Google Nest + Yeelight žarulja + wifi ekstender

poruka: 9
|
čitano: 2.560
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Google Nest + Yeelight žarulja + wifi ekstender

Pozdrav svima,

 

zamolio bih za pomoć ako itko ima iskustva ili ideju.


U stanu imam:

- Google Nest Hub

- Google Mini

- Yeelight WiFi pametnu žarulju

- Nedis WiFi pametnu žarulju

 

Router je u dnevnom boravku gdje je i Google Nest i rade uredno.

Mini je u spavaćoj sobi gdje je izuzetno loš signal te je postavljen WiFi ekstender. Google Home iz tog razloga čini se ne prepoznaje Mini-ja.

U istoj sobi je i Nedis žarulja koja se nikako ne uspijeva spojiti.

U kupaoni je Yeelight koju sam uspio spojiti unatoč slabom signalu ali ima uuužasan lag.

 

Ima li itko ideju kako spojiti zadnja tri uređaja preko ekstendera da se sve skupa umreži i prepoznaje u Google Home aplikaciji?

 

Pokušao sam ekstenderu dati isti SSID (ime) kao što ima router međutim nakon toga mi je nestao sa popisa mogućih WiFi točaka za spajanje.. :(

 

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći!

SilvioS
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Nest + Yeelight žarulja + wifi ekstende

Pa i moraš extenderu dati isto ime, zapravo sve iste postavke i naravno da onda to ne vidiš više kao drugu mrežu jer je to sad "jedna" mreža. Pa namjesti žarulje tamo gdje ti je dobar signal bez extendera, namjesti ovo za postavke i stavi žarulju gdje želiš i to bi trebalo raditi jer će onda one to vidjeti kao jednu mrežu.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Nest + Yeelight žarulja + wifi ekstende

Hvala ti na odgovoru, ali tu sam naišao na problem:

 

Pa i moraš extenderu dati isto ime, zapravo sve iste postavke i naravno da onda to ne vidiš više kao drugu mrežu jer je to sad "jedna" mreža. 

 

Pokušao, no u tom slučaju mi se mobitel ne prebacuje na jači signal ekstendera nego svugdje vidi istu mrežu. (Naletio sam na informaciju da ako ekstender i router imaju identično ime, uređaji se iz nekog raloga zadržavaju na slabijem signalu umjesto da se spoje na točku koja ima jači signal - ispravi me ako griješim)

Svakako to svejedno danas ponovno istestiram.

 

Pa namjesti žarulje tamo gdje ti je dobar signal bez extendera, namjesti ovo za postavke i stavi žarulju gdje želiš i to bi trebalo raditi jer će onda one to vidjeti kao jednu mrežu.

 

Ok, kužim, to je pretpostavljam pod uvjetom da je ekstender istog imena kao router kao što si spomenuo gore. Probam, javim Tnx

SilvioS
16 godina
offline
Re: Google Nest + Yeelight žarulja + wifi ekstende
Mobitel se vjerojatno sam nece prebaciti na jaci signal, trebao bi iskljuciti wifi i ukljuciti ga pa hoce. To bi vrijedilo i za zarulje, one bi trebale uhvatiti jaci signal cim ih stavis u domet jaceg signala.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Nest + Yeelight žarulja + wifi ekstende

Zahvaljujem! Žarulje sam uspio osposobiti na predloženi način nakon sat-dva eksperimentiranja. Još je ostao Mini koji je tvrdoglav ali i on će se vjerujem uspjeti spojiti.

 

Pero, puno hvala!

SilvioS
16 godina
offline
Re: Google Nest + Yeelight žarulja + wifi ekstende

Pa jel se uspiješ spojiti na Mini kada ti je u dometu glavnog routera? U dnevnom ili gdje ti je već sve ostalo.

Znači nemoj ga spajati tamo gdje ti je extender. Pa kada ga spojiš, samo bi ga trebao prebaciti u sobu i uključiti. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Nest + Yeelight žarulja + wifi ekstende

Probam i na taj način, tako je bio prvotno radio pa je izgubio signal u drugoj sobi, sad sam ga pokušao direktno na ekstender spojiti, ali ima mi više smisla ovo što govoriš, uhvatit će kad se resetira sam po sebi najvjerojatnije jači signal..

Isprobam danas!

SilvioS
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Nest + Yeelight žarulja + wifi ekstende

Zahvaljujem još jednom, uspjelo je na ovaj način, sve je povezano, samo na mobitelu moram paliti/gasiti WiFi kad mi signal oslabi ali to je najmanji problem.

 

SilvioS
16 godina
offline
Re: Google Nest + Yeelight žarulja + wifi ekstende

A da, to je tako s extenderom. Baš sam i ja gledao kako to riješiti, kupiti skuplji AP ili mesh uređaje i onda nemaš takvih problema.

 

Konkretno, i meni je isto tako, kada sam u spavaćoj isto moram ugasiti pa upaliti wifi na mobu kako bi uhvatio jači signal. Ali bitno da radi! 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice