LG G3 - Rasprava

poruka: 7.244
|
čitano: 1.110.026
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
LG G3 - Rasprava

''LG će večeras i službeno predstaviti svoj novi flagship za ovu godinu – LG G3. Uzbuđenje je veliko jer je i G3 veliki, a premium segment smartphonea zamutit će između ostalim veliki 5.5-inčnim zaslonom u Quad HD rezoluciji. LG će izgleda predstavljanje prenositi uživo pa vas pozivamo da zajedno popratimo dolazak novog važnog igrača.'' S.H.

http://mob.hr/lg-g3-uoci-najave-procurili-novi-detalji/



Tehničke specifikacije:

 

Dimenzije: 146.3 x 74.6 x 8.9 mm
Masa: 149 g

Ekran: True HD-IPS + LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 1440 x 2560 pixels, 5.5 inches (~534 ppi)

Zaštita ekrana: Corning Gorilla Glass 3

Memorijski utor za proširenje: microSD, do 128 GB
Interna memorija: 16 GB, 2 GB RAM/ 32 GB, 3 GB RAM

Kamera: 13 MP, 4160 x 3120 pixels, laser autofocus, optical image stabilization, dual-LED flash

Video: Yes, 2160p@30fps, 1080p@60fps, HDR, stereo sound rec., video stabilization

Prednja kamera: Yes, 2.1 MP, 1080p@30fps

OS: Android OS, v4.4.2 (KitKat)

Chipset: Qualcomm MSM8975AC Snapdragon 801
CPU: Quad-core 2.5 GHz Krait 400

GPU: Adreno 330

Mreža: 4G / LTE / HSPA+ 21 Mbps (3G)
Povezivost: Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth Smart Ready (Apt-X), NFC, Slim Port, A-GPS/Glonass, USB 2.0
Boje: Crna, bijela, zlatna 

Ostalo: Smart Keyboard, Smart Notice, Knock KodeTM, Guest Mode itd.

Baterija: 3000 mAh

Ukoliko sam nešto krivo naveo molim ispravite.

Baš me zanima kakav će bit u direktnoj usporedbi s G2, mislim da će većina ipak osjetit razliku pošto je G2 sam na granici praktičnosti, al vidjet ćemo.





Evo i koja slika s prezentacije

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.1.2015 17:01 (LogicusMPS).
Moj PC  
8 1 hvala 7
11 godina
offline
LG G3 - rasprava

Poceo live stream 

Moj PC  
4 1 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
LG G3 - rasprava

laser autofokus, kuckanje po ekranu za otkljucavanje,smart tipkovnica od noviteta lol..... prezentacija dno dna

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 20:02 (tommek10).
 
2 34 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
tommek10 kaže...

laser autofokus, kuckanje po ekranu za otkljucavanje,smart tipkovnica od noviteta lol..... prezentacija dno dna



LG je danas predstavio uređaj kakav su ove godine svi očekivali od Samsunga i HTCa, a koje nisu napravili na očekivanoj razini...

 

G3 je logičan i poprilično dobar korak naprijed. Usavršili su dizajn, nešto malo povećali gabarite, ponovno napravili mali rub, pojačali ekran (nepotrebno, ali svejedno jesu), pojačali procesor, RAM, dodali SD, ostavili hvaljenu bateriju i unaprijedili OIS i fokus kamere i ostavili ju na pristojnih i realnih 13Mpix. Telefon ima otprilike sve tehnologije što može imati smartphone trenutno, i to relativno najbolje od tih tehnologija, tako da ne razumijem tvoj komentar. Što to imaju S5 i M8 pametno i iskoristivo a da ovaj LG nema?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 23:39 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Puno toga, barem M8.
5.5" qHD na 801 je apsolutni promasaj u bilo kojem smislu. To su i sami priznali sa auto brightness redukcijom kako temp moba raste, tako pada max dozvoljeni brightness da se uredjaj throttla. Imaju isti donji bezzel kao i M8, a nemaju front facing zvučnike. G2 je puno bolji izbor od G3 trenutno. Uz toliko pregrijavanje oni stave plasticno kuciste?? Većina stvari je ista kao i na G2, ili zanemarivo bolja. UI je bljak, mozda malo cisci od G2, ali i dalje po meni je to dosadno. qHD nema nikakvu svrhu.
ptspclan.com | visit us ^^
11 godina
odjavljen
offline
LG G3 - rasprava

Na papiru perverzija od mobitela, stvarno sve pohvale,, vidjet cemo kako ce se pokazati u praksi

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
LG G3 - rasprava

Granica između phableta i smartphona se jednostavno otopila..

 

Znači imamo npr Note 3 sa 5.7 dijagonalom a i Note 4 će izgleda ostat na tom a oni su na papiru phableti a sad je G3 na pet i pol inča što je jednako Note 2.

 

Nije da meni osobno smeta, jer volim velike ekrane.. samo primjećujem.

 

Odličan mob, sviđa mi se što su ugurali toliki ekran u relativno malo kućište, bezeli su dosta mali.

Disregard the constabulary.
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G3 - rasprava

Prvo bravo za LG G3 - mob je odličan.

 

Da li su napravili neki revolucionalrni skok s G2 na G3 - nisu,ali su napravili skok dovoljan da svatko poželi zamjenit svoj G2 za G3.,što kod konkurencije nije slučaj.

 

M8/S5/Z2 se uopće ne mogu uspoređivat s G3.,jer je G3 korak ispred njih. Kad vidim G3, ovi ostali mobiteli mi postaju smiješni!!!

 

 
8 12 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
R36 kaže...

Prvo bravo za LG G3 - mob je odličan.

 

Da li su napravili neki revolucionalrni skok s G2 na G3 - nisu,ali su napravili skok dovoljan da svatko poželi zamjenit svoj G2 za G3.,što kod konkurencije nije slučaj.

 

M8/S5/Z2 se uopće ne mogu uspoređivat s G3.,jer je G3 korak ispred njih. Kad vidim G3, ovi ostali mobiteli mi postaju smiješni!!!

 

 

Ajde navedi po čemu su to ova tri "smješnija" od G3?

ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - rasprava
R36 kaže...

Prvo bravo za LG G3 - mob je odličan.

 

Da li su napravili neki revolucionalrni skok s G2 na G3 - nisu,ali su napravili skok dovoljan da svatko poželi zamjenit svoj G2 za G3.,što kod konkurencije nije slučaj.

 

M8/S5/Z2 se uopće ne mogu uspoređivat s G3.,jer je G3 korak ispred njih. Kad vidim G3, ovi ostali mobiteli mi postaju smiješni!!!

 

Najsmjesniji si ti u cijeloj prici, cini mi se ;-)

12 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
sardax kaže...
R36 kaže...

Prvo bravo za LG G3 - mob je odličan.

 

Da li su napravili neki revolucionalrni skok s G2 na G3 - nisu,ali su napravili skok dovoljan da svatko poželi zamjenit svoj G2 za G3.,što kod konkurencije nije slučaj.

 

M8/S5/Z2 se uopće ne mogu uspoređivat s G3.,jer je G3 korak ispred njih. Kad vidim G3, ovi ostali mobiteli mi postaju smiješni!!!

 

 

Ajde navedi po čemu su to ova tri "smješnija" od G3?

Nikakav napredak naspram prošlih modela.,za razliku od G3.

 

M8 nije jednu, nego dvije svijetlosne godine iza G3.

M8 - veličina bože sačuvaj, mesa gore i dolje, kompaktan kao cigla., kamera katastrofa(sramotna kamera naspram konkurencije), procesor slabiji od S5 i G3, nema izmjenjivu bateriju...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.5.2014 11:47 (R36).
12 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Re: LG G3 - rasprava
R36 kaže...

Prvo bravo za LG G3 - mob je odličan.

 

Da li su napravili neki revolucionalrni skok s G2 na G3 - nisu,ali su napravili skok dovoljan da svatko poželi zamjenit svoj G2 za G3.,što kod konkurencije nije slučaj.

 

M8/S5/Z2 se uopće ne mogu uspoređivat s G3.,jer je G3 korak ispred njih. Kad vidim G3, ovi ostali mobiteli mi postaju smiješni!!!

 

Najsmjesniji si ti u cijeloj prici, cini mi se ;-)

 

Tko mi kaže - ne ljutim se {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.5.2014 11:40 (R36).
13 godina
neaktivan
offline
LG G3 - rasprava

Hahahaha ti to iz osobnog iskustva?

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
LG G3 - rasprava

Nisu neke velike promjene napravljene, baterija ista, ekran veci za 0.3", reza ekrana veca, proc je isti samo je nafriziran..

Al vele da je zvucnik znatno glasniji, cak i od Notea3, potonji ima 0.7w, a G3 1.5w..

Uspjeli  su ugurat tu (phablet) velicinu ekrana u smartfon dimenzije..

Uglavnom ne bi se bunio da ga imam:)

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.5.2014 12:38 (zvonac).
Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
R36 kaže...
sardax kaže...
R36 kaže...

Prvo bravo za LG G3 - mob je odličan.

 

Da li su napravili neki revolucionalrni skok s G2 na G3 - nisu,ali su napravili skok dovoljan da svatko poželi zamjenit svoj G2 za G3.,što kod konkurencije nije slučaj.

 

M8/S5/Z2 se uopće ne mogu uspoređivat s G3.,jer je G3 korak ispred njih. Kad vidim G3, ovi ostali mobiteli mi postaju smiješni!!!

 

 

Ajde navedi po čemu su to ova tri "smješnija" od G3?

Nikakav napredak naspram prošlih modela.,za razliku od G3.

 

M8 nije jednu, nego dvije svijetlosne godine iza G3.

M8 - veličina bože sačuvaj, mesa gore i dolje, kompaktan kao cigla., kamera katastrofa(sramotna kamera naspram konkurencije), procesor slabiji od S5 i G3, nema izmjenjivu bateriju...

 

 

Čim ove argumente napišeš, to sve govori o tvom poznavanju tematike :)

Dakle, M8 je po viši (0.1 mm), deblji (0.5 mm), ali uži (4 mm) i teži je M8 za 11 grama. 

E sada, G3 ima 5.5" ekran qHD, a M8 ima 5" fHD. Vezano za težinu, M8 je ipak 90% aluminij, tako suvišno išta komentirat. U ruci sigurno leži bolje od G3 radi širine i to je neupitno, jer je G3 širi od S5 za 2.1 mm, a ja imam ipak veliku ruku i mogu to uspoređivat. 

 

G3 nema zvučnike s prednje strane, dakle ima još neupotrebljiviju "masu" kako ti kažeš, pogotovo s donje strane. M8 sigurno nisi držao u ruci, jer još nitko nikad nije rekao da je cigla, jer je sve osim cigle, no za đaba ja tebi to pokušavam objasnit. 

 

Za kameru nema potrebe uopće objašnjavat, UP vs. MP je priča već 1000 puta ispričana i znaju se prednosti i mane obe kamere, a sada kad HTC stavi upscaling algoritme i smudge filtere, vidit ćeš koja slika bolje izgleda na tim 16MP rezolucijama. O brzini kamere i upotrebljivošću, bolje ne komentirat. 

 

A nasmija si me za procesor :) Procesor je isti ako nisi skužio, samo ga je HTC u M8 downclocka, jer nema potrebe za držat ga na 2.5 GHz. 

Kako se i vidi po prvim reviewima od G3, grijanje je očiti problem i jasno to pokušavaju nadoknadit sa framerate adjustmentima i automatskim snižavanjem osvjetljenja. Mislim, da su stavili aluminijsko kućište, smanjili bi probleme sa grijanjem, odnosno odvođenjem topline. 801 nije za qHD, a oni nisu htjeli čekat 805 ili 810 SoC. 

 

qHD je isto tako, čisti gimmick i nepotreban u svim aspektima, kao i 4k snimanje, ali to je moj subjetkivan sud. 

I da, plastičan telefon sa "pokušajem imitacije" metala?? 

 

I da, što je to revolucionarno da ga razlikuje od recimo nekih drugih "kineza" koji su kao jeftinija alternativa?

ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
offline
LG G3 - rasprava

kako ti znaš da 801 nije za qhd? pričekaj prvo rezultate testova, trajanje baterija pa tek onda sudi.

 

ako se ne varam, lg sa ovim "laserskim" autofokusom je po brzini brži i od m8, a uz to ima više mpx i ois. dimenzije iste ko i m8, a ekran 0.5" veći, to je fenomenalno. 1w zvučnik sigurno nije na razini m8, ali je debelo ispred ostale konkurencije.

sve u svemu, mislim da je ovo najkompletniji uređaj današnjice

Moj PC  
14 4 hvala 0
14 godina
offline
LG G3 - rasprava

Za 801 i qHD već imaš sve spec sheetove i testove i to od samog Snapdragona :) 

A vezano za bateriju i grijanje, to je već poznato kod G3 i kako su to pokušali "izbjeći", pa rezultat nije baš bajan za krajnju uporabu. 

 

Kamera je ista kao i na G2, isti senzor, pa sada kako će se taj "laser" pokazat, budemo vidili, trebao bi dati bolje rezultate od G2. 

I da, nema stereo mikrofone i ima mono zvučnik ... Nah :) 

 

UI je katastrofa, kao i TW, no neka je to subjektivan dio. 

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
2 9 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava

Čim ove argumente napišeš, to sve govori o tvom poznavanju tematike :) - NEDA MI SE PISAT PA TO SKRATIM...

Dakle, M8 je po viši (0.1 mm), deblji (0.5 mm), ali uži (4 mm) i teži je M8 za 11 grama. 

E sada, G3 ima 5.5" ekran qHD, a M8 ima 5" fHD. Vezano za težinu, M8 je ipak 90% aluminij, tako suvišno išta komentirat. U ruci sigurno leži bolje od G3 radi širine i to je neupitno, jer je G3 širi od S5 za 2.1 mm, a ja imam ipak veliku ruku i mogu to uspoređivat.

 

- MJENJAM TIH (4mm uži) za 5.5 QHD ekran. U EKRAN BULJIM 99,9% VREMENA TAKO DA MI JE EKRAN I KVALITETA EKRANA JAKO BITNA.

 

G3 nema zvučnike s prednje strane, dakle ima još neupotrebljiviju "masu" kako ti kažeš, pogotovo s donje strane. M8 sigurno nisi držao u ruci, jer još nitko nikad nije rekao da je cigla, jer je sve osim cigle, no za đaba ja tebi to pokušavam objasnit.

 

- G3 SE FOKUSIRAO NA EKRAN A NE NA ZVUČNIK. KOME SU OPČE BITNI ZVUČNICI KAD TAKO I ONAKO SVI SLUŠAJU MUZIKU PREKO SLUŠALICA. UOPČE NE KUŽIM BIT TIH HTC ZVUČNIKA.

 

Za kameru nema potrebe uopće objašnjavat, UP vs. MP je priča već 1000 puta ispričana i znaju se prednosti i mane obe kamere, a sada kad HTC stavi upscaling algoritme i smudge filtere, vidit ćeš koja slika bolje izgleda na tim 16MP rezolucijama. O brzini kamere i upotrebljivošću, bolje ne komentirat.

 

- KAD HTC POPRAVI ALGORITME, FILTERE...ITD - E KAD,KAD,KAD. TAKO I JA MOGU REĆI - KAD LG IZBACI G4 OPET ČE KAMERA BIT BOLJA OD HTC. POŠTO SE TO JOŠ NIŠTA NIJE DOGODILO,KAMERA OD HTC JE SRAMOTNA. DRUGI PUT RADE ISTU GREŠKU.

 

A nasmija si me za procesor :) Procesor je isti ako nisi skužio, samo ga je HTC u M8 downclocka, jer nema potrebe za držat ga na 2.5 GHz.

 

- SAMSUNG GA JE STAVIO NA 2.5 Ghz, KAO I LG.,ZAŠTO HTC NIJE TO SAMO ONI ZNAJU. HTC M8 ACE CE BIT NA 2.5GHZ TAKO DA SU M8 SJ....

 

Kako se i vidi po prvim reviewima od G3, grijanje je očiti problem i jasno to pokušavaju nadoknadit sa framerate adjustmentima i automatskim snižavanjem osvjetljenja. Mislim, da su stavili aluminijsko kućište, smanjili bi probleme sa grijanjem, odnosno odvođenjem topline. 801 nije za qHD, a oni nisu htjeli čekat 805 ili 810 SoC.

 

- SUBJEKTIVAN DOJAM - MENI OSOBONO AUTOMATSKO SNIŽAVANJE OSVJETLJENJA NE SMETA.,TAKO I ONAKO MI JE MOB NA 30% OSVJETLJENJA.

 

qHD je isto tako, čisti gimmick i nepotreban u svim aspektima, kao i 4k snimanje, ali to je moj subjetkivan sud.

 

- ZAŠTO KUPAC NE BI TEŽIO SAMO NAJBOLJEM. AKO MOŽE BOLJI EKRAN, ZAŠTO NAVEDENO NE PONUDIT. VIDI SE RAZLIKA U SLIKAMA I DETALJIMA NASPRAM QHD I FULL HD EKRAN.

 

I da, plastičan telefon sa "pokušajem imitacije" metala??

 

- DAJ JE KUPCIMA METAL BITAN HTC BI BIO NAJPRODAVANIJI TELEFON NA SVIJETU. IMAO SAM S3 I BIO SAM PREZADOVOLJAN PLASTIKOM. SAD IMA G2 I PLASTIKA JE ODLIČNA.

 

I da, što je to revolucionarno da ga razlikuje od recimo nekih drugih "kineza" koji su kao jeftinija alternativa?

 

- SVE...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.5.2014 13:28 (R36).
14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava

@R36 - prvo, moraš se naučiti kulturno razgovarati na forumu. Vjerujem da imaš cca 15 godina (bez uvrede), tako prvo nauči citirat kako spada i ne pisat velikim slovima. O tvojim "argumentima" ipak nema smisla raspravljat :) I ovo što ti navodiš da je meni subjektivan dojam, nije nikako, to su objektivni razlozi! 

ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
offline
LG G3 - rasprava

s tobom, sardax, se nikako ne može raspravljati. ti svaku prednost, karakteristiku konkurenata pretvoriš u manu naspram m8.

Moj PC  
17 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
LG G3 - rasprava

Sve ima svoje prednosti i mane. 

 

HTC M8 je po izradi sigurno no1, ali ima toliko mesa (+ jos nema hardwerski navigation bar) da to bas ne prilici 2014. godini + da su uyebali kameru koja nema OIS.

LG G3 definitivno po debljini rubova je ispred konkurencije. 

 

Rezoluciju mozda nisu trebali mijenjat jer oko ionako ne primjeti razliku, bezveze se opterecuje CPU i GPU, a nove tehnologije za bolju bateriju ne postoje.

 

 

http://isvijet.com.hr
 
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Ne pretvaram mane u prednosti i obrnuto, samo ističem očito. Kako M8 ima puno mesa, a ima neusporedivo bolje prednje zvučnike, a LG nema puno mesa i nema prednje zvučnike? Povećane su dimenzije uređaja u širinu na G3 i ima puno više nepotrebnog mesa od M8 ili S5, neuporedivo :) Onscreen tipke su ok, jer buduće verzije Androida će omogućavat personizaciju i prenamjenu tipki, dok kod hw tipki to ne možeš ili si ograničen. Edge, što ti je hw navigation bar? Sve tanji bočni bezeli u jednoručnom korištenju samo izazivaju probleme. M8 ima isto tanje bezele od M7 i češće mi se događa multitouch koji ne želim.
ptspclan.com | visit us ^^
11 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - rasprava
Prvi testovi pokazuju obećavajuće rezultate za bateriju.

www.phonearena.com/news/First-improvised-LG-G3-battery-life-tests-show-promising-results_id56590
13 godina
neaktivan
offline
LG G3 - rasprava

Steta za vodonepropusnost...

 
0 5 hvala 0
13 godina
offline
LG G3 - rasprava

Evo kako su se ljudi izjasnili na jednom portalu, vezano za 4 flagship androida....

 

 

 
5 1 hvala 0
12 godina
offline
LG G3 - rasprava

Ma vi ste u banani. Prepirete se tu oko nečega što niste ni vidjeli. Ko babe o sukobu u susjednom selu, a glavni domet im otić do bašće.

Možda da malo sačekamo prve testove što zagrijavanja, što kamere, baterije i svega ostaloga pa da procjenimo nešto?

Ili sam možda ja jedini koji nije bio na toj prezentaciji sinoć pa ga vidio uživo?

 

I sad da malo zakurim temu, G3 je najkompletniji uređaj danas {#}

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
 
15 1 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - rasprava

Molim? Nisi bio jučer na prezentaciji? A ja sam bio uvjeren da sam te vidio. Tamo u 4 redu na desnoj strani nekoliko sjedala dalje od kamere.

I da, slažem se. G3 je najkompletniji uređaj u ovom trenutku {#}

A person who never made a mistake never tried anything new. - Albert Einstein
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - rasprava
paradoxxxx kaže...

Molim? Nisi bio jučer na prezentaciji? A ja sam bio uvjeren da sam te vidio. Tamo u 4 redu na desnoj strani nekoliko sjedala dalje od kamere.

I da, slažem se. G3 je najkompletniji uređaj u ovom trenutku {#}

Ja nisam bio na prezentaciji ali sam je gledao uzivo, a da sam bio tamo nebi si oprostio potrosenih novaca i vremena. Prezentacija dno dna, kao da predstavljaju yugo 45, a da negovorim kako se trude kopirati samsung u svemu od gear-a pa nadalje, ali morati ce jos puno mlijeka i palente pojesti da ih dostignu ;-)

13 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
tommek10 kaže...
paradoxxxx kaže...

Molim? Nisi bio jučer na prezentaciji? A ja sam bio uvjeren da sam te vidio. Tamo u 4 redu na desnoj strani nekoliko sjedala dalje od kamere.

I da, slažem se. G3 je najkompletniji uređaj u ovom trenutku {#}

Ja nisam bio na prezentaciji ali sam je gledao uzivo, a da sam bio tamo nebi si oprostio potrosenih novaca i vremena. Prezentacija dno dna, kao da predstavljaju yugo 45, a da negovorim kako se trude kopirati samsung u svemu od gear-a pa nadalje, ali morati ce jos puno mlijeka i palente pojesti da ih dostignu ;-)

Da imaš pravo, falio je vatromet, plesačice, tombola, žongleri....

13 godina
neaktivan
offline
LG G3 - rasprava

Plesacice u svakom pogledu ;-)

 
0 6 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice