Photoshop licenca direktno od Adobea?

poruka: 32
|
čitano: 28.396
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Photoshop licenca

Pozdrav,

 

zanima me da li je netko kupovao licencu direktno od Adobea, preskacuci lokalne dilere? Kontaktirao sam njihov support i oni kazu da nema problema iako sluzbeno prodaju preko dilera u Hr.

 

Hvala

 

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop licenca
Antonic kaže...

zanima me da li je netko kupovao licencu direktno od Adobea, preskacuci lokalne dilere? Kontaktirao sam njihov support i oni kazu da nema problema iako sluzbeno prodaju preko dilera u Hr.

Izgleda da su te dezinformirali. Kažu "nema problema", a ne daju ti da kupiš. Probaj prilikom kupnje/plaćanja odabrati Hrvatsku za zemlju pa ćeš vidjeti.

15 godina
offline
Re: Photoshop licenca

'stare' članice eu.. i ostatak zapadnog svijeta mogu kupiti, mi ne tj regija-država mada smo 'jednaki' u eu.. tj to ovisi o važnosti države, poslovnim vezama i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Photoshop licenca direktno od Adobea?

Pa mogu odabrat valjda bilo koju zemlju, jel? Npr adresu u inozemstvu i to je to, ako dobro kuzim.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Antonic kaže...

Pa mogu odabrat valjda bilo koju zemlju, jel? Npr adresu u inozemstvu i to je to, ako dobro kuzim.

 -možeš.. no tad nemaš 'r1'-podaci/račun .. tj firme kupuju licence jer moraju imati pokriće a tad je i adresa problem + svako lažno davanje podataka je kršenje zakona (ne miješati s anonimosti i sl.). Licenca je ugovor, uvjeti.. i ako kršiš uvjete tad nemaš licencu itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Antonic kaže...

Pa mogu odabrat valjda bilo koju zemlju, jel? Npr adresu u inozemstvu i to je to, ako dobro kuzim.

Onda bolje uzmi pirat jer nema razlike.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Kužim.

Priča je da je ovo za prijateljicu koja hoće original i momentalno plaća u Hr tako da mi rn nije bitan za firmu.

Hvala puno na savjetima i diskusiji!
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Photoshop licenca direktno od Adobea?

Ako nije za firmu, imaš na Ebay-u zgodnih portable verzija za šaku eura. Sve što treba ima, izbačeno je samo ono smeće koje ionako nikad nitko ne koristi, kao npr Adobe Bridge itd...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
BlackMoon kaže...

Ako nije za firmu, imaš na Ebay-u zgodnih portable verzija za šaku eura. Sve što treba ima, izbačeno je samo ono smeće koje ionako nikad nitko ne koristi, kao npr Adobe Bridge itd...

 Koliko lud trebas biti da platis to? Dobijes ko zna sta bez podrske i jos to platis? Pa pirat je 100puta bolji jer barem imas sve i sve radi a ne placas....

NE zagovoaram piratski software ali ovo je jos gore od toga....

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2020 7:17 (Posmatrač).
15 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Posmatrač kaže...
BlackMoon kaže...

Ako nije za firmu, imaš na Ebay-u zgodnih portable verzija za šaku eura. Sve što treba ima, izbačeno je samo ono smeće koje ionako nikad nitko ne koristi, kao npr Adobe Bridge itd...

 Koliko lud trebas biti da platis to? Dobijes ko zna sta bez podrske i jos to platis? Pa pirat je 100puta bolji jer barem imas sve i sve radi a ne placas....

NE zagovoaram piratski software ali ovo je jos gore od toga....

 

 -točno.. tj besmisleno je kupovati pirat-licencu, jer je i dalje pirat i adobe zna kome je (i kome nije) prodao licencu. Nije to ms-win..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Photoshop licenca direktno od Adobea?

Nekoliko eura vrijedi bar trud onoga tko je našao vremena izbaciti iz Adobe-ovih proizvoda sav onaj bloatware koji bespotrebno proguta nemali prostor na disku!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
BlackMoon kaže...

Nekoliko eura vrijedi bar trud onoga tko je našao vremena izbaciti iz Adobe-ovih proizvoda sav onaj bloatware koji bespotrebno proguta nemali prostor na disku!

 Ne vrijedi jer prodaje nesto sto nije njegovo. Onda i provalniku treba platiti ukradenu robu jer se barem potrudio provaliti u tudju kucu i donijeti ti TV u pola cijene....

Koja glupa logika.....

15 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Uglavnom, jedino rješenje koje nije glupa logika jeste izbrojati 6000 kunića i kupiti oriđiđi licencu od Adobea, pa tko može neka izvoli, ili dobiti stari Adobe Photoshop 2 besplatno, ako je uopće kompaktibilan s novijim windowsima i ako je ta "akcija" još uvijek aktualna. S alternativnim rješenjima tipa Paint.net ili Gimp nisam bio zadovoljan.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
BlackMoon kaže...
Uglavnom, jedino rješenje koje nije glupa logika jeste izbrojati 6000 kunića i kupiti oriđiđi licencu od Adobea, pa tko može neka izvoli, ili dobiti stari Adobe Photoshop 2 besplatno, ako je uopće kompaktibilan s novijim windowsima i ako je ta "akcija" još uvijek aktualna. S alternativnim rješenjima tipa Paint.net ili Gimp nisam bio zadovoljan.

Ako nisi neki hard core PS user koji mor aimati Adobe paket ond k upis Affinity Photo za trenutnih 210kn+PDV na trenutnoj 50% akciji.
https://affinity.serif.com/en-gb/photo/#buy

Odlican software, jako puno professionalnih tutorijala i puno komandi i shortcuta je isto kao u Photoshopu.
https://affinity.serif.com/en-gb/tutorials/photo/desktop/

Kupio sam ga 2016te kad je izasla beta za windowse i jos uvijek dobijam besplatne upgradeove :).


--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 16:08 (Lewis).
14 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Posmatrač kaže...
BlackMoon kaže...

Nekoliko eura vrijedi bar trud onoga tko je našao vremena izbaciti iz Adobe-ovih proizvoda sav onaj bloatware koji bespotrebno proguta nemali prostor na disku!

 Ne vrijedi jer prodaje nesto sto nije njegovo. Onda i provalniku treba platiti ukradenu robu jer se barem potrudio provaliti u tudju kucu i donijeti ti TV u pola cijene....

Koja glupa logika.....

 isto vrijedi i za glazbu i filmove ali tu valjda vrijede neka druga pravila jer informatičari ne žive od glazbe i filmova već od programiranja

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
15 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
blackalbum kaže...
Posmatrač kaže...
BlackMoon kaže...

Nekoliko eura vrijedi bar trud onoga tko je našao vremena izbaciti iz Adobe-ovih proizvoda sav onaj bloatware koji bespotrebno proguta nemali prostor na disku!

 Ne vrijedi jer prodaje nesto sto nije njegovo. Onda i provalniku treba platiti ukradenu robu jer se barem potrudio provaliti u tudju kucu i donijeti ti TV u pola cijene....

Koja glupa logika.....

 isto vrijedi i za glazbu i filmove ali tu valjda vrijede neka druga pravila jer informatičari ne žive od glazbe i filmova već od programiranja

 Pa valjda sam s kupljenih 200 originalnih albuma i kompilacija na CD medijima barem mrvicu pokazao respekt prema tim autorima. I mislim da mi nitko ne može zabraniti ripati to u .flac, bar u svrhu backupa.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
5 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Pa cuj ako ti bas treba ps onda platis jer sigurno ti nije bas neophodan za kucnu upotrebu. Dijelis li ti svoj rad dzabe?
I da isto vrijesi i za muziku i za filmove i sve ostalo i sta je neko ulozio svoj trud....
15 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
blackalbum kaže...
Posmatrač kaže...
BlackMoon kaže...

Nekoliko eura vrijedi bar trud onoga tko je našao vremena izbaciti iz Adobe-ovih proizvoda sav onaj bloatware koji bespotrebno proguta nemali prostor na disku!

 Ne vrijedi jer prodaje nesto sto nije njegovo. Onda i provalniku treba platiti ukradenu robu jer se barem potrudio provaliti u tudju kucu i donijeti ti TV u pola cijene....

Koja glupa logika.....

 isto vrijedi i za glazbu i filmove ali tu valjda vrijede neka druga pravila jer informatičari ne žive od glazbe i filmova već od programiranja

 -ne. Ne vrijedi isto, nije isto.. konzumiranje (slušanje) glazbe, film.. je dozvoljeno, legalno, nije biznis-komercijala. Usporedivo bi bilo da ti re-emitiraš-distribuiraš (nekako zarađuješ).

-adobe je komercijalni soft, vlasnički.. onaj tko ga treba, radi, zarađuje, kućni korisnik može što želi, đabe-free.. nije komercijala. Komercijala ne može što želi, ako želiš free tad biraš iz te skupine i ima dovoljno, ako ne možeš birati tad ne možeš birati.. ali to tad pokazuje recimo neznanje-nesnalažljivost tj juzeri prelako koriste pirata jer je lako-dobavljivo, često i kad ne trebaju, kad nije nužno, kad je obično neznanje-nesnalažljivost uzrok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Lewis kaže...
Ako nisi neki hard core PS user koji mor aimati Adobe paket ond k upis Affinity Photo za trenutnih 210kn+PDV na trenutnoj 50% akciji.

https://affinity.serif.com/en-gb/photo/#buy

Zapravo je 210 kuna s PDV-om. Do 20.6.

 

Razmišljao sam kupiti ga ono kad se pojavio na tržištu, ali nije mi se činio baš toliko koristan - ko Gimp sa sučeljem sličnim Photoshopu. Za neke stvari za koje sam ga htio koristiti, Gimp mi je zapravo bio praktičniji.

 

Sad sam ponovno instalirao zadnju verziju AP-a i vidim neke korisne stvarčice (nedestruktivno uređivanje, a i RAW mi je fora). Lako moguće je da ću ga kupiti...

 

Al ono što mi je nevjerojatno je da i sad ima jednu rudimentarnu grešku da ono... Pa kako to nitko nije primijetio?! Znači, kad koristiš magični štapić (Flood Selection Tool), lijevi klik je za inicijalno selektiranje, prilikom selektiranja trebao bi moći vući miš kako bi regulirao toleranciju no to toliko trza da je neupotrebljivo na 24-megapikselnoj fotki na šestjezgrenom i7! Ali jedna stvar je gora - piše lijepo dolje da je RightMouse za dodavanje, a Alt za oduzimanje selekcije. Alt funkcionira, ali desni klik mišem ne! Onda moraš prebaciti Mode na Add pa onda lijevim klikom proširivati selekciju, a Altom oduzimati. Kak je moguće da osnovni alati ne funkcioniraju kako treba?!

 

 

15 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
mbaksa kaže...
Ali jedna stvar je gora - piše lijepo dolje da je RightMouse za dodavanje, a Alt za oduzimanje selekcije. Alt funkcionira, ali desni klik mišem ne! Onda moraš prebaciti Mode na Add pa onda lijevim klikom proširivati selekciju, a Altom oduzimati. Kak je moguće da osnovni alati ne funkcioniraju kako treba?!

 

Baš sam isprobavao affinity i gledam to što pišeš. Radi, ali je malo neintuitivno.

 

Dakle lijevi klik je za select. A za add treba držati desni klik i onda lijevim kliknuti di treba, pa se opet može tolerancija dodavanja podešavati mrdanjem gore dolje.

16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Dr. Zoidberg kaže...
Baš sam isprobavao affinity i gledam to što pišeš. Radi, ali je malo neintuitivno.

Unatoč kombinaciji koju si mi sad otkrio (zahvaljujem), u mom slučaju ta funkcija ni dalje ne radi kako treba. Meni to treba za brisanje pozadine kad fotkam neki uređaj. A to može značiti da uređaj zauzima recimo nekih 30% fotografije u sredini, a sve oko njega su jako svijetli pikseli, gotovo bijeli. U takvoj situaciji na šestjezgrenom i7 procesoru promjena tolerancije zablokira program na nekoliko sekundi, što je apsolutno neprihvatljivo. To ti govori da programeri nisu tu koristili multi-threading - a trebali su. Znači, program je u pozadini morao izračunavati koji će sve pikseli biti zahvaćeni selekcijom, a sučelje je i dalje trebalo ostati posve funkcionalno i, kad se pikseli izračunaju, a da nisi u međuvremenu promijenio toleranciju, onda bi se ta selekcija trebala prikazati. Ako si promijenio selekciju, onda se prekida staro izračunavanje i radi novo.

 

Ne radi to dobro ni u Gimpu, zato to nisam ni koristio, ali na istoj slici Gimp je na mom računalu barem duplo brži, ako ne i tri ili više puta u određenim situacijama. Znači, em je Gimp tu dosta brži, em mu to ne mogu zamjeriti jer je beplatan, a ako ću platiti program, volio bih da ugrađena funkcionalnost radi kak spada.

 

Dr. Zoidberg kaže...
Dakle lijevi klik je za select. A za add treba držati desni klik i onda lijevim kliknuti di treba,

Da, tako radi. Ja ću biti malo stroži od tebe i reći da je to ne samo neintuitivno, nego i debilno. Mišem je čovjek uvijek precizniji kad klika samo jednim gumbom (i to lijevim, ako je riječ o nesimetričnom, ergonomičnijem mišu) nego kad klika s dva. Kakve su to uopće kombinacije s klikanjem s dva gumba - tko je gdje to vidio?! Čemu služi lijeva ruka? Ako lijeva ruka može sisnuti Alt za oduzimanje piksela iz selekcije, zašto ne bi mogla stisnuti Ctrl za dodavanje? Ono, čista logično, intuitivno i ergonomično, kako je i u drugim programima. Najgore je što Shift i Ctrl ničemu ne služe kod selektiranja štapićem - pa zašto ne bi onda mogli omogućiti da jedan od tih gumbiju ima istu funkcionalnost kao i držanje desnog gumba na mišu?

 

Kako Gimp to može napraviti kak se spada? Kad stisneš neku moditikatorsku tipku na tipkovnici, ne samo da ti u status baru napiše što ćeš sad raditi, nego se promijeni i kursor miša tako da znaš koja je funkcija trenutno odabrana. Ja ne kužim što je ljudima koji su radili Affinity Photo u glavi. To su tako jednostavne i trivijalne stvari i ne mogu to implementirati kako spada. Pa tu funkcionalnost srede za par sati (realno za valjda par desetaka minuta)! 

 

Program je povoljan, ali eto - takve nebuloze mi toliko dignu tlak da mi je teško dati taj novac i kad je program na 50% popusta. Open source Gimp, besplatni program to radi kak spada, a ovi ne mogu. Kog vraga glume?

 

(moje frustracije nisu usmjerene prema tebi nego prema autorima Affinity Photoa )

 

EDIT: 

Da stvar sad bude "gora" za Affinity Photo - sad sam baš probao importirati RAW fajl (Sonyjev .ARW) u Gimp jer sam se sjetio da je kod zadnje verzije Gimpa, koju sam skinuo pred nekoliko dana, pisalo nešto da koristi RawTherapee i Darktable za importiranje RAW-ova. Ubacim .ARW fajl u Gimp, on mi lijepo otvori RawTherapee, sprčkam malo po njemu, zatvorim RawTherapee i eto fotke u Gimpu!). Eto još jedan razlog manje za kupnju Affinity Photoa... A već sam počeo vaditi karticu iz novčanika. 

 

Jedino što mi je još zanimljivo je nedestruktivno editiranje, ali to mi realno gledano rijetko kad treba. A kroz neko vrijeme i Gimp će dobiti tu mogućnost (s obzirom na brzinu razvoja, vjerojatno za nekoliko godina, ali dobro ) - sad su uveli nedestruktivno kropanje.

 

Ne znam, vidjet ću - imam još nekoliko dana za prčkanje, za vidjeti nudi li mi Affinity Photo išta što mi stvarno treba, ali zasad stvarno ne izgleda dobro za njih...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 23:02 (mbaksa).
10 godina
offline
Photoshop licenca direktno od Adobea?

Ehh, naravno da Affinity Photo nije savrsen ali za t epar eje vrhunski, koliko bi ja mogo nabrojat sr...a i bugova za AdobeCC tokom 8 zandjih godina koliko me deru po 8000kn/godisnje ovaj Affinity Photo je vrhunski alat.
Za HDR/EXR mi je brzi od Pshopa koji i dan danas pola filtera/funkcija u 32bita ne dozvolajva pa moram srezat fotku na 16bit :(.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Lewis kaže...

Ehh, naravno da Affinity Photo nije savrsen ali za t epar eje vrhunski, koliko bi ja mogo nabrojat sr...

Stvar je samo u tome ima li funkcije koje tebi trebaju i rade li te funkcije kako se od njih očekuje da rade. Tebi je očito koristan.

 

Što se tiče moje situacije, platio bih nešto što će mi zapravo usporavati i otežavati rad! Bar eto što se tiče onog što mi najviše treba. Znači, iz moje trenutne perspektive i da je besplatan, meni je preskup, jer ću za istu stvar potrošiti više vremena radeći u njemu.

 

Lewis kaže...

Za HDR/EXR mi je brzi od Pshopa

E, tu funkcionalnost Gimp nema - za to bi mi bio zgodan (iako bih to iznimno rijetko koristio). Još jedna stvar zbog koje bi mi bio zgodan je što podržava brusheve prilikom RAW importa - mislim da RAW therapee to ne podržava (mada darktable podržava nešto takvo...). I spajanje slika u panoramu... Ono, ima neke funkcije koje bi meni bile zgodne, ali ih je malo i vrlo rijetko ih trebam.

 

Nekome drugome će pak biti iznimno koristan i prava prilika.

4 godine
neaktivan
offline
Photoshop licenca direktno od Adobea?

gimp je supač alat kao i krita,ali krita nije dovoljno pro sa layer modovima i brush enginom,a gimp jos od 2011 nije dobio painter UI, gimp studio paint fork je otisao u povijest a ostaci integrirani u sadasnju inačicu gimpa.

pričam kad bi se koristilo za nest tipa da se stavi na artstation jel...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
mbaksa kaže...
Lewis kaže...

Ehh, naravno da Affinity Photo nije savrsen ali za t epar eje vrhunski, koliko bi ja mogo nabrojat sr...

Stvar je samo u tome ima li funkcije koje tebi trebaju i rade li te funkcije kako se od njih očekuje da rade. Tebi je očito koristan.

 

Što se tiče moje situacije, platio bih nešto što će mi zapravo usporavati i otežavati rad! Bar eto što se tiče onog što mi najviše treba. Znači, iz moje trenutne perspektive i da je besplatan, meni je preskup, jer ću za istu stvar potrošiti više vremena radeći u njemu.

 

 Ma iskreno ja ga jako malo koristim ali kupio sam i Affinity Photo i Affinity Designer cim su izasli samo da ih podrzim pa da nadam se jednog dana prekinem ovo Adobe lihvarenje/monopol :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
9 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Lewis kaže...

 Ma iskreno ja ga jako malo koristim ali kupio sam i Affinity Photo i Affinity Designer cim su izasli samo da ih podrzim pa da nadam se jednog dana prekinem ovo Adobe lihvarenje/monopol :).

 

Ista stvar, nakon što sam se malo "ufurao" u Affinity ispada da su programi odlični.

11 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Od neki dan može se uzet direktno photograph plan za 12 eura mjesečno
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
Klipson kaže...
Od neki dan može se uzet direktno photograph plan za 12 eura mjesečno

 Vidi zaista, izgleda da ide. Išao sam doduše na grčku stranicu, jer hrvatska izgleda ne postoji. Kad se logiram u Adobe račun i na koraku za plaćanje odaberem Hrvatsku u podacima za kreditnu karticu, osvježi stranicu i ponudi cijenu od 12.49€ mjesečno (ili 149.10€ godišnje), s PDV-om. Ostaje samo pitanje - treba li mi? Hmm... 

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
11 godina
offline
Re: Photoshop licenca direktno od Adobea?
E ostaje i meni pitanje treba li mi hahah, mislim cijena je za takav alat odlična, s tim da se dobije i mobilni i creative cloud...
E sad jedino pitanje bi mi bilo kako to kupiti na obrt mjesečno? Jer mi je lakše nego odmah pljunut za cijelu godinu
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Photoshop licenca direktno od Adobea?

Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje.

Da li je sada moguće uzeti direktno na firmu Adobe pretplatu?

Na webu mi nudi Hrvatsku po istoj cijeni kao i druge EU države.

Problem je što trenutno imamo licencu preko posrednika. Plaćamo im po cijeni za pravnu osobu a zapravo imamo račun za fizičku osobu.

Zanima me da li bi mogli uzeti direktno pretplatu na firmu na karticu. 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice