Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.431.857
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pratite si Samsung akcije na njihovoj stranici, onda zna biti i ovaj. Prošlo ljeto sam uzeo za 3200 kn, iliti 430€.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...

 Ne znam baš za zakrivljeni i obrada fotki/videa, to mora da iritira solidno. Možda jedino ovi ultra-turbo-wide gdje se krivulja doima blaža na veliku širinu, ali to je preko 1000€, tipa Samsung G9. Većina ljudi si za editing kupi flat panel, a curved tek za igre, ako i to.

 Ma to sam i mislio, kupit ću Curved veliki TV kad mi ovaj trenutni krepa... Ukupan dojam je odličan što se tiče gledanja filmova, ali za rad ne znam kakvi su, vjerujem da iritiraju pa ću se držat onda ipak ravnog ekrana, a ravni su i jeftiniji.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav kolege,

pitam se podržavaju li  1440p 144/165Hz  monitori 120Hz refresh rate na nativnoj rezi? 

Treba mi za izbjegavanje juddera pri reprodukciji 24fps materijala.

Hvala.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Antropofob kaže...

Pozdrav kolege,

pitam se podržavaju li  1440p 144/165Hz  monitori 120Hz refresh rate na nativnoj rezi? 

Treba mi za izbjegavanje juddera pri reprodukciji 24fps materijala.

Hvala.

 Da, to vidis i na recenzijama kada mjere kako radi overdrive na cijelom rasponu pa idu skroz dole do 60Hz.

 

Ali cisto da znas, monitori nemaju dejudder funkcije kao TV-i.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2023 8:21 (Mad Ant).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa,

 

trebam jedan 32 inch monitor,  koji nije zakrivljen. Gledam Gigabyte M32Q  KLIK

Ima li netko gore navedeni monitor, ili zna za nešto bolje u tom cjenovnom rangu. IPS preferiram ako ima tako nešto u toj dijagonali.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pogledaj si reviewe za 27 inchnu verziju, vrijedi sve isto za 32 inch. Uglavnom jedan od boljih omjer ulozeno dobiveno. rtings i hardwareunboxed imaju sve detaljno objasnjeno.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...
Antropofob kaže...

Pozdrav kolege,

pitam se podržavaju li  1440p 144/165Hz  monitori 120Hz refresh rate na nativnoj rezi? 

Treba mi za izbjegavanje juddera pri reprodukciji 24fps materijala.

Hvala.

 Da, to vidis i na recenzijama kada mjere kako radi overdrive na cijelom rasponu pa idu skroz dole do 60Hz.

 

Ali cisto da znas, monitori nemaju dejudder funkcije kao TV-i.

 Kakva je situacija s judderom i freesync-om pri reprodukciji video materijala?

Naumio sam kupit novi monitor pa se pitam kakva je situacija sa "judderom" kod reprodukcije 24/25/30fps video materijala na 75Hz Freesync monitorima.
Dal je taj famozni VRR riješio taj judder problem definitivno?
Znači, vrtim npr. 24fps fullscreen video i Freesync automatski promjeni rezu na 48Hz?

Madshi kaže da Freesync ne pomaže video reprodukciji:

madVR - high quality video renderer (GPU assisted) - Doom9's Forum

Borim se s tim judderom već dva desetljeća, umoran sam već od raznoraznih workaroundova, ima li nešto što "just works" a da nije telka?

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebao bih preporuku za nosač (ruku) za UW monitor. Trenutno imam neki VonHaus kojeg sam koristio sa starim monitorom međutim ovaj je pretežak za njega i stalno mi se monitor tilta prema dolje. Gledao sam malo na nabavi i kod nas mi se čini dosta loša ponuda, barem za 34" (monitor je Dell S3422DWG) tako da bih možda uzeo nešto s amazona preko mailboxa ako ne ide izravna dostava. Ako ima netko iskustva iz prve ruke bio bih zahvalan jer ovako stvarno ne znam što odabrati i na koji cjenovni rang ići. Ono što sam gledao od "jeftinijih" je ovajovaj s tim da uopće ne znam jel bi se usudio ići na ovaj drugi (Alterzone) jer piše da podržava monitore do 32" ali se nigdje ne spominje nekakva makismalna težina koju može nositi (mislim da sam pročitao u nekom komentaru negdje da ga se koristi sa 34"). I jel moguće da je Ergotron LX vani toliko jeftiniji nego kod nas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

može molim vas preporuka za monitor od 27", reza 2560x1440, 144hz po mogućnosti do 300€? Pimarno za gaming...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
MEDO11 kaže...

može molim vas preporuka za monitor od 27", reza 2560x1440, 144hz po mogućnosti do 300€? Pimarno za gaming...

 

https://www.nabava.net/search.php?q=q27g2u&cod=&cdo=

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav momci, braćo moja. Tija bi uzet ovaj monitor - Asus VG258QM.

Tu je jedino di piše da ga ima na stanju, jel taj dućan siguran? Nisam nikad uzima priko njih. Ako neko zna drugu opciju di ga nabavit nek slobodno javi.

Hvala,

EDIT: NARUČIO.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2023 17:28 (LogicusMPS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
izzy007 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

trebam jedan 32 inch monitor,  koji nije zakrivljen. Gledam Gigabyte M32Q  KLIK

Ima li netko gore navedeni monitor, ili zna za nešto bolje u tom cjenovnom rangu. IPS preferiram ako ima tako nešto u toj dijagonali.

 

Gigabyte M32Q Review, Great Value Monitor for 32-inch 1440p Gaming - Hardware Unboxed

 

 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo i ja našao konačno nešto pošteno, a da je na lageru:

 

DELL Alienware AW2723DF - 660€

 

(27" 1440p @240/280Hz,Fast-IPS Nano, HDR600, DP 1.4, Freesync Premium Pro, G-sync compatible, RGB ambient lights)

https://www.dell.com/en-hr/shop/dell-monitors/alienware-27-gaming-monitor-aw2723df/spd/aw2723df-monitor

https://www.adm.hr/dell-alienware-aw2723df-27-fast-ips-2x-hdmi-1x-dp-14-with-power-charging-1/76092/product/

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw2723df

 

 

Sveukupno jako dobar za te novce, vrlo dobra i čvrsta/masivna izrada, dođe sa DP/HDMI/USBhub kabelima, kalibriran sa atestom u kutiji, super izgleda uživo iako manje bitno, HDR nije fejk iako je EdgeLED, čak mi je i previše jak navečer. Uglavnom izgleda kao oni od 1000€, preporučam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2023 22:40 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Antropofob kaže...

 Kakva je situacija s judderom i freesync-om pri reprodukciji video materijala?

Naumio sam kupit novi monitor pa se pitam kakva je situacija sa "judderom" kod reprodukcije 24/25/30fps video materijala na 75Hz Freesync monitorima.
Dal je taj famozni VRR riješio taj judder problem definitivno?
Znači, vrtim npr. 24fps fullscreen video i Freesync automatski promjeni rezu na 48Hz?

Madshi kaže da Freesync ne pomaže video reprodukciji:

madVR - high quality video renderer (GPU assisted) - Doom9's Forum

Borim se s tim judderom već dva desetljeća, umoran sam već od raznoraznih workaroundova, ima li nešto što "just works" a da nije telka?

 

 

Točno, ne za video. Ne gine ti TV ako te toliko smeta. Mene npr. smeta dosta kod C1 OLED-a i koristim "Cinematic movement" na svemu, to je kao minimalni dejudder.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2023 22:01 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
MEDO11 kaže...

može molim vas preporuka za monitor od 27", reza 2560x1440, 144hz po mogućnosti do 300€? Pimarno za gaming...

 Ovaj je malo skuplji (349€ u Instaru), ali preporučan dosta, kao i gorenavedeni M32Q:

 

 

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/m27q

 

https://www.gigabyte.com/Monitor/M27Q-rev-10#kf

 

https://www.instar-informatika.hr/gigabyte-gaming-kvm-monitor-27-ss-ips-qhd-2560x1440170hz-amd-fre/149711/product/

 

https://www.nabava.net/search.php?q=gigabyte+m27q&cod=&cdo=

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2023 22:14 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
LogicusMPS kaže...

Pozdrav momci, braćo moja. Tija bi uzet ovaj monitor - Asus VG258QM.

Tu je jedino di piše da ga ima na stanju, jel taj dućan siguran? Nisam nikad uzima priko njih. Ako neko zna drugu opciju di ga nabavit nek slobodno javi.

Hvala,

EDIT: NARUČIO.

 Kita moja je naručena... Pisalo 3 na stanju, danas dobio mail...

Ima li ko ideju?

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

2...

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 14:37 (LogicusMPS).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Slučajno poslalo 3 poruke...

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 14:37 (LogicusMPS).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
LogicusMPS kaže...
LogicusMPS kaže...

Pozdrav momci, braćo moja. Tija bi uzet ovaj monitor - Asus VG258QM.

Tu je jedino di piše da ga ima na stanju, jel taj dućan siguran? Nisam nikad uzima priko njih. Ako neko zna drugu opciju di ga nabavit nek slobodno javi.

Hvala,

EDIT: NARUČIO.

 Kita moja je naručena... Pisalo 3 na stanju, danas dobio mail...

Ima li ko ideju?

 

Koliko je bio koštao na toj stranici?

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
LogicusMPS kaže...
LogicusMPS kaže...

Pozdrav momci, braćo moja. Tija bi uzet ovaj monitor - Asus VG258QM.

Tu je jedino di piše da ga ima na stanju, jel taj dućan siguran? Nisam nikad uzima priko njih. Ako neko zna drugu opciju di ga nabavit nek slobodno javi.

Hvala,

EDIT: NARUČIO.

 Kita moja je naručena... Pisalo 3 na stanju, danas dobio mail...

Ima li ko ideju?

 

To kupuješ za Counter i slično ili da je jeftin ili...?

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
LogicusMPS kaže...
LogicusMPS kaže...

Pozdrav momci, braćo moja. Tija bi uzet ovaj monitor - Asus VG258QM.

Tu je jedino di piše da ga ima na stanju, jel taj dućan siguran? Nisam nikad uzima priko njih. Ako neko zna drugu opciju di ga nabavit nek slobodno javi.

Hvala,

EDIT: NARUČIO.

 Kita moja je naručena... Pisalo 3 na stanju, danas dobio mail...

Ima li ko ideju?

 

Koliko je bio koštao na toj stranici?

 oko 1700 kn, 230 eura cca.

Mad Ant kaže...
LogicusMPS kaže...
LogicusMPS kaže...

Pozdrav momci, braćo moja. Tija bi uzet ovaj monitor - Asus VG258QM.

Tu je jedino di piše da ga ima na stanju, jel taj dućan siguran? Nisam nikad uzima priko njih. Ako neko zna drugu opciju di ga nabavit nek slobodno javi.

Hvala,

EDIT: NARUČIO.

 Kita moja je naručena... Pisalo 3 na stanju, danas dobio mail...

Ima li ko ideju?

 

To kupuješ za Counter i slično ili da je jeftin ili...?

 Ma bezveze, da zamjenim, ovaj VG248QE, dobio je neke svijetle horizontalne linije, pa iritiraju. A volia bi da je Asus, sve od Asusa je tu.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
LogicusMPS kaže...

 Ma bezveze, da zamjenim, ovaj VG248QE, dobio je neke svijetle horizontalne linije, pa iritiraju. A volia bi da je Asus, sve od Asusa je tu.

 OK, ali ipak 1080p i visoki refresh ili možda ipak 1440p srednji refresh? TUF-ova ima i u wide izdanju, samo koliko ti grafa može izdržati?

 

Tipa VG279Q1A ili VG27AQ, zavisno od brenda grafe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 17:30 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...
LogicusMPS kaže...

 Ma bezveze, da zamjenim, ovaj VG248QE, dobio je neke svijetle horizontalne linije, pa iritiraju. A volia bi da je Asus, sve od Asusa je tu.

 OK, ali ipak 1080p i visoki refresh ili možda ipak 1440p srednji refresh? TUF-ova ima i u wide izdanju, samo koliko ti grafa može izdržati?

 

Tipa VG279Q1A ili VG27AQ, zavisno od brenda grafe.

 Ma mislija san do 250 eura pošto toliko iman sad sa strane pa da zaminim ovaj stari, al nije hitno vidit ću. Ovaj VG27AQ mi ima prijatelj, ja san mu reka da ga uzme, kaže da je vrh. Evo sad gledam ovaj VG258QM, nema ga nigdi... Sranje.

Dobra je ova 3070 Strix, overkloka se brutalno, nije problem za 1440p.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 19:40 (LogicusMPS).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
LogicusMPS kaže...
 

Tipa VG279Q1A ili VG27AQ, zavisno od brenda grafe.

 Ma mislija san do 250 eura pošto toliko iman sad sa strane pa da zaminim ovaj stari, al nije hitno vidit ću. Ovaj VG27AQ mi ima prijatelj, ja san mu reka da ga uzme, kaže da je vrh. Evo sad gledam ovaj VG258QM, nema ga nigdi... Sranje.

Dobra je ova 3070 Strix, overkloka se brutalno, nije problem za 1440p.

 

Radije onda skupi još malo, bolji monitor je uvijek dobra stvar. Ja sam misllio dati oko 4000kn (530€) na brzinu, na kraju pričekao malo i dao 5000kn (660€) i prezadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 20:34 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...
LogicusMPS kaže...
 

Tipa VG279Q1A ili VG27AQ, zavisno od brenda grafe.

 Ma mislija san do 250 eura pošto toliko iman sad sa strane pa da zaminim ovaj stari, al nije hitno vidit ću. Ovaj VG27AQ mi ima prijatelj, ja san mu reka da ga uzme, kaže da je vrh. Evo sad gledam ovaj VG258QM, nema ga nigdi... Sranje.

Dobra je ova 3070 Strix, overkloka se brutalno, nije problem za 1440p.

 

Radije onda skupi još malo, bolji monitor je uvijek dobra stvar. Ja sam misllio dati oko 4000kn (530€) na brzinu, na kraju pričekao malo i dao 5000kn (660€) i prezadovoljan.

 Ma nije priša, samo me istiltalo šta je nesta u jedan dan iz hgspota, smart-onoga, kad san ga naša i tija kupit :)

Doć će bolje vrime.

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ekipa, moze mala pomoc.

 

Treba mi neki IPS monitor 27" 240hz  1080p, 2k 4k me ne zanima, niti mi je potrebno

Kakve su mi opcije? 300-400€ budzet, bit ce koristen za gaming u 80% slucajeva

 

Sve sto sam nasao je trenutno nedostupno u trgovinama

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
medinho kaže...

Pozz ekipa, moze mala pomoc.

 

Treba mi neki IPS monitor 27" 240hz  1080p, 2k 4k me ne zanima, niti mi je potrebno

Kakve su mi opcije? 300-400€ budzet, bit ce koristen za gaming u 80% slucajeva

 

Sve sto sam nasao je trenutno nedostupno u trgovinama

 

za ovaj piše da im je dostupan kod dobavljača

 

Imaš i ovaj samsungov model piše da imaju na zalihi

 

Vidim da ima dostupno također ovaj Dell, a imaš i ovaj ASUS od 280Hz.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala ti burazeru, ja bi se posteno namucio da nadem ove ponude.

 

Odluka je pala na ovaj ASUS, taman upada u budzet i zasto ne ici s njim.

4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima.

 

Imam monitor koji je 27" i FHD i limitiran na 60hz.

 

Ukratko moja konfiguracija je GTX 1070, Intel i7 8700, RAM 16 GB, SSD...

 

Zelim da promijenim monitor jer mi pocinje smetati zrnasta slika, prije mi to nije smetalo dok nisam vidio bolje.

 

Dvoumim se po sljedecem pitanju: da li da uzmem opet FHD monitor ali manje velicine tj. 24" koji ima bar 144hz ili da kupim 27" monitor koji je 2K i ima bar 144 hz?!

 

Znam da je bolji izbor 2K, ali nemam bas jak PC, zato i jeste nedoumica.

 

Jos jedno pitanje, da li je FHD igranje jednako, losije ili bolje na 2K monitoru?

 

Unaprijed zahvalan na savjetima :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

32 4k 60hz ili 34 uw 2k 144...od igri voznje ,nba i final.fantasy..kak su filmovi na uw?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice