Električna vozila voze se manje od automobila na n

poruka: 99
|
čitano: 25.638
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Električna vozila voze se manje od automobila na n".
14 godina
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
dankodr kaže...
Imam dizela, 150 ks 2.0.....i za 8 mjeseci ove godine sam prešao 31000 km

Koliko bi vremena proveo na punjačima da vozim auto na struju?
🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Godišnje pređem 40 - 50 000 km

 A ovisi, koliko dnevno vozis, ako je do 100-200km, i ako imas kucu sa solarima, vozis se free, godisnje ustedis bar 50k kn 😉

14 godina
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
NEW_MAN kaže...
forumaš kaže...

Imam u obitelji VW ID.5 prek pola godine i do sad se punio na punjaču dva puta kad se išlo na more, jednom tamo, drugi puta nazad. Auto se puni doma, uštekaš ga na večer i u jutro je pun.

Tak da ne kužim kakva to zima ili ne znam kaj može poremetiti kućno punjenje u vlastitoj garaži.

 90% ljudi zivi u zgradi i 100% ih ne moze puniti doma. To je najveci problem u cijeloj prici.

 Malo izađi iz svojeg bubblea. Nije žvaka za seljaka, kao što nije ni EV za svakoga.

16 godina
offline
Električna vozila voze se manje od automobila na n

Osobno sam stava da bi svi trebali imati izbor.
Grubo nametanje EV-a kao jedinog rješenja mi se nimalo ne sviđa. 

A kako sam i sam na rubu kupnje manjeg EV-a za gradsku vožnju, prijevoz do vrtića/škole i sl., ono što mene prilično brine jesu izgledni popravci. Dok svoj ICE auto u većoj mjeri mogu sam servisirati, veći dio EV-a ne mogu, jer dijelova nema, dio komponenti je i softverski zaključan i sl., a usto i nema baš nekog izbora što se servisa tiče. A o cijenama onih koji se time bave bolje ne pričati...

 
7 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
jacob33 kaže...
dankodr kaže...
Imam dizela, 150 ks 2.0.....i za 8 mjeseci ove godine sam prešao 31000 km

Koliko bi vremena proveo na punjačima da vozim auto na struju?
🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Godišnje pređem 40 - 50 000 km

 

Ekvivalent tome je npr. ID4 52kWh model koji je "up to 275 miles" (dakle do 440 km). Kazu da ako punis na 220 treba 7.5h. Uzmimo da zivis u stambenoj zgradi pa ne mozes bacat kabele po stablima i parkovima da dosegnes svoj auto, kazu da je "fast charging from 0 to 80% in JUST 38 minutes". Ovo "just" je valjda neka sprdnja/samotjesenje onih koji pisu ovakve gluposti?

 

Uglavnom, od 440 km dosega 80% je 350. Tvojih 31000 km je 88.6 punjenja, zaokruzimo na 88. Dakle, 88 puta bi na "fast chargeru" proveo 38 minuta, tj. 55.73h, tj. cijela 2.3 dana bi proveo "ispijajuci kavicu na omiljenoj benzinskoj". 2.3 DANA u 8 mjeseci bi proveo u tom ogromnom gustu koji s dizelasem nemas, jer se benzin/dizel spremnik od 55-60 litara natanka za minutu-dvije max (kazu da je flow 50l/m standard za one koji se koriste kod osobnih auta, al je po drzavama ogranicen i do 50%).

 

Kako ti dizelas prolazi barem 700-1000 km po punjenju, uzmimo manji broj: 700. 44x si isao na pumpu i tu si potrosio u prosjeku 2 minute za punjenje. Dakle 88 minuta vs 2.3 dana (!!).

 

Ali eto, mogao si spasavat kornjace, patkice, sume i tkoznastosve ne dok si cekao i ispijao svoju preskupu kavicu na omiljenoj punionici.

 
Sve si fulao. Znaci vecinom vremena ces puniti auto dok radis nesto drugo. Ne cekas auto. Odes u shopping centar, tamo si 20-30 minuta spojen, vratis se, auto se napunio koliko se napunio.

Sve sto si napisao mi govori da nisi nikada imao EV auto. Znaci moras zivjeti sa EV autom da vidis "probleme" tipa dva tjedna onda ces skuziti koje sve gluposti ovdje ljudi pisu.

U Norveskoj je market share EV auti sada presao 80%

https://www.statista.com/statistics/1029936/market-share-of-battery-electric-cars-in-norway/

Sto znaci ili da ih netko sa puskom naganja da kupe EV auto - ili mozda stvari ipak nisu ovakve kakve vecina Hrvata brije da jesu?

Isto tako - ljudi koji zele proci 2000KM u sto je kracem roku su u manjini, sorry ali to nije use case koji pokriva vecinu populacije.

Uglavnom, komentari koje citam ovdje su katastrofa kaj se tice znanja iz prve ruke i iskustva.


16 godina
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Ja sam pročitao studiju gdje električni automobili mjenjaju ulje manje od dizelskih automobila.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Da pojasnim neke stvari.
Imam Audi A6 avant 2017.god. - auto je težak 2t, motor 2,0 - 150 ks. Prosječno troši 6,5 L, autocestom vozim 140 - 150 km/h.

Živim na selu, kod Nove Gradiške. najbliža punionica mi je 20 km daleko.

Žena mi je Poljakinja iz Szczecina - krajnji sjever poljske, na baltičkom moru.

Ovog ljeta smo išli tamo - NG -Mariboru - Beč - Prag - Berlin- Szczecin - 1500 km. Treba nam 18 h vožnje.
Ruta za kući - Szczecin - Krakow - Budimpešta -Osijek - NG
Onda na more NG - slavonski Brod - Sarajevo - Podgorica -Saranda / Ksamil (u Albaniji)
U mjesec dana gotovo 7000 km

Redovito smo u ZG

I onda naiđem na tekst
https://autoportal.hr/aktualno/tesla-model-3-i-kvar-beterije-nakon-15-mjeseci-kroz-uber-usluge-u-kratkom-roku-skupila-190-000-km/?fbclid=IwAR1ubwaWy4HgXhcZwJg06E-mmvg_LO5h5jHWF9lu0KV-U20cIwhwQ2z-0oo

Električni automobili su za kratke relacije 2x dnevno.

Da ne spominjem kolika je cijena struje na brzim punjačima - pa to je skuplje nego dizel.

Električni automobili su trenutno poluproizvod
8 godina
online
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Nemon kaže...

Isto tako - ljudi koji zele proci 2000KM u sto je kracem roku su u manjini, sorry ali to nije use case koji pokriva vecinu populacije.

Uglavnom, komentari koje citam ovdje su katastrofa kaj se tice znanja iz prve ruke i iskustva.

Prevario bi se...

Jednom sam to isto napisao tu na forumu, pa me popljuvali.

Navodno tu ima jako puno ljudi koji voze Zagreb-Makarska i nazad više puta dnevno (skoro svih 365,25 dana godišnje) i to ful ozbiljno tvrde, tak da im vjerujem.

Tak da se nemoj zaletavat sa zaključcima, ovo ti je automobilistički forum pa je jedno 90%+ forumaša tu iz skupine profi vozača.

Premda, za tih par tisuća kilometara dnevno ih onda i premalo plate (bar se nadam da to službeno voze), a i realno, čudo su od ljudi ak mogu cijelu godinu bez spavanja...

dankodr kaže...

I onda naiđem na tekst
https://autoportal.hr/aktualno/tesla-model-3-i-kvar-beterije-nakon-15-mjeseci-kroz-uber-usluge-u-kratkom-roku-skupila-190-000-km/?fbclid=IwAR1ubwaWy4HgXhcZwJg06E-mmvg_LO5h5jHWF9lu0KV-U20cIwhwQ2z-0oo

Električni automobili su za kratke relacije 2x dnevno.

Da ne spominjem kolika je cijena struje na brzim punjačima - pa to je skuplje nego dizel.

Električni automobili su trenutno poluproizvod

Realno, Tesla je sranje (pogotovo kaj se tiče garancije i servisne podrške).

 

Realno, popušio si najjači oblik clickbaita.

 

Doslovno je mogao bilo tko za bilo kakav auto tak nadrobit za monetizaciju na YT, a ti odma kao argument za svoju stranu.

Električni auti nisu više poluproizvod, nego je cijela autoindustrija u rasulu, i svi preuzeli američki model poslovanja.

Ništa striktno vezano uz BEV.

Ali bitno da svatko ima za argument kaj je neki Joža iz Pripizd*ne Donje lijevo rekao...

Internet je najgora stvar koja se ikad dogodila čovječanstvu.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2023 7:45 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Električna vozila voze se manje od automobila na n

EV su zakoon uz eto jednu sitnicu...kupujem električni twingo za 3000E koji je napravio 65000km...od 4 obiteljske kuće koje imamo...samo u jednoj bi mogao puniti munjovozni twingo...svi koji žive u zgradama to je 99% nemoguće

 

P.S novi benzinski twingo 10000E...isti takav munjovozni je 20000E...polovni munjovozni do 100000km je 5000-70000E...euri mi ne padaju s neba 

 

ispravak...sad gledam cijene od twinga...benzinski je 14990E dok najjeftiniji električni je 26390E...polovni za 7000E

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2023 9:26 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Električna vozila voze se manje od automobila

Di si ti našao novi benzinski Twingo za 10k ???????

Nema ni za 20, i to s najlošijom opremom...

 

Edit, nisam u toku, Twingo benzinski očito više ni ne postoji, samo električni...

 

 Edit 2: ipak ima i benzinac, ali nema smisla, Sandero puno bolji izbor.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2023 9:31 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila

ispravio sam:)...ovi zeleni misle da meni euri padaju s neba...2013 kupio polovni twingo1 za 3000E/64000km...evo deset godina...kvarova NULA...190000km...da mi sad netko da 3000E nebi ga prodao

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
8 godina
online
Re: Električna vozila voze se manje od automobila

Dobro si prošao.

Ovi kaj su tad kupil VW su do sad imali već prek 10k servisa.

Tak da tvoje iskustvo ništa ne znači, pogotovo na današnjem tržištu.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Gallu kaže...
Od svih zemalja Europske unije, u Hrvatskoj najviše građana živi u obiteljskim kućama, 71,7%. Slijedi Slovenija sa 66,8% ljudi koji žive u kućama, Mađarska 64,7%), Rumunjska (60,8%) i Danska (59,2%).

 Definiraj prvo kuću. u ZG van centra imaš hrpu kuća. Ali to su većinom male parcele gdje je kuća od ruba do ruba, često i dijele zidove sa susjednim kućama. Takvi se parkiraju uglavnom na ulici jer nemaju dvorište tako da su u istoj poziciji kao ovi sa stanovima što se tiče punjača. Produžni pa kroz prozor na ulicu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2023 9:46 (Solo761).
4 godine
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Inovator kaže...

Osobno sam stava da bi svi trebali imati izbor.
Grubo nametanje EV-a kao jedinog rješenja mi se nimalo ne sviđa. 

A kako sam i sam na rubu kupnje manjeg EV-a za gradsku vožnju, prijevoz do vrtića/škole i sl., ono što mene prilično brine jesu izgledni popravci. Dok svoj ICE auto u većoj mjeri mogu sam servisirati, veći dio EV-a ne mogu, jer dijelova nema, dio komponenti je i softverski zaključan i sl., a usto i nema baš nekog izbora što se servisa tiče. A o cijenama onih koji se time bave bolje ne pričati...

 

Kod električnih automobila imaš puno manje dijelova koji se mogu pokvariti, a i ako servisiraš kod ovlaštenog servisera, servis je jeftiniji oko 3x 

 

Solo761 kaže...
Gallu kaže...
Od svih zemalja Europske unije, u Hrvatskoj najviše građana živi u obiteljskim kućama, 71,7%. Slijedi Slovenija sa 66,8% ljudi koji žive u kućama, Mađarska 64,7%), Rumunjska (60,8%) i Danska (59,2%).

 Definiraj prvo kuću. u ZG van centra imaš hrpu kuća. Ali to su većinom male parcele gdje je kuća od ruba do ruba, često i dijele zidove sa susjednim kućama. Takvi se parkiraju uglavnom na ulici jer nemaju dvorište tako da su u istoj poziciji kao ovi sa stanovima što se tiče punjača. Produžni pa kroz prozor na ulicu...

 

Statistika je za samostojeće kuće. Čak i da je 50% toga opet je više nego puno. Uzmi u obzir i višestambene zgrade koje imaju svoja parkirna mjesta ili garaže gdje je lako provesti struju. Ne trebaju svi ljudi odmah imati EV ali značajan dio koji si ih može priuštiti može bez velikih problema puniti svoje električno vozilo doma.

4 godine
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
fer-de-lance kaže...
Nemon kaže...

Isto tako - ljudi koji zele proci 2000KM u sto je kracem roku su u manjini, sorry ali to nije use case koji pokriva vecinu populacije.

Uglavnom, komentari koje citam ovdje su katastrofa kaj se tice znanja iz prve ruke i iskustva.

Prevario bi se...

Jednom sam to isto napisao tu na forumu, pa me popljuvali.

Navodno tu ima jako puno ljudi koji voze Zagreb-Makarska i nazad više puta dnevno (skoro svih 365,25 dana godišnje) i to ful ozbiljno tvrde, tak da im vjerujem.

Tak da se nemoj zaletavat sa zaključcima, ovo ti je automobilistički forum pa je jedno 90%+ forumaša tu iz skupine profi vozača.

Premda, za tih par tisuća kilometara dnevno ih onda i premalo plate (bar se nadam da to službeno voze), a i realno, čudo su od ljudi ak mogu cijelu godinu bez spavanja...

dankodr kaže...

I onda naiđem na tekst
https://autoportal.hr/aktualno/tesla-model-3-i-kvar-beterije-nakon-15-mjeseci-kroz-uber-usluge-u-kratkom-roku-skupila-190-000-km/?fbclid=IwAR1ubwaWy4HgXhcZwJg06E-mmvg_LO5h5jHWF9lu0KV-U20cIwhwQ2z-0oo

Električni automobili su za kratke relacije 2x dnevno.

Da ne spominjem kolika je cijena struje na brzim punjačima - pa to je skuplje nego dizel.

Električni automobili su trenutno poluproizvod

Realno, Tesla je sranje (pogotovo kaj se tiče garancije i servisne podrške).

 

Realno, popušio si najjači oblik clickbaita.

 

Doslovno je mogao bilo tko za bilo kakav auto tak nadrobit za monetizaciju na YT, a ti odma kao argument za svoju stranu.

Električni auti nisu više poluproizvod, nego je cijela autoindustrija u rasulu, i svi preuzeli američki model poslovanja.

Ništa striktno vezano uz BEV.

Ali bitno da svatko ima za argument kaj je neki Joža iz Pripizd*ne Donje lijevo rekao...

Internet je najgora stvar koja se ikad dogodila čovječanstvu.

 

 

Mene jedino čudi kako od te silne vožnje stignu pisati po forumu. Moguće da u biti voze neki od električnih automobila sa naprednijim sustavom autonomne vožnje pa tipkaju u vožnji, a ovdje samo izigravaju đavoljeg advokata.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2023 10:27 (Gallu).
8 godina
protjeran
offline
Električna vozila voze se manje od automobila na n

imam BEV i nikad vise
jedva se cekam rijesit ovog govna 

 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Tvpronlem kaže...

imam BEV i nikad vise
jedva se cekam rijesit ovog govna 

Gallu ce ga kupiti, moze i po duploj cijeni.. ionako ce ustediti na gorivu i servisima

4 godine
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
ministar kaže...
Tvpronlem kaže...

imam BEV i nikad vise
jedva se cekam rijesit ovog govna 

Gallu ce ga kupiti, moze i po duploj cijeni.. ionako ce ustediti na gorivu i servisima

 

Gallu ga ima. Cijena je bila 10ak % više nego isti benzinski.

12 godina
protjeran
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Nemon kaže...

U Norveskoj je market share EV auti sada presao 80%

Sto znaci ili da ih netko sa puskom naganja da kupe EV auto - ili mozda stvari ipak nisu ovakve kakve vecina Hrvata brije da jesu?

 

Pogodio si, vlast ih pratkicki naganja puskom (sili poticajima koji se mjere milijardama + besplatni parkinzi + trajekti + cestarine, bla bla) i nevjerojatnim porezima na klasican pogon.

 

https://elbil.no/english/norwegian-ev-policy/

 

Ne, to nije prisila. Isto kao sto te nitko nije silio ni da se trujes neprovjerenim substancama da se ne bi prehladio (iako bi se na kraju prehladio), ali ti je uvjetovao sve i svasta s time.

 

Inace, mafija isto ne sili nikoga da koristi njene usluge. A opet svi koji imaju posla s njima "rado" koriste njihove usluge.

8 godina
protjeran
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Gallu kaže...
ministar kaže...
Tvpronlem kaže...

imam BEV i nikad vise
jedva se cekam rijesit ovog govna 

Gallu ce ga kupiti, moze i po duploj cijeni.. ionako ce ustediti na gorivu i servisima

 

Gallu ga ima. Cijena je bila 10ak % više nego isti benzinski.

pretpostavljam uz poticaje 

 


uzas, auta su poluproizvod, a cjenovno ulaze klasu mozda i dvije iznad. nitkom ozbiljnom ne sluze, osim mozda ljudima koji voze 7km grada dnevno, a onda ti je dovoljan i elektricni twingo, koji je takoder katastrofa od auta,

al ok. ako ce se ostati na toj klasi, onda jos i mogu razumjeti da zelis bit "cool" i voziti struju, al za razliku u cijeni mogao si godinama voziti benzin i onda na kraju krajeva prodati to auto.

 

ugl, drugi put se zajebat necu 

4 godine
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Tvpronlem kaže...
Gallu kaže...
ministar kaže...
Tvpronlem kaže...

imam BEV i nikad vise
jedva se cekam rijesit ovog govna 

Gallu ce ga kupiti, moze i po duploj cijeni.. ionako ce ustediti na gorivu i servisima

 

Gallu ga ima. Cijena je bila 10ak % više nego isti benzinski.

pretpostavljam uz poticaje 

 


uzas, auta su poluproizvod, a cjenovno ulaze klasu mozda i dvije iznad. nitkom ozbiljnom ne sluze, osim mozda ljudima koji voze 7km grada dnevno, a onda ti je dovoljan i elektricni twingo, koji je takoder katastrofa od auta,

al ok. ako ce se ostati na toj klasi, onda jos i mogu razumjeti da zelis bit "cool" i voziti struju, al za razliku u cijeni mogao si godinama voziti benzin i onda na kraju krajeva prodati to auto.

 

ugl, drugi put se zajebat necu 

Da. Uz poticaje. Iako smatram da je takvo poticanje privatne potrošnje prevara, ali ako će drugi - bome ću i ja.

Ne znam koji ti auto imaš ali ja sa svojim bez problema idem od Rijeke do Pule i nazad iako je to ženin auto i koristi ga za lokalno po gradu i ljeti za do mora i nazad jer nam je manji od mog auta. 2000€ razlike u cijeni ne znači auto voziti "godinama" na benzin, a što se kvalitete tiče, ne vidim kako može biti lošiji od ekvivalentnog benzinskog. Barem nema treskanja motora i svih negativnosti što to poteže.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2023 12:09 (Gallu).
8 godina
protjeran
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Gallu kaže...
Tvpronlem kaže...
Gallu kaže...
ministar kaže...
Tvpronlem kaže...

imam BEV i nikad vise
jedva se cekam rijesit ovog govna 

Gallu ce ga kupiti, moze i po duploj cijeni.. ionako ce ustediti na gorivu i servisima

 

Gallu ga ima. Cijena je bila 10ak % više nego isti benzinski.

pretpostavljam uz poticaje 

 


uzas, auta su poluproizvod, a cjenovno ulaze klasu mozda i dvije iznad. nitkom ozbiljnom ne sluze, osim mozda ljudima koji voze 7km grada dnevno, a onda ti je dovoljan i elektricni twingo, koji je takoder katastrofa od auta,

al ok. ako ce se ostati na toj klasi, onda jos i mogu razumjeti da zelis bit "cool" i voziti struju, al za razliku u cijeni mogao si godinama voziti benzin i onda na kraju krajeva prodati to auto.

 

ugl, drugi put se zajebat necu 

Da. Uz poticaje. Iako smatram da je takvo poticanje privatne potrošnje prevara, ali ako će drugi - bome ću i ja.

Ne znam koji ti auto imaš ali ja sa svojim bez problema idem od Rijeke do Pule i nazad iako je to ženin auto i koristi ga za lokalno po gradu koristimo ga ljeti za do mora i nazad jer nam je manji od mog auta. 2000€ razlike u cijeni ne znači auto voziti "godinama" na benzin, a što se kvalitete tiče, ne vidim kako može biti lošiji od ekvivalentnog benzinskog. Barem nema treskanja motora i svih negativnosti što to poteže.

 znaci da nije 10%....nego je sramota ta prevara da su opce poticaji na takve stvari dopusteni


ne znam koliko ti vozis na autoputu, al ja vozim 150-160 i baterija mi doslovno nestane i onda se moram nepotrebno zaustavljati (ne volim stajati osim ako ne moram na wc, a da je put ispod 500km) i umjesto da put od 350 km traje 2ipo sata, on traje 4.


"2000€ razlike u cijeni ne znači auto voziti "godinama" na benzin"

 

ne znam gdje ti nades tih "2000eura" jer samo na twingu koji je entry level je razlika 11 400€...... 
evo karikirajmo da su ti punjaci besplatni, opet imas 11tisuca eura voznje
a bogami ne da nisu besplatni nego su bezobrazno skupi. 

 

sad zamisli koliko se gubi u razlici na D segmentu vozila

4 godine
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Tvpronlem kaže...
Gallu kaže...
Tvpronlem kaže...
Gallu kaže...
ministar kaže...
Tvpronlem kaže...

imam BEV i nikad vise
jedva se cekam rijesit ovog govna 

Gallu ce ga kupiti, moze i po duploj cijeni.. ionako ce ustediti na gorivu i servisima

 

Gallu ga ima. Cijena je bila 10ak % više nego isti benzinski.

pretpostavljam uz poticaje 

 


uzas, auta su poluproizvod, a cjenovno ulaze klasu mozda i dvije iznad. nitkom ozbiljnom ne sluze, osim mozda ljudima koji voze 7km grada dnevno, a onda ti je dovoljan i elektricni twingo, koji je takoder katastrofa od auta,

al ok. ako ce se ostati na toj klasi, onda jos i mogu razumjeti da zelis bit "cool" i voziti struju, al za razliku u cijeni mogao si godinama voziti benzin i onda na kraju krajeva prodati to auto.

 

ugl, drugi put se zajebat necu 

Da. Uz poticaje. Iako smatram da je takvo poticanje privatne potrošnje prevara, ali ako će drugi - bome ću i ja.

Ne znam koji ti auto imaš ali ja sa svojim bez problema idem od Rijeke do Pule i nazad iako je to ženin auto i koristi ga za lokalno po gradu koristimo ga ljeti za do mora i nazad jer nam je manji od mog auta. 2000€ razlike u cijeni ne znači auto voziti "godinama" na benzin, a što se kvalitete tiče, ne vidim kako može biti lošiji od ekvivalentnog benzinskog. Barem nema treskanja motora i svih negativnosti što to poteže.

 znaci da nije 10%....nego je sramota ta prevara da su opce poticaji na takve stvari dopusteni


ne znam koliko ti vozis na autoputu, al ja vozim 150-160 i baterija mi doslovno nestane i onda se moram nepotrebno zaustavljati (ne volim stajati osim ako ne moram na wc, a da je put ispod 500km) i umjesto da put od 350 km traje 2ipo sata, on traje 4.


"2000€ razlike u cijeni ne znači auto voziti "godinama" na benzin"

 

ne znam gdje ti nades tih "2000eura" jer samo na twingu koji je entry level je razlika 11 400€...... 
evo karikirajmo da su ti punjaci besplatni, opet imas 11tisuca eura voznje
a bogami ne da nisu besplatni nego su bezobrazno skupi. 

 

sad zamisli koliko se gubi u razlici na D segmentu vozila

 

Pa ne vozim ga baš po autoputu, zašto bih ga i vozio? Nije to auto za autoput. Kada i odem rijetko, odem po istarskom y i tamo ga vozim 110.

Napisao sam ti, gore. Razlika mi je bila oko 2000€ zbog poticaja. Poticaju su krađa, to se slažem, ali ako će drugi legalno krasti - neću ja biti budala koja čeka sa strane i gleda.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2023 13:24 (Gallu).
16 godina
online
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Mene ovo zanima
Ovo cekam i ovo bude moj prvi E auto. Prvi auto da nije totalno smece i da ima "realnu" cijenu. Taj auto bude drugi auto u domacinstvu i primarni auto ostaje benzinac. Vise od tog C3 mi ne treba jer za na posao i natrag mi je dosta 25km dometa a ovaj bude imal tristotinjak, po zimi 150 i dovoljno za pet radnih dana vozikanja bez punjenja.
4 godine
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
NEW_MAN kaže...
Mene ovo zanima

Ovo cekam i ovo bude moj prvi E auto. Prvi auto da nije totalno smece i da ima "realnu" cijenu. Taj auto bude drugi auto u domacinstvu i primarni auto ostaje benzinac. Vise od tog C3 mi ne treba jer za na posao i natrag mi je dosta 25km dometa a ovaj bude imal tristotinjak, po zimi 150 i dovoljno za pet radnih dana vozikanja bez punjenja.

 Većina će i kupiti tako nešto za prvu ruku. I sam ciljam taj...

16 godina
online
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Auto je bomboncek. Izgleda fora, ima vise nego dovoljan domet i ne trebam nikakvih 1000km jer za na more imam pravi auto. Cijena je ok i samim time budu natjerali konkurenciju na proizvodnju povoljnih automobila. Svima je cilj zarada i nemres radit bez dobiti ali svi odugovlace sa malim povoljnim autima jer ima dovoljno ljudi koji su spremni preplatit trenutne elektricne aute.

Stvarno se veselim ovom Citroenu i jedva cekam da dojde. Ono prvi dan idem po njega cim stigne u auto kuce. Prodam Espace za 18k, dodam 7 i vozi misko, a za na more imam Oktaviju.
8 godina
online
Re: Električna vozila voze se manje od automobila

I dalje puno preskup...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
online
Re: Električna vozila voze se manje od automobila

Imam problem da sam u Austriji gdi su davanja velika i zbog snage motora te ispusnih plinova placam 194€ mjesecno full kasko za auto, i shit you not! Taj Citroen je mali tutac i nemre se mjeriti sa Espace koji ima 700l prtljaznik ali ne trebam veliki auto jer imam novu Oktaviju i to mi je dosta za duze relacije. Frknem Espace i za relativno "malo" (jos uvijek previse) dobim Citroena koji me bude full kasko kostal mozda 70€ jer ima nula ispusnih plinova. Punim ga kod kuce za 30€ mjesecno i gg. Sparam skoro 100€ mjesecno i zena ima auto za na posel te skupljat djecu po skolama.

 

EDIT: Mozda uzmem na Leasing sa nekih 300 € mjesecno i swapam svakih 4 godine. Ko zna kaj bude za 4 godine na trzistu pa mozda uzmem nekaj bolje, ali realno gledano za na posel i skupit djecu je ovaj Citroen zakon.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2023 13:47 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Gallu kaže...
Solo761 kaže...
Gallu kaže...
Od svih zemalja Europske unije, u Hrvatskoj najviše građana živi u obiteljskim kućama, 71,7%. Slijedi Slovenija sa 66,8% ljudi koji žive u kućama, Mađarska 64,7%), Rumunjska (60,8%) i Danska (59,2%).

 Definiraj prvo kuću. u ZG van centra imaš hrpu kuća. Ali to su većinom male parcele gdje je kuća od ruba do ruba, često i dijele zidove sa susjednim kućama. Takvi se parkiraju uglavnom na ulici jer nemaju dvorište tako da su u istoj poziciji kao ovi sa stanovima što se tiče punjača. Produžni pa kroz prozor na ulicu...

 

Statistika je za samostojeće kuće. Čak i da je 50% toga opet je više nego puno. Uzmi u obzir i višestambene zgrade koje imaju svoja parkirna mjesta ili garaže gdje je lako provesti struju. Ne trebaju svi ljudi odmah imati EV ali značajan dio koji si ih može priuštiti može bez velikih problema puniti svoje električno vozilo doma.

 

Ja živim u višestambenoj zgradi, ispred imam parking koji je baš moj, nije javni, ali nema šanse da bih tamo mogao staviti punjač. Na stranu to što ne znam što bi sve trebalo prekopati da se razvuče žica od brojila do parking mjesta, morao bi i tuđa parking mjesta raskopati, jer teško da bi svi pohrlili da si to slože, plus što se to ne može na svoju ruku nego treba i papirologija.

A onda drugi dio problematike, kako osigurati da ga netko ne ošteti ili razbije? Pošto bi stajao na ulici gdje svatko ima pristup. Auto mi je i ovako izgreban, a kamoli još da tudumi mogu udarati i gurati pizdarije po izvoru visokog napona. Još se sprži na tome pa ja budem kriv jer je punjač moj.

4 godine
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
Solo761 kaže...
Gallu kaže...
Solo761 kaže...
Gallu kaže...
Od svih zemalja Europske unije, u Hrvatskoj najviše građana živi u obiteljskim kućama, 71,7%. Slijedi Slovenija sa 66,8% ljudi koji žive u kućama, Mađarska 64,7%), Rumunjska (60,8%) i Danska (59,2%).

 Definiraj prvo kuću. u ZG van centra imaš hrpu kuća. Ali to su većinom male parcele gdje je kuća od ruba do ruba, često i dijele zidove sa susjednim kućama. Takvi se parkiraju uglavnom na ulici jer nemaju dvorište tako da su u istoj poziciji kao ovi sa stanovima što se tiče punjača. Produžni pa kroz prozor na ulicu...

 

Statistika je za samostojeće kuće. Čak i da je 50% toga opet je više nego puno. Uzmi u obzir i višestambene zgrade koje imaju svoja parkirna mjesta ili garaže gdje je lako provesti struju. Ne trebaju svi ljudi odmah imati EV ali značajan dio koji si ih može priuštiti može bez velikih problema puniti svoje električno vozilo doma.

 

Ja živim u višestambenoj zgradi, ispred imam parking koji je baš moj, nije javni, ali nema šanse da bih tamo mogao staviti punjač. Na stranu to što ne znam što bi sve trebalo prekopati da se razvuče žica od brojila do parking mjesta, morao bi i tuđa parking mjesta raskopati, jer teško da bi svi pohrlili da si to slože, plus što se to ne može na svoju ruku nego treba i papirologija.

A onda drugi dio problematike, kako osigurati da ga netko ne ošteti ili razbije? Pošto bi stajao na ulici gdje svatko ima pristup. Auto mi je i ovako izgreban, a kamoli još da tudumi mogu udarati i gurati pizdarije po izvoru visokog napona. Još se sprži na tome pa ja budem kriv jer je punjač moj.

 

Iskreno - u Rijeci nisam vidio zgrade sa vlastitim parkingom, a da taj parking nije ograđen. Moja zgrada ima podzemnu garažu i stanari su se vrlo lako složili za izvedbu električne instalacije. Sve je išlo nadžbukno. Kopanja su bila minimalna.

14 mjeseci
offline
Re: Električna vozila voze se manje od automobila
dankodr kaže...
Da pojasnim neke stvari.
Imam Audi A6 avant 2017.god. - auto je težak 2t, motor 2,0 - 150 ks. Prosječno troši 6,5 L, autocestom vozim 140 - 150 km/h.

 

 

morati ću kod tebe na poduke vožnje, da mi otkriješ tajnu kako ti taj Audi na autocesti uz 140-150km/h troši prosječno 5-6L, a po gradu 7-8L.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice