Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

poruka: 215
|
čitano: 20.229
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po".
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

 Tješi se!

Pa nemam se što tješiti. Stvari tako stoje u ovom trenu. Što se mene tiče po meni je i bolje da se te sve stvari usvoje brže jer to donosi i bolju kvalitetu i manju cijenu sadržaja i opreme... No ne vjerujem u taj scenarij.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 11:47 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

Djeco nisam vam ja kriv što nemate novaca, nemate optiku, neznate jezike i lijeni ste ih naučiti do nivoa da se njime možete normalno koristiti, jer 4K je već par godina na tržištu. Cijene su vani pale tako da si svatko može priuštit. TV 4K ne služi samo gledanju kretenskih političara  i prijenosima glupavih nadmudrivanja iz Sabora ali kod nas je to postao nacionalnni sport a ima miljun boljih i zabavnijih stvari od toga, a postoje i android TB boxovi koji nečemu služe a jedna je i IPTV, danas smo na kraju 2016 godine, postoji internet, postoje striming servisi, postoji i satelitska televizija sa 4K kanalima i sadržajem za one koji nemaju brzu internet vezu! Ova tehnologija je na vratima da postane mainstream tako da ovakav defetistički stav pokazuje samo stanje duha nacije i ljudi! Razlog zašto mladi bježe iz ove zemlje, ne toliko radi nemogućnosti zapošljavanja, već zbog općeg načina razmišljanja koji vlada u ovoj državi. Umjesto da država uloži u infrastrukturu i moderne tehnologije i da nam to bude jedna od prednosti mi danas krajem 2016 godine gledamo hebeni SD signal nacionalne TV, a s druge strane narod bez države Kurdi na IPTV imaju preko desetak kanala i više od pola toga je u HD kvaliteti, rusi to imaju u 1080p kvaliteti za pola svojih kanala isto kao i turci. O čemu mi ovdje pričamo i razgovaramo dans na kraju 2016 godine?

Dragi kolega problem je u tome što u našoj državi koja je u financijskom kolapsu koji je zamaskiran u Državnom proračunu, gdje je evidentno da nema novaca niti im je na pameti da ulažu u telekomunikacijsku infrastrukturu, a niti je državi to posao.  Znam da ćeš se sada uhvatiti Hakoma, ali šta to sve vrijedi kada smo mi telekomunikacijskim firmama nezanimljivi jer nas ima premalo, a preraštrkani smo na prevelikom području koja zahtjevaju velika ulaganja koja naravno nisu isplativa. Bez dobre infrastrukture (interneta) 4K je besmislen. Jedina sreća je 4G flat paketi ili satelitski internet, ali po povoljnim cijenama, sve ostalo je uzalud jer se samo odnose na velika središta u državi. Stalno se hvataš Rusije i drugih zemalja, kakve one imaju veze sa nama (mi ne živimo ni u Rusiji niti bilo gdje drugdje nego u RH), apsolutno nikakve, a k tome Rusija je bogata država jedino su građani u banani.

Sve u svemu nisam protiv 4K čak dapače sviđa mi se, ali u ovom trenutku i meni gdje se nalazim infrastruktura mi ne dozvoljava korištenje ni uživanje u blagodatima 4K te samim time kupnja takvog uređaja bi doslovno bila bacanje novca, jer kada ona postane dostupna kod mene tada će i uređaji biti puno bolji, pa ću ih tada i kupiti.

Ovo nije nikakva retorika, nego zdrava logika.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...
Tješi se!

 

 

Mislim da se ti više tješiš u pokušaju da opravdaš prelazak na 4K. Ako imaš pro konzolu i ne smeta ti 30 fps gaming i niže onda OK, ili ako ti je riknou stari TV ili si imao potrebu za još jednim dodatnim podržavam tvoj prelazak. Inače 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 11:44 (XXX).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...
dinkomat kaže...
Tješi se!

 

 

Mislim da se ti više tješiš u pokušaju da opravdaš prelazak na 4K. Ako imaš pro konzolu i ne smeta ti 30 fps gaming i niže onda OK, ili ako ti je riknou stari TV ili si imao potrebu za još jednim dodatnim podržavam tvoj prelazak. Inače 

 Ja se ne tješim jer mi je ovo 3 TV tako da to nije problem. Ako gledaš na TV kao na skupu svetu kravu kojoj se trebaš klanjat onda nemamo što pričati! Isto kao i oni koji kažu da je problem pratit nešto na stranom jeziku, pa učili smo dva strana jezika u školi! Tehnologija 4K postoji već par godina, ima svoje prenosti, ima dosta sadržaja, postoji 4K satelitska, IPTV, stiminzi u 4K, filmovi u 4K i 4K HDR, postoji optika brzine 100/100 a kod telekoma i brzine 500 ako treba za dodatne novce pa tko može zašto ne! Otiđite na USA ili EU stranice gdje se prodaje tehnička roba a među njima i TV i pogledajte cijene i kolika je ponuda 4K TV, dali je to njima dostupno i po cijeni? Neće svijet čekat našu malu državu, svijet ide dalje a mi kako hoćemo! Novaca ima u ovoj državi dovoljno, a to što se koristi na glupav način, pa od toga imamo slabi ili nikakav povrat je naš problem. Dubai od pustinje napravio grad i postao turistička meka koja zarađuje više od RH koja ima prirodnu i razvedenu obalu sa tisućama otoka a mi tapkamo tamo gdje smo i prije bili, dapače u ključnim tehnologijama koje bi trebale davati društvu prednost i donositi financijsku dobit zaostajemo i držimo se stava koji se ovdje nazire, a to je čekajmo dok 80% neće imati to. Ako tako razmišljamo onda definitvno propadamo. Trebamo biti u prvih 5% pa ćemo uvijek imati prednost, biti privlačni za strane investitore, a ovako koga zanima ako si u zadnjih 20% u bilo čemu!

 

Tako da ovi koji čekaju samo se tješe! Živiš jednom i sad, a za par godina te možda više neće biti!

 

I usput dali uopće znate što je kućni server za strimanje, kako se strima sadržaj sa jednog na drugi TV i slične stvari. Kupiti TV i onda mu se klanjati me uopće ne zanima, to je uporabna stvar kao i automobil, nije to fetiš za pokazivanje i bahaćenje pred susjedima!

 

Kod mene stvari funkcioniraju na principu, ima nešto novo, proučim, pregledam recenzije, vidim dali mi to treba, pogledam odnos cijena, uloženo/dobiveno i ako prevagnu plusevi kupim i koristim, ne čekam do szdnjeg dana da 80% odluči kupiti to isto iako neznaju čemu to služi i kako iskoristiti sve mogućnosti toga!

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 12:16 (dinkomat).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
@dinkomat
Daj link na te silne ruske i turske 1080p programe.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
JozoBozo121 kaže...

Dobro, i sto ti meni hoćeš reci time? Da će LG udvostručiti proizvodnju OLED ekrana s 0,1% ukupne prodaje na 0,2%? LG je jedini ostao proizvoditi OLED ekrane jer su oni jedini koji su uspjeli dovoljno ih progurati u svojoj ponudi da im bude profitabilno. No LG je jedan jedini veliki proizvođač TV-a koji ga nastavlja proizvoditi. S obzirom na broj ljudi na svijetu bilo bi malo nelogično da se ne može prodati vise od 20-30 ili 50 tisuća takvih televizora. Fokus mongih velikih proizvođača televizora se premjestio na quantum-dot tehnologiju koja je jeftinija za proizvodnju i ima daleko bolji yield od OLED-a. Prije cemo vidjeti mainstream televizore s quantum dot ekranima nego OLED.

 

Qdot je irelevantan jer se radi o unaprijeđenoj LCD tehnologiji. Osim toga, Qdot je preskup za relativno mali "bump" u kvaliteti slike. Crna slika je crna slika. CRT je za sada i dalje kralj po pitanju kontrasta. Osim toga, čisto sumnjam da će LCD ikada imati vrijeme odziva od 0.1 milisekundi.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...
XXX kaže...
dinkomat kaže...
Tješi se!

 

 

Mislim da se ti više tješiš u pokušaju da opravdaš prelazak na 4K. Ako imaš pro konzolu i ne smeta ti 30 fps gaming i niže onda OK, ili ako ti je riknou stari TV ili si imao potrebu za još jednim dodatnim podržavam tvoj prelazak. Inače 

 Ja se ne tješim jer mi je ovo 3 TV tako da to nije problem. Ako gledaš na TV kao na skupu svetu kravu kojoj se trebaš klanjat onda nemamo što pričati! Isto kao i oni koji kažu da je problem pratit nešto na stranom jeziku, pa učili smo dva strana jezika u školi! Tehnologija 4K postoji već par godina, ima svoje prenosti, ima dosta sadržaja, postoji 4K satelitska, IPTV, stiminzi u 4K, filmovi u 4K i 4K HDR, postoji optika brzine 100/100 a kod telekoma i brzine 500 ako treba za dodatne novce pa tko može zašto ne! Otiđite na USA ili EU stranice gdje se prodaje tehnička roba a među njima i TV i pogledajte cijene i kolika je ponuda 4K TV, dali je to njima dostupno i po cijeni? Neće svijet čekat našu malu državu, svijet ide dalje a mi kako hoćemo! Novaca ima u ovoj državi dovoljno, a to što se koristi na glupav način, pa od toga imamo slabi ili nikakav povrat je naš problem. Dubai od pustinje napravio grad i postao turistička meka koja zarađuje više od RH koja ima prirodnu i razvedenu obalu sa tisućama otoka a mi tapkamo tamo gdje smo i prije bili, dapače u ključnim tehnologijama koje bi trebale davati društvu prednost i donositi financijsku dobit zaostajemo i držimo se stava koji se ovdje nazire, a to je čekajmo dok 80% neće imati to. Ako tako razmišljamo onda definitvno propadamo. Trebamo biti u prvih 5% pa ćemo uvijek imati prednost, biti privlačni za strane investitore, a ovako koga zanima ako si u zadnjih 20% u bilo čemu!

 

Tako da ovi koji čekaju samo se tješe! Živiš jednom i sad, a za par godina te možda više neće biti!

 E ti sad protežeš životne filozofija koja je kod sto ljudi različita na sto načina. Nema smisla ovako skakti sa teme na temu. Gleda se samo negativno a prvi smo u svijetu po presađivanju organa, alo prvi u svijetu! Ali bitno što Dubai na zalihama nafte gradi turizam u pstinji od kojeg ako nisi šeik nemaš baš nikave koristi. Pusti filozofije svakom na ponaosob...Kupil bum kad mislim da zaslužuje moje novce, dok sam sretan sa trenutnom plazom i nema šanse osim ak ne rikene...onda pravac u dućan i novi 4K. Prije toga nemam nikavog motiva a isto imam doma tri ekrana. Po meni tko kupuje danas bolje na 4K, full HD modela uskoru nio nebude osim starih zaliha ali to nema nikave veze sa motivom za zamjenu postojeće opreme na što oni i ciljaju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Visak kaže...
@dinkomat
Daj link na te silne ruske i turske 1080p programe.

 Kupis si android TV box, instaliraj video-addonse i pogledaj u kojoj kvaliteti (1080p) strimaš te TV kanale!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...
dinkomat kaže...
XXX kaže...
dinkomat kaže...
Tješi se!

 

 

Mislim da se ti više tješiš u pokušaju da opravdaš prelazak na 4K. Ako imaš pro konzolu i ne smeta ti 30 fps gaming i niže onda OK, ili ako ti je riknou stari TV ili si imao potrebu za još jednim dodatnim podržavam tvoj prelazak. Inače 

 Ja se ne tješim jer mi je ovo 3 TV tako da to nije problem. Ako gledaš na TV kao na skupu svetu kravu kojoj se trebaš klanjat onda nemamo što pričati! Isto kao i oni koji kažu da je problem pratit nešto na stranom jeziku, pa učili smo dva strana jezika u školi! Tehnologija 4K postoji već par godina, ima svoje prenosti, ima dosta sadržaja, postoji 4K satelitska, IPTV, stiminzi u 4K, filmovi u 4K i 4K HDR, postoji optika brzine 100/100 a kod telekoma i brzine 500 ako treba za dodatne novce pa tko može zašto ne! Otiđite na USA ili EU stranice gdje se prodaje tehnička roba a među njima i TV i pogledajte cijene i kolika je ponuda 4K TV, dali je to njima dostupno i po cijeni? Neće svijet čekat našu malu državu, svijet ide dalje a mi kako hoćemo! Novaca ima u ovoj državi dovoljno, a to što se koristi na glupav način, pa od toga imamo slabi ili nikakav povrat je naš problem. Dubai od pustinje napravio grad i postao turistička meka koja zarađuje više od RH koja ima prirodnu i razvedenu obalu sa tisućama otoka a mi tapkamo tamo gdje smo i prije bili, dapače u ključnim tehnologijama koje bi trebale davati društvu prednost i donositi financijsku dobit zaostajemo i držimo se stava koji se ovdje nazire, a to je čekajmo dok 80% neće imati to. Ako tako razmišljamo onda definitvno propadamo. Trebamo biti u prvih 5% pa ćemo uvijek imati prednost, biti privlačni za strane investitore, a ovako koga zanima ako si u zadnjih 20% u bilo čemu!

 

Tako da ovi koji čekaju samo se tješe! Živiš jednom i sad, a za par godina te možda više neće biti!

 E ti sad protežeš životne filozofija koja je kod sto ljudi različita na sto načina. Nema smisla ovako skakti sa teme na temu. Gleda se samo negativno a prvi smo u svijetu po presađivanju organa, alo prvi u svijetu! Ali bitno što Dubai na zalihama nafte gradi turizam u pstinji od kojeg ako nisi šeik nemaš baš nikave koristi. Pusti filozofije svakom na ponaosob...Kupil bum kad mislim da zaslužuje moje novce, dok sam sretan sa trenutnom plazom i nema šanse osim ak ne rikene...onda pravac u dućan i novi 4K. Prije toga nemam nikavog motiva a isto imam doma tri ekrana. Po meni tko kupuje danas bolje na 4K, full HD modela uskoru nio nebude osim starih zaliha ali to nema nikave veze sa motivom za zamjenu postojeće opreme na što oni i ciljaju.

 Dubai je jedan od emirata sa najmanjim zalihama nafte i nafta mu čini jako mali dio prihoda!

 

Dakle isto si zaključka da se ne isplati danas kupiti Full HD ako je 4K po skoro istoj cijeni i to je bit onoga što ovdje govorim, ne kupuješ tehnologiju koja je OUT ili na zalazu! A znalci  preporučuju ljudima koji danas kupuju TV da kupe Full HD! To je savjet zlata vrijedan!

 

A ovo u čemu smo prvi u svijetu je za pohvalu i dokaz je da se uvijek može bolje!

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 12:25 (dinkomat).
16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Rekel sam ti da to pustiš, spama se nepotrebno.

edit; pa to sam rekao u prvom postu, da mi treba uzeo bi sigurno 4K, eventualno bi vagao treba li mi HDR i 10 bitni panel ili ne. Ali kao što rekoh to nema nikave veze ako te potrebe nema, tj. ako si zadovoljan sa trenutnim ekranom_ekranima, jer po meni sadržaja, barem kod nas je premalo. Jubito mi nije televizija...

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 12:26 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...
XXX kaže...
dinkomat kaže...
Tješi se!

 

 

Mislim da se ti više tješiš u pokušaju da opravdaš prelazak na 4K. Ako imaš pro konzolu i ne smeta ti 30 fps gaming i niže onda OK, ili ako ti je riknou stari TV ili si imao potrebu za još jednim dodatnim podržavam tvoj prelazak. Inače 

 Ja se ne tješim jer mi je ovo 3 TV tako da to nije problem. Ako gledaš na TV kao na skupu svetu kravu kojoj se trebaš klanjat onda nemamo što pričati! Isto kao i oni koji kažu da je problem pratit nešto na stranom jeziku, pa učili smo dva strana jezika u školi! Tehnologija 4K postoji već par godina, ima svoje prenosti, ima dosta sadržaja, postoji 4K satelitska, IPTV, stiminzi u 4K, filmovi u 4K i 4K HDR, postoji optika brzine 100/100 a kod telekoma i brzine 500 ako treba za dodatne novce pa tko može zašto ne! Otiđite na USA ili EU stranice gdje se prodaje tehnička roba a među njima i TV i pogledajte cijene i kolika je ponuda 4K TV, dali je to njima dostupno i po cijeni? Neće svijet čekat našu malu državu, svijet ide dalje a mi kako hoćemo! Novaca ima u ovoj državi dovoljno, a to što se koristi na glupav način, pa od toga imamo slabi ili nikakav povrat je naš problem. Dubai od pustinje napravio grad i postao turistička meka koja zarađuje više od RH koja ima prirodnu i razvedenu obalu sa tisućama otoka a mi tapkamo tamo gdje smo i prije bili, dapače u ključnim tehnologijama koje bi trebale davati društvu prednost i donositi financijsku dobit zaostajemo i držimo se stava koji se ovdje nazire, a to je čekajmo dok 80% neće imati to. Ako tako razmišljamo onda definitvno propadamo. Trebamo biti u prvih 5% pa ćemo uvijek imati prednost, biti privlačni za strane investitore, a ovako koga zanima ako si u zadnjih 20% u bilo čemu!

 

Tako da ovi koji čekaju samo se tješe! Živiš jednom i sad, a za par godina te možda više neće biti!

 

I usput dali uopće znate što je kućni server za strimanje, kako se strima sadržaj sa jednog na drugi TV i slične stvari. Kupiti TV i onda mu se klanjati me uopće ne zanima, to je uporabna stvar kao i automobil, nije to fetiš za pokazivanje i bahaćenje pred susjedima!

Komentiram markirano.

Konstantno daješ krive primjere, taj divni Duabai je bio relativno siromašan grad dok nisu otkrili naftu i od onda kreće njihov rast i uspijeh, ali isključivo radi nafte, samim time usporedba sa RH u današnjim okvirima je suluda.

Izvor 1

Izvor 2

Izvor 3

 

16 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...

li bitno što Dubai na zalihama nafte gradi turizam u pstinji od kojeg ako nisi šeik nemaš baš nikave koristi.

 

Dubai je izgrađen na činjenici da je u slobodnim zonama porez na dobit i porez na osobne prihode 0%. Hong Kong nema nikakve prirodne resurse pa je svejedno znanstvena fantastika za nas, isto je sa Singapurom. Saudijska Arabija je puna nafte pa svejedno je Riyadh relativna selendra u ondosu na Dubai, koji BTW gotovo da i više nema nafte. Ras al-Khaimah nema uopće nafte, ali ima toliko hotela i resorta da ti se smuči, dok je industrijska baza ogromna (za naše pojmove) iz čistog razloga što je RAK slobodna trgovinska zona.

15 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Bilo tko tko je bio u Dubaiu zna da izgleda gore nego prosječni grad u HR.



Sve je to lijepo na slikama...ali kažem, odite tamo i onda zapitajte stanovnike gdje žive pravi radnici....svi ovi "bauštelci" koji su gradili te nebodere itd.

Onda ćete osjetit "arapski geto":
16 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Mitch kaže...
Bilo tko tko je bio u Dubaiu zna da izgleda gore nego prosječni grad u HR.



Sve je to lijepo na slikama...ali kažem, odite tamo i onda zapitajte stanovnike gdje žive pravi radnici....svi ovi "bauštelci" koji su gradili te nebodere itd.

Onda ćete osjetit "arapski geto":

 

Periferija je uvijek u banani. A to da Dubai izgleda gore nego prosječni grad u Hrvatskoj.... LOL! Da li si ti bio u njihovom autmatiziranom nadzemnom metrou?! Da li ti uopće znaš koliko je Dubai velik. Da li si ikada bio u Dubai Internet Cityju?! Pa jedan šugavi Ajman izgleda k'o prava metropola za naš Zagreb.. a pola grada je još u povoju i pun kufer zgrada ima struju iz vlasitog agregata.

11 godina
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Tako je,grad koji je izgradjen na robovskom radu ljudi iz jugoistocne Azije i sa serijatskim zakonom treba biti primjer drzavi u Europi,u 21.st.Grad koji je bio prasnjava pustinja do 1960-tih i otkrica nafte.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Mayo kaže...
Mitch kaže...
Bilo tko tko je bio u Dubaiu zna da izgleda gore nego prosječni grad u HR.



Sve je to lijepo na slikama...ali kažem, odite tamo i onda zapitajte stanovnike gdje žive pravi radnici....svi ovi "bauštelci" koji su gradili te nebodere itd.

Onda ćete osjetit "arapski geto":

 

Periferija je uvijek u banani. A to da Dubai izgleda gore nego prosječni grad u Hrvatskoj.... LOL! Da li si ti bio u njihovom autmatiziranom nadzemnom metrou?! Da li ti uopće znaš koliko je Dubai velik. Da li si ikada bio u Dubai Internet Cityju?! Pa jedan šugavi Ajman izgleda k'o prava metropola za naš Zagreb.. a pola grada je još u povoju i pun kufer zgrada ima struju iz vlasitog agregata.

Bio sam oko mjesec dana tamo u ljeto 2014., članica šire obitelji radi u Dubaiu. A inače sam u NYC tako da znam što je veličina grada.

 

I ok sve što si naveo se odnosi na kapitalistički centar toga grada....i u njemu živi i radi 15% stanovništva. Kao da kažeš da je NYC samo Manhattan, a u Brooklynu, Queensu, Yonkersu, Bronxu, Newportu živi prek 70% ljudi.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 12:45 (Mitch).
10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Feudalac kaže...
mrki_tua kaže...
Žalosno je da se neki ponašaju poput konja u Beču, sa onim blokadama bočnog vidnog polja, a ispred stoji samo 4K. Imaju forumi i stranice koje su specijalizirane samo za tv, surfajte malo i čitajte, hdtelevizija, avforums, itd. A još su smišniji ovi šta mi guraju pod sadržaj za tv youtube, strane medijske kuće koje nemaju prijevod pod krinkom da učimo engleski (imam c1 razinu, ali ne želim razbijat glavu zbog kretenskog naglaska glumca ili jedne nepoznate riječi).
Ljudi zanemarite ego, nemamo (bar većina) enormna primanja, ali opet par tisuća kuna svako 4-5 godina za tv ću s guštom izdvojit pod uvjetom da mi to stvarno donese pomak, a do tada neka ljudi puše fore lokalnih prodavača o 1400 Hz frekvenciji, 4K sadržaju, OLED-u, itd., kad se samo sitim plazma tv i kvalitete slike, dođe mi da plačem.

 Onda ne pratiš dobro recenzije. Ima danas i LCD-a koji su po svemu dostigli plazme, čak nisu ni posebno skupi, dapače, jeftiniji su od tih istih plazmi kada su izašle.

 Ajmo redom, dostigli su modeli koji kad su izašli koštali su ka osnovni model Hyundai i10, a po okladu sam spreman i dokazati da su duplo skuplji od plazme kada je ona bila nova. U krajnju ruku plazma u izradi je okvirno 5 puta skuplja (uzmimo čisto cijenu troška panela u tvornici). A šta je najgore prošlo je 5-6 godina da bi oni izbacili nešto šta bi jedva dostiglo plazmu, a upitno je koliko je dostiglo jer je cijena bezobrazno visoka.

Dečko kada nešto analiziraš, uzmi sve faktore u igru, ponavljam opet koja je svrha LCD-a koji je jedva dostigao plazmu, a skuplji je od iste? Pa veći profit proizvođačima, stvar je jasna, upali film na plazmi npr. Panasonic ST 60, GT 50 serije starih ne znam 4-5 godina ili neki današnji LCD u tom cjenovnom razredu i sve će ti biti jasno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
MasterOfDisaster kaže...
dinkomat kaže...
XXX kaže...
dinkomat kaže...
Tješi se!

 

 

Mislim da se ti više tješiš u pokušaju da opravdaš prelazak na 4K. Ako imaš pro konzolu i ne smeta ti 30 fps gaming i niže onda OK, ili ako ti je riknou stari TV ili si imao potrebu za još jednim dodatnim podržavam tvoj prelazak. Inače 

 Ja se ne tješim jer mi je ovo 3 TV tako da to nije problem. Ako gledaš na TV kao na skupu svetu kravu kojoj se trebaš klanjat onda nemamo što pričati! Isto kao i oni koji kažu da je problem pratit nešto na stranom jeziku, pa učili smo dva strana jezika u školi! Tehnologija 4K postoji već par godina, ima svoje prenosti, ima dosta sadržaja, postoji 4K satelitska, IPTV, stiminzi u 4K, filmovi u 4K i 4K HDR, postoji optika brzine 100/100 a kod telekoma i brzine 500 ako treba za dodatne novce pa tko može zašto ne! Otiđite na USA ili EU stranice gdje se prodaje tehnička roba a među njima i TV i pogledajte cijene i kolika je ponuda 4K TV, dali je to njima dostupno i po cijeni? Neće svijet čekat našu malu državu, svijet ide dalje a mi kako hoćemo! Novaca ima u ovoj državi dovoljno, a to što se koristi na glupav način, pa od toga imamo slabi ili nikakav povrat je naš problem. Dubai od pustinje napravio grad i postao turistička meka koja zarađuje više od RH koja ima prirodnu i razvedenu obalu sa tisućama otoka a mi tapkamo tamo gdje smo i prije bili, dapače u ključnim tehnologijama koje bi trebale davati društvu prednost i donositi financijsku dobit zaostajemo i držimo se stava koji se ovdje nazire, a to je čekajmo dok 80% neće imati to. Ako tako razmišljamo onda definitvno propadamo. Trebamo biti u prvih 5% pa ćemo uvijek imati prednost, biti privlačni za strane investitore, a ovako koga zanima ako si u zadnjih 20% u bilo čemu!

 

Tako da ovi koji čekaju samo se tješe! Živiš jednom i sad, a za par godina te možda više neće biti!

 

I usput dali uopće znate što je kućni server za strimanje, kako se strima sadržaj sa jednog na drugi TV i slične stvari. Kupiti TV i onda mu se klanjati me uopće ne zanima, to je uporabna stvar kao i automobil, nije to fetiš za pokazivanje i bahaćenje pred susjedima!

Komentiram markirano.

Konstantno daješ krive primjere, taj divni Duabai je bio relativno siromašan grad dok nisu otkrili naftu i od onda kreće njihov rast i uspijeh, ali isključivo radi nafte, samim time usporedba sa RH u današnjim okvirima je suluda.

Izvor 1

Izvor 2

Izvor 3

 

Kada nešto citiraš onda se uhvati konkretnih stvari!

 

 http://www.thenational.ae/business/economy/budget-shows-oil-is-not-the-lifeblood-of-dubais-growth

 

At a mere 4 per cent of revenue, oil is not central to policymakers’ economic planning.

 

Nafta sudjeluje sa manje od 4% u GDP Dubaia! Ne spavaju na staroj slavi već su se okrenuli novim tehnologijama i onome na čemu se može ostvariti prihod! Na čemu egzistira jedan Singapur?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 13:06 (dinkomat).
12 godina
neaktivan
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Kupio neki dan LG 49UH668V za 630€ na popustu. Zadovoljan. Uzeo 4k jer ne kupujem tv svake 2 godine. kupio sam ga sada i imat cu ga dok ne rikne! Htio kupiti 55" za 100€ vise, ali mi ne stane!!!

 

LG 49UH668V

HAKOSUKA
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Bacelj kaže...

Kupio neki dan LG 49UH668V za 630€ na popustu. Zadovoljan. Uzeo 4k jer ne kupujem tv svake 2 godine. kupio sam ga sada i imat cu ga dok ne rikne! Htio kupiti 55" za 100€ vise, ali mi ne stane!!!

 

LG 49UH668V

 Nisi poskušao preporuke znalaca da kupiš Full HD, jer što će ti 4K kod nas!

12 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Ne mogu razumjeti forumaše koji uporno melju da je 4K nešto strano kao sad ste na FullHD i nemožete smisliti neki jeftini 4K monitor.Ljudi stvar je percepcije,4K nudi samo četiri puta više piksela čisto matematički gledano i nije problem iz istoga komada panela koji je predviđen za proizvodnju Fullhd reze, odnosno u 4k rezi se samo primjenjuje sitniji proizvodni proces što znači vrlo slična materija.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Mitch kaže...

Bio sam oko mjesec dana tamo u ljeto 2014., članica šire obitelji radi u Dubaiu. A inače sam u NYC tako da znam što je veličina grada.

 

I ok sve što si naveo se odnosi na kapitalistički centar toga grada....i u njemu živi i radi 15% stanovništva. Kao da kažeš da je NYC samo Manhattan, a u Brooklynu, Queensu, Yonkersu, Bronxu, Newportu živi prek 70% ljudi.

 

 

 

 

Dubai je skup i treba ti minimalno 100,000 Kn godišnje za najam stana. Znam vrlo dobro u kakvim uvjetima žive Pakistanci, Indijci, Srbi, Bugari i ostali došljaci koji tamo rade za relativno male novce. Dubai nije za nekoga tko zarađuje tamo 4,000 Dirhama, Dubai je za nekoga tko mjesečno zarađuje minimalno 20,000 Dirhama. Svatko pametan tko zarađuje manje od toga ide u širu okolicu grada. Najam se može naći od 25,000 Dirhama godišnje na dalje. Kvaliteta je relativna. Osim toga, da li si bio u Queensu ili Long Islandu, ili New Jerseyu?! :D Naš komunistički brutalizam je za američki građevinski dizajn čista petica. Nije ni čudno da bogataši brišu u sat, sat i pol udaljeni Hamptons ili Connecticut. Da sam rođen u NY-u i ja bi gledao kako da zbrišem iz te smrdljive žabokrečine od grada.

14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

 

Kada nešto citiraš onda se uhvati konkretnih stvari!

 

 http://www.thenational.ae/business/economy/budget-shows-oil-is-not-the-lifeblood-of-dubais-growth

 

At a mere 4 per cent of revenue, oil is not central to policymakers’ economic planning.

 

Nafta sudjeluje sa manje od 4% u GDP Dubaia! Ne spavaju na staroj slavi već su se okrenuli novim tehnologijama i onome na čemu se može ostvariti prihod! Na čemu egzistira jedan Singapur?

Pa jel se ti samnom šališ, oni vade naftu od 1969. godine, pa šta misliš odakle im kapital za taj silni turizam i te hotele i otoke i ostala sranja, pa čovječe već 50 godina vade naftu koja je sada pri kraju, a već 50 godina investiraju u turizam i ostale grane industrije baš od zarade od nafte, a ti sada tu meni daješ podatke udjela nafte u BDP-u u 2015. godini.

 

Evo jedan citat iz izvješća o razvoju UAE:

 

"Oil boom challenges and opportunities
Foreign trade activity entered a new phase with the production and export of oil in the emirates:
Abu Dhabi in 1962, Dubai in 1969 and Sharjah in 1970.8 The oil activity started to shape the
evolution and development of the UAE economy in the 1970s as a result of the huge increase
in oil production and exports and government revenues. Oil production increased from 253
mn b in 1970 to about 619 mn b in 1975; exports increased from 253 mn b to about 606mn
b and oil revenues jumped from US $233 million to US $6000 million. The huge growth in
oil revenues during the period 1970–1975 (about 2475 per cent) is an outcome of the increase
in production and the adjustment in government take."

 

LINK za cijeli PDF file.

 

Sjedi na mjesto: 1 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...
Bacelj kaže...

Kupio neki dan LG 49UH668V za 630€ na popustu. Zadovoljan. Uzeo 4k jer ne kupujem tv svake 2 godine. kupio sam ga sada i imat cu ga dok ne rikne! Htio kupiti 55" za 100€ vise, ali mi ne stane!!!

 

LG 49UH668V

 Nisi poskušao preporuke znalaca da kupiš Full HD, jer što će ti 4K kod nas!

 Znam da je sakrazam, ali samo da te ispravim, ako "kod nas" znaci HR! U Eire sam, evo vec 2 godine.... ;)

HAKOSUKA
8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...

Nema takvih LCDova, niti će ih ikad biti... Nikad niti jedan LCD neće imati crnu boju kao plazma. Kod plazme crna boja je ugašen pixel. Svaki LCD ima pozadinsko osvjetljenje i zatamnjivanje tog pixela ga nikad neće zacrnit tako kao što bi bio da je ugašen...

 

Imam Panasonic FHD plazmu doma, i ne planiram se micat s nje dok ne krepa ili dok ne dođe nešto u ponudu što je bolje ili isto.

 i ja. plazma ili 4k panasonic lcd... ja ipak radije upalim lcd; dobri su jako. 4k sadržaj je toooliko impresivan, sve drugo se može skriti. samo da ga je više.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Feudalac kaže...

 i ja. plazma ili 4k panasonic lcd... ja ipak radije upalim lcd; dobri su jako. 4k sadržaj je toooliko impresivan, sve drugo se može skriti. samo da ga je više.

 toliko je impresivan da vrlo vjerojatno ne bi primjetio razliku ako je TV nekih 40-42 incha... meni generalno veći ni ne stane u dnevni boravak nit mi treba...

8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
mrki_tua kaže...

 Ajmo redom, dostigli su modeli koji kad su izašli koštali su ka osnovni model Hyundai i10, a po okladu sam spreman i dokazati da su duplo skuplji od plazme kada je ona bila nova. U krajnju ruku plazma u izradi je okvirno 5 puta skuplja (uzmimo čisto cijenu troška panela u tvornici). A šta je najgore prošlo je 5-6 godina da bi oni izbacili nešto šta bi jedva dostiglo plazmu, a upitno je koliko je dostiglo jer je cijena bezobrazno visoka.

Dečko kada nešto analiziraš, uzmi sve faktore u igru, ponavljam opet koja je svrha LCD-a koji je jedva dostigao plazmu, a skuplji je od iste? Pa veći profit proizvođačima, stvar je jasna, upali film na plazmi npr. Panasonic ST 60, GT 50 serije starih ne znam 4-5 godina ili neki današnji LCD u tom cjenovnom razredu i sve će ti biti jasno.

 Koliko nešto košta u proizvodnji, odnosno koliki je profit proizvođača ni najmanje me ne zanima. Činjenica jest da su plazme skupe i da ih nije bilo u nižem cjenovnom razredu zbog čega je LCD i dobio tržišnu nišu u kojoj su mogli profitirati i usavršavati se. Ako gledamo po vremenu dolaska na tržište, mogli bi reći da je plazma retardirana jer u dužem  vremenu nisu uspjeli razviti se, odnosno skinuti cijenu, smanjiti enormnu potrošnju i zauzeti tržište. Nažalost, reći ću. A kod izjave da danas postoje LCD-i koji su dostigli plazme ostajem. Za puno manje para od cijene jednog GT modela dobijem tv kojem gt ni ne može parirati jer ne može prikazati signal kojim ću ga nahraniti :)

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 16:24 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...
Feudalac kaže...

 i ja. plazma ili 4k panasonic lcd... ja ipak radije upalim lcd; dobri su jako. 4k sadržaj je toooliko impresivan, sve drugo se može skriti. samo da ga je više.

 toliko je impresivan da vrlo vjerojatno ne bi primjetio razliku ako je TV nekih 40-42 incha... meni generalno veći ni ne stane u dnevni boravak nit mi treba...

 AKo je tako mali i kad bih ga gledao s tri metra udaljenosti - vjerojatno ne bih. ali... sad što se tiče veličine, što veći to bolji. ne može biti prevelik osim ako si ograničen namještajom. kad sam sony 55cm zamijenio 42" plazmom bilo je vauu. nakon mjesec dana tv kao i svaki drugi. poslije sam uzeo od 127 cm i priviknuo se na veličinu za jedan sat; kad dođem u dječju sobu sve mi je sitno, moram se nabiti metar do tv-a... Mah, sve je to stvar percepije; gledali smo kao djeca prije 40 godina serije na portablu od 20cm, crno-bijelo i uživali više nego danas u bilo kojem sadržaju

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Feudalac kaže...

 AKo je tako mali i kad bih ga gledao s tri metra udaljenosti - vjerojatno ne bih. ali... sad što se tiče veličine, što veći to bolji. ne može biti prevelik osim ako si ograničen namještajom. kad sam sony 55cm zamijenio 42" plazmom bilo je vauu. nakon mjesec dana tv kao i svaki drugi. poslije sam uzeo od 127 cm i priviknuo se na veličinu za jedan sat; kad dođem u dječju sobu sve mi je sitno, moram se nabiti metar do tv-a... Mah, sve je to stvar percepije; gledali smo kao djeca prije 40 godina serije na portablu od 20cm, crno-bijelo i uživali više nego danas u bilo kojem sadržaju

 Pa naravno da se nije teško naviknuti na dobro... Za dvije-tri godine ću vjerojatno i sam uzimati 4K i neki TV od 55"... Do tad uživam u FHD plazmi i uopće ne smatram da išta propuštam... Volim iskoristiti ono što imam, a ne brzati s bilo čem samo radi toga jer je to sad postalo aktualno...

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 19:32 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...
Feudalac kaže...

 AKo je tako mali i kad bih ga gledao s tri metra udaljenosti - vjerojatno ne bih. ali... sad što se tiče veličine, što veći to bolji. ne može biti prevelik osim ako si ograničen namještajom. kad sam sony 55cm zamijenio 42" plazmom bilo je vauu. nakon mjesec dana tv kao i svaki drugi. poslije sam uzeo od 127 cm i priviknuo se na veličinu za jedan sat; kad dođem u dječju sobu sve mi je sitno, moram se nabiti metar do tv-a... Mah, sve je to stvar percepije; gledali smo kao djeca prije 40 godina serije na portablu od 20cm, crno-bijelo i uživali više nego danas u bilo kojem sadržaju

 Pa naravno da se nije teško naviknuti na dobro... Za dvije-tri godine ću vjerojatno i sam uzimati 4K i neki TV od 55"... Do tad uživam u FHD plazmi i uopće ne smatram da išta propuštam... Volim iskoristiti ono što imam, a ne brzati s bilo čem samo radi toga jer je to sad postalo aktualno...

 Nitko ti ništa radi toga nije reko. Ali drugi djele savjete onima koji danas kupuju TV da se 4K ne isplati i da nema smisla, pa neka kupe Full HD TV, što je glupo jer je razlika u cijeni mala ili je nema, a radi se o tehnologiji na zalasku i nema smisla kupovati ako ima novo i bolje skoro po istoj cijeni. Izgovor o sadržaju također ne stoji, a ako je razlog SD signal domaćih TV stanica onda ti ne treba niti Full HD TV!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice