Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.438
|
čitano: 4.858.042
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
nlale02 kaže...

Pozdrav, u potrazi sam za monitorom do nekakvih 600€ (-/+20ak €) sada imam Alienware AW2720HFA, i hocu da uzmem neki 1440p monitor 32" , nisam neki heavy gamer, odigram CS, i to je manje vise to, monitor ce biti spojen na Alienware m16r1 sa 4070 grafikom. Tip panela mi nije bitan, samo bi da ima barem 144hz refresh rate jer sam sada navikao na 240hz.

 

DELL G Series G3223Q

ASUS ROG Strix XG32VC

MSI MAG 325CQRXFDE

 

Ako vi imate neki monitor za prreporuciti samo dajte, i bitno mi je da je prodavnica u HR. 

Hvala na pomoci.

 

 

 

Možda Gigabyte M32UC

https://www.racunala.hr/gigabyte-m32uc-80-cm-315-zoll-144hz-freesync-premium-pro-ss-va-dp-2xhd/226462/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2024 22:42 (ghibli7).
3 godine
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav

 

kolege koje dulje prate kretanja cijena monitora, očekuju li se nekakvi popusti za prime day?

kad gledam povijest cijena na idealo i camelcamelcamel, čini mi se da i ne baš

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

kupio sam Odyssey G9 i da li se moze namjestiti na njemu kad odabirem prozore (šemu) da bude u tom prozoru Full screen, jer nekad ne zeli da bude od ruba do ruba, win 11 kad uzmes prozor gore ima šemu di staviti, i to je ok, al da bude full screen u tom dijelu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dennocro kaže...

kupio sam Odyssey G9 i da li se moze namjestiti na njemu kad odabirem prozore (šemu) da bude u tom prozoru Full screen, jer nekad ne zeli da bude od ruba do ruba, win 11 kad uzmes prozor gore ima šemu di staviti, i to je ok, al da bude full screen u tom dijelu.

 Misliš na ovo?

 

To meni uredno radi na G8, samo odeš još gore, iznad svega ovog kad "nosiš" prozor i onda ode full screen.

 

Al imam feeling da govoriš ne nećem drugom :D

Steam and EA: CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

to radi, ali kad imam otvoren prozor i da stisnem fullscreen samo u tom prozoru manje a ne da ode preko cijelog ekrana, jer npr na desnoj strani zelim npr scroll ili nesto drugo zna zakaciti taj prozor pa ga smanjiti a kad je fulscreen to ne mozes.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dennocro kaže...

to radi, ali kad imam otvoren prozor i da stisnem fullscreen samo u tom prozoru manje a ne da ode preko cijelog ekrana, jer npr na desnoj strani zelim npr scroll ili nesto drugo zna zakaciti taj prozor pa ga smanjiti a kad je fulscreen to ne mozes.

Ne znam, sorry. :(

Vjerojatno mu rezolucija ne paše.

Steam and EA: CyberDemonVZ
3 godine
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav svima

 

još traje moja potraga za monitorom (27" 2K do 300 €, za programiranje, pisanje, čitanje, MS Office, surfanje, casual gaming: Assasin's Creed, Hitman, Mass Effect, CS:GO, Fifa, Rocket League), i kako Dell G2724D više nije dostupan po nekadašnjim cijenama (250 €), našao sam neke alternative:

 

1. Gigabyte M27Q Rev. 2.0 - 240 €

vidio sam da se ovdje dosta preporuča pa ne tražim neku ocjenu samog monitora nego check je li ova cijena ok (na ovo još ide dostava od poštanskog sandučića u DE do HR, cca 22 €), i je li Proshop provjerena trgovina

 

2. Acer Nitro XV272U V3bmiiprx - 246 €

nekako imam zadršku prema Aceru iako ima dobre recenzije

 

3. Asus PA278QV - 260 €

monitor koji nije namijenjen za gaming, ali ima super recenzije, a i vjerujem da bi za moje potrebe posužio

 

neke još prednosti za M27Q i Asus su tri godine garancije, jer Acer ima dvije

prednost za Acer i Asus su to što lakše mogu odraditi povrat lokalno i mogu ih kupiti na rate

 

je li netko već vraćao/mijenjao opremu koja je kupljena u DE? tko je uopće servis za Gigabyte u HR?

 

svaki komentar je dobrodošao

pozdrav

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji god da uzmeš nećeš previše pogriješiti. To je sve više-manje ista pašta u tom rangu. Uostalom, 200 eura, toliko potrošiš na hranu u 7 dana 😆 

 

Ja toliko nisam istraživao kad sam auto od 70k eura naručivao 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrsmith kaže...

Koji god da uzmeš nećeš previše pogriješiti. To je sve više-manje ista pašta u tom rangu. Uostalom, 200 eura, toliko potrošiš na hranu u 7 dana 😆 

 

Ja toliko nisam istraživao kad sam auto od 70k eura naručivao 

istina, to i ja često kažem: problem je što je zagrebački s pomfritom 10 €, a ne što je informatička oprema "skupa"

hvala na odgovoru

 

neki info vezano za narudžbe iz njemačke? što ako monitor dođe s mrtvim pikselom?

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
L_Jelly kaže...

 

neki info vezano za narudžbe iz njemačke? što ako monitor dođe s mrtvim pikselom?

Mislim da taj rang monitora nema nikakav bad pixel policy ispod grozda od valjda 10 komada na istom mjestu ili takva nekakva glupost. Single bad pixel policy imaju samo premium paneli od 700-800e na gore (Dell OLED recimo). Pa mislim da si tu bolje zaštićen ako kupiš kod nas.

 

Lijepo uzmeš online, isprobaš, ako je ok zadržiš, ako nije - vratiš u roku 14 dana bez da kažeš zašto ili spominješ ikakve bad pixele.

 

Ja bi tako napravio. Radije nego pokušao uštedjeti 20-30 eura vani, a da nemam taj benefit.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2024 14:48 (mrsmith).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
L_Jelly kaže...

pozdrav svima

 

još traje moja potraga za monitorom (27" 2K do 300 €, za programiranje, pisanje, čitanje, MS Office, surfanje, casual gaming: Assasin's Creed, Hitman, Mass Effect, CS:GO, Fifa, Rocket League), i kako Dell G2724D više nije dostupan po nekadašnjim cijenama (250 €), našao sam neke alternative:

 

1. Gigabyte M27Q Rev. 2.0 - 240 €

vidio sam da se ovdje dosta preporuča pa ne tražim neku ocjenu samog monitora nego check je li ova cijena ok (na ovo još ide dostava od poštanskog sandučića u DE do HR, cca 22 €), i je li Proshop provjerena trgovina

 

2. Acer Nitro XV272U V3bmiiprx - 246 €

nekako imam zadršku prema Aceru iako ima dobre recenzije

 

3. Asus PA278QV - 260 €

monitor koji nije namijenjen za gaming, ali ima super recenzije, a i vjerujem da bi za moje potrebe posužio

 

neke još prednosti za M27Q i Asus su tri godine garancije, jer Acer ima dvije

prednost za Acer i Asus su to što lakše mogu odraditi povrat lokalno i mogu ih kupiti na rate

 

je li netko već vraćao/mijenjao opremu koja je kupljena u DE? tko je uopće servis za Gigabyte u HR?

 

svaki komentar je dobrodošao

pozdrav

 Ja bi na tvome mjestu od tih išao na  Acer Nitro XV272U. A slažem se s kolegom da je to sve jako slično, realno. 

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Giga ili Acer, Dell kako potrefiš panel, zato kako su ti rekli kupuj kod nas i vrneš nazaj ako ti ne paše.

Ti zbilja kao da kupuješ stan ili biraš kakvu udavaču

Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti

Trenutna konfiguracija mi je stara 10 godina tako da da, skoro da se ženim kad kupujem 😁

 

Hvala svima na vrijednim odgovorima. Slažem se da je bolje kupiti u HR, riješit ću nešto kroz par dana

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

U Sancta Domenici web shopu stavio sam u košaricu monitor AOC CU34G2XP, navodni model iz 2023 s 180Hz osvježavanjem.

 

Taj monitor sam izlistao na Nabava.net, no u pretrazi AOC-ov monitor koji ima na kraju P negdje je s 144hz a negdje 180Hz, a trebao bi biti 180Hz, jer je AOC 2023. godine izdao E model koji ima 144hz i taj P od 180hz.

 

I sad stavim ja taj P i naručim ga i uopće nisam razmišljao zašto piše 144hz, nego tek sad idem gledati na SD web stranici informacijski list, a tamo pak za taj naručeni model stoji oznaka CU34G2X što je pak stari model iz 2020-te .

 

Ja sad uopće nisam siguran što će oni meni poslati i što će biti u kutiji, a bojim se da će mi poslati taj stariji model.

 

Idem pretraživat strane web stranice za modele P i baca modele od 180Hz, znači problem je vjerojatno samo pri nama.

 

Ja mislim da su kod označavanja monitora neki dućani definitivno nešto smutili ili fulali oznake, pa sad uopće nisam siguran i mislim otkazati narudžbu ako još mogu. Ne prodaju valjda zalihu starog modela CU34G2X iz 2020-te pod novom oznakom za veću lovu.

 

Evo i članka, a u prilogu informacijski list:

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2024 20:17 (Dupein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dupein kaže...

U Sancta Domenici web shopu stavio sam u košaricu monitor AOC CU34G2XP, navodni model iz 2023 s 180Hz osvježavanjem.

 

Taj monitor sam izlistao na Nabava.net, no u pretrazi AOC-ov monitor koji ima na kraju P negdje je s 144hz a negdje 180Hz, a trebao bi biti 180Hz, jer je AOC 2023. godine izdao E model koji ima 144hz i taj P od 180hz.

 

I sad stavim ja taj P i naručim ga i uopće nisam razmišljao zašto piše 144hz, nego tek sad idem gledati na SD web stranici informacijski list, a tamo pak za taj naručeni model stoji oznaka CU34G2X što je pak stari model iz 2020-te .

 

Ja sad uopće nisam siguran što će oni meni poslati i što će biti u kutiji, a bojim se da će mi poslati taj stariji model.

 

Idem pretraživat strane web stranice za modele P i baca modele od 180Hz, znači problem je vjerojatno samo pri nama.

 

Ja mislim da su kod označavanja monitora neki dućani definitivno nešto smutili ili fulali oznake, pa sad uopće nisam siguran i mislim otkazati narudžbu ako još mogu. Ne prodaju valjda zalihu starog modela CU34G2X iz 2020-te pod novom oznakom za veću lovu.

 

Evo i članka, a u prilogu informacijski list:

 Na stranici web shopa gdje si kupovao stoji da taj monitor ima 144Hz screen refresh rate.Ali ne brini,ako i dobiješ taj lijepo im ga vratiš i naručiš  AOC 34" CU34G2XP 180Hz .

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2024 2:25 (ghibli7).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, molila bih za malu pomoć, planiram kupiti dva monitora za posao, a nakon posla gejmanje na jednom.

Htjela bih da ne izgledaju baš dječje i zapeo mi je za oko ovaj: 

https://www.hgspot.hr/monitor-samsung-ls27a600uuuxen-27-ips-wqhd-2560x1440px-5ms-75hz-freesync-dp-hdmi-usb-c-90w-rj45-pivot

 

Kaj velite, jel ok, jel ima kaj bolje?

 

Hvala! 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
MissMachine kaže...

Pozdrav, molila bih za malu pomoć, planiram kupiti dva monitora za posao, a nakon posla gejmanje na jednom.

Htjela bih da ne izgledaju baš dječje i zapeo mi je za oko ovaj: 

https://www.hgspot.hr/monitor-samsung-ls27a600uuuxen-27-ips-wqhd-2560x1440px-5ms-75hz-freesync-dp-hdmi-usb-c-90w-rj45-pivot

 

Kaj velite, jel ok, jel ima kaj bolje?

 

Hvala! 

 

 Gigabyte g27q-ek je vrlo dobar i jeftin monitor, provjereno.Taj koji si odabrala ima 8 bit+FRC nešto kao 10 bitni ekran što je prednost,s druge strane Gigabyte ima veću ratu osvježavanja ekrana 144Hz,bolje osvjetljenje,zvučnike.https://www.hgspot.hr/monitor-gigabyte-g27q-ek-27-ips-qhd-2560x1440px-1ms-144hz-hdr400-freesync-premium-2x-hdmi-dp-2x-usb-3-0-zvucnici

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2024 16:57 (ghibli7).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

M27q svakako prije G27q, kolega par stranica iza nije bio baš nešto sretan sa njim....

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Trenutno je u upotrebi Samsung c24f390fhr 1080p monitor. Prešao bi na 1440p pa me zanima dali bi ovaj bio dobar za svakodnevno korištenje i povremeni gaming?

https://www.nabava.net/monitori/iiyama-prolite-xub2792qsu-w6-monitor-cijena-ips-27-16-9-517702601
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

M27q svakako prije G27q, kolega par stranica iza nije bio baš nešto sretan sa njim....

 Slažem se da je M27Q bolji izbor.Neznam kakve probleme je imao kolega,ne mogu se sjetiti,ali trebao ga je zamijeniti i objasniti u čemu je problem s monitorom.Ja sam 2 godine koristio G27Q-EK i nikakvih problema nisam imao.Preporučio sam ga više kao vrlo dobar jeftini monitor.

 

Edit...Ako misliš na kolegu Nakatomija vjerujem da je njegov problem povezan sa naprezanjem malo osjetljivijih očiju nakon prelaska na IPS monitor.Iskreno mu želim i nadam da više nema tih problema.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2024 23:49 (ghibli7).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

M27q svakako prije G27q, kolega par stranica iza nije bio baš nešto sretan sa njim....

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/gigabyte-g27q-vs-gigabyte-m27q-rev-2-0/12904/34719?usage=3623&threshold=0.10

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2024 17:35 (ghibli7).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kupljena dva Samsung G9 monitora, jedan osao na servis zbog stuck pixela, evo malo prije se pojavio i na drugom monitoru par cm iznad. platis ih 1100€ i onda se tako nesto desi...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dennocro kaže...

Kupljena dva Samsung G9 monitora, jedan osao na servis zbog stuck pixela, evo malo prije se pojavio i na drugom monitoru par cm iznad. platis ih 1100€ i onda se tako nesto desi...

 Cisto da te zbediram, sad su na akciji na Amazonu. Prime Days...

Ne znam, imam jedan takav vec dvije godine i sve pet. Nikakvi problemi da nicime.

Nemas srece :(

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 14:27 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Je, baš si ga jako zbedirao...da ih je kupio tamo čekao bi ih 1mj. da se izreklamira najmanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Je, baš si ga jako zbedirao...da ih je kupio tamo čekao bi ih 1mj. da se izreklamira najmanje

 Reklamacija je takva da reklamiras i oni posalju novi a ti imas 30 dana da vratis svoj. Ne kupujem nigdi nego na Amazonu i kod njih se na nist ne ceka.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Možda ako si prime korisnik inače nije baš tako, pa i ja kupujem tamo, čekam 2 do 3 tjedna za stvari da dođu a kamoli da reklamacija prođe samo tako 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

javili su sa servisa da ce biti zamjenjen panel, drugi sutra saljemo. valjda ce to brzo zamjeniti, samo mi je cudno da im se isplati mjenjati panel.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Njima panel znaci sve osim stalka.....

maximum effort
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
NEW_MAN kaže...
dennocro kaže...

Kupljena dva Samsung G9 monitora, jedan osao na servis zbog stuck pixela, evo malo prije se pojavio i na drugom monitoru par cm iznad. platis ih 1100€ i onda se tako nesto desi...

 Cisto da te zbediram, sad su na akciji na Amazonu. Prime Days...

Ne znam, imam jedan takav vec dvije godine i sve pet. Nikakvi problemi da nicime.

Nemas srece :(

 problem je sto niti jedan webshop iz Njemačke ne zeli poslati tako veliki monitor jer moraju slati na EURO paleti, poslao par mailova. bili su po 200€ jeftiniji nego kod nas, i eto odlucis se ipak na kupnju i opet dobijes sranje, pa ti kupuj kod nas za "istocno" trziste....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice