Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link

poruka: 15
|
čitano: 4.240
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link

Pozdrav svima

 

imam sljedeci problem:

dakle ruter i računalo su mi udaljeni nekih 15 m te te su između njih 2 zida. 
Imam tp linkov stik za wifi povezivanje TL-WN722N i spajam se na T-com speedport plus sercom ruter 

Mjerenjima sa speedtestom ne mogui dobiti brzinu nikako vecu od 13-15 mbps. 
Kada računalo spojim  kabelom imam 50 mbps (što je i zakupljena brzina u operatera)
Kada stavim laptop tik do računala(lenovo 470) i spojim se wifijem također imam 50 mbps
Mobitelom Samsung a70 također imam onih 50 mbps

Da li netko zna u čemu bni mogao biti problem?

Može
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link
ante5656 kaže...

..


dakle ruter i računalo su mi udaljeni nekih 15 m te te su između njih 2 zida. 
..
Kada stavim laptop tik do računala(lenovo 470) i spojim se wifijem također imam 50 mbps
..

Da li netko zna u čemu bni mogao biti problem?

 - misliš da nema razlike? Smetnje tj signal i ponavljanje pogrešnih paketa ovisi o smetnjama, zid, armatura, el.magnetski itd.. pa i kanal na kojem emitiraš, susjedi i sl. jer i drugi uređaji imaju wlan..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link

Ne znam na što točno misliš ,al opet  smatram da bi triba dobit vecu brzinu od ove koju trenutno dobivam na wifiju ... evo trenutno ne ide poviše 4 mpbs ...

Može
10 godina
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link

Pa nije to žica tj. LAN , za usporenje su krive smetnje koje dolaze na ruter i na tvoj adapter  od korisnika u susjedstvu još potencirano sa udaljenošću između tebe i rutera + prepreke kao zidovi itd. Najveći problem može biti netko tko u prostoriji gdje je ruter koristi wifi  ...još ako je to TV .

 

 

Provjeri koji kanali od 1 - 13 su sa najmanje korisnika pa prebaci ruter fiksno na taj kanal , a i TV spoji LAN kablom ionako se ne miče kao smartfoni i laptopi.

15 godina
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link
ante5656 kaže...

Ne znam na što točno misliš ,al opet  smatram da bi triba dobit vecu brzinu od ove koju trenutno dobivam na wifiju ... evo trenutno ne ide poviše 4 mpbs ...

 -pročitaj ponovo svoj post, pa moj citat, pa odgovor.. i tad možda otkriješ da npr udaljenost ima veze s mogućom ili ostvarenom brzinom i da žica ili bez žice nije baš isto kao što ti brzina ovisno o trenutnoj konstelaciji zvijezda (sreće) može oscilirati. Ponovo se približi wlan serveru pa ponovi dok ti nije jasno :) .. i da, to je to. Ne nešto što ti smatraš nego ono što stvarno dobiješ, možda 4mbps možda 400 ili bilo koji broj između. moguće ne znaći da ćeš to i dobiti tj tad bi svi igrali loto i dobili jackpot :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link

Aha da skužio samm ... mobitel  i laptop su imaju puno srece zato na istoj lokaciji kao i računalo dobivaju 50 od 50 a računalo jedna napne 4 mbps ...

aha ja sam nekako na umu više imao da je stvar tehničke prirode a ne srece.. ništa još mi samo recite kojem rimskom ili grčkom se bogu triba molit za naklon srece nad kompjuter??


Znaci 3 uređaja (računalo laptop i mobitel vec spomenuti),a u krugu najmanje 200m(nema susjedne kuce da bi susjedov wifi smetao(ili bilo ciji drugi))... 

I onda vi meni velite da je do zidova, do prepreka ovog onog ...a šta te prepreke nisu vidljive laptopu i mobitelu , a bas računalu jesu?

Ne kužim se baš u to , ali na osnovu logike to mi baš ne drži vodu ...da laptop i mobitel mogu 50 a računalo nemože na istom mjestu(sa laptopom čak probano i dalje u istom smjeru od računli iza 30 cm zida(izvan kuce) i i dalje je 50 od 50)

Može
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link
Probaj u laptop ubaciti taj tp link pa se spoji na WiFi preko njega i izmjeri brzine. Imam taj isti tp link i nije baš nešto
12 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link

Isprobano i ista stvar kao i na kompjuteru ,dakle ocito je do te wifi kartice(doduse nisam ni sumnjao da kompjuter od 1000€ pravi problem sa brzinom) 

Pa da li se tu što napravit ili podesit ?

Može
10 godina
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link

Lenovo i mobitel imaju 5GHz wifi a PC sa wn722n radi samo na 2,4GHz.

Ima li što na 2,4GHz wifi a da je bliže ruteru (speedport) nego je tvoj PC ?  ...npr. TV.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link

5 ghz izgašen ...
Nema ništa ,, jedino je bežični telefon tik do rutera, smart tv je isključen ,odnosno ne koristi mrežu za rad a i neka od testiranaj su provedena dok je bio potpuno ištekan iz struje tako da ne bi smio ometati...

Inace znam slucaj gdje je kod gospodina wifi ubijao dualshock 4 (nemam ja ps4) , i kad bi se kontroler makoa wifi bi uredno radio ... 

Može
12 godina
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link
ante5656 kaže...

Isprobano i ista stvar kao i na kompjuteru ,dakle ocito je do te wifi kartice(doduse nisam ni sumnjao da kompjuter od 1000€ pravi problem sa brzinom) 

Pa da li se tu što napravit ili podesit ?

 Ma teško da možeš nešto puno dobiti, iz mog iskustva taj stick je baš loš sam po sebi. Znalo mi se npr dogoditi kad skidam nešto preko torrenta i brzine dosegnu nekih 5-6 mb/s da veza jednostavno pukne, tj. stick kao da se odspoji i onda nakon par sekundi se opet spoji i nastavi skidati dok se opet ne "preoptereti" i tako nonstop u krug. Dok sad na ovoj ploči sa ugrađenim wifijem nemam takvih problema.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link

Znacio, bez obzira na ove neke postavke i rutera i doticnog stika nece se nista bolje dobit?? Što imaš u kutiji koju karticu?

 

Može
12 godina
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link
ante5656 kaže...

Znacio, bez obzira na ove neke postavke i rutera i doticnog stika nece se nista bolje dobit?? Što imaš u kutiji koju karticu?

 

 A ne znam šta da ti kažem, ja sam od tog stika odustao davno 

 

Imam ovu ploču: https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty%20B450%20Gaming-ITXac/index.asp

 

na njoj je intelov 802.11ac WiFi modul

10 godina
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link

Kao prvo NIKAD ne bi uzeo MBO sa wifi jer tada antenice dođu iza PC nisko uz zid pa je mali domet, a ako se koristi koaks gubi se signal na njemu i konektorima.

Kao drugo WN722N sam koristio oko godinu dana  (dok nisam provukao LAN) i nikad mi nije prekidao a brzine su uglavnom bile 50-70Mbps . Znam još korisnika istog i nisu se nikad žalili na taj wifi adapter. Problem je možda sa drajverima ili power postavkama na windowsima.

12 godina
offline
Re: Brzina preko wifi-ja Speedport plus tp link

Nisam ja tu ploču uzeo zbog wifi-a nego jer sam išao na itx, ugrađeni wifi mi je samo bonus. Router je u istoj prostoriji i signal je uvijek bio pun, ne znam kako bi bilo da nisu u istoj prostoriji. U svakom slučaju nije mi ni bitno jer mi je komp ionako inače spojen preko žice.

WN722 sam koristio na dva različita računala i na oba sam imao iste probleme, možda je ovaj moj defektan. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice