Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 436.784
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Nexus 5

Evo moj ukupni dojam nakon par dana koristenja Lollipopa je poprilicno negativan, os vise nije tako elegantan vec zakompliciran, cesto imam blokiranja i rusenja i druge bugove, neresponzivniji je i to nije samo zbog vise animacija itd. Cak mi ni baterija nije bolja vec cak i losija. Jedino pozitivno mi je dizajn, a ostalo jos nije ispolirano. Dali postoji nacin da ase vratim na 4.4.4 i ako postoji koliko je kompliciran?

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 11:33 (gamer34).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
gamer34 kaže...

Evo moj ukupni dojam nakon par dana koristenja Lollipopa je poprilicno negativan, os vise nije tako elegantan vec zakompliciran, cesto imam blokiranja i rusenja i druge bugove, neresponzivniji je i to nije samo zbog vise animacija itd. Cak mi ni baterija nije bolja vec cak i losija. Jedino pozitivno mi je dizajn, a ostalo jos nije ispolirano. Dali postoji nacin da ase vratim na 4.4.4 i ako postoji koliko je kompliciran?

Slažem se.. I ja se vraćam na 4.4.4, vraćanje je jako jednostavno, ako hoćeš javi mi se na skype (prvo PP) il nešto sl objasnim ti u par koraka :)

13 godina
offline
Re: Nexus 5
MARKOZD15 kaže...

Slažem se.. I ja se vraćam na 4.4.4, vraćanje je jako jednostavno, ako hoćeš javi mi se na skype (prvo PP) il nešto sl objasnim ti u par koraka :)

 

Moze, javim ti se sutra jer prvo jos zelim probat clean install mada sumnjam da ce to ista primijenit. Najiritantije mi je sto je sustav sada postao toliko neresponzivan, ja kliknem home i nista, zabloka, pa izade, a ikone na home screnu jos nisu ucitane...

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
15 godina
offline
Nexus 5

To je meni bilo na dev preview i ovim starijim releasovima

 

 

Rastapop i stock rade kao podmazani kod mene, identicno kao 4.4.4...

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
gamer34 kaže...

 

Moze, javim ti se sutra jer prvo jos zelim probat clean install mada sumnjam da ce to ista primijenit. Najiritantije mi je sto je sustav sada postao toliko neresponzivan, ja kliknem home i nista, zabloka, pa izade, a ikone na home screnu jos nisu ucitane...

Meni nije takav problem, meni vise manje sve radi dobro ali mi tlak diže trzanje jer mi je KK bio brži duplo, probao sam clean install i još par sitnica al ne pomaže, još oni od Apple-a i Nokie imaju dosta za učiti

Mitch kaže...

To je meni bilo na dev preview i ovim starijim releasovima

 

 

Rastapop i stock rade kao podmazani kod mene, identicno kao 4.4.4...

 

 

A gle, ima ljudi kojima sama pomisao na custom ROM/kernel diže živac, iako nisam jedan od njih :)

15 godina
offline
Re: Nexus 5
4.4 camera-daemon je sje.bao bateriju svima.

Lako moguće da vam baterija sad ima puno manji kapacitet zbog konstantne potrošnje. Još ako ste kao ja koristili dt2w, posjetite servis...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Ima li jos koga da mu nakon flashanja na 5.0 na Bonbonu ne radi LTE?

 

Je li moguće da je prilikom flashanja doslo do nekih grešaka, iako je sam proces protekao bezbolno?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Jao ljudi, rekao sam da ne flashate taj image valjda stoputa.

Ti imagei nisu napravljeni da ih korisnici flashaju. Napravljeni su da developeri mogu raditi na njima.


Image koji je na internetu je napravljen za D820 (USA) 16GB.

Neki su morali formatirati mob da bi dobili 32GB na 32GB uređajima.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
15 godina
offline
Nexus 5

Ja sam na bonbonu i evo sad sam provjerio i ni meni ne radi LTE.  (obično sam na 3g-u pa nisam ni obraćao pažnju radi li).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
maniak kaže...

Ja sam na bonbonu i evo sad sam provjerio i ni meni ne radi LTE.  (obično sam na 3g-u pa nisam ni obraćao pažnju radi li).

 

Da nisi i ti flashao image?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
15 godina
offline
Nexus 5

Rastapop sam ja stavio

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

I Mitch sto mi je sada činiti?

10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

šta je s tim lolilpopom? kad mi dode OTA da ga instaliram ili da cekam nove updejtove dok se ne usavrsi...?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nexus 5
Moj savjet ti je da ne updateas.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
13 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Nesto mi nije jasno kod one mogucnosti "Interruptions". napravim da mi mob zvoni samo ako me zovu priority kontakti i to je ok, ako zove netko drugi, mob ne zvoni i to je ok ali mi obavjesti dolaze od bilo koga i bilo cega. Znaci, u biti se obavjesti mogu samo iskljuciti ako se stavi na besumno. Ne znam da li je to neki bug ili koji k, ali trebalo bi biti tako da se mob javlja samo ako se dobe poruke i pozivi od priority kontakata.

 

Vazno mi je da, kad sam na poslu, da me kcer moze dobiti na telefon ali ne zelim dobivati nikakve poruke. Bas sam razocarana. Jucer bila na poslu i sva sreca pa mi sefa nije bilo u blizini kad mi se je mob pocel javljati zbog raznoraznih obavjesti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nexus 5
maniak kaže...

Ja sam na bonbonu i evo sad sam provjerio i ni meni ne radi LTE.  (obično sam na 3g-u pa nisam ni obraćao pažnju radi li).

 

 

 

Ja neznam o kakvim vi problemima na 5.0 pricate, kod moje zene Nexus 5 radi odlicno, nikakva trzanja ili lag nisam primjetio u ovih nekoliko dana.

Baterija traje kao i na KitKatu, a LTE najnormalnije radi ako je u podrucju pokrivenosti LTE signalom, a moj dio grada (Osijek) je odlicno pokriven.

Uzeo sam screenshot maloprije...Nexus je isto na BonBon mrezi.

9 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Dugo pratim forum , uglavnom ne znam za probleme koji se navode u vezi A 5.0. kojeg imam cca 10 tak dana.

Kod mene sve uredno radi da ne nabrajam sad od baterije,LTE na dalje... A 5.0 mi je zakon, nisam mogao dočekati OTA pa sam flešao sa ofišl imiđom sve prošlo bez beda u cca 5 min, nema teorije da se vratim na KK, meni izgleda koda neki namjerno pišu gluposti ili ja imam sreće baš čudno...

 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Nexus 5

Bas i ja citam ovo iznad i ono, wtf...sve najnormalnije i nikakvo vracanje na KK...sad neznam jel ima neke razlike izmedju ovih sto su manualno stavljali ili ovog redovnim putem.

Ovaj kod moje zene je official update i sve je savrseno.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
nikicar kaže...

Dugo pratim forum , uglavnom ne znam za probleme koji se navode u vezi A 5.0. kojeg imam cca 10 tak dana.

Kod mene sve uredno radi da ne nabrajam sad od baterije,LTE na dalje... A 5.0 mi je zakon, nisam mogao dočekati OTA pa sam flešao sa ofišl imiđom sve prošlo bez beda u cca 5 min, nema teorije da se vratim na KK, meni izgleda koda neki namjerno pišu gluposti ili ja imam sreće baš čudno...

Da sigurno, namjerno nas nekoliko pišemo gluposti i objavljujemo photoshopirane slike rezultata baterije, ili se žalimo na razne bugove. Otiđi samo malo na xda forum, dosta ljudi se žali.

9 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

A onda OK vratiš se na KK i to je to.

 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Da da, baš ja namjerno pričam da mi lagga mob, LoL

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Nexus 5

Ja sam zadovoljan sa brzinom i baterijom, ali je OS malo bugovit na što nismo navikli na 4.4.4. Zna mi se dogodit da se crashaju aplikacije, npr. Chrome, da mi se smrzne mob pa ga moram resetirati power tipkom, a jutros mi se pojavio bug " can't connect to camera", tj. nisam mogao upaliti kameru, morao sam ga restartirat. Našao sam na netu da je to poznatiji bug. Sve je to dosta razočaravajuće ali nije neuobičajeno, uskoro će doći poliranja, android 4 je tek sa kitkatom 4.4.4. došao na svoje. I Apple.je ubrzo izdao Fix za iOS 8, takve stvari se događaju. Inače ja sam flashao factory image sam. Ne bi se vraćao na KitKat. 

 

Mitch,.ne razumijem o kojem imageu govoriš, o službenom?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Ljudi moji ja ne znam kaj vi delate, ja sam ga uspio zblokat nakon sto sam neku sliku zelio poslat preko whatsappa.

Shvatite da je to jos novi OS i da ziher nece bit 100% ok. 

Isto kakva je bila situacija sa novim KK.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nexus 5
Pa sto pustaju novu verziju van kad ima toliko bugova? Ja sam za to da se radije priceka mjesec dva vise, pa da se sve ispolira, a ne da je toliko ljudi nezadovoljno. Cisti primjer amaterizma.
15 godina
offline
Re: Nexus 5

Ja sam izbrisao sve aplikacije, formatirao citav uredaj, sacuvao whatsapp i poruke.



Flashao rastapop, gappse i elementalx(ovaj put bez dt2w) i vratio whatsapp.

izbrisao sam sa TB Google Fit i jos par appova koji mi ne trebaju, iskljucio sve nepotrebne lokacijske usluge, iskljucio OK google, iskljucio ovo skeniranje wifia u advanced, smanjio opcenito skeniranje wifia.

Zatim smanjio max frek na 2.0GHz, max screen off na 625 Mhz, undervoltao na 750mv.


I eto danas, sa 3G 100% i wifi (izmjenjuju se), lokacija na battery saving, brightness na 20%, po prvi put 4:18 SOT! (aka skok sa prosjecnih 2:30 na 4:18)

S time da nisam koristio battery plan na kraju...

Idem probat do 5h, pa stavim dokaze

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 20:11 (Mitch).
13 godina
offline
Nexus 5

Evo meni se jucer i danas mob podosta popravio, a nisam nista dirao vec se sam od sebe. Vise nema tih iritantnih stekanja i bugova te se ponesto ubrzao tako da sad necu jos nista dirat.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Meni lolipop radi extra 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

 

 

Sve stock, ne rootan. Samo lokacija i google now isključeni dobijem 4 sata sota bez problema. Valjda imam sreće.

15 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Takodjer sam na lollipopu koji je instaliran na Nexus 5 uredjaju. Muci me jedan problem koji se pojavljuje i nakon factory reseta, uredjaj mi se sam zna prebaciti na priority mode , pa ga ja vracam na all. Iz tog sam razloga na priority mode-u omogucio sve pozive, poruke i kalendare da mi rade u slucaju ako se manualno prebaci da me mobitel svejedno obavjesti. Nema puno ljudi taj problem, cak mi i sa google supporta nisu mogli pomoci, iskreno jako mi smeta al neznam kako to rjesiti, mozda da probam umjesto factory reseta-a ovaj put napravit kompletni flash. Kaj se tice fluidnosti i autonomije, nemam nikakvih zamjerki, dapace, dosezem 4h SOT-a sto je super.

RAKIA connecting people!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Nije da imaš sreće nego A 5.0 jednostavno lijepo radi. Oni koji su javljali da imaju probleme, previše prtljaju po uređaju tj. kemijaju sa kojekakvim OS-ovima da ne nabrajam kojima, CPU speedom i ko zna šta još sve ne znaju ni oni. Uglavnom se takva ekipa žali na rad u A 5.0, za nas ostale normalne korisnike nema zamjerki, čak i bat. sad radi cca 20% duže.

Ne kažem da se ne događa da nekom stvarno baterija il neki hardware ne radi kak treba al to je stvar hardwarea ne A 5.0.

 

 
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice