - malo manje odlicno, ali izvedivo (takav princip kupovine) 
Unaprijed vam hvala!

 Bliže 600kn - Redmi 9c. Uzeo sam ga u sličnoj situaciji, 750kn u Wow-shopu, na njuški ga možda nađeš i jeftinije.

 

Nešto bolje - Redmi 9, Poco M3 (oba su cca 1000kn, na njuški se nađu jefitnije) i pretpostavljam da bi se našao i neki Realme, no tu bi ti netko drugi mogao sugerirati neki model.

S Poco M3 sam ja imal oko 12-13h sot-a, tak da njegovih 6000mah fakat super drži.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 16:10 (speedy56).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Corto_1973 kaže...

Samo bih dodao da to kačenje na superbrzo punjenje nema smisla jer ono sigurno ostavlja traga na bateriji, bez obzira na napredak u njihovoj konstrukciji i izolatorima. Ako se sad računa da će baterija nakon 400-500 ciklusa punjenja imati 60% početnog kapaciteta, onda mogu samo zamisliti koliko će ju brzo punjenje još dodatno smrdati, tako da ono kod kupnje novog moba ne bi trebao biti odlučujući momenat... znam da će sad svi reći za 2-3 godine ću ionako kupiti novi mob, ali eto, morao sam...

Ne bi trebalo, evo Xiaomi je sa 120W podigao trajanje baterije na 800 punjenja i gubitak samo do 10%, dok je ranije na 400 punjenja gubitak bio do 40%. E sad kako će se u praksi pokazati, bumo videli.

 

https://en.gizchina.it/2020/08/xiaomi-mi-10-ultra-120w-55w-spiegate/

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Da, to je nova tehnologija s baterijom u 2 dijela i novim izolatorima od grafena (ako se ne varam). Tu se očekuje poduplavanje broja ciklusa upravo iz razloga što je baterija iz 2 dijela. Ali isto tako za njih treba osigurati dobro hlađenje. Osobno mislim da porast temperature tokom punjenja poprilično utječe na životni vijek baterije. U svakom slučaju napredak. Sad se postavlja pitanje čemu ako mijenjamo mobitele unutar 4-5 godina... naprosto istekne podrška za iste i pojave se nove điđe-miđe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 19:44 (Corto_1973).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
HejZebro!

Možda bolje Redmi 9. Poco M3 je novi i ima pomalo bugovit soft trenutno.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 19:49 (Corto_1973).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Corto_1973 kaže...
Da, to je nova tehnologija s baterijom u 2 dijela i novim izolatorima od grafena (ako se ne varam). Tu se očekuje poduplavanje broja ciklusa upravo iz razloga što je baterija iz 2 dijela. Ali isto tako za njih treba osigurati dobro hlađenje. Osobno mislim da porast temperature tokom punjenja poprilično utječe na životni vijek baterije. U svakom slučaju napredak. Sad se postavlja pitanje čemu ako mijenjamo mobitele unutar 4-5 godina... naprosto istekne podrška za iste i pojave se nove điđe-miđe...

Da slažem se, temperatura je najveći neprijatelj baterije. Često ljudi ljeti ostave mob na suncu ne razmišljajući. On ima softwaresku zaštitu od pregrijavanja, ali recimo ako je ugašen to neće djelovati.

 

Misliš da mijenjamo mobitele svakih 4-5 godina? Ako je suditi tu prema ekipi na forumu to se mijenja svakih par mjeseci. 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...
16OR kaže...
tomislav10 kaže...
Mala pomoć: imam mi 9t cca 18 mjeseci i baterija mi lagano gubi kapacitet pa bih kupio novi mobitel (inače s istim sam vrlo zadovoljan).
Neki osnovni kriteriji:
Cijena oko 2000kn
Veličina kao i mi 9t
Dual sim
Kamera barem kao na mi9t
Ne igram igre na mobu
90Hz/120Hz ekran može
NFC

 jesi siguran da je baterija, da nije do softvera, na kojem si romu i koja verzija (global ili eea)

 

12.0.3.

Kupljen u Hrvatskoj, dakle europski ROM

kupljen u hrvatskoj moze biti i global rom, nema pravila, netko dobi eu tj EEA rom, netko globalni

al dobro

 

meni baterija isto na 12,0,3 slabija, i to osjetno, vratio ga jucer na 12.0.2 pa cemo vidjet

 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sjebao mi9t, može preporuka 2200-2500 kuna? Može veći i da je amoled. Inače što sličniji, nebi baš downgrade mobitela. Hvala

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Et_Tu_Brute? kaže...

Sjebao mi9t, može preporuka 2200-2500 kuna? Može veći i da je amoled. Inače što sličniji, nebi baš downgrade mobitela. Hvala

 Rastegni na 2800

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Mobiteli-i-dodaci/Mobiteli/Xiaomi-Poco-F2-Pro-5G-DS-6GB-128GB%2C-plava%2C-mobitel/p/EK000317825

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
16OR kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

Sjebao mi9t, može preporuka 2200-2500 kuna? Može veći i da je amoled. Inače što sličniji, nebi baš downgrade mobitela. Hvala

 Rastegni na 2800

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Mobiteli-i-dodaci/Mobiteli/Xiaomi-Poco-F2-Pro-5G-DS-6GB-128GB%2C-plava%2C-mobitel/p/EK000317825

 Hvala, vjerovatno bi ga i uzeo da mogu na rate preko svoje kartice.

Na sancta domenici mogu, ima li tamo išta zanimljivo? Od ponude, oko 2500kn, ajd 2800-3000 ako stvarnooo vrijedi.

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli.html

Ubi bene, ibi patria.
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fulo si period. Akcije su gotove...
Bilo je genijalnih do prije dva dana.

Sad u Sancti za te pare jedino Mi 10 lite. Znači Mi 10 lite, ne Mi 10T lite, jer on ima IPS.

Ostalo ništa. A51, ali bezveze.

Ako ne mora bit Sancta, uzmi jeftiniji Realme 7 pro ili skuplji Poco F2 pro.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 8:12 (Dachande).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Et_Tu_Brute? kaže...

Sjebao mi9t, može preporuka 2200-2500 kuna? Može veći i da je amoled. Inače što sličniji, nebi baš downgrade mobitela. Hvala

Ako ti je taj dovoljno brz ja bi na tvom mjestu pogledao Xiaomi Mi Note 10 na njuškalu se može naći za oko 1800kn sa garancijom. Za te novce to je poklon.

Dobiješ mrvu bolji SoC nego što ti je na Mi 9T, ali zato dobiješ daleko bolje kamere, bateriju, gotovo duplo brže punjenje, malo precizniji AMOLED.

 

Provjeri kod Bijelića koliko te dođe popravak displaya za taj Mi 9T, ali ako je preko 1200kn po meni je bolje uzeti Mi Note 10.

 

Ako želiš nešto jače i brže onda gledaj Poco F2 Pro, ali on ti je oko 2800kn.

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
HejZebro! kaže...

Lijep pozdrav, zamolila bih vas za preporuku smartphone-a za mamu.
Njoj zbilja ništa nije prioritet osim eventualno baterije.
Domet korištenja joj je WhatsApp, a fotografiju ili video tu i tamo snimi. 
Dakle, nešto što joj neće riknuti unutar (barem) dvije godine, a da nije preskupo i ima osnovne komponente jednog smartphone-a.
Dosad je koristila androide pa joj samo to dolazi u obzir jer cemo inace iznova uciti osnove koristenja pa ce poludit zajedno samnom. 
Sto se cijene tice doslovno neka bude najniza moguca (njena zelja). Ako je 600kn - odlicno, ako je 1000 - malo manje odlicno, ali izvedivo (takav princip kupovine) 
Unaprijed vam hvala!

 Motorola E6s za 899kn. 4GB RAM-a i 64GB memorije. Bolje je po meni uzeti nešto s više RAM-a, nego one Redmi s 2 gige RAM-a. To jedva radi sad, a zamisli kroz 2-3 godine 

 

https://www.protis.hr/products/details/smartphone-motorola-e6s-61-4gb-64gb-android-9-sivi/160188?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 17:52 (vepar).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
HejZebro! kaže...

Lijep pozdrav, zamolila bih vas za preporuku smartphone-a za mamu.
Njoj zbilja ništa nije prioritet osim eventualno baterije.
Domet korištenja joj je WhatsApp, a fotografiju ili video tu i tamo snimi. 
Dakle, nešto što joj neće riknuti unutar (barem) dvije godine, a da nije preskupo i ima osnovne komponente jednog smartphone-a.
Dosad je koristila androide pa joj samo to dolazi u obzir jer cemo inace iznova uciti osnove koristenja pa ce poludit zajedno samnom. 
Sto se cijene tice doslovno neka bude najniza moguca (njena zelja). Ako je 600kn - odlicno, ako je 1000 - malo manje odlicno, ali izvedivo (takav princip kupovine) 
Unaprijed vam hvala!

 Motorola E6s za 899kn. 4GB RAM-a i 64GB memorije. Bolje je po meni uzeti nešto s više RAM-a, nego one Redmi s 2 gige RAM-a. To jedva radi sad, a zamisli kroz 2-3 godine 

 

https://www.protis.hr/products/details/smartphone-motorola-e6s-61-4gb-64gb-android-9-sivi/160188?

 

3000mah baterija je na toj motoroli...

 

Realme c11 3/32 sa 5000mah baterijom je IMO bolji izbor, a ide za 800tinjak kuna...

 

Za opaliti fotku i WhatsApp je 3gb RAMa sasvim ok. 

 

Moja preporuka je ipak malo skuplji Xiaomi Redmi 9.

4/64, ogromna baterija, solidna kamera i procesor. Kupuje se mob za par godina pa tih parsto kuna nebi trebalo gledati. Tu je oko 1200.

 

 

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Tu Motorolu sam predložio jer je softverski jednostavnija od Redmija i Realmea. Baterija nije minus za nekog nezahtjevnog, mogla bi potrajati i dva dana, a brže se i napuni. Redmi 9 4/64 je preko tisuću kuna...Onda je bolje uzeti Poco M3 s 6000 mAh baterijom za 1140kn. Kad smo već u tom rangu cijena, najbolji izbor od svih je Realme 6s za 1199kn....

 

https://www.abrakadabra.com/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Mobiteli-i-dodaci/6S-4-64GB/p/100FFI4?

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 7:27 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima, razmisljam o kupnji novog mobitela pa bih vas molila za neke prijedloge. Najbitnija mi je zapravo kamera i da su fotke dobre, nemam nekih posebnih preferencija drugih. Veći ekrani su mi sasvim u redu, do sad sam koristila Samsung većinom ali sigurno se lako priviknem na bilo koji. 

 

Gledala sam Samsung Galaxy A51, Samsung Galaxy A71 i Xiaomi Redmi Note 9 Pro... u pravilu taj cjenovni rang do 2600 kn otprilike. 

 

Hvala svima! 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Uzmi A71 ili čekaj A72
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
girl_12_3 kaže...

Pozdrav svima, razmisljam o kupnji novog mobitela pa bih vas molila za neke prijedloge. Najbitnija mi je zapravo kamera i da su fotke dobre, nemam nekih posebnih preferencija drugih. Veći ekrani su mi sasvim u redu, do sad sam koristila Samsung većinom ali sigurno se lako priviknem na bilo koji. 

 

Gledala sam Samsung Galaxy A51, Samsung Galaxy A71 i Xiaomi Redmi Note 9 Pro... u pravilu taj cjenovni rang do 2600 kn otprilike. 

 

Hvala svima! 

Uređaji koje si nabrojala su iz različitih kategorija, A51 i RN9Pro su low-budget uređaji, dok je A71 medium-budget.

 

Koliko vidim cijene su sljedeće:

Redmi Note 9 Pro 1700kn

A51 1900kn
A71 2600kn

 

Ako gledamo samo ta tri uređaja RN9 Pro je bestbuy, prednost A51 i A71 je AMOLED display, ali RN9 Pro ima bolju bateriju i kamere od A51, a A71 ne opravdava svoju cijenu jer za 200kn više dobiješ Poco F2 Pro koji je po svemu bolji uređaj, bolji display, baterija, zvučnici i kamera.

 

Ako gledaš do 2500kn od ta tri najisplativiji je RN9 Pro, ako si već na 2600kn koliko dođe A71 onda radije dodaj još 200kn za Poco F2 Pro:

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Mobiteli-i-dodaci/Mobiteli/Xiaomi-Poco-F2-Pro-5G-DS-6GB-128GB%2C-ljubi%C4%8Dasta%2C-mobitel/p/EK000317831

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 14:25 (mzopg).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Imaš A71 za 2300 na njuški
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Gogo222 kaže...
Imaš A71 za 2300 na njuški

 Ako će na njušku onda je bolje loviti Mi Note 10 koji ima daleko bolje kamere, bolju bateriju, a ostalo je tu negdje kao kod A71 za oko 1800kn.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Misliš Mi note 10 lite
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice