Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.149
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav, trebam preporuku multipurpose monitora. Uz rad od kuće, koristit će se i za povremeni gaming na PS5 i neki light photo/video edit.
uvjet da nije curved, dijagonala do max 34", mora imati usb C.
Nadam se da ima nekaj takvo, lp
WHITE STONES VARAŽDIN
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz svima, imam problem sa monitorom. Kupio sam novi monitor tocnije Asus VP249 1080p 144Hz freesync, monitor je pod garancijom od 10 godina (naknadno platio). Stvar je u tome da kada sponijim HDMI kabel sve radi normlano i brzina osvjezavanja mi je 120hz zakljucano jer ne moze vise preko HDMI-a, ali odspojim HDMI i prikopcam Displayport kabel da bih mogao iskoristit svu mogucnost monitora(144hz) tu nastaju problemi, a problemi su takvi da monitor pocne "blinkat" odnosno pali se i gasi kao da iskopcas kabel na silu, ne moze davat sliku ni dvije minute bez da ne treperi, kabel je kupljen novi, dok recimo da HDMI radi sve normalno, dali je do displayport kabla ili izlaznog utora graficke za displayport? Posjedujem XFX RX5808gb i ta je grafa i vise nego dovoljna da daje 144Fps u nekim igrama, ali jednostavno cim se prikljuci displayport kabel, monitor se pali i gasi... jel zna netko sto bih mogao bit problem? prije nego sto sam kupio ovaj novi monitor imao sam stariji model koji je imao VGA port i morao sam imat konektor za HDMI na VGA i takoder sve radilo super, ali displayport kabel nece i nece...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imao isti problem kad sam uzeo prvi puta 144Hz monitor, kod mene je bilo do DP kabla, kupio drugi i od tada nikakvih problema.

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, 

triba bi mi gaming monitor minimalno 27'' budget do 2200kn moze i malo vise ako triba

Don Quichotte is Not Dead
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
livi batak kaže...

Pozdrav, 

triba bi mi gaming monitor minimalno 27'' budget do 2200kn moze i malo vise ako triba

 

Koju konfu imaš? Jel pucaš na 1080p ili 1440p?

 

Ako bi 1440p onda ovo

Ako bi 1080p onda ovo

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Uzea 1440, grafa je 2070
Hvala ti
Don Quichotte is Not Dead
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2022 16:21 (livi batak).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Naišao sam na zanimljiv monitor, koji prije nisam vidio u ponudi kod nas. ASUS VA24DQLB. Monitor ima sve što meni potrebno i što tražim za tu cijenu, jedino ne znam kakav je panel u usporedbi tipa sa sličnim monitorima slične cijene tipa 24g2u ili vg249q.. Ko više zna o tome, molio bi neki savjet šta je bolje. Imao sam vg249q, imao je dosta backlight bleedinga, ajd glow mi tolko nije ni smetao kao ono prvo.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2022 10:53 (sage).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zanima me preporuka AOC Q34E2A vrijeme odaziva: 4 ms, rezolucija: 2560x1080 @ 75Hz, 21:9. Meni je cijenom prihvatljiv, što mislite i ako netko zna iz prve ruke.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima li netko ovaj monitor da podijeli iskustva?

https://www.nabava.net/monitori/samsung-ls27ag300nuxen-monitor-cijena-ips-va-27-16-9-186280151

Ili da pitam ovako - da li je ovaj monitor dobar za gledanje filmova, youtuba i čitanje vijesti na netu?

 

Budžet mi je 1500kn +100kn ako imate kakav drugi prijedlog, jedini uvjet je da je veći jer gledam sa metra udaljenosti, dakle po net preporukama trebam 27".

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Koji monitor kupiti

Postoji li UW 34'' monitor QHD rezolucije sa USB c ulazom?

Ne triba mi PD(iako bi bilo lipo) samo video ulaz, a da nije priko 4500 kn?

Od ostalih zahtjeva eventualno VESA za okacit ASRock X300.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dečki, jučer uzeo Samsung G7 u 32" verziji.

 

Nakon 3 šrot AOC-a, mogu samo reći WOW.

 

Vrijedi svake lipe. super kontrastni VA panel s 0 ghostinga, smeara te boje skoro ko na IPS-u.

 

Ovo je valjda prvi monitor s kojim sam 100% zadovoljan. Čak mi je curve ok.

 

Konto sam njega ili 48" oled. Rupa u novčaniku je presudila.  Za 4300 nema bolje.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

...te boje skoro ko na IPS-u.

 kako misliš skoro kao na ips-u?

 

Samsung Odyssey G7 LC32G75T Review - RTINGS.com

sRGB Gamut Area 106.9%

 

za primjer, cjenovno dosta skuplji ips

LG 27GP950-B Review - RTINGS.com

sRGB Gamut Area 102.8%

 

još su zahvaljujući boljem kontrastu boje na samsung življe

 

 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...

...te boje skoro ko na IPS-u.

 kako misliš skoro kao na ips-u?

 

Samsung Odyssey G7 LC32G75T Review - RTINGS.com

sRGB Gamut Area 106.9%

 

za primjer, cjenovno dosta skuplji ips

LG 27GP950-B Review - RTINGS.com

sRGB Gamut Area 102.8%

 

još su zahvaljujući boljem kontrastu boje na samsung življe

 

 

 Ma uvijek ti je na VA nekako zbog kontrasta uvijek prenaglašeno ma koliko se trudio kalibrirati. Za sada crvenu nikako da dovedem do "crvene".

 

Ne znam, tebi je to ok, ono življe hehe, meni toliko ne.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

a dobro, meni osobno pašu življe boje, jer se ne bavim nikakvim poslom gdje je bitna točnost boja

dapače, paše mi 'oled efekt' živosti boja koji je takav upravo zbog beskonačnog kontrasta

 

osim toga i u prirodi boje doživljavaš življima i dubljima jer te ne ograničava kontrast monitora, doduše ne onako da su 'prežive' kako ih se nekad zna prikazat na monitorima i televizorima kod specifičnih scena koje to posebno ističu

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da vidiš opciju Dynamic Contast "ULTIMATE".

 

Ko da mi se Gospa ukaže kad te bljesne.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

Da vidiš opciju Dynamic Contast "ULTIMATE".

 

Ko da mi se Gospa ukaže kad te bljesne.

 

 

ma gledao sam recenzije, monitor je mrak

jedino mi se zakrivljenost čini kao nešto što bih teško progutao, pogotovo ta samsungova

ne kužim zašto nemaju i modele s ravnim panelima

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ma ok je. Za fpsove dušu dao. Očekivao sam bleed zbog toga kad ono skoro ništa. Valjda je to samo do buđet modela. Aoca sam tri spizdijo. Ni jedan nije valjao. Na zadnjem mi se pojavio žuti bleed na sred ekrana. Vjerovatno pozadinsko u kcuu. Never more said the Raven.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
Ma ok je. Za fpsove dušu dao. Očekivao sam bleed zbog toga kad ono skoro ništa. Valjda je to samo do buđet modela. Aoca sam tri spizdijo. Ni jedan nije valjao. Na zadnjem mi se pojavio žuti bleed na sred ekrana. Vjerovatno pozadinsko u kcuu. Never more said the Raven.

 aoc je bratska tvrtka pilipsa, garfild te gleda mrko 

 

zajebavam se malo, ali obje kompanije je preuzeo kineski tpv, a kako su srozali kvalitetu nekad uglednog nizozemskog brenda (philips), ne bi se čudio da i aoc ima slične šroteks komponente, tako da nije niti čudno da si razočaran

makar, sad će se javit stotinjak vlasnika aoca, koje će ovo osobno pogodit, pa ćemo se malo prepirat 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 18:40 (picajzla0707).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

AOC definitivno koristi jeftine komponete, čitav dojam je jeftin ali takva je i cijena, barem za moj model. 1400 kn za 32" 1440p IPS 75 hz freesync, 4ms,  Eto, u tu cijenu su uspjeli ugurati i zvučnike, istina 2X3 W 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
I je AOC bio pojam kvalitete, kao i Grundig i Philips. Na žalost imam osjećaj da lošom kontrolom kvalitete na naše tržište dolazi čisti kineski šrot. Ja samo znam da ih nikom neću preporučiti, pogotovo ne buđet varijante pored sve boljeg Gige,Della i LGa iako i oni nisu bez grijeha.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 19:17 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
I je AOC bio pojam kvalitete, kao i Grundig i Philips. Na žalost imam osjećaj da lošom kontrolom kvalitete na naše tržište dolazi čisti kineski šrot. Ja samo znam da ih nikom neću preporučiti, pogotovo ne buđet varijante pored sve boljeg Gige,Della i LGa iako i oni nisu bez grijeha.

 A kakvi su kvalitete Lenovo i Viewsonic monitori?

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
soulwire kaže...
DarthMarkus kaže...
I je AOC bio pojam kvalitete, kao i Grundig i Philips. Na žalost imam osjećaj da lošom kontrolom kvalitete na naše tržište dolazi čisti kineski šrot. Ja samo znam da ih nikom neću preporučiti, pogotovo ne buđet varijante pored sve boljeg Gige,Della i LGa iako i oni nisu bez grijeha.

 A kakvi su kvalitete Lenovo i Viewsonic monitori?

 teško je reći sigurno, jer inače u recenzijama nitko ne rastavlja monitore kao što rastavljaju napajanja ili grafe i ne procjenjuju kvalitetu komponenti

 

no, nekako više imam povjerenja u ove veće firme, pogotovo ove koje same proizvode panele poput lg-a ili benq (au optronics), jer imaju više prostora za maržu u istoj cijeni

ostali koji kupuju panele od drugih moraju zaraditi na monitoru i za sebe i za onog od kojeg kupuju panel, tako da onda moraju štediti na ostalom

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
soulwire kaže...
DarthMarkus kaže...
I je AOC bio pojam kvalitete, kao i Grundig i Philips. Na žalost imam osjećaj da lošom kontrolom kvalitete na naše tržište dolazi čisti kineski šrot. Ja samo znam da ih nikom neću preporučiti, pogotovo ne buđet varijante pored sve boljeg Gige,Della i LGa iako i oni nisu bez grijeha.

 A kakvi su kvalitete Lenovo i Viewsonic monitori?

  Viewsonic je uvjek bio buđet orijentiran i dosta povoljniji od ostalih. Moj prvi 24" TN je mislim bio njihov. Kod njih je ako pogodiš panel bez bleeda si osvojio jackpot jer za jeftine pare dobiješ ok proizvod.

 

Za Lenovo fakat ne znam. Kao brend su mi OK valjda su im i monitori takvi.

 

Sad ću povuć neku moju teoriju zavjere - naime, mislio sam da je odvratni VA side bleed posljedica curved panela, ali izgleda da ne mora biti. Kad sam otvorio G7 prva stvar koju sam napravio jest ugasio svjetlo da vidim kako je stanje baš zbog jače zakrivljenosti. Jbte ostao sam paf koliko je dobro u odnosu na ono što sam očekivao. Na flat panelima nisam nikad imao problema s time, zato sam i zazirao od curvea.

Na SVIM zakrivljenim buđet verzijama ispod i oko 2 keka sam imao s tim problema. Sad sam poprilično uvjeren da ga dobar dio sjebavaju kod sastavljanja. Svi znamo tehniku otpuštanja vijka , kreditne kartice i ostalih Đurinih kućnih čarolija kad popušiš na screen lutriji.

 

Sad ću se bacit na ovo što je Picajzla rekao - jer potpuno se slažem s time. Na čemu navedeni štede ne znam...Je li to panel, elektornika, kontrola kvalitete nije bitno.

 

Da bi xyz napravio monitor sličan LG-u (da pritom koristi njihov panel) i da je puno jeftiniji negdje se mora rezat.

 

My 2 cents. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ima netko viewsonic vg2448, kakav je po pitanju backlight bleeda. Jel glupo uopće očekivat za ips da nema backlight bleed i to još za rang do 1500kn. Asus vg249q je imo hrpu toga al čitam po forumu dell-ovi imaju toga puno manje
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sage kaže...
Ima netko viewsonic vg2448, kakav je po pitanju backlight bleeda. Jel glupo uopće očekivat za ips da nema backlight bleed i to još za rang do 1500kn. Asus vg249q je imo hrpu toga al čitam po forumu dell-ovi imaju toga puno manje

 ips = backlight bleed

što jeftiniji - to izraženiji, u pravilu

naravno, uvijek ima izuzetaka

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...

 ips = backlight bleed

što jeftiniji - to izraženiji, u pravilu

naravno, uvijek ima izuzetaka

 A kakvi su VA monitori? Vidio sam gdje po danu monitor previše bliješti. Je li to za svaki VA, ili

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sage kaže...
Ima netko viewsonic vg2448, kakav je po pitanju backlight bleeda. Jel glupo uopće očekivat za ips da nema backlight bleed i to još za rang do 1500kn. Asus vg249q je imo hrpu toga al čitam po forumu dell-ovi imaju toga puno manje

 IPS ima onaj famozni glow. Što jeftiniji to su ti veće šanse da je sjebaniji. Ali je uglavnom ujednačen i podjednako odvratan.

 

Jeftiniji VA ima bleed koji je čak izraženiji zbog jačeg kontrasta i crne - ukratko, ako igraš i gledaš u mrklom mraku onda baš bode oči više od IPS-a jer s jedne strane imaš crnu ko mrkli mrak a u ćošku npr govno.

 

Da se ublažiti donekle sa led trakama ili nekakvim minimalnim osvjetljenjem.

 

Panel lutrija s jeftinim modelima ti je uvjek prisutna.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
2 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže..

Daj ti nama slike iz prve ruke, inače je sve ovo što pišeš rekla kazala, kao i kolega Picajzla kojem je dostignuće monitor od 500 kn i 60 Hz. Dok pronađem slike postat ću tu kako je loš taj Samsung shit u zakrivljenoj 2k verziji, 240 Hz i 32 inča, a monitor koštao preko 700 eura. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2022 22:01 (hrckopr).
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima li netko zakrivljeni monitor? Zanima me rad u Geogebri. Hoće li na zakrivljenom monitoru prikaz ravnih crta i ploha biti prikazan nepravilno ili zbunjujuće za oko?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2022 22:07 (soulwire).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Neće ako gledaš ravno u njega. Čim malo zakreneš pogled - cirkus. Flat panel IPS je sveti gral za projektiranje.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice