Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.867
|
čitano: 10.903.333
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav..

 

Trebam preporuku za mobitel..ne mogu se odluciti izmedu ova 2 modela..

 

 

4 XIAOMI Redmi Note 8 Pro
12 XIAOMI Redmi Note 9S
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav, imam mogućnost u T-Mobile uzet P30 lite ili P Smart Pro za 57kn/mjesecno.

A za oko mi je zapao Redmi Note 9S,na Aliexpressu za 1500kn.

Od ova 3 modela, najbolji izbor je Redmi ili?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako ideš preko Alija pripazi na shipping, jer zbog korone imam osjećaj da se sve uspooooorilo sa dostavom...

naručio sam neke sitnice, i piše za neke do 80 dana isporuka 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ivbr97 kaže...
Pozdrav, imam mogućnost u T-Mobile uzet P30 lite ili P Smart Pro za 57kn/mjesecno.

A za oko mi je zapao Redmi Note 9S,na Aliexpressu za 1500kn.

Od ova 3 modela, najbolji izbor je Redmi ili?

 Note 9S 128gb za nekih 1500kn s EU Priority-em imas na gearbestu preko njihovih linkova koje salju na mail...

 

A preko alija moras dati jos 200kn DHL da te ne zakaci carina.

 

Sto se tice EU Priority-a preko gearbesta, koliko ja znam i dalje funkcionira al ne mogu garantirati.

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trazim mobitel za staroga.Primarno bitno mu je kvaliteta kamere,i da ima sirokokutnu kameru.Sljedeca stavka je dobra izdrzljivost baterije te da je ekran kvalitetne rezolucije i mora imati dual sim.Velicina mu nije toliko bitna,no recimo 6.5" cca da bude(moze manje i vise).Isto bi volio da ima dosta interne memorije pa recimo 128 gb bi bilo pozeljno no moze i 64 gb.

Cijena do 3000 kn.U obzir dolaze samo trgovine iz Hr,znaci nikakav ali,ebay i sl.

Hvala!

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 15:14 (big_guy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ivbr97 kaže...
Pozdrav, imam mogućnost u T-Mobile uzet P30 lite ili P Smart Pro za 57kn/mjesecno.

A za oko mi je zapao Redmi Note 9S,na Aliexpressu za 1500kn.

Od ova 3 modela, najbolji izbor je Redmi ili?

 Meni je 9s meh, 209grama mase 

 

https://www.smartphonehrvatska.com/2020/04/26/recenzija-redmi-note-9s/

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
big_guy kaže...

Trazim mobitel za staroga.Primarno bitno mu je kvaliteta kamere,i da ima sirokokutnu kameru.Sljedeca stavka je dobra izdrzljivost baterije te da je ekran kvalitetne rezolucije i mora imati dual sim.Velicina mu nije toliko bitna,no recimo 6.5" cca da bude(moze manje i vise).Isto bi volio da ima dosta interne memorije pa recimo 128 gb bi bilo pozeljno no moze i 64 gb.

Cijena do 3000 kn.U obzir dolaze samo trgovine iz Hr,znaci nikakav ali,ebay i sl.

Hvala!

U Protisu je Huawei P30 3000kn.

Mi 9T Pro sa Gcam je također dobra opcija

5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Idem u ponedjeljak da vidim dva modela Xiaomia, tj. jedan cu uzeti sigurno da probam i te xiaomie...Mi 10 ili Mi note 10. Iznenadilo me ovo na GSM areni kada sam stavio compare ta dva modela da note ima veci ppi density, i max brightness displeja, ne znam je li im to tacno.

S druge strane Mi 10 SD 865, adreno 650, 90hz displej...za kamere ne znam ni sam sta bih rekao, vidim po recenzijama da su tu negdje, s tim da mi one na note-u djeluju nekako svestranije, ako se ne varam...

 

Uglavnom Mi 10 bi me izasao oko 200 eura vise u odnosu na Note, mobitel koristim oko 2 godine u prosjeku, pa da li se isplati dati tu razliku i uzeti Mi 10 u odnosu na Mi note 10...jbg sto vise gledam ove recenzije sve vise sam neodlucan.

 

E da, jos jedno pitanje...kakav je xiaomi sa update-om uredjaja?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 14:26 (dani2).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dani2 kaže...

Idem u ponedjeljak da vidim dva modela Xiaomia, tj. jedan cu uzeti sigurno da probam i te xiaomie...Mi 10 ili Mi note 10. Iznenadilo me ovo na GSM areni kada sam stavio compare ta dva modela da note ima veci ppi density, i max brightness displeja, ne znam je li im to tacno.

S druge strane Mi 10 SD 865, adreno 650, 90hz displej...za kamere ne znam ni sam sta bih rekao, vidim po recenzijama da su tu negdje, s tim da mi one na note-u djeluju nekako svestranije, ako se ne varam...

 

Uglavnom Mi 10 bi me izasao oko 200 eura vise u odnosu na Note, mobitel koristim oko 2 godine u prosjeku, pa da li se isplati dati tu razliku i uzeti Mi 10 u odnosu na Mi note 10...jbg sto vise gledam ove recenzije sve vise sam neodlucan.

 

E da, jos jedno pitanje...kakav je xiaomi sa update-om uredjaja?

Dva dosta različita uređaja. PPI density je dobar kod jednog i drugog, oko vidi do određene gustoće piksela preko toga je tako svejedno osim ako nećeš gledati display mikroskopom. Da li je to 380 ili 480 tako je svejedno, čak je i bolje manje jer će baterija duže trajati. Mi 10 ima bolji display, svjetlina mu ide do 860 nitsa, dok je kod Mi Note 10 max. 600 nitsa uz to Mi 10 ima 90Hz.

 

Mi Note 10 ima bolji set kamera, ali lošiji SoC što utjeće na kvalitetu video/foto zapisa. Ima dual SIM, bolju bateriju i 3.5mm jack. Sve ostalo je na strani Mi 10.

 

Ukratko Mi 10 je flagship i zato je osjetno skuplji, a Mi Note 10 je viši srednji nivo uređaja sa flagship kamerama.

Razlika u cijeni je kod nas gotovo dupla, Mi Note 10 se na akciji može nabaviti za 3000kn, dok je Mi 10 6000kn.

Vani je manja razlika.

 

Pitanje je što je tebi bitno kod uređaja. Čini mi se da se previše zamaraš brojkama, a one su često samo marketinške fore.

 

Xiaomi je dobar sa updateovima, zadnji MIUI 12 pokriva uređaje 4 godina stare, npr. Redmi Note 5, a ovih dana je izašao Redmi Note 9 ili Mi 6, a sad imamo Mi 10.

 

Imaš tu kolege koji imaju ili su imali Mi Note 10, a imaš i primjere fotografija:

https://forum.bug.hr/forum/post/opcenito-o-mobitelima/kamere-smartfonima-rasprava/6122393.aspx

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
dani2 kaže...

Idem u ponedjeljak da vidim dva modela Xiaomia, tj. jedan cu uzeti sigurno da probam i te xiaomie...Mi 10 ili Mi note 10. Iznenadilo me ovo na GSM areni kada sam stavio compare ta dva modela da note ima veci ppi density, i max brightness displeja, ne znam je li im to tacno.

S druge strane Mi 10 SD 865, adreno 650, 90hz displej...za kamere ne znam ni sam sta bih rekao, vidim po recenzijama da su tu negdje, s tim da mi one na note-u djeluju nekako svestranije, ako se ne varam...

 

Uglavnom Mi 10 bi me izasao oko 200 eura vise u odnosu na Note, mobitel koristim oko 2 godine u prosjeku, pa da li se isplati dati tu razliku i uzeti Mi 10 u odnosu na Mi note 10...jbg sto vise gledam ove recenzije sve vise sam neodlucan.

 

E da, jos jedno pitanje...kakav je xiaomi sa update-om uredjaja?

Dva dosta različita uređaja. PPI density je dobar kod jednog i drugog, oko vidi do određene gustoće piksela preko toga je tako svejedno osim ako nećeš gledati display mikroskopom. Da li je to 380 ili 480 tako je svejedno, čak je i bolje manje jer će baterija duže trajati. Mi 10 ima bolji display, svjetlina mu ide do 860 nitsa, dok je kod Mi Note 10 max. 600 nitsa uz to Mi 10 ima 90Hz.

 

Mi Note 10 ima bolji set kamera, ali lošiji SoC što utjeće na kvalitetu video/foto zapisa. Ima dual SIM, bolju bateriju i 3.5mm jack. Sve ostalo je na strani Mi 10.

 

Ukratko Mi 10 je flagship i zato je osjetno skuplji, a Mi Note 10 je viši srednji nivo uređaja sa flagship kamerama.

Razlika u cijeni je kod nas gotovo dupla, Mi Note 10 se na akciji može nabaviti za 3000kn, dok je Mi 10 6000kn.

Vani je manja razlika.

 

Pitanje je što je tebi bitno kod uređaja. Čini mi se da se previše zamaraš brojkama, a one su često samo marketinške fore.

 

Xiaomi je dobar sa updateovima, zadnji MIUI 12 pokriva uređaje 4 godina stare, npr. Redmi Note 5, a ovih dana je izašao Redmi Note 9 ili Mi 6, a sad imamo Mi 10.

 

Imaš tu kolege koji imaju ili su imali Mi Note 10, a imaš i primjere fotografija:

https://forum.bug.hr/forum/post/opcenito-o-mobitelima/kamere-smartfonima-rasprava/6122393.aspx

 

Hvala na opsirnom odgovoru, pa otici cu da vidim kako mi koji lezi, a ako ce Mi note 10 dobiti miui 12 jos bolje.

 

Ja sam u BiH pa mi narucivanje iz vana i nije bas opcija jer bi me uz carinu i PDV izaslo na isto.

Sad gledam Note je oko 500 eura a MI10 800 eura...s tim da bi na ovaj drugi mogao dobiti popust pa bi me izasao 700 eura. No sto sam sad primjetio na njihovoj stranici, ovaj sto radi na njoj ocigledno i nije u svijetu telefona.

Na prvu ponudu pod MI 10 je stavio sliku od note 10 zeleni, a na drugu sliku je stavio MI 10 pro...na oba pise da imaju dual sim, a sve ostale specifikacije su tacne...posto se radi o trgovini koja radi iskljucivo sa ovlastenim dobavljacima nesto sumnjam da su uradili flash na kinesku verziju telefona, prije ce biti da ovaj sto odrzava stranicu pojma nema...ali znam im sefa licno pa cu vidjeti u ponedjeljak s njim.

 

Znam da se zamaram brojkama, ali ovaj xiaomi je kriminalan jbt, bruka nekih telefona i svi imaju neku razliku...da su stavili bolji SoC na note, ne bi razmisljao uopste 

 

 

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav, treba mi preporuka za najbolji mobitel do 1500 kn. Nisam neki zahtjevan korisnik, tako da mobitel koristim samo za YT, email, društvene mreže i Chrome.. Igre uopće ne igram.
Malo sam istraživao i naletio na Xiaomi Redmi Note 8T u verziji s 4 GB RAMa i 128 GB prostora za pohranu za 1500 kn, pa me zanima je li to dobra cijena i je li taj model best buy u tom cjenovnom rangu? Hvala
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koliko su zapravo lošije kamere na 8t no na mi8 ?

Ima li smisla 2 god star mi8 uzimat za 1200kn i može li se za isti iznos možda s9 dobit ?

 

2 Redmi note 8t novi 1300kn
12 Xiaomi mi 8 polovan 1200kn
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Silent horror1992 kaže...

Koliko su zapravo lošije kamere na 8t no na mi8 ?

Ima li smisla 2 god star mi8 uzimat za 1200kn i može li se za isti iznos možda s9 dobit ?

 

Mi8 je daleko najbolja kupnja za te novce.

Nikakav S9 ili 8T.

10 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Silent horror1992 kaže...

Koliko su zapravo lošije kamere na 8t no na mi8 ?

Ima li smisla 2 god star mi8 uzimat za 1200kn i može li se za isti iznos možda s9 dobit ?

 

 Nema ode dileme uopce,  mi8 je best buy.

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Do 1500kn, jel ima kaj bolje od Redmi Note 8T?

 

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-note-8t-64gb-4gb-dual-white.html

 

Bitno je da ide na rate

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Vozdra ekipa, opet bi mjenjao mob al se dvoumim malo. Prioritet je NFC, IR i velika baterija eh sad me zanima ako bi vlasnici Note 8T modela rekli kolko sota izguraju. Dvoumim se između Note 8 Pro i Note 8T, skoro isti mobiteli razlika malo u veličini i bateriji a 8T se nađe dosta jeftinije od Pro modela. Da li je velika razlika u kamerama na ta dva moba ili je to sve dobro

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Evo za moj Note 8T - sve stalno radi (WiFi, BT, NFC, 4G, GPS, stalno synca), ne gasim ga preko noći (DND), svaki dan bar sat i pol igram Sudoku (stalno upaljen ekran), Viber, Whatsapp, Skype, 2 Gmail adrese se syncaju...

 

svaki 3. dan punim...

 

upravo:

 

 

Ju je je? Je ju je!
11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kada stisnes na "Zaslon" kaj veli kolko sati upaljenog ekrana ima? Po GSM areni endrance rating izmedu ta dva modela i nije bas velik pa sad neznam dal ic na 8T i da li bi on mogao oko 8h sot-a izgurat ili ipak uzet pro model

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

pa imaš sliku:

 

3 dana 3 sata 17 min= 4517 min

 

Zaslon: 34.52%

 

= skoro 26 h

Ju je je? Je ju je!
15 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

26 sati sot-a

He he, svašta će se tu još pročitati

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 9:14 (popo).
 
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

hau jes nou 26 sati 😆, dobro nemoras nis stiskat odlucio sam se za Note 9s i danas bum skocio po njega. Velika baterija, NFC, IR, dobra kamera i to je sve kaj mi treba

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stric_Jura kaže...

pa imaš sliku:

 

3 dana 3 sata 17 min= 4517 min

 

Zaslon: 34.52%

 

= skoro 26 h

 Nije ti to bas tako, moras kliknit u zaslon pa ti pise. 

15 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stric_Jura kaže...

pa imaš sliku:

 

3 dana 3 sata 17 min= 4517 min

 

Zaslon: 34.52%

 

= skoro 26 h

 To je 34,52% potrošnje  baterije, ne od minuta

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

- krivo, 

 

pratim slijedeći ciklus pa za 3+ dana javim

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 10:20 (Stric_Jura).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

hmmm jesi siguran da Note 9s ima NFC?

Ju je je? Je ju je!
11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

po netu svugdje pise da ima

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moze pomoc trebao bi neku noviju i znacajniju nadogradnju s Samsunga J7 2016g/Huawei p10, barem sto se tice prikaza, kamere i baterije, dali je Xiaomi Mi 9T znacajno bolji, evo tu sam procitao recenziju:

https://www.bug.hr/recenzije/xiaomi-mi-9t-najbolje-od-visoke-srednje-klase-11687

Tx!

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 11:50 (Bastard2000).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
minarelli kaže...

po netu svugdje pise da ima

 Koliko ja vidim, nigdje ne piše da ima, ali svugdje piše da nema.

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, tražim novi mobitel u cjenovnom rangu 1300-2000kn.

Uglavnom nemam nikakve preference i zahtjeve, koji je trenutno bestbuy u tom rangu? Otvoren sam i za rabljeni i za novi uređaj. Puno hvala! 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice