Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 723.158
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

 Slažem se. Kako onda biti pametan? Ostaviti se ETH, rudariti isplativije i mjenjati na ETH. Ulupam koju kunu u RVN kao do sad i  XRP. Cortex je recimo lako izrudarit a ima dobru cijenu. Dati će se svašta iskemijat. Razmišljam izrudariti jedno 50ak Cortexa i ostaviti ih na Cortex walletu.

 A gle, nema univerzalno dobrog odgovora. Ja ću do kraja mjeseca biti na ETH-u, i onda ćemo gledati alternative.

Možda postavim ovaj tjedan po jednu grafu da rade cortex i raven, pa ćemo vidjeti kako će ići...

 

Imam neki osječaj da ćemo kroz tjedan-dva imati sigurno barem jedan coin koji će biti stabilno, par dana, profitabliniji od ETH, čisto jer vidim da će veliki mineri početi prebacivati na druge coine, i onda će neki skočiti i po vrijednosti posljedično...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Da imam dva stroja jedan bi rudario ETH 24/7, drugi pola RVN, pola CTXC. Kako od pocetka godine nema GPUa ostaje mi slackat 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Mi koji rudarimo na nicehash, kako se prebacit na nekaj drugo da se rudari preko nicehash-a, kada se svi počnu prebacivat na druge coine?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...

 Imas pravo, ali mene ovo sada toliko ide na zivac da je za nepovjerovati. Onako kroz 2-3 noci digo se difficulty za doslovno 50%. ALi na wattomine-u mi je jos ETH najisplativiji za moje 6800 vidim.

Ugl mislio sam jedno 6700xt za 800 keka uzeti, ali mislim da je bolje da boostam si ETH stime. Planiram 4-5-6 grafickih u jednom serverskom kucistu, ali radije bi sve 6800 onda pa da bude 64 mh/s-a svaka a ne ovako razbacano nevolim to. 

Ugl decki, neznam jel pratite, ali ovaj misec se predstavlja 3080ti i 3070ti koliko znam?!

 Nešto ti tu ne štima, evo baš gledam svoj prosjek zadnjih 6 tjedana i gotovo je identičan, čak je nešto sitno porastao zadnja dva tjedna.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

@mzopg evo i meni danas krenilo od 9.60$ pa naniže. Sad je jedva preko 8$ a ETH nikad viši...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 22:11 (Sideswipe).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pool nekad zna zakenjat i usporit majnanje, nedavno se desilo ethermine'u.

Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Složio sam grupu na telegramu "Mining Croatia" pa slobodno joinajte da izmjenjujemo iskustva, forum kao forum je ok, ali netko moze brze možda do neke informacije od nekog ako mu zatreba hitno itd. .  Apsolutno nikakvi chatovi obavezni, možemo se držat teme a i nemoramo, bez obveza itd. Raznorazni savjeti o nadogradnjama, dali ovako da li onako itd. Opcenito o rudarenju. Bitno da je relaxed.

 

https://t.me/miningcroatia

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 23:33 (Cryogenic).
Moj PC  
2 0 hvala 2
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Imas pravo, ali mene ovo sada toliko ide na zivac da je za nepovjerovati. Onako kroz 2-3 noci digo se difficulty za doslovno 50%. ALi na wattomine-u mi je jos ETH najisplativiji za moje 6800 vidim.

Ugl mislio sam jedno 6700xt za 800 keka uzeti, ali mislim da je bolje da boostam si ETH stime. Planiram 4-5-6 grafickih u jednom serverskom kucistu, ali radije bi sve 6800 onda pa da bude 64 mh/s-a svaka a ne ovako razbacano nevolim to. 

Ugl decki, neznam jel pratite, ali ovaj misec se predstavlja 3080ti i 3070ti koliko znam?!

 Nešto ti tu ne štima, evo baš gledam svoj prosjek zadnjih 6 tjedana i gotovo je identičan, čak je nešto sitno porastao zadnja dva tjedna.

 Usporedjivao sam sada zadnja 24 sata i dobio sam sa dvije 6800 0.005 a dosad je bilo 0.007 po danu. I kada sam otisao na wattomine pogledati tamo mi je jedan 6800 po danu 4.5 dolara a bila je ladno 6.5 kad je tecaj bio daleko manji oko 1700-1800 dolara. A po ethermine-u isto, veli mi da je sljedeca isplata za 9 dana, a dosad je bilo uvijek 7.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 23:51 (Ivan Majstorovic).
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
mzopg kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Imas pravo, ali mene ovo sada toliko ide na zivac da je za nepovjerovati. Onako kroz 2-3 noci digo se difficulty za doslovno 50%. ALi na wattomine-u mi je jos ETH najisplativiji za moje 6800 vidim.

Ugl mislio sam jedno 6700xt za 800 keka uzeti, ali mislim da je bolje da boostam si ETH stime. Planiram 4-5-6 grafickih u jednom serverskom kucistu, ali radije bi sve 6800 onda pa da bude 64 mh/s-a svaka a ne ovako razbacano nevolim to. 

Ugl decki, neznam jel pratite, ali ovaj misec se predstavlja 3080ti i 3070ti koliko znam?!

 Nešto ti tu ne štima, evo baš gledam svoj prosjek zadnjih 6 tjedana i gotovo je identičan, čak je nešto sitno porastao zadnja dva tjedna.

 Usporedjivao sam sada zadnja 24 sata i dobio sam sa dvije 6800 0.05 a dosad je bilo 0.07 po danu. I kada sam otisao na wattomine pogledati tamo mi je jedan 6800 po danu 4.5 dolara a bila je ladno 6.5 kad je tecaj bio daleko manji oko 1700-1800 dolara. A po ethermine-u isto, veli mi da je sljedeca isplata za 9 dana, a dosad je bilo uvijek 7.

 2miners svakih 5 dana na 145mh/s (in my case), odnosno 2 sata nakon sto se skupi 0,05 etha. A i velika prednost ako prije dodje eth na wallet zbog tečaja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 23:57 (Cryogenic).
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Dečki,ja sam sad malo išao gledati nešto u BIOS-u i slučajno vidio ovu opciju:

advanced -> pci subsystem settings -> above 4g / crypto mining >disabled

 

E sad,nisam siguran što točno ta opcija radi,tj. da li imam koristi da je enableam?

Hoće li pomoći kod rudarenja i ako da na koji način?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Mi vec pisemo eseje na telegramu a vas nigdje, ajde ekipa, samo možemo što više naučit sunce vam kalajsano. Telegram postoji i za win 10. Kasno je ionako, laku noc.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 0:39 (Cryogenic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ustaj vojsko

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 7:12 (miki_the_pirat).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Palo ispod 8$ dnevno sa 2080ti/3060 combo, milina. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Mineanje se ne isplati ako mislite izrudarit i prodat odma. Tako se isplati samo ako koristis vec postojeci hardware.
Mi smo mineali i kad je profit po kartici bio dolar, no nekoc dolar je danas puno dolara. Ako zelite quick-buck onda day tradeate, mineanje se u tom smislu ne isplati.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
2 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ovo zvuci predobro da je istinito?!

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Hash rate citave ethereum mreze raste iz dana u dan, a samim time raste i difficulty i obzirom na to dvoje pada zarada u ether-u nama minerima. 

 

Vi sto tvrdite da vam je sve isto ili ste povecavali hardware ili vam nesto ne ocitava jer nemoguce je da vam ostaje ista zarada ako se nista nije mijenjalo. 

Ja kaka sam krenuo majnat krajem januara ove godine zaradjivao sam malo preko 0.17 Ether-a mjesecno. Sada je to spalo na 0.1 ali je i difficulty porastao za nekih 70 do 80% kao i ukupni hash rate na mrezi. 

Situaciju malo spasava skok cijene pa da kazem se ne osjeti toliko. 

Ako hocete da vidite pravo stanje nemojte pratiti koliko dnevno zaradite $ vec koliko dnevno zaradjujete ether-a. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...

Hash rate citave ethereum mreze raste iz dana u dan, a samim time raste i difficulty i obzirom na to dvoje pada zarada u ether-u nama minerima. 

 

Vi sto tvrdite da vam je sve isto ili ste povecavali hardware ili vam nesto ne ocitava jer nemoguce je da vam ostaje ista zarada ako se nista nije mijenjalo. 

Ja kaka sam krenuo majnat krajem januara ove godine zaradjivao sam malo preko 0.17 Ether-a mjesecno. Sada je to spalo na 0.1 ali je i difficulty porastao za nekih 70 do 80% kao i ukupni hash rate na mrezi. 

Situaciju malo spasava skok cijene pa da kazem se ne osjeti toliko. 

Ako hocete da vidite pravo stanje nemojte pratiti koliko dnevno zaradite $ vec koliko dnevno zaradjujete ether-a. 

 Mjesecno mi je pisalo skoro 0.15, sad je 0.11. Odlicno, nema sta. Tim tempom cu izrudariti za sv.nikad. Dobro su rekli, mali rudari baj,baj...

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

Dečki,ja sam sad malo išao gledati nešto u BIOS-u i slučajno vidio ovu opciju:

advanced -> pci subsystem settings -> above 4g / crypto mining >disabled

 

E sad,nisam siguran što točno ta opcija radi,tj. da li imam koristi da je enableam?

Hoće li pomoći kod rudarenja i ako da na koji način?

 

 

 

 Može odgovor na ovo pitanje gore por favor muchacos?

Znam da sam dosadan,ali stvarno me zanima što to znači i što bi bilo da to enableam?

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...
Jurassic Park kaže...

Dečki,ja sam sad malo išao gledati nešto u BIOS-u i slučajno vidio ovu opciju:

advanced -> pci subsystem settings -> above 4g / crypto mining >disabled

 

E sad,nisam siguran što točno ta opcija radi,tj. da li imam koristi da je enableam?

Hoće li pomoći kod rudarenja i ako da na koji način?

 

 

 

 Može odgovor na ovo pitanje gore por favor muchacos?

Znam da sam dosadan,ali stvarno me zanima što to znači i što bi bilo da to enableam?

 Enableas, testiras i vidis. Nemam pojma sta je to, mozda kad imas vise grafi spojenih kao ona 3060 pa da trazi neke posebne postavke.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...
Dr. Vicko kaže...

Hash rate citave ethereum mreze raste iz dana u dan, a samim time raste i difficulty i obzirom na to dvoje pada zarada u ether-u nama minerima. 

 

Vi sto tvrdite da vam je sve isto ili ste povecavali hardware ili vam nesto ne ocitava jer nemoguce je da vam ostaje ista zarada ako se nista nije mijenjalo. 

Ja kaka sam krenuo majnat krajem januara ove godine zaradjivao sam malo preko 0.17 Ether-a mjesecno. Sada je to spalo na 0.1 ali je i difficulty porastao za nekih 70 do 80% kao i ukupni hash rate na mrezi. 

Situaciju malo spasava skok cijene pa da kazem se ne osjeti toliko. 

Ako hocete da vidite pravo stanje nemojte pratiti koliko dnevno zaradite $ vec koliko dnevno zaradjujete ether-a. 

 Mjesecno mi je pisalo skoro 0.15, sad je 0.11. Odlicno, nema sta. Tim tempom cu izrudariti za sv.nikad. Dobro su rekli, mali rudari baj,baj...

 Lol, vi ste uzasno pohplepni. Ovo trenutno je super pogotovo ako je sa jednom karticom, mislim da ne shvacate kolko se inace zaradivalo miningom. Ako si mogao otplatit karticu za godinu dana to je bilo ok, a vi sad cmizdrite tu na ovo stanje.

Jurassic Park kaže...
Jurassic Park kaže...

Dečki,ja sam sad malo išao gledati nešto u BIOS-u i slučajno vidio ovu opciju:

advanced -> pci subsystem settings -> above 4g / crypto mining >disabled

 

E sad,nisam siguran što točno ta opcija radi,tj. da li imam koristi da je enableam?

Hoće li pomoći kod rudarenja i ako da na koji način?

 

 

 

 Može odgovor na ovo pitanje gore por favor muchacos?

Znam da sam dosadan,ali stvarno me zanima što to znači i što bi bilo da to enableam?

 Trebalo bi biti nesto to compute workload kod AMD-a, znaci upalis kad radis compute workload. Vjerojatno ce ti past performanse u igrama s tim upaljenim, al ce compute bit nesto bolji.

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Evo moje zarade sa mojim rigom, skrolajte dole i vidjet cete ostale isplative coine, raven je prestigao eth. Uvijek ce bit nest za majnat kad rokne eth, ljudi koji pricaju da se ne isplati ulazit u majnanje to pricaju vec 11 godina a ekipa koja udje kroz par godina pocne zaradjivat ozbiljne pare, neznam šta vam je isplativije radit cijeli zivot za recimo stan i iznajmit ga za 2000 kn mjesecno ili ulozit 15-20000 kn i imat 1500-2000 kn mjesečno, kolega iznad je totalno u pravu.

 

https://2cryptocalc.com/gpu/now/1080ti/2/3070/1/

 

Evo i telegram Croatia kanala o majningu di brže dođemo do informacija. :)  Jurassic park se sigurno boji telegrama da mu ne otmemo podatke

https://t.me/miningcroatia

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 17:29 (Cryogenic).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...
Sideswipe kaže...
Dr. Vicko kaže...

Hash rate citave ethereum mreze raste iz dana u dan, a samim time raste i difficulty i obzirom na to dvoje pada zarada u ether-u nama minerima. 

 

Vi sto tvrdite da vam je sve isto ili ste povecavali hardware ili vam nesto ne ocitava jer nemoguce je da vam ostaje ista zarada ako se nista nije mijenjalo. 

Ja kaka sam krenuo majnat krajem januara ove godine zaradjivao sam malo preko 0.17 Ether-a mjesecno. Sada je to spalo na 0.1 ali je i difficulty porastao za nekih 70 do 80% kao i ukupni hash rate na mrezi. 

Situaciju malo spasava skok cijene pa da kazem se ne osjeti toliko. 

Ako hocete da vidite pravo stanje nemojte pratiti koliko dnevno zaradite $ vec koliko dnevno zaradjujete ether-a. 

 Mjesecno mi je pisalo skoro 0.15, sad je 0.11. Odlicno, nema sta. Tim tempom cu izrudariti za sv.nikad. Dobro su rekli, mali rudari baj,baj...

 Lol, vi ste uzasno pohplepni. Ovo trenutno je super pogotovo ako je sa jednom karticom, mislim da ne shvacate kolko se inace zaradivalo miningom. Ako si mogao otplatit karticu za godinu dana to je bilo ok, a vi sad cmizdrite tu na ovo stanje.

Ne bih rekao da su ljudi ovdje pohlepni, svi koji se upustaju u mining, a imaju jednu ili dvije kartice su svjesni da tu nema neke velike zarade i da je trenutna situacija ok da se skupi 100 i kusur Eura mjesecno onako da dobro dodje jer bolje to nego da komp stoji ugasen bespotrebno.

 

Pa i sada ako uzmemo cijene kartica na trzistu treba do godinu dana da se otplati, tako da ako je tako bilo i prije ne vidim sta se znacajno promijenilo. 

 

Ovdje smo da pokusamo pomoci jedni drugima, nema potrebe za ovakvom vrstom komentara. Mozda ovdje medju nama ima i ljudi koji su optereceni kreditom, nekim drugim nametima i ova situacija sa kriptom im je dobro dosla da si poguraju kucni budzet. Netko to radi kao hobi, netko iz znatizelje, netko kombinuje sve navedeno i itd. 

 

Sideswipe i 0.11 Ether-a mjesecno je sasvim solidna brojka kada uzmemo da se krece preko 2100$. To znaci da ces za 6 mjeseci ako ovako ostane zaraditi 1000$ sto nije losa cifra. 

Mali rudari, mali trgovci, mali obrti, u principu mali ce uvijem prvi na*ebat u svemu pa tako je i ovdje sa nama. Zakaci se na voz dok mozes da se pridrzavas i to je to, kada ne bude islo jbg naici ce neki drugi voz na koji ces se zakaciti i to je to. 

Bitno je ne odustajati lako 

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Istina. Svaka vijest ovdje je nesto novo sto se procita svaki dan. Tu i tamo se poprati koji Youtube kanal i nesto procita drugdje. Evo recimo saznao sam da se sa unMineable moze rudariti XRP bez fee. Dakle rudaris ETH koji ti odmah prebacuju u XRP bez ikakvih naknada. Stakat ga na Hotbit sa APY od preko 8%, minimalni ulog je 100 XRP. Bas se nesto neckam da prebacim svoj XRP sa Crypto.com tamo. Imam ih 50, kupim jos 50 i dobro. Ulozenih 120$ i neka lagano raste. Ili ulozit 100$ direktno u ETH,hm.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...

 

ekipa koja je rudarila ether, jeste prešli na nešto drugo, i na šta?

 Ne kuzim zasto bih prelazio na ista drugo?

Meni i dalje kopa 5$ dnevno..

NEkad vise nekad manje.. 

Ahh kuzim sad tezina se povecala.. Jbga nikad nisam gledo kolko mi etha dnevno izrudari..

NEgo meni na ethermine poolu poceo padat hash rate. ..

To zbog toga?

I da  ja sam taj vas debil sto odmah prodaje i vadi pare sto izrudari.

U biti u mineru (team red miner) mi pise da kopam 61.xxx 

a kad otvorim ethermine.org pise 41 hash rate current??

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 9:51 (R3nchi).
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...
Cansee kaže...

 

ekipa koja je rudarila ether, jeste prešli na nešto drugo, i na šta?

 Ne kuzim zasto bih prelazio na ista drugo?

Meni i dalje kopa 5$ dnevno..

NEkad vise nekad manje.. 

 

je je, slažem se, malo sam ja krivo iskalkulirao neke stvari, mislio sam da se troši dosta više struje, ali su mi objasnili da nije baš tako. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...
Cansee kaže...

 

ekipa koja je rudarila ether, jeste prešli na nešto drugo, i na šta?

 Ne kuzim zasto bih prelazio na ista drugo?

Meni i dalje kopa 5$ dnevno..

NEkad vise nekad manje.. 

Ahh kuzim sad tezina se povecala.. Jbga nikad nisam gledo kolko mi etha dnevno izrudari..

NEgo meni na ethermine poolu poceo padat hash rate. ..

To zbog toga?

I da  ja sam taj vas debil sto odmah prodaje i vadi pare sto izrudari.

U biti u mineru (team red miner) mi pise da kopam 61.xxx 

a kad otvorim ethermine.org pise 41 hash rate current??

 Ma na ethermine-u gledas AVG, ovaj current je netocan. Ono sto ti pise u miner programu toliko i rudaris, a na  ethermineu ja vise gledam kolicinu share-ova nego hashrate.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 10:08 (Ivan Majstorovic).
12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jutros i neki novi rekordi.

 

BTC +4.6% 62.330$

ETH +3.5% 2.195$

 

XRP nastavlja pohod, od jutros još +16% ili +186% zadnjih desetak dana. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Sinoć sam rekao da treba rokat XRP. Da je auto kod mene otišao bi puknut 100$ u njeg. Možda poslje ručka. Gledam sve to na dulje staze(oko 48h). 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Mene shebali u walletu koji koristim (atomic wallet) Imam 44XRP-a tamo. Kad pokušam podić, daju mi samo 24 da podignem. ostalo su si valjda uzeli. Idk.

 

EDIT. Nisam znao da za XRT treba imati minimalno 20XRP na walletu. Tj, taj iznos kao mora ostati za aktivaciju walleta. Ne samo ovog kojeg koristim. Centralizirana decantralizirana kriptovaluta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 15:06 (DuxCro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...

Mene shebali u walletu koji koristim (atomic wallet) Imam 44XRP-a tamo. Kad pokušam podić, daju mi samo 24 da podignem. ostalo su si valjda uzeli. Idk.

 

EDIT. Nisam znao da za XRT treba imati minimalno 20XRP na walletu. Tj, taj iznos kao mora ostati za aktivaciju walleta. Ne samo ovog kojeg koristim. Centralizirana decantralizirana kriptovaluta.

 Pa jednom je kolegi vamo neki dan nestalo sve sa atomic wallet-a. Iskreno osim crypto.com,binance i coinbase nebi proporucio nista drugo jel ova tri imaju i osiguranje od 100-tinak milijuna dolara i nikakve gluposti da trebas odredjeni broj novcica za otvaranje racuna.

Bjezite od takvih mjenjacnica.!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice