4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.358
|
čitano: 1.345.124
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
ChrisPie kaže...

Kamo si nabavio taj Zyxel ruter; koliko ti je došo?

 Kamo sam nabavio???? Ne kužim pitanje.  Cijena 4491 sek

22 mjeseca
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Koja online trgovina. 4491 Švedskih kruna, znači negdje u Švedskoj.

22 mjeseca
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Mislio sam uzeti ZTE MC801a jer ima portove za antene, ali sad vidim da antene moraju bit 5g SA, a kod mene je jedino 5g NSA i to samo Telemachov (njima treba nakon svakih 50gb poruku poslat).

 

Bi li slabiji 4g ruter sa antenama bio bolji izbor?

Neki dan sam testirao sa ruterom ZTE-MF297D i tri simice i na ove bandove su mi se spajali:

 

A1

20.0MHz@2600(B7)+20.0Mhz@2100(B1)+20.0Mhz@1800(B3);

frekvencija 3300 ili 500

 

T-com

20.0MHz@1800(B3)+15.0MHz@2100(B1);

frekvencija 1501

 

Telemach

20.0MHz@2100(B1)+20.0MHz@1800(B3)+10.0MHz@AC700(B28);

frekvencija 300

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 12:38 (ChrisPie).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Gdje ima za kupiti B818, a da je provjereno legit trgovina?
U onoj finskoj nema.

Ne znam dal spada tu, no da podijelim jedan 5G test.
Iz Zaboka ispod velikog dimnjaka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
ChrisPie kaže...

Koja online trgovina. 4491 Švedskih kruna, znači negdje u Švedskoj.

Pa tako napiši ovdje sam kupio zyxela ako ti to pomaže. Ovaj zyxel ima vanjske antene koje rade sa 4G i 5G NSA i SA a to bi tebi bilo idelno. Kad se vratim s mora morat ću se jednog riješiti 801a ili 5103e.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 13:53 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Armor kaže...
Gdje ima za kupiti B818, a da je provjereno legit trgovina?
U onoj finskoj nema.

Ne znam dal spada tu, no da podijelim jedan 5G test.
Iz Zaboka ispod velikog dimnjaka.

 Ovdje imaš za kupiti B818-263 legit trgovina.

15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Samo jel taj b818 sa alija podržava naše bandove i radi agregaciju 4CA
10 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ne isplati se kupovat novi B818 kad imaš na willhaben MC801A po 150€ full nove, uzmeš preko familije/poznanika kad se vraćaju. Naravno ak ti ne trebaju vanjske antene jer on ima samo za 5G kao što je rečeno (makar se da iskemijat al treba ga otvorit i posebni kabeli). Al svakako bolje kupiti 5g ako se daje prek 100€

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kran kaže...
Samo jel taj b818 sa alija podržava naše bandove i radi agregaciju 4CA

 Da

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Lil Dice kaže...

Ne isplati se kupovat novi B818 kad imaš na willhaben MC801A po 150€ full nove, uzmeš preko familije/poznanika kad se vraćaju. Naravno ak ti ne trebaju vanjske antene jer on ima samo za 5G kao što je rečeno (makar se da iskemijat al treba ga otvorit i posebni kabeli). Al svakako bolje kupiti 5g ako se daje prek 100€

 Kolega Armor  traži legit trgovinu i naravno sa dostavom u HR. Jel ima dostavu willhaben? Router mora imati priključe za vanjske antene koji rade sa 4G ,a to mc801a kojeg si preporučio nema. Kolega Armor  prti ovu temu i zna što treba i što hoće. Ti si svoj 801a iskemijao i stavio antene?

10 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

 Kolega Armor  traži legit trgovinu i naravno sa dostavom u HR. Jel ima dostavu willhaben? Router mora imati priključe za vanjske antene koji rade sa 4G ,a to mc801a kojeg si preporučio nema. Kolega Armor  prti ovu temu i zna što treba i što hoće. Ti si svoj 801a iskemijao i stavio antene?

 Samo kažem da je neisplativo dat 200€ za 4g router. Ak baš mora iz trgovine ima na Amazonu tp link za 290€. Kaj će sad dat 200€ za 4g i onda za par mjeseci kad mu dođe 5g će se lupat po glavi. Nisam još složio, čekam kabliće s alija 

15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
Lil Dice kaže...

Ne isplati se kupovat novi B818 kad imaš na willhaben MC801A po 150€ full nove, uzmeš preko familije/poznanika kad se vraćaju. Naravno ak ti ne trebaju vanjske antene jer on ima samo za 5G kao što je rečeno (makar se da iskemijat al treba ga otvorit i posebni kabeli). Al svakako bolje kupiti 5g ako se daje prek 100€

 Kolega Armor  traži legit trgovinu i naravno sa dostavom u HR. Jel ima dostavu willhaben? Router mora imati priključe za vanjske antene koji rade sa 4G ,a to mc801a kojeg si preporučio nema. Kolega Armor  prti ovu temu i zna što treba i što hoće. Ti si svoj 801a iskemijao i stavio antene?

 

Willhaben je kao naše njuškalo. Iz osobnog iskustva znam da ekipa zazire od slanja ako je van granica Austrije. Cijene znaju biti top.

Unutar Austrije imaju dostavu koju osiguravaju, za slučaj neke eventualne prevare.

11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Evo, stigao je Spitz, a neki dan sam montirao i dodatne antene. Antene čudovišno izgledaju, kao magnet za grom, ali brzine su dobre i to sad usred dana. Vidjet ću koja će biti max brzina.

 

Nisam još siguran gdje se lockaju pojedini bandovi (kao pute skripte na B818) i ima li uopće potrebe.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 15:28 (DGS).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Sa tavana sam preko iphone 15 pro testirao brzinu na ht unlimited tarifi. Imam opticku vidljivost prema dvije bazne na udaljenosti 1km i 3km doduse ispod cigle sam testirao, ne znam koliki to utjecaj ima? Mjerim 725 Mbps u nedjelju u 18h. Uslikao sam sve parametre. Molim vas moze netko baciti oko. Je li moguce izvuci jos vise sa dobrim antenama i modemom? Uglavnom trazim soluciju za antene na/ispod cigle (ovisno sto je bolje) i modemom na prvom katu al da ima jak wifi i za prizemlje. Je li dobro da ima cell lock da mogu testirati razne kombinacije i manje bitna stavka da podrzaje voip. I da spreman sam slati smsove unatoc turistickoj tarifi koja se nudi :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DGS kaže...

Evo, stigao je Spitz, a neki dan sam montirao i dodatne antene. Antene čudovišno izgledaju, kao magnet za grom, ali brzine su dobre i to sad usred dana. Vidjet ću koja će biti max brzina.

 

Nisam još siguran gdje se lockaju pojedini bandovi (kao pute skripte na B818) i ima li uopće potrebe.

 

 

 Koliko vidim po slici antene nisi dobro postavio.

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
DGS kaže...

Evo, stigao je Spitz, a neki dan sam montirao i dodatne antene. Antene čudovišno izgledaju, kao magnet za grom, ali brzine su dobre i to sad usred dana. Vidjet ću koja će biti max brzina.

 

Nisam još siguran gdje se lockaju pojedini bandovi (kao pute skripte na B818) i ima li uopće potrebe.

 

 

 Koliko vidim po slici antene nisi dobro postavio.

 Tako je bilo na shemi od p60 - jedino su trazili veci razmak od min 66-90cm ali na forumu su svi spominjali 34cm. Kako bi trebalo postaviti? Signal je po ocitanju dobar?

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 15:29 (DGS).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kresketezere kaže...

Sa tavana sam preko iphone 15 pro testirao brzinu na ht unlimited tarifi. Imam opticku vidljivost prema dvije bazne na udaljenosti 1km i 3km doduse ispod cigle sam testirao, ne znam koliki to utjecaj ima? Mjerim 725 Mbps u nedjelju u 18h. Uslikao sam sve parametre. Molim vas moze netko baciti oko. Je li moguce izvuci jos vise sa dobrim antenama i modemom? Uglavnom trazim soluciju za antene na/ispod cigle (ovisno sto je bolje) i modemom na prvom katu al da ima jak wifi i za prizemlje. Je li dobro da ima cell lock da mogu testirati razne kombinacije i manje bitna stavka da podrzaje voip. I da spreman sam slati smsove unatoc turistickoj tarifi koja se nudi :)

 Na koji toranj se spajaš kad mjeriš 700+ brzine koji Id tornja bliži ili dalji?

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DGS kaže...
DDavorin kaže...
DGS kaže...

Evo, stigao je Spitz, a neki dan sam montirao i dodatne antene. Antene čudovišno izgledaju, kao magnet za grom, ali brzine su dobre i to sad usred dana. Vidjet ću koja će biti max brzina.

 

Nisam još siguran gdje se lockaju pojedini bandovi (kao pute skripte na B818) i ima li uopće potrebe.

 

 

 Koliko vidim po slici antene nisi dobro postavio.

 Tako je bilo na shemi od p60 - jedino su trazili veci razmak od min 66-90cm ali na forumu su svi spominjali 34cm. Kako bi trebalo postaviti? Signal je po ocitanju dobar?

 Di je ta shema sa 4 antene od p60?

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Shema je sa 2 antene, na to sam mislio, ti mislis na instalaciju u odnosu na ove p56 antene ispod na nacin kako je tirkiz spojio? (fotka u prilogu)

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Koristiš dvije ili 4 antene? Ako koristiš dvije onda je ok polarizacija dviju antena. Ja sam mislio na instalaviju 4 iskre na jednom stupu samo vertikalno ,a ne na ovu Tirkiz izvedbu koja je ok.

 

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Koristim sve 4 - tj sve su uštekan eu Spitza. Nisam imao odmah mogućnosti napraviti kao Tirkiz, pa sam samo iznad p56 dodao par p60 na produžnom nastavku za stup. Što bi trebalo napraviti da bude dobro? isto kao i tirkiz ili postoji druga varijanta koja je moguća na jednom stupu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 16:10 (DGS).
2 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
kresketezere kaže...

Sa tavana sam preko iphone 15 pro testirao brzinu na ht unlimited tarifi. Imam opticku vidljivost prema dvije bazne na udaljenosti 1km i 3km doduse ispod cigle sam testirao, ne znam koliki to utjecaj ima? Mjerim 725 Mbps u nedjelju u 18h. Uslikao sam sve parametre. Molim vas moze netko baciti oko. Je li moguce izvuci jos vise sa dobrim antenama i modemom? Uglavnom trazim soluciju za antene na/ispod cigle (ovisno sto je bolje) i modemom na prvom katu al da ima jak wifi i za prizemlje. Je li dobro da ima cell lock da mogu testirati razne kombinacije i manje bitna stavka da podrzaje voip. I da spreman sam slati smsove unatoc turistickoj tarifi koja se nudi :)

 Na koji toranj se spajaš kad mjeriš 700+ brzine koji Id tornja bliži ili dalji?

 Na ovaj dalji od 3km, rezultati sa androida, trebao bi biti isti toranj

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Teško je vidjeti s tog kuta slikanja ali gledjući ih iza ovako bi ih trebalo staviti, a po slici koliko vidim nisi ih tako stavio.

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kresketezere kaže...
DDavorin kaže...
kresketezere kaže...

Sa tavana sam preko iphone 15 pro testirao brzinu na ht unlimited tarifi. Imam opticku vidljivost prema dvije bazne na udaljenosti 1km i 3km doduse ispod cigle sam testirao, ne znam koliki to utjecaj ima? Mjerim 725 Mbps u nedjelju u 18h. Uslikao sam sve parametre. Molim vas moze netko baciti oko. Je li moguce izvuci jos vise sa dobrim antenama i modemom? Uglavnom trazim soluciju za antene na/ispod cigle (ovisno sto je bolje) i modemom na prvom katu al da ima jak wifi i za prizemlje. Je li dobro da ima cell lock da mogu testirati razne kombinacije i manje bitna stavka da podrzaje voip. I da spreman sam slati smsove unatoc turistickoj tarifi koja se nudi :)

 Na koji toranj se spajaš kad mjeriš 700+ brzine koji Id tornja bliži ili dalji?

 Na ovaj dalji od 3km, rezultati sa androida, trebao bi biti isti toranj

 Ako si spojen na taj 550670 toranj i imaš 700+Mbps taj toranj sigurno nije 3 km od tvoje lokacije. Na androidu isto mjeriš 700+ ili si mjerio samo na i15. G-MoN app ne zna gdje je toranj na koji se spajaš tako da nije stvarna udaljenost prikazana na app.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 19:15 (DDavorin).
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Teško je vidjeti s tog kuta slikanja ali gledjući ih iza ovako bi ih trebalo staviti, a po slici koliko vidim nisi ih tako stavio.

 Da, nisam tako. Postavio sam ih kako je bilo u shemi za p56 za dvije antene i onda sam samo dodao iznad produzetak stupa na koji sam postavio po shemi kako je za dvije p60 antene. Sto cu dobiti ako ove dvije dole okrenem naopacke? Tj samo bi trebao zamijeniti pozicije antene 4 i 3?

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

DGS  Sa tornja ti dolaze 4 vala 90 stupnjeva zamaknuti. Ti si postavio 4 antene da love samo dva vala a ima ih 4. Evo skica pa kreni od jedne antene i postavljaj prema skici dolje ide kružno ,a ti pretvoriš u okomito. A šta ćeš dobiti time ako misliš da nećeš dobiti ništa onda si sve 4  mogao postaviti zbrda zdola bitno da su na stupu.

4 4
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 18:58 (DDavorin).
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
@DGS moras pazit na polarizaciju, svaka iduca antena mora biti zakrenuta za 90 stupnjeva u smjeru kazaljke na satu

Znaci jedan par antena mora imati selne na cijevi na suprotnoj strani, kako su ti rekli, okreni ih "naopacke"

Kad budem doma, bacim ti shemu i slike da bolje skuzis

Edit, eto davorin ti je dao dobar primjer
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 18:51 (Tirkiz).
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DGS kaže...

 Da, nisam tako. Postavio sam ih kako je bilo u shemi za p56 za dvije antene i onda sam samo dodao iznad produzetak stupa na koji sam postavio po shemi kako je za dvije p60 antene. Sto cu dobiti ako ove dvije dole okrenem naopacke? Tj samo bi trebao zamijeniti pozicije antene 4 i 3?

 

Prva slika pokazuje tvoj primjer kako bi ih trebao postaviti, zaokružio sam ti šelne pa ti je tako lakše skužiti, znači jedan par antena stavi "naopako", tj. s suprotne strane cijevi.

Pazi i na razmak između antena, ovisi koji ćeš primarni band/frekvenciju pojačavati (slobodno pitaj ak ne znaš).

 

Druga i treća slika ti prikazuje na mom primjeru crvenim strelicama polarizaciju, koja je kod svake antene zakrenuta za 90 stupnjeva u smjeru kazaljke na satu. Također sam zaokružio šelne di vidiš da jedan par antena ima šelne s lijeve strane, drugi par s desne strane i dobiješ sve četiri valne sinusoide u komunikaciji s tornjem. Tako i kod tebe treba biti na toj jednoj cijevi.

 

Četvrta slika je tu info radi, može nekome biti od koristi, pošto su u mene antene godinama izložene jakom vjetru, događalo mi se da mi poneku antenu vjetar sitno zakrene bez obzira koliko je dobro stegnuto.

Prije par mjeseci kada sam radio remont svega, maknuo sam te šelne koje dođu s Iskrama i kupio druge koje imaju pločicu sa zubima i zamijenio, dobro stego, djeluje mi još čvršće jer zubi sa obje strane šelne ne proklizavaju nikako.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 20:26 (Tirkiz).
2 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
kresketezere kaže...
DDavorin kaže...
kresketezere kaže...

Sa tavana sam preko iphone 15 pro testirao brzinu na ht unlimited tarifi. Imam opticku vidljivost prema dvije bazne na udaljenosti 1km i 3km doduse ispod cigle sam testirao, ne znam koliki to utjecaj ima? Mjerim 725 Mbps u nedjelju u 18h. Uslikao sam sve parametre. Molim vas moze netko baciti oko. Je li moguce izvuci jos vise sa dobrim antenama i modemom? Uglavnom trazim soluciju za antene na/ispod cigle (ovisno sto je bolje) i modemom na prvom katu al da ima jak wifi i za prizemlje. Je li dobro da ima cell lock da mogu testirati razne kombinacije i manje bitna stavka da podrzaje voip. I da spreman sam slati smsove unatoc turistickoj tarifi koja se nudi :)

 Na koji toranj se spajaš kad mjeriš 700+ brzine koji Id tornja bliži ili dalji?

 Na ovaj dalji od 3km, rezultati sa androida, trebao bi biti isti toranj

 Ako si spojen na taj 550670 toranj i imaš 700+Mbps taj toranj sigurno nije 3 km od tvoje lokacije. Na androidu isto mjeriš 700+ ili si mjerio samo na i15. G-MoN app ne zna gdje je toranj na koji se spajaš tako da nije stvarna udaljenost prikazana na app.

---

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 22:04 (kresketezere).
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Tirkiz DDavorin Hvala dečki. Da, nisam imao pojma da to tako treba, mislio sam da je anteni svejedno kako god je okrenuta svakih 180 stupnjeva, ali ocito da je svakih 90 stupnjeva unikatan položaj. Ovo bi značilo da gornje antene mogu ostaviti kako jesu, a donje prebaciti sa suprotne strane stupe i zamijeniti im pozicije pa ću dobiti ovo iz vaših skica?

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice