HP TouchPad u lipnju

poruka: 21
|
čitano: 2.820
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HP TouchPad u lipnju".
16 godina
neaktivan
offline
HP TouchPad u lipnju

Budućnost je bez windowsa koliko vidim ... sa svih strana ih stiskaju što se konzumera tiče, a sve više i za razne poslovne namjene ... o uspjehu mobilnih windowsa im dobrim djelom ovisi kako će se pozicionirati u budućnosti.

A.
 
2 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
HP TouchPad u lipnju

Jedva čekam ovo, WebOS mi puno više odgovara nego iOS i Android... Još samo da onda i lansiraju mobitel Pre 3 i ko bog... Veseli me što to više nije Palm nego HP pa bi i distribucija tableta i mobitela mogla biti normalna, pa cemo i mi na balkanu konačno uživati u WebOS-u {#}

Emocije su poput vala, nikad ne zadrže isti oblik…
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HP TouchPad u lipnju
Konacno! Eh, jos da su im mobiteli bolji, pa da se skroz maknem sa ios-a.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: HP TouchPad u lipnju

Napokon nešto kompletno da dođe,a dolaskom će doći i normalije cijene padova...

14 godina
offline
HP TouchPad u lipnju

A šta je tako dobro kod webos-a?

Znam da ima pravi multitasking, ali šta još ima?

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HP TouchPad u lipnju
EZY-E kaže...

A šta je tako dobro kod webos-a?

Znam da ima pravi multitasking, ali šta još ima?

Njega bi mogao gledati kao spoj androida i iOS-a: ima lijepo, oku ugodno sučelje i fluidno radi, a sdruge strane sposoban je puno toga kao i android raditi. Nisam imao prilike raditi snjim ali po onome što sam gledao na netu doima se ka vrlo dobar OS, samo je problem što ih nema nigdje osim u svega par država za kupiti, nadam se da će to HP srediti pa da distribucija bude po cijelom svijetu. 

 

Ali mislim da ima kao platforma dosta potencijala samo se trebaju probiti, i biti dostupni svugdje. Što mi sada vrijedi i da njihovi mobovi mi i 3 želje mogu ispuniti kada ga nema kod nas za uzet{#}

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2011 15:12 (Stoja).
14 godina
offline
Re: HP TouchPad u lipnju
EZY-E kaže...

A šta je tako dobro kod webos-a?

Znam da ima pravi multitasking, ali šta još ima?

Da vidimo...

- sučelje sa glavom i repom

- odličnu "bazu" za izradu aplikacija

- predefiniciju za poslovno korištenje

- odličnu povezanost između više uređaja (nove generacije), uključujući odličan touchstone koncept

- umobolnu povezanost podataka...npr IM poruke, sms i poruke sa socijalnih mreža...povezane galerije kao da su na samom aparatu

 

Ima i veliki minus kod mene...prilagođavanje je na razini iOS-a...praktički ga nema...ali nešto mi govori da će ubrzo poraditi na tomu...i oni i Apple

 

Ako nastave razvijati WebOS "punom parom", a to najavljuju, "poslovni svijet" će preuzeti Android i WebOS...samo moje skromno mišljenje

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2011 15:20 (eevek).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HP TouchPad u lipnju
eevek kaže...
EZY-E kaže...

 

 

Ima i veliki minus kod mene...prilagođavanje je na razini iOS-a...praktički ga nema...ali nešto mi govori da će ubrzo poraditi na tomu...i oni i Apple

 

Ako nastave razvijati WebOS "punom parom", a to najavljuju, "poslovni svijet" će preuzeti Android i WebOS...samo moje skromno mišljenje

zaboravljaš da iOS i android i dalje imaju prednost, tj da neće sjediti skrštenih ruku dok WebOS ne izađe napokon iz opskurnosti ... iOS 5 će biti van prije toga za početak.

A.
13 godina
neaktivan
offline
Re: HP TouchPad u lipnju
Naravno da konkurencija ne spava.Android mi nije sjeo, a ios je odlican i nemam zamjerke.Ono sto mi smeta je Stevica koji nije normalan i njegove fix ideje.
15 godina
neaktivan
offline
Re: HP TouchPad u lipnju

Po meni WebOS predstavlja samo još jednu alternativu svim drugim niklim "mobilnim" OSevima sa nikakvim novotarijama. Pregledavajući sve bazne aplikacije i UI općenito radi se o svemu već viđenom. HP od 2012. namjerava isporučivati sva svoja računala sa predinstaliranim webOSom, ali unutar WIN sistema (vjerojatno se mislilo samo na desktope iako možda to vrijedi i za tablete). Kako ja to vidim jest da HP prerasta u još jednog IT diva koji želi brendirati svoje proizvode ne samo kroz svoje diazjn, kvalitetu, dućane već i OS. Ne znam dal su sličnosti sa Appleom slučajne ili ne, ali trend je očit.

 

Ono što zbunjuje jest da se u početku WebOs povezivao "laički" uz netbookove tj. kao alternativa winsima za uređaje čija je osnovna namjena direktno spajanje sa internetom i korištenjem modernih internet servisa, njihova sinhronizacija itd. Ali ovako ispada da će WebOS biti samo još jedan OS koji će povezivati strogo definirane uređaje (HP) na isti način i sa istim ciljevima koje imaju i drugi slični proizvođači.

 

Nikakve naznake o OSu kao kompletnom OSu u oblaku kako bi se iz samog imena dalo zaključivati. Barem ne za sada.

 

Živi bili pa vidjeli.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2011 16:19 (2008).
15 godina
offline
Re: HP TouchPad u lipnju
Stoja kaže...

Njega bi mogao gledati kao spoj androida i iOS-a: ima lijepo, oku ugodno sučelje i fluidno radi, a sdruge strane sposoban je puno toga kao i android raditi. Nisam imao prilike raditi snjim ali po onome što sam gledao na netu doima se ka vrlo dobar OS, samo je problem što ih nema nigdje osim u svega par država za kupiti, nadam se da će to HP srediti pa da distribucija bude po cijelom svijetu. 

 

 

kao nezahtjevan korisnik ovo " lijepo i oku ugodno sučelje te jednostavnost uporabe "  uz meni ugodan izgled uređaja uvijek mi je stavka broj jedan prilikom kupovine nekog takvog uređaja...

13 godina
neaktivan
offline
HP TouchPad u lipnju

Ovo sa napustanjem Windowsa mi se najvise svidja. Odmah mi HP postane simpatican kad procitam tako nesto.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HP TouchPad u lipnju
artfull kaže...

zaboravljaš da iOS i android i dalje imaju prednost, tj da neće sjediti skrštenih ruku dok WebOS ne izađe napokon iz opskurnosti ... iOS 5 će biti van prije toga za početak.

Ne zaboravljam ja to, dapače.

 

HP teži poslovnom svijetu, a ujedno ima i kompletiranu paletu proizvoda koji svi mogu biti povezani "do bola".

 

Očekujem jednu poštenu bitku od koje svi mi možemo samo profitirati, a takva utrka tjera sve da budu što bolji.

 

Ovaj njihov Touchstone mi se jako sviđa i lijepo najavljuje daljnje mogućnosti.

 

Dok je iPad npr. i dalje napredni iPhone, HP radi na tabletu kao na "ekstenziji" mobilnog aparata i čini mi se da to lijepo funkcionira, pogotovo povezanost uređaja.

 

Primjer novih izmjena za iOS bili bi widgeti i izmjene od strane korisnika...i uvjeren sam da će biti, ali ne zato što bi oni željeli to ponuditi korisnicima, nego zato što će morati {#}

 

Treba nam žešći "push-forward", a ljudima treba izbiti iz glave ideju o tabletu kao o nekakvoj multimedijalnoj igrački.

 

Mogućnosti su velike...pitanje je samo tko će prvi dosegnuti pravu upotrebljivost uređaja...trenutno najveći "bottleneck" predstavljaju operativni sustavi i, po meni, vrlo niska očekivanja korisnika.

15 godina
neaktivan
offline
HP TouchPad u lipnju

meni smeta što nema sd card slot, nema usb i hdmi out.. isto tako nekako mi tu fali onaj touch bezel, bolja kamera i dodavanje stražnje kamere....

 

Ono što je odlično da HP i Palm ne koče homebrew developere, kao recimo što to želi Apple napraviti s svojim jailbreakom... jednostavno to su neke stvari koje naprosto fale... WebOS kao OS je odličan i sjajan, oni daju sve od sebe da priušte što je više moguče developerima ali nikako da se to malo više pokrene... Razvojno okružije je odlično, koriste se web jezici za programiranje a isto također može se sve isprogramirati i preko webpreglednika uz pomoć ARES-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
HP TouchPad u lipnju

Prema onom što sam vidio, a to je ipak bila službena prezenatcija te ju treba uzeti s rezervom, webOS se čini sjajan. Bolji od svih postojeći mobilnih platformi. Ono što se meni ne sviđa u cijeloj priči je upravo HP. Od proizvođača kojeg sam cijenio došli su mi na nivo da želim izbjeći njihove hardverske a pogotovo softverske proizvode. Iskreno se nadam da neće uprskati webOS i da će samo iskoristiti svoju globalnu nazoćnost za promoviranj istog. No na žalost iz dosadašnje poslovne politike i ovog što sam pročitao čini mi se da ne idu u pravom smjeru. Volio bih da se varam.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HP TouchPad u lipnju

Bug samo izvrće riječi glede WebOS-a! HP nije rekao da WebOS "biti na Windowsima", nego je rekao da će WebOS "biti sa Windowsima", pa prema tome to mogao biti dual-boot, a ne single-boot (Windows) računalo!

 

Znam ja da bi Bug volio da HP bude isključivo Windows računalo, ali HP očigledno ima druge namjere!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP TouchPad u lipnju
ivo000 kaže...

Bug samo izvrće riječi glede WebOS-a! HP nije rekao da WebOS "biti na Windowsima", nego je rekao da će WebOS "biti sa Windowsima", to je bitna značenje riječi, pa prema tome to mogao biti dual-boot, a ne single-boot (Windows) računalo!

 

Znam ja da bi Bug volio da HP bude isključivo Windows računalo, ali HP očigledno ima druge namjere!!!

 

14 godina
neaktivan
offline
HP TouchPad u lipnju

Sorry na duplom postu!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HP TouchPad u lipnju

Zanima me sta kazete kakav je Palm Pre?

Vidim da ga ljudi hvale zbog webosa, ali i kao manu ističu nekvalitetu izrade.

Mislio sam ga kupiti preko njuskala(1200 kn).

Trenutno imam htc heroa koji mi je dosadio(vecinom zbog njegove sporosti) pa bih zelio nesto drugacije probati, mislio sam ga prodati i kupiti pre.

Sta mislite?

2 Prodaj hero i kupi pre
1 Bolje ti ostani na herou
Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HP TouchPad u lipnju
EZY-E kaže...

Zanima me sta kazete kakav je Palm Pre?

Vidim da ga ljudi hvale zbog webosa, ali i kao manu ističu nekvalitetu izrade.

Mislio sam ga kupiti preko njuskala(1200 kn).

Trenutno imam htc heroa koji mi je dosadio(vecinom zbog njegove sporosti) pa bih zelio nesto drugacije probati, mislio sam ga prodati i kupiti pre.

Sta mislite?

Ja bi se za promjenu maknuo. Meni se kod palmovih mobova ne sviđa što imaju tipkovnicu, meni nepotrebna dodatna masa/debljina plus klizni mehanizam koji prije ili kasnije se rasklima. Ali mi se čini da će te bolje služiti  od heroa po pitanju brzine.

 

Pogledaj, ako već nisi ovaj video, dosta iscrpan review, o svemu priča u vezi pre-a

Stoja
14 godina
protjeran
offline
Re: HP TouchPad u lipnju
EZY-E kaže...

Zanima me sta kazete kakav je Palm Pre?

Vidim da ga ljudi hvale zbog webosa, ali i kao manu ističu nekvalitetu izrade.

Mislio sam ga kupiti preko njuskala(1200 kn).

Trenutno imam htc heroa koji mi je dosadio(vecinom zbog njegove sporosti) pa bih zelio nesto drugacije probati, mislio sam ga prodati i kupiti pre.

Sta mislite?

 Ja bi radije štedio za HP Pre 3 jer  prema prvim utiscima (na sajmu) dobre je izrade, kvalitete i opčenito su svi rekli da je tipkovnica bolja neko na ovim zadnjim Palmovim modelima koji su izašli u 10mj prošle godine, kao i sam slide, koji uljeva više povjerenja....

Emocije su poput vala, nikad ne zadrže isti oblik…
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2011 7:27 (Lex Luthor).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice