Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama

poruka: 18
|
čitano: 17.942
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 x64 al koristi samo 3.34GB od 4GB rama

Imam Windowse 7 x64.. al kad sam stavio 4GB DDR2 (800mhz) rama.. koristi mi samo 3,34GB.. imam maticnu plocu P5PL2-E..

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2010 15:55 (Croshadow123).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama

skini speecy

 

http://www.piriform.com/speccy

 

pa uslikaj summary ( prvu stranicu )  i postaj ovdje sliku

kad već nema pive i ćevapa i jedno hvala bi pomoglo .-))
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama

Evo ga

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama

Koliko se vidi na slici 4 GB je tu. idi na start te na "computer" sa desne strane klikni sa desnom tipkom miša i odaberi "properties" i pogledaj što ti piše pod "Installed memory (RAM):"

Star Trek, Dr.Who, EVE Online, Win7, 5800XM
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama

Evo slike

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama

ograničenje Intelovog 945 čipseta.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama

Znaci 0 bodova od mojih 4GB.. osim ak si neuzmem neku bolju maticnu ?

 

I zast mi pise 259MHz za RAM-e.. a maticna podrzava i 400 te 577MHz.. a rami su od 800MHz

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2010 16:32 (Croshadow123).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama

kako mi se čini RAM koji si naveo nije ovaj sa slike koju si stavio {#}

znači ako si mijenjao tip RAMa bilo bi potrebno izresetirati BIOS da si postavi prave vrijednosti jer on ima upamćeno postavke od onoga prije.

na slici piše 259MHz umjesto 400MHz znači nije ga detektirao ispravno.

znači ugasiš komp, otpojiš sa mreže i izvadiš baterijicu sa MBO na nekoliko minuta {#}

time će se BIOS izresetirati i postaviti na defoltni.

imaš i opciju sa CLCMS jumperom na MBO to uraditi, ali mislim da ti je ovo jednostavnije.

vratiš baterijicu, uključiš komp i to bi trebalo biti to.

 

kad već nema pive i ćevapa i jedno hvala bi pomoglo .-))
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama

Pokusati cu sada

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 x64 al koristi samo 3.34GB od 4GB ra

- ograničenje cipseta 945 je 4GB, zbog sistemskih ograničenja (nema remapinga) nemože iskoristiti 4GB. klik-1.

Objašnjenje, adresni prostor nije isto što i količina memorije. Sve memorijske adrese moraju biti dostupne sistemu direktno, npr adrese za COM port, USB.. tako da je standardno iskoristivo 2.9-3.5GB ostatak je rezerviran za sistemske adrese (primjer). Ako nema remapinga u BIOSu (945 nema, jer je max4GB) tad nema pomoći, čak ni s patchom tj sistem bi bio nestabilan.

Usput, ograničenje za adresni prostor, CPU 36-48bit(novije generacije Celeron-Xeon), chipset, pa tek onda OS, koji je, recimo tako, umjetno ograničen.

- ako hardware dozvoljava, klik-2. veselo radi i 32bita...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 x64 al koristi samo 3.34GB od 4GB ra
ihush kaže...

- ograničenje cipseta 945 je 4GB, zbog sistemskih ograničenja (nema remapinga) nemože iskoristiti 4GB. klik-1.

Objašnjenje, adresni prostor nije isto što i količina memorije. Sve memorijske adrese moraju biti dostupne sistemu direktno, npr adrese za COM port, USB.. tako da je standardno iskoristivo 2.9-3.5GB ostatak je rezerviran za sistemske adrese (primjer). Ako nema remapinga u BIOSu (945 nema, jer je max4GB) tad nema pomoći, čak ni s patchom tj sistem bi bio nestabilan.

Usput, ograničenje za adresni prostor, CPU 36-48bit(novije generacije Celeron-Xeon), chipset, pa tek onda OS, koji je, recimo tako, umjetno ograničen.

- ako hardware dozvoljava, klik-2. veselo radi i 32bita...

 

Ukratko receno.. nemogu iskoristit s ovom plocom svih 4Gb rama bilo 32 ili 64 bitni windowsi? Najbolje znaci kupit novu plocu.. jel mi moze neko preporucit neku dobro do 450 kuna ?!
15 godina
offline
RE: Windows 7 x64 al koristi samo 3.34GB od 4GB ra

-besmisleno je zbog tog razloga mijenjati ploču. Pola GB nije nikakva razlika (ni dvostruko više RAMa nebi bitno utjecalo na većinu potreba/brzinu za prosjećnog korisnika).

-jer, vjerojatno imaš i neki CPU na toj MBO. ... taj CPU je vjerojatno starije generacije, koji vrlo lako nije kompatibilan s novim chipsetom. ... pošto je danas DDR3 jeftiniji od DDR2 dolazi do mogućeg scenarija, zamjene MBO-CPU-RAM ... i to sve zbog 3.34GB vs 4GB?

Da se ne shvati pogrešno, važno je imati dovoljno RAMa. Razlika postoji između dovoljno ili (pre)više. Današnji programi, igre.. sasvim dobro rade s 2-4GB (dovoljno je 1-2GB).

Pošto se u Office tipu programa ili browseru tako uzrokovane brzinske razlike svode na akademsku raspravu, ostaju samo igre. - Za njih je daleko važnija VGA (i CPU) nego 3.34-4GB. Ili ako ti 3GB nije dovoljno, onda trebaš daleko jači sistem i dvostruko RAMa. {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama
scaramush kaže...

kako mi se čini RAM koji si naveo nije ovaj sa slike koju si stavio {#}

znači ako si mijenjao tip RAMa bilo bi potrebno izresetirati BIOS da si postavi prave vrijednosti jer on ima upamćeno postavke od onoga prije.

na slici piše 259MHz umjesto 400MHz znači nije ga detektirao ispravno.

znači ugasiš komp, otpojiš sa mreže i izvadiš baterijicu sa MBO na nekoliko minuta {#}

time će se BIOS izresetirati i postaviti na defoltni.

imaš i opciju sa CLCMS jumperom na MBO to uraditi, ali mislim da ti je ovo jednostavnije.

vratiš baterijicu, uključiš komp i to bi trebalo biti to.

 

fino stim da vjerovatno vise nece moc bootat u windowse..

15 godina
protjeran
offline
Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama

PROBAJ- start- run- upisi: msconfig... -- boot --advanced options i pod maximum memory stavi na 4096 mb

slika:

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama
dokly kaže...

PROBAJ- start- run- upisi: msconfig... -- boot --advanced options i pod maximum memory stavi na 4096 mb

slika:

 - besmislen / loš savjet.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 x64 al koristi samo 3.34GB od 4GB ra
ihush kaže...

-besmisleno je zbog tog razloga mijenjati ploču. Pola GB nije nikakva razlika (ni dvostruko više RAMa nebi bitno utjecalo na većinu potreba/brzinu za prosjećnog korisnika).

-jer, vjerojatno imaš i neki CPU na toj MBO. ... taj CPU je vjerojatno starije generacije, koji vrlo lako nije kompatibilan s novim chipsetom. ... pošto je danas DDR3 jeftiniji od DDR2 dolazi do mogućeg scenarija, zamjene MBO-CPU-RAM ... i to sve zbog 3.34GB vs 4GB?

Da se ne shvati pogrešno, važno je imati dovoljno RAMa. Razlika postoji između dovoljno ili (pre)više. Današnji programi, igre.. sasvim dobro rade s 2-4GB (dovoljno je 1-2GB).

Pošto se u Office tipu programa ili browseru tako uzrokovane brzinske razlike svode na akademsku raspravu, ostaju samo igre. - Za njih je daleko važnija VGA (i CPU) nego 3.34-4GB. Ili ako ti 3GB nije dovoljno, onda trebaš daleko jači sistem i dvostruko RAMa. {#}

 

Nije samo u tom problem, vec sto mi je frekvencija DDR2 memorije max 250-260 MHz.. nest nije u redu s maticnom.. vec mi je par dana komp skroz ugusen i usporen.. Htio bi neku bolju do 450 kuna
15 godina
offline
RE: Windows 7 x64 al koristi samo 3.34GB od 4GB ra
Croshadow123 kaže...
Nije samo u tom problem, vec sto mi je frekvencija DDR2 memorije max 250-260 MHz.. nest nije u redu s maticnom.. vec mi je par dana komp skroz ugusen i usporen.. Htio bi neku bolju do 450 kuna

 -taj podatak je 'rastezljiv'. Ovisi gdje gledaš i kako tumačiš podatak. U BIOSu može biti FSB asinkron, može biti 266x3=800, može biti automatske postavke (tvorničke, za OC itd).... Također, ponegdje je DDR frekvencija prijavljena kao stvarna, tj u DDR je Double, pa se efektivni takt označava (pogrešno) dvostruko višim. Tj. DDR-800 zapravo radi na 400MHz.

- Nije dovoljno da bi znali dali je problem u ramu. Pokušaj popraviti postavke, ručno-automatika itd.. 'relax SDP' ili slično. Ovisno što ti se nudi u biosu.

btw. puno konkretniji podatak je RAS-CAS ili propustnost. Nije problem istestirati RAM...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 64x al koristi samo 3.34GB od 4GB rama

Sve ovo što ste vi napisali sam probao, što se tiče softwarea, ali ne znam što su ti "pinovi" i što s njima moram raditi. Molio bih nekoga da mi to objasni i kako popravit. Matična mi je Nvidia an-m2 (mcp68s), windows 7 64 bitna verzija, imam 1 gb ali mi očitava samo 700 mb (mislim ovde se čini kao da nije neka razlika, ali u praksi to je puno). A BIOSU sam tražio remapping, ali nema ništa slično i nisam siguran je li imam zadnju verziju jer na nvidijinim stranicama ne mogu nać to.

...The South Will Rise Again... White -h- Boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice