Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 891.562
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
8 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Localbitcoins?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
-
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 20:47 (Tincha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...

Ima neko Coinbase Card? Ja sam svoju danas zatražio.

 Imam ja. Fee je relativno ok, mogućnost plaćanja karticom je super, jedino u BiH jednom nije uspjelo kad sam točio gorivo. Online kupnja je super dok ne zahtjeva Dynamic/One Time Password jer mi u većini slučajeva ne dođe na mobitel poruka koja bi trebala.
Dizao sam novce i na bankomatu, fee bi mogao biti i manji, možda bi jeftinije prošao da nisam išao na PBZ-ov bankomat gdje sam dizao 100 kn.

Imao sam dvije opcije, nisam 100% siguran što znače ali pretpostavljam:

- HRK (PBZ banka vrši konverziju) - 125 kn mi skine s kartice zapravo - ali nisam probao

- EUR (Coinbase vrši konverziju) - ovu sam odabrao - skinulo mi je oko 113kn 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
3 godine
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ak koristim Binance Visu za svakodnevne transakcije bilo na internetu bilo u supermarketima, imam li kakve obaveze prema poreznoj?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Birstamp Slovenska?
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Jest
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Lampard8 kaže...

Ak koristim Binance Visu za svakodnevne transakcije bilo na internetu bilo u supermarketima, imam li kakve obaveze prema poreznoj?

 Naravno da imaš. Ako ćeš biti pošten građanin, na kraju godine zbrojiš sve koliko si potrošio i na to platiš porez.

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
dejo6 kaže...
Lampard8 kaže...

Ak koristim Binance Visu za svakodnevne transakcije bilo na internetu bilo u supermarketima, imam li kakve obaveze prema poreznoj?

 Naravno da imaš. Ako ćeš biti pošten građanin, na kraju godine zbrojiš sve koliko si potrošio i na to platiš porez.

Posteni gradjanin nepostenoj drzavi placa poreze na potroseni iznos sa Binance karticom tako da bi ista ta drzava mogla preplacivati sajtove kao sto su cjepise.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 18:23 (geronimo4661).
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Pošteni građanin ne traži izlike da bi bio nepošten
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Koji je onda zaključak priče o porezu?

Plaća se ako kripto ne držim duže od 2 godine?

Na koji način?

Onaj automat u nekom konzumu automatski zaračuna porez?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Zanima me jel se 2 godine drzanja kripta racuna kod porezne bas - 2 godine ne mice iz novcanika ili - ako prebacis iz walleta u wallet "resetira se".

Pošto sam sve bacio na Ledger, trebalo bi biti valjda otkako sam kupio, bez obzira koliko sam walleta switcho dokle god imam dokaze i datume ne?
Samo što mi se to cini kao pre tehnicki kompleksa situacija za objasnit bakutanerima iz porezne. Nije da prodajem išta, ali ako se odlucim...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

ne resetira se ništa, gleda se 2 godine od kad si kupio, ja za svaku kupnju spremim račun od mijeanjačnice, isto tako za svaku prodaju, to bi trebali biti dovoljni dokazi

 

 

13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
A što u slučaju ako dnevno trejdaš na više mjenjačnica dulje od tog vremena. Za to popratit i popisat, exelica od 2 gige.
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ja pljujem po tim sranjima i onda prije tjedan dana uložim lovu 

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
A što u slučaju ako dnevno trejdaš na više mjenjačnica dulje od tog vremena. Za to popratit i popisat, exelica od 2 gige.

 Trade iz crypta u crypto se ne računa. I tether je crypto. 

Jedino ako izađeš u fiat se plaća porez. Osim ako naravno nije prošlo više od dvije godine.

13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Pa dobro, mislio sam da je jasno ako trejdaš da ne prebacuješ u fiat. Ali, ak sam ja dobro skužio, traže oni i zapise trejda po exchangeu bez obzira jel išlo samo u crypto. 

12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Garant je negdje bilo već ovo, ali u moru informacija teško naći odgovor.

 

Dakle kako napraviti uplatu nakon što sam prodao BTC na Coinbaseu? Dodao sam PBZ devizni tekući račun na Coinbaseu međutim ne mogu uplatiti na nju. 

 

Da li prvo moram sa te iste kartice kupiti nešto BTC da bih mogao kasnije napraviti Withdrav na nju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pa dobro jel ovdje iko ikad platio porez na crypto, il kak to vec nazvat. Svi pricaju o tome a nitko ne zna sigurno. Dakle, jel ko platio, imal takih?!

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Pa dobro, mislio sam da je jasno ako trejdaš da ne prebacuješ u fiat. Ali, ak sam ja dobro skužio, traže oni i zapise trejda po exchangeu bez obzira jel išlo samo u crypto. 

 Da, takva su tumačenja. Znači nije dovoljno samo pokazati koliko si poslao na exhange te koliko si izvukao nego i ispis svih trejdova da se vidi kako si došao do  toga, pa se mora raditi ta nekakva FIFO evidencija za koju kažu da je žešća jebaona ispuniti kad je kripto u pitanju. 

 

Uglavnom stvari su maksimalno zapetljane kako inace biva u hrv. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 7:36 (geronimo4661).
5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dudu kaže...

Pa dobro jel ovdje iko ikad platio porez na crypto, il kak to vec nazvat. Svi pricaju o tome a nitko ne zna sigurno. Dakle, jel ko platio, imal takih?!

 Stvarno misliš da će te netko u NAŠOJ poreznoj upravi skužit i znat o čemu se radi, te kako to rješit i tebi naplatit porez? Smiješni ste, pa ovo je Hrvatistan. Kakvi porezi na crypto... Jedino ako baš milijune zaradite, pa im se upale sve lampice, jer je banka javila. Malo tu lovu shufle-shufle po Paypalu, pa malo po malo povlačit u kune, nema tko šta skužit. 

 

Ja nisam nikad još čuo da je netko tako nešto platio. Možda je, ali ja ne znam za to.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 10:54 (Filox).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Filox kaže...
Dudu kaže...

Pa dobro jel ovdje iko ikad platio porez na crypto, il kak to vec nazvat. Svi pricaju o tome a nitko ne zna sigurno. Dakle, jel ko platio, imal takih?!

 Stvarno misliš da će te netko u NAŠOJ poreznoj upravi skužit i znat o čemu se radi, te kako to rješit i tebi naplatit porez? Smiješni ste, pa ovo je Hrvatistan. Kakvi porezi na crypto... Jedino ako baš milijune zaradite, pa im se upale sve lampice, jer je banka javila. Malo tu lovu shufle-shufle po Paypalu, pa malo po malo povlačit u kune, nema tko šta skužit. 

 

Ja nisam nikad još čuo da je netko tako nešto platio. Možda je, ali ja ne znam za to.

 Pa upravo to, nisam niti ja cuo. zato i velim, svi samo pricaju/mo a nitko nije do sad platio porez od kako postoji crypto. Fora, zar ne?! 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Dudu kaže...

 Pa upravo to, nisam niti ja cuo. zato i velim, svi samo pricaju/mo a nitko nije do sad platio porez od kako postoji crypto. Fora, zar ne?! 

 Ma di će se uhljeb zamarat s onim šta može i ne radit. Eto da nam jednom ti uhljebi posluže nećemu. Porezna uprava, pih...   

Live long and prosper.
3 godine
protjeran
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Malo je offtopic jer se ne tiče kriptovaluta već financijske obrazovanosti općenito, pa me zanima dal je tko pročitao ovu knjigu i jel čemu?

https://en.wikipedia.org/wiki/Rich_Dad_Poor_Dad

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
user2206 kaže...

Malo je offtopic jer se ne tiče kriptovaluta već financijske obrazovanosti općenito, pa me zanima dal je tko pročitao ovu knjigu i jel čemu?

https://en.wikipedia.org/wiki/Rich_Dad_Poor_Dad

 Svi hvale tu knjigu, nisam je pročitao jer me baš i ne zanima tematika ali frend mi je baš o njoj pričao neki dan...

15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
user2206 kaže...

Malo je offtopic jer se ne tiče kriptovaluta već financijske obrazovanosti općenito, pa me zanima dal je tko pročitao ovu knjigu i jel čemu?

https://en.wikipedia.org/wiki/Rich_Dad_Poor_Dad

Mediocre self help smece s vise losih nego dobrih savjeta. Vise dobra ces si napraviti ak procitas koji post na bogleheadsu

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 22:21 (Dojitza).
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Evo malo za klimatske dušebrižnike

 

 

 

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nema vece prevare od bitconecta 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ljudi, jel itko probao depositat eure na Kraken preko e Zaba aplikacije? 

Odaberem SEPA i ispunim uplatnicu no ne želi mi izvršit transkaciju nikako 

 

Update: stvar je do mobilne aplikacije, mora se ići preko webApp-a...

Lijep pozdrav ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 13:58 (Dado_ZG78).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Bitcoin will soon be available through hundreds of US banks in a partnership with crypto firm NYDIG

 

https://markets.businessinsider.com/currencies/news/bitcoin-btc-coming-to-hundreds-of-us-banks-nydig-cryptocurrency-2021-5-1030391144

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Je li uplata SEPA-om na Coinbase besplatna, bez dodatnih naknada?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice