Kina razvija dvostruko više energije vjetra i sunc

poruka: 17
|
čitano: 4.764
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina razvija dvostruko više energije vjetra i sunc".
16 godina
offline
Kina razvija dvostruko više energije vjetra i sunc

O sunce im njihovo, kakve li drskosti da sve manje moraju kupovat američanska fosilna goriva i tehnologiju. No bez brige, ispravit će to čiča Sam uskoro jednim dobrim nuklearnim bombardiranjem s ciljem očuvanja neovisnosti Tajvana jer svaki razlog za vratit kupca na svoja fosinla goriva je valjan razlog

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 7:46 (Ges).
 
5 9 hvala 1
2 godine
offline
Kina razvija dvostruko više energije vjetra i sunc

   

420
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2024 4:35 (Svakakav).
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Kina razvija dvostruko više energije vjetra i sunc

U ovome trenutku u Kini se grade termoelektrane na ugljen jednake snazi svim postojećim termoelektranama na ugljen u Francuskoj i Njemačkoj.

Dirty dosen
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kina razvija dvostruko više energije vjetra i
Svakakav kaže...

EU se u međuvremenu bavi Green Tax-om 

 
Mozes mi napisati mozda kakva je trenutno Kineska politika sto se tice "Green Tax-om" ?

https://www.china-briefing.com/news/china-environmental-protection-tax/

12 godina
offline
Kina razvija dvostruko više energije vjetra i sunc

Sad čekamo komentare kako to nije točno i kako je SAD ipak bolja i superiornija u proizvodnji zelene energije od toksične Kine

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kina razvija dvostruko više energije vjetra i
Pislje kaže...

U ovome trenutku u Kini se grade termoelektrane na ugljen jednake snazi svim postojećim termoelektranama na ugljen u Francuskoj i Njemačkoj.

 da, ali se same ćumur-santralije napajaju iz solarnih panela (dok se, primjerice, rudnici ugljenja opijaju iz mamut-ventilatora) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Kina razvija dvostruko više energije vjetra i sunc

Kina je na ovo prisiljena. Skočio standard stanovnicima a time i potreba za energijom. Pa i razvoj električnih vozila je iz nužde, a ne samo radi pokoravanja svijeta jer su sa zagađenjem došli do toga da se registracija novih vozila u velikim gradovima dobiva izvlačenjem brojeva za mali broj sretnika.  Pola Kine je zimi znalo biti pod smogom. Ovo je odlična vijest za cijeli planet, no vidjet ćemo da li je malo kasno. Tropska klima, biljke i životinje su već kod nas.

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Kina razvija dvostruko više energije vjetra i sunc

Svaka se tehnologija razvija iz nevolje, zbog nužne potrebe. 

 
7 0 hvala 1
12 godina
offline
Kina razvija dvostruko više energije vjetra i sunc

Kako se zapad zasrao guranjem svega u Kinu zbog "jeftinije" radne snage. Sad vidimo da to jeftinije je jebacki skupo, jer bez Xia ni srat nejdemo.

 

Skrt placa dvaput.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kina razvija dvostruko više energije vjetra i
SimeKZ kaže...

Kako se zapad zasrao guranjem svega u Kinu zbog "jeftinije" radne snage. Sad vidimo da to jeftinije je jebacki skupo, jer bez Xia ni srat nejdemo.

 

Skrt placa dvaput.

 Pa zar nije slobodno tržište ... a menadžeri su uvijek gladni bonusa, državu bi prodali za bonus i bome ih jesu prodali.

8 godina
offline
Re: Kina razvija dvostruko više energije vjetra i
Pislje kaže...

U ovome trenutku u Kini se grade termoelektrane na ugljen jednake snazi svim postojećim termoelektranama na ugljen u Francuskoj i Njemačkoj.

 Sukladno temi, samo ću dopuniti podatke iz članka - od svih 110 gigawata novog kapaciteta dodanog ove godine, samo je 10% termo. Izgradnja termoelektrana im je u padu 40%. Još uvijek imaju emisije po glavi stanovnika kao mi (Evropa), a proizvode pa ono... mnogo više nego Europa. Ovaj zadnji podatak je najbitniji. Dok ti sebe zamišljaš čistuncom, spasiteljem svijeta, zapravo nisi NIMALO bolji od Kineza. A oni fakat neki klinac i rade na tome da prljavu tehnologiju koju je izmislio zapad zamijene nečim čišćim. 

Ja rekoh
10 godina
offline
Re: Kina razvija dvostruko više energije vjetra i
Feudalac kaže...

 Sukladno temi, samo ću dopuniti podatke iz članka - od svih 110 gigawata novog kapaciteta dodanog ove godine, samo je 10% termo. Izgradnja termoelektrana im je u padu 40%. Još uvijek imaju emisije po glavi stanovnika kao mi (Evropa), a proizvode pa ono... mnogo više nego Europa. Ovaj zadnji podatak je najbitniji. Dok ti sebe zamišljaš čistuncom, spasiteljem svijeta, zapravo nisi NIMALO bolji od Kineza. A oni fakat neki klinac i rade na tome da prljavu tehnologiju koju je izmislio zapad zamijene nečim čišćim. 

 Nije, štoviše u porastu je i daleko nadmašuje instalaciju "obnovljivih" izvora. Ajmo biti objektivni, a ne fanbojevi:

https://www.carbonbrief.org/china-responsible-for-95-of-new-coal-power-construction-in-2023-report-says/

 

https://energyandcleanair.org/publication/chinas-new-coal-power-spree-continues-as-more-provinces-jump-on-the-bandwagon/

Nadglednik dina
11 godina
offline
Re: Kina razvija dvostruko više energije vjetra i
Entry Point kaže...

...Ajmo biti objektivni, a ne fanbojevi

 

8 godina
offline
Re: Kina razvija dvostruko više energije vjetra i

Rade puno novih, ali im utilizacija pada iz godine u godinu (već sad je ispod 50%), i uskoro budu samo za peak shaving.

Inače, dok rade im cijelo vrijeme generiraju gubitke, ali drugog izbora nemaju, jer im se industrija opet masovno digla, a nema nekog drugog izbora (nuklearki je premalo, plin im nije baš dostupan kao energent).

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
Re: Kina razvija dvostruko više energije vjetra i

 Kasniš. to su stare vijesti. U tvom linku čak i piše da dozvole za pojedine elektrane izdaju tek tako da se nađu, bez stvarne namjere trenutne izgradnje. Njihov udio obnovljivih kapaciteta i ukupne energije dobivene iz njih je sličan američkom s tim da je njihov tempo izgradnje neusporediv. 

Ja rekoh
14 godina
offline
Kina razvija dvostruko više energije vjetra i sunc

bit svega je, kineski elektroni su porobljivački, ali će zato iz Jamer'ke stići "electrons of freedom"...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 1
6 godina
offline
Kina razvija dvostruko više energije vjetra i sunc


Toliko i o nuklearnoj energiji koliko je konkurentna obnovljivima, premda su Kinezi i tu rekorderi u brzini izgradnje čak i po cijenu srozavanja sigurnosnih standarda (a vrijeme je već pokazalo koliko je i to pametno).

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice