Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.425.964
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel moze misljenje za ovi Philips 276e8vjsb 4k monitor. Vidim da je dosta jeftiniji od ostalih 4k monitora? Je li ima neka caka ili je dobar deal? 

Planiram uskoro kupnju jednog 27'' monitora, a ne bih isao ispod qhd pa sad gledam sta se nudi. Idealno bi bilo nac qhd 120Hz, ali oni su mi preskupi, a za malu razliku u cijenu qhd 60Hz i 4k 60Hz, cini mi se bolje uzeti 4k.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

momci koja je najbolja kupovina 27", 1440p neki monitor za gaming, al da ima i koliko toliko dobre boje za 3d i design? Znaci neke budget opcije, cca 400 eurica

 

trenutno sam na asusu vg248qe

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 19:39 (Furymaker).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 13:33 (PunchyTinkerton).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, tražim monitor za gaming na ps4, po mogucnosti 144hz, cca 1500-1800kn.. Ima netko neke prijedloge?

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Monitor Dell S2721HGF

 

"Variable Synchronization Adaptive Sync, AMD FreeSync Premium (48-144Hz via DisplayPort, 48-144Hz via HDMI, with LFC-support, without HDR), NVIDIA G-Sync Compatible (48-144Hz via DisplayPort)"

 

Tražim izričito monitor koji podržava G-sync na HDMI-u no čini se da ovaj podržava samo na display portu, ima li netko nekih pouzdanijih informacija jel će to raditi ili ne? Zbunjuje me to što u naslovu proizvoda napišu da podržava G-sync a onda u opisu je već upitno jel podržava ili ne.

 

Molim samo odgovore nekoga tko se susreo sa takvim monitorom ili ga posjeduje, a poželjno je ako mi netko može poslati neki mali video takvog monitora u radu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2021 16:13 (Tilenius).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Svi gsync comapatable monitori ce radit preko dp tako i taj dell..ja sam imao aoc 24 inch 75 hz,lg gn650b fhd 144hz i sad imam aoc agon 27 2k nano ips 170hz i svi su mi radili bez problema preko dp na rtx 2070super s gsync,dal rade preko hdmi to ti neznam ali prek dp radi sigurno

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2021 16:26 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Radi samo preko DP-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Neko vrijeme već razmišljam uzet novi pomoćni monitor. Prastari Samsung crko do kraja (mijenjan jedan kondenzator prije par godina), a naviknuo sam se na 2 monitora za CAD/CAM. Kolega jedan na forumu nudi AOC 24G2U s još 1.5god garancije za 1100kn a s nabave.net vidim da ih nema ispod 1600. Sjećam se da je dobio prilično dobar review od ekipe iz HUB pred koju godinu, i sviđa mi se podesivost. Čini li vam se to ok za tu cijenu?

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2021 14:16 (Apocalypso722).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako je verzija sa 144Hz osvježenjem to je monitor za gaming, ako je verzija sa 75Hz osvježenjem onda je puno jer toliko dođe i novi klik .
Ako se taj mopnitor neće korsititi za gaming moja preporuka ti je da za tih 1.100-1.200kn kupiš novi sa 75Hz osvježenjem, nekorišteni sa pune 3 godine jamstva.

5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

144Hza je, zaboravih naglasiti. A znam da je za gaming, činilo mi se više nice to have nego neki selling point. Nije mi palo na pamet zapravo uzet samo 75Hz model s dvostrukom garom. Hmm razmislit ću, hvala.

Apoc
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo može pomoć.

Ja naginjem na Iiyamu

11 IIYAMA 24 G-Master G2466HSU-B1
0 AOC C24G2U
1 Dell S2422HG
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

ima li ovdje vlasnika DELL S3220DGF?

32'' 1440p, VA, 165Hz, freesync. Manja zakrivljenost 1800R (samsung G7 je 1000R)

gsync zna stvarati neke probleme ovisno o reviziji, al se da rješit sa custom rezolucijom.

oko 3300kn

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 13:07 (HowYesN0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Da li netko ima AOC 24G2U5 75Hz i ako moze napisati iskustva s tim modelom?

https://www.nabava.net/search.php?q=AOC+24G2U5

Trazim monitor za svakodnevnu upotrebu, nekakav best buy katica za sve (surf, filmovi, rad, skola...)

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

ja sam kupio 2 komada prije 2 dana i ja sam zadovoljan.

Boje, nema ghostinga tanak okvir.

Ali.

Spojeni su preko display porta i ne bude se iz sleep moda. To je očito problem s njima.

Preko HDMI kabela je sve ok kako čitam na netu.

A ništa isključio sam tu opciju u windowsima.

Da mi je komp od 0-24 uključen i da monitor ne mogu stavit u sleep mod bi mi bio feler žešći,

ali ovako koliko ga ja koristim mi je bomba.

Ima jedna opcija u setupu monitora DDC/CI koja je po defaultu uključena.

Kada se to isključi onda se budi iz sleep moda.

Ali ja imam dual monitor sistem jedan se uključi a drugi još spava i ne gine restart.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 11:24 (dar01).
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Hvala ti 

Onda cu ga spojit na hdmi 1.4 umjesto na dp 1.2

https://www.reddit.com/r/techsupport/comments/iyc0t9/aoc_24g2u5_not_waking_up_after_going_to_sleep/?sort=top

 

Ili iskljucit ddc pa rucno namjestit postavke?

 

 P.S. ako netko zna bolju opciju za monitor koji bi bio na obiteljskom PC (znaci all around upotreba, najvise surfanje, yt i gledanje film serija, word itd) za slicnu cijenu (1200 kn)? 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 12:21 (texas.bug).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa ! 

Kupio sam si monitor LG 27GL850 27'' UltraGear Nano IPS koji mi je spojen hdmi 2.1 kablom na laptop lenovo legion 5p Lenovo Legion 5P | Powerful 15.6” gaming laptop | Lenovo UK .

Nikako ne mogu dobiti 144hz bez adaptive synca a da nemam screen tearing . Sa adaptive syncom dobijem maksimalno 100hz . Na laptopu imam jedino HDMI i USB 3.1 Type-C (USB 3.1 Gen 1 & DisplayPort™). Zadnja verzija drajvera je instalirana .

Mogu li dobiti 144hz 2k preko USB 3.1 Type-C konekcije ?

Im BATMAN !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
cika batmen kaže...

Pozdrav ekipa ! 

Kupio sam si monitor LG 27GL850 27'' UltraGear Nano IPS koji mi je spojen hdmi 2.1 kablom na laptop lenovo legion 5p Lenovo Legion 5P | Powerful 15.6” gaming laptop | Lenovo UK .

Nikako ne mogu dobiti 144hz bez adaptive synca a da nemam screen tearing . Sa adaptive syncom dobijem maksimalno 100hz . Na laptopu imam jedino HDMI i USB 3.1 Type-C (USB 3.1 Gen 1 & DisplayPort™). Zadnja verzija drajvera je instalirana .

Mogu li dobiti 144hz 2k preko USB 3.1 Type-C konekcije ?

 

Pa uvijek ćeš imati screan tearing bez upaljenog vsynca ili adaptive synca. 

Spoji sa DP kabelom i upali adaptive sync i rijesio si problem.

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Razmišljam o kupovini Xiaomi gaming 34 UW monitora.

- postajem xiaomi fanboy

- zakrivljen, 2xdp i 2xhdmi, navodno se moze podjeliti na 2 ekrana

- planiram 2 razlicita laptopa na docku spojiti na 4 ulaza pa onda kombinirati kako mi vec treba :D

 

Ima nešto pametnije/korisnije u tom cjenovno cca 3-3.5k rangu a da im isto 4 ulaza + split screen?

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
srcipesak kaže...

Razmišljam o kupovini Xiaomi gaming 34 UW monitora.

- postajem xiaomi fanboy

- zakrivljen, 2xdp i 2xhdmi, navodno se moze podjeliti na 2 ekrana

- planiram 2 razlicita laptopa na docku spojiti na 4 ulaza pa onda kombinirati kako mi vec treba :D

 

Ima nešto pametnije/korisnije u tom cjenovno cca 3-3.5k rangu a da im isto 4 ulaza + split screen?

 I ja ga uskoro planiram uzeti...mislim da i je best buy za tu lovu.

 

Zao mi je kaj ga nisam upiknuo iz linksa kada je bila onda promotivna cijena od 3000kn, sada se ipak za te novce ne moze naci. Nego, jesi ga uzeo u meduvremenu? I ako da, where?

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cadus kaže...
srcipesak kaže...

Razmišljam o kupovini Xiaomi gaming 34 UW monitora.

- postajem xiaomi fanboy

- zakrivljen, 2xdp i 2xhdmi, navodno se moze podjeliti na 2 ekrana

- planiram 2 razlicita laptopa na docku spojiti na 4 ulaza pa onda kombinirati kako mi vec treba :D

 

Ima nešto pametnije/korisnije u tom cjenovno cca 3-3.5k rangu a da im isto 4 ulaza + split screen?

 I ja ga uskoro planiram uzeti...mislim da i je best buy za tu lovu.

 

Zao mi je kaj ga nisam upiknuo iz linksa kada je bila onda promotivna cijena od 3000kn, sada se ipak za te novce ne moze naci. Nego, jesi ga uzeo u meduvremenu? I ako da, where?

 Kod nas su cijene otisle u nebo, s tipa 3-3.2 na 3.5-3.6k ako ga opce i ima. Apsolutno ne kuzim, ko da su ih prestali uzimati. Zadnji diners utorak mikronis bi s 10% popusta ispalo ne znam 3100 ili 3000 ne sjecam se ali toboze preko mjesec i pol ga vec nema :D

Dok mi pukne film cu ga vjerojatno uzet od kineza, eu skladiste. Trenutno se vrti po 470usd i jos se planiram sciganiti za 5-10% cashbacka. Jes da treba bit lud tolike pare slat van, ali eto da se ne ureknem, sve probleme riješe u roku 72h i naravno korisnik se nosi ko kapljica vode na dlanu. Nadam se da ce me pratiti sreca s kinezima i dalje. Slobodno se javi ako te zanimaju detalji ;)
Pise u mikronisu na upit dostupnost.. Ako ga uspiju dobiti za diners utorak, to nije los deal, 2970 s popustom :D (10% offline, 5% online popust).

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Jel moze netko preporucit monitor do 1500kn da je 144hz i treba biti 1080p jer nemam graficku za 1440p gaming

Electronic Dance Music ♥
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cadus kaže...
srcipesak kaže...

Razmišljam o kupovini Xiaomi gaming 34 UW monitora.

- postajem xiaomi fanboy

- zakrivljen, 2xdp i 2xhdmi, navodno se moze podjeliti na 2 ekrana

- planiram 2 razlicita laptopa na docku spojiti na 4 ulaza pa onda kombinirati kako mi vec treba :D

 

Ima nešto pametnije/korisnije u tom cjenovno cca 3-3.5k rangu a da im isto 4 ulaza + split screen?

 I ja ga uskoro planiram uzeti...mislim da i je best buy za tu lovu.

 

Zao mi je kaj ga nisam upiknuo iz linksa kada je bila onda promotivna cijena od 3000kn, sada se ipak za te novce ne moze naci. Nego, jesi ga uzeo u meduvremenu? I ako da, where?

 

Ja sam ga uzeo u prvom mjesecu, toliko mi je super da sam ga baš jučer gledao i razveselio se. Ogroman je, ali je taman. Tako je dobro curved da uopće ne kužim da je curved (što je dobra stvar). kada ga gledam sa boka, fakat se kuži da je curved, ali kada gledaš u njega nemaš taj filing. Vidim da mu je narasla cijena (platio ga 3200 kn u Smart Labu, sada je 3600 kn). Nije najbolji monitor na svijetu, ali za te pare, mislim da nema bolje. Naravno, moguće je da sam subjektivan, ali pročitao sam recenziju tu na forumu i odlučio se za njega. ne da nisam požalio nego me veseli vidjeti taj monitor.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Drago mi je. Jos samo da se ne zove Xiaomi, al to je sad filozofija.

Survivor - eye of the tiger
4 godine
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebao bih preporuku za monitor kojem će jedina namjena biti kućni ured. Preferiram ravni ekran dijagonale 34".

 

On bi trebao zamijeniti 2 postojeća koja sada koristim (24" HP fw 1920x1080 i neki prastari Lenovo od 21" 1680x1050). Dakle, mora biti širokokutni. Znam da ću s novim monitorom u širini zapravo izgubiti jer sad s trenutna dva monitora imam ukupnu širinu oko 90 cm, ali na novom stolu gdje će mi biti ured ne može stati monitor širi od 85 cm pa i nemam izbora.

 

MULTITASKING mi je najvažnija karakteristika posla. Na ekranu uvijek imam otvorene višestruke prozore/programe (browsere, Notepad, Office dokumente itd.). Koliko sam uspio sam istražiti, znam da proizvođači kao DELL i LG imaju u nekim monitorima svoja softverska rješenja za dijeljenje ekrana, slike u slici i sl., što nije za odbaciti kad već nabavljam novi monitor, iako sam do sada s Windows 10 snap opcijom zadovoljio ono što mi je trebalo.

 

BILO BI DOBRO, ALI NIJE PRESUDNO
Ne bi bilo loše da u sebi ima ugrađene kakve god zvučnike, tek toliko da ne moram svako malo na slušalice.Također i mogućnost montiranja na zidni nosač. USB portovi dobro dođu, ali budući da na njega spajam laptop preko docking stanice, nije da mi toga fali. Sve to je nice 2 have, ali to su više zgodni dodaci i mogućnosti, nego stvarna potreba.

 

NIJE BITNO
Marka, boja, debljina obruba... nebitni. 

 

BUDGET
Ne bih htio preko 2500 kn, ali ako postoji dobar razlog, mogu malo i protegnuti. Naravno, ako sve navedeno mogu dobiti i za (puno) manje novaca - to bi bilo super (uložit ću ušteđenu razliku u bolji uredski stolac :)).

 

Hvala unaprijed. Živjeli!

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 10:36 (WestwoodZG).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Strumf123 kaže...

Jel moze netko preporucit monitor do 1500kn da je 144hz i treba biti 1080p jer nemam graficku za 1440p gaming

 Mozda  bi AOC C24G2U zadovoljio? Velicina je 24

https://www.nabava.net/search.php?q=AOC+C24G2U&cod=&cdo=

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,
trebao bi preporuku monitora za uredski posao do 1200-1300kn. Znači najviše Office i izrada web stranica/programiranje.
Realnost mi je 24" zbog cijene, ali 27" mi izgleda idealno. No opet me zanima hoće li rezolucija (1680x1050) biti premala za tu dijagonalu?


Od 24" gledao sam:
- AOC 24G2U5
- DELL S2421HS


Od 27" gledao sam:
- DELL S2721HN
- AOC 27B2H


Hvala unaprijed!

1 AOC 24G2U5
0 DELL S2421HS
0 DELL S2721HN
0 AOC 27B2H
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 22:36 (suixilak).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel imas grafu za 1920x1080? Ak da onda donekle 27 i moze proc,ak ne onda po meni nikako

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice