Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.824
|
čitano: 1.153.639
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
8 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav ekipa evo ukratko , kakva su vam iskustva s alijem ? iskreno koristim ga vec 6 godina,nisam imao nikad problema, ali sada vise nisam siguran jeli se isplati ga koristiti,cijene su digli,vidim i postarina je postala mnogo veca,bar ovdje u austriji,neznam kako je u hr,moje osobno misljenje je da se vise ne isplati narucivati kao prije.

 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Sparklystars kaže...

Pozdrav ekipa evo ukratko , kakva su vam iskustva s alijem ? iskreno koristim ga vec 6 godina,nisam imao nikad problema, ali sada vise nisam siguran jeli se isplati ga koristiti,cijene su digli

Cijene nisu nužno digli, tj. sad obračunavaju PDV, a prije nisu. To nema veze s AliExpressom kao takvim, nego s propisima EU. Isto vrijedi recimo i za eBay.

 

Sparklystars kaže...

vidim i postarina je postala mnogo veca,bar ovdje u austriji,neznam kako je u hr

Mnogo veća poštarina, ali i mnogo bolja usluga. Sad velika većina toga ide preko EU zemalja poput Nizozemske i Mađarske (u kojoj se paketi ujedno objedinjuju - više paketa stigne u Mađarsku, tamo ih zapakiraju u jedan i Oversees ti dostavi doma taj jedan paket) i dostavlja ti ili HP, bez da diraju te pakete (recimo ako naručiš preko eBaya, naša carina će ti vjerojatno još jednom opaliti PDV pa onda moraš tražiti povrat), ili kurirska služba poput Overseesa.

 


Sparklystars kaže...

moje osobno misljenje je da se vise ne isplati narucivati kao prije.

Postoji li izbor? Ja osobno za većinu stvari koje naručujem preko AliExpressa ili nemam izbora ili je AliExpress i dalje najbojla opcija.

15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ja se isto slazem. Ne vidim tko nudi bolju uslugu od Aliexpresa. Kad sam na njega naletio prije x godina, ebay sam odma prekrizio. I ovo sto su digli malo cijene zbog ovih regulativa, ne utjece na to da se tamo i dalje mogu kupit super stvari za jako dobru cijenu.

I ovo sto su digli malo shipping mi je isto ok, al je kvaliteta dostave bolja. Evo prosli tjedan narucio 4 stvari i sve mi zapakirali u jedan paket i kontam da ce mi doc onak za tjedan-dva (u odnosu na danas)

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...

Ja se isto slazem. Ne vidim tko nudi bolju uslugu od Aliexpresa. Kad sam na njega naletio prije x godina, ebay sam odma prekrizio. I ovo sto su digli malo cijene zbog ovih regulativa, ne utjece na to da se tamo i dalje mogu kupit super stvari za jako dobru cijenu.

I ovo sto su digli malo shipping mi je isto ok, al je kvaliteta dostave bolja. Evo prosli tjedan narucio 4 stvari i sve mi zapakirali u jedan paket i kontam da ce mi doc onak za tjedan-dva (u odnosu na danas)

 Nisam dugo kupovao pa bih narucio par sitnica , zanima me ako paketi dodu zajedno u jednoj posiljci jesi naruci da je slanje preko "AliExpress Standard Shipping-a " ili "Cainiao Super Economy " ili cak moze biti kombinacija jednog i drugog. Hvala

6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Lukavi su ti Kinezi, kupiš 5 stvari, naplate ti 5 poštarina, u Kini sve kosolidiraju, pošalju kao jedan paket po cijeni jedne poštarine. Pronašli su sivocrne kanale dostave, prema kojima i naplaćeni PDV ostaje njima. To se zove snalažljivost. A i naša HP ima manje posla jer paketi dolaze drugim kanalima. Kineza je sve više, a mali narodi propadaju. Zapitajmo se sami.
Hitrec
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ovo je moja kupovina od 4 sellera od proslog tjedna:

AliExpress Saver Shipping

AliExpress Saver Shipping

Cainiao Super Economy Global

AliExpress Saver Shipping

Cainiao Super Economy x4

 

 

To su sve zapakirali u jedan i poslali (oni) preko Standard Shippinga

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 12:10 (AmonZero).
13 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav!

 

Kupio bi mobitel sa Aliexpress vrijednosti 200 EUR koji se šalje u HR iz Francuske. PDV je obračunat u cijeni ali me zanima da li se plaća carina?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Layer kaže...

Pozdrav!

 

Kupio bi mobitel sa Aliexpress vrijednosti 200 EUR koji se šalje u HR iz Francuske. PDV je obračunat u cijeni ali me zanima da li se plaća carina?

 Po nekom mojem mišljenju to je trenutno hit n miss. Može te zadesit a i nemora. Imao sam narudžbe od 150ak  eur i nisu me zadesili nikakvi dodatni troškovi. Možda su neki imali drugačija iskustva nego ja pa te mogu malo više posavjetovati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 23:42 (tuna-1).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
tuna-1 kaže...

 Po nekom mojem mišljenju to je trenutno hit n miss. Može te zadesit a i nemora. Imao sam narudžbe od 150ak  eur i nisu me zadesili nikakvi dodatni troškovi. Možda su neki imali drugačija iskustva nego ja pa te mogu malo više posavjetovati.

 Hvala na brzom odgovoru ali upravo sam na Aliexpress Hrvatska našao odgovor na moje pitanje:

 

"Carina na robu iz EU skladišta – DE, PL, CZ, SP, FR…

Za početak, moramo biti svjesni da je PDV već uključen u cijenu, jer u jednoj od EU država paket prošao carinsku proceduru. No, prednost naručivanja paketa iz tih zemalja je u:

  • izbjegavanju plaćanja carine u iznosu od 10% za robu vrijednosti iznad 150€
  • brža dostava ( 3-7 dana)"

 

Pozdrav!

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 23:56 (Layer).
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Layer kaže...

Kupio bi mobitel sa Aliexpress vrijednosti 200 EUR koji se šalje u HR iz Francuske. PDV je obračunat u cijeni ali me zanima da li se plaća carina?

Čak i kad bi podlijegalo obračunavanju carinske stope, ista je n na elektroniku 0%, dakle na elektroniku nema carine.

15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pitanje, dosao paket u Budimpestu i sad kontam da ce ga dostavit preko Overseas po vasim postovima.

Dali ce oni potencijalno mene kontaktirati putem SMS/Vibe/Email posto se radi o malo boljoj usluzi dostave i s obzirom na prijasnja iskustva sa njima (ali ne sa narudzbama iz Kine) ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...

Pitanje, dosao paket u Budimpestu i sad kontam da ce ga dostavit preko Overseas po vasim postovima.

Dali ce oni potencijalno mene kontaktirati putem SMS/Vibe/Email posto se radi o malo boljoj usluzi dostave i s obzirom na prijasnja iskustva sa njima (ali ne sa narudzbama iz Kine) ?

 Mene su kontaktirali,stim da je paket došao prije smsa.

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni došla 2 paketa u zadnja 2 tjedna prek OE, na dan dostave su poslali sms i mail s linkom za praćenje, nisu nazvali prije dostave ali nisam imao problem radi toga.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vrinho kaže...

Meni došla 2 paketa u zadnja 2 tjedna prek OE, na dan dostave su poslali sms i mail s linkom za praćenje, nisu nazvali prije dostave ali nisam imao problem radi toga.

Ako imaš Viber, onda šalju poruku s linkom na Viber, ako nemaš, onda SMS.

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Cisto za info. Dosli danas paketi. Zapakirani svi u jednom preko OE. Notifikacija za dostavu dosla preko Vibera i emaila. Sve doslo za nekih 15 dana.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

kad ide preko mađarske dođe za 2-3 tjedna... a ako si sretnik pa ide preko nizozemske pošte, onda da ne lajem :)

 

jedan paket mi putuje još od 2.11.2021. tracking broj završava sa "NL" što ukazuje da će bit veselja :)

poslano 2.11, izašlo iz kineskog sortirnog centra 4.11 a tek 19.11 ukrcano u avion po kineskom trackingu... onda 2.12. kaže "The item is ready for shipment" na nl_post trackingu....i onda do 18.12. ništa kada stiže u "Budapest transit point", pa 6.1. stiže u Liege, 14.1. odradiše carinjenje u Nizozemskoj i eto danas 18.1. je valjda stiglo i do hrvatske... ma divota.

16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav prijatelji,

 

Poručio sam neke prijateljske stvari od prijatelja sa AliExpressa koje nikad nisu stigle. Kineski prijatelj mi nudi da mi pošalje ponovo, ali nisam siguran kako bi trebalo da funkcioniše ova prijateljska transakcija koju mi predlaže:

Hi friend , or coudl you make the new order , and do not to pay it when on the payment step , and we willl change the 0.1 usd to send it againt to you , what do you thinks ? friend
selected the " AliExpress Saver Shipping " this logistic method , friend

 

Ozbiljno, šta treba da uradim, da dodam u cart, a ne platim, pa će oni da spuste cenu? Je l' to uopšte može?!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ivan(4) kaže...

Pozdrav prijatelji,

 

Poručio sam neke prijateljske stvari od prijatelja sa AliExpressa koje nikad nisu stigle. Kineski prijatelj mi nudi da mi pošalje ponovo, ali nisam siguran kako bi trebalo da funkcioniše ova prijateljska transakcija koju mi predlaže:

Hi friend , or coudl you make the new order , and do not to pay it when on the payment step , and we willl change the 0.1 usd to send it againt to you , what do you thinks ? friend
selected the " AliExpress Saver Shipping " this logistic method , friend

 

Ozbiljno, šta treba da uradim, da dodam u cart, a ne platim, pa će oni da spuste cenu? Je l' to uopšte može?!

Ako se slažeš napravi kako je rekao: dodaj ponovo istu narudžbu u košaricu i nemoj ići na plaćanje već ga kontaktiraj da ti promijeni cijenu kako je rekao. Ako je predložio očito može.

8 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

...jel netko naručivao mobitel sa Aliexpress u zadnje vrijeme ? Da li je naplaćen porez u HR ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Gnjavator kaže...

kad ide preko mađarske dođe za 2-3 tjedna... a ako si sretnik pa ide preko nizozemske pošte, onda da ne lajem :)

 

jedan paket mi putuje još od 2.11.2021. tracking broj završava sa "NL" što ukazuje da će bit veselja :)

poslano 2.11, izašlo iz kineskog sortirnog centra 4.11 a tek 19.11 ukrcano u avion po kineskom trackingu... onda 2.12. kaže "The item is ready for shipment" na nl_post trackingu....i onda do 18.12. ništa kada stiže u "Budapest transit point", pa 6.1. stiže u Liege, 14.1. odradiše carinjenje u Nizozemskoj i eto danas 18.1. je valjda stiglo i do hrvatske... ma divota.

 jučer i 12.30 sati stiglo u HR, a danas prije 9 sam je imao u rukama :)

10 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav!

 

Nikad nisam ništa naručivao s Alija ali samo tam imaju pa moram. Kako to ide s Alijem? Da li ih im više ko Amazona pa moram odabrat europski ili naručim s jedinstvene stranice i to je to?

 

Ima li nešto što bih trebao znato kad naručujem preko njih? Porez, pravila, nešto...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Azmo kaže...

Pozdrav!

 

Nikad nisam ništa naručivao s Alija ali samo tam imaju pa moram. Kako to ide s Alijem? Da li ih im više ko Amazona pa moram odabrat europski ili naručim s jedinstvene stranice i to je to?

 

Ima li nešto što bih trebao znato kad naručujem preko njih? Porez, pravila, nešto...?

Najčešće ti dolazi iz Kine. Ako baš želiš sa nekog skladišta iz Europe, pretražit možeš da prebaciš u postavkama dostave zemlju u Češku recimo, tada u postavkama pretrage možeš izlistati prodavače koji imaju artikle na skladištu u EU. Ubaciš u košaricu ili spremiš link, prebaciš natrag na HR i vidiš da li šalje sa tih skladišta k nama.

 

Nije ti kao amazon, jedinstvena je stranica.
Gledaj koliki je postotak trgovine kao i komentare kupaca.

 

Trenutno Cainiao Super Economy Global, Aliexpress Saver dostava šalju preko Mađarske i dostavlja ti Overseas Express, Aliexpress Standard Shipping zna ići preko Nizozemske, dostavlja HP. U oba slučaja nema dodatnih davanja, PDV si platio odmah u startu. Ako uzimaš proizvod iznad 150€ tada ti PDV nije uračunat.

Naručiš li više proizvoda od raznih prodavača znaju ih spojiti u jedan. Pri narudžbi možeš birati vrstu dostave.

 

Paziš si na Buyer protection time, najčešće ti traje 90 dana (odbrojava ti kad prodavač pošalje artikl). Nakon isteka tog roka imaš još 15 dana da otvoriš dispute, ukoliko u međuvremenu nisi tražio prodavača ili je on samostalno produžio.
Vračanje proizvoda obično bude neisplativo jer ti plaćaš poštarinu. Tako da radije biraj partial refund ili full refund bez slanja natrag, ovisno o situaciji.

 

Pratiš tracking, prilično dobra stranica:
https://parcelsapp.com/en

 

Kad stigne proizvod, snimaj otvaranje da poslije u slučaju problema lakše dokažeš da je stiglo oštećeno i sl.
Također, kad stigne proizvod nemoj odmah stisnuti da si ga preuzeo, time dobivaš na vremenu da duže testiraš ukoliko je potrebno.

10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kiki_b kaže...
Azmo kaže...

Pozdrav!

 

Nikad nisam ništa naručivao s Alija ali samo tam imaju pa moram. Kako to ide s Alijem? Da li ih im više ko Amazona pa moram odabrat europski ili naručim s jedinstvene stranice i to je to?

 

Ima li nešto što bih trebao znato kad naručujem preko njih? Porez, pravila, nešto...?

Najčešće ti dolazi iz Kine. Ako baš želiš sa nekog skladišta iz Europe, pretražit možeš da prebaciš u postavkama dostave zemlju u Češku recimo, tada u postavkama pretrage možeš izlistati prodavače koji imaju artikle na skladištu u EU. Ubaciš u košaricu ili spremiš link, prebaciš natrag na HR i vidiš da li šalje sa tih skladišta k nama.

 

Nije ti kao amazon, jedinstvena je stranica.
Gledaj koliki je postotak trgovine kao i komentare kupaca.

 

Trenutno Cainiao Super Economy Global, Aliexpress Saver dostava šalju preko Mađarske i dostavlja ti Overseas Express, Aliexpress Standard Shipping zna ići preko Nizozemske, dostavlja HP. U oba slučaja nema dodatnih davanja, PDV si platio odmah u startu. Ako uzimaš proizvod iznad 150€ tada ti PDV nije uračunat.

Naručiš li više proizvoda od raznih prodavača znaju ih spojiti u jedan. Pri narudžbi možeš birati vrstu dostave.

 

Paziš si na Buyer protection time, najčešće ti traje 90 dana (odbrojava ti kad prodavač pošalje artikl). Nakon isteka tog roka imaš još 15 dana da otvoriš dispute, ukoliko u međuvremenu nisi tražio prodavača ili je on samostalno produžio.
Vračanje proizvoda obično bude neisplativo jer ti plaćaš poštarinu. Tako da radije biraj partial refund ili full refund bez slanja natrag, ovisno o situaciji.

 

Pratiš tracking, prilično dobra stranica:
https://parcelsapp.com/en

 

Kad stigne proizvod, snimaj otvaranje da poslije u slučaju problema lakše dokažeš da je stiglo oštećeno i sl.
Također, kad stigne proizvod nemoj odmah stisnuti da si ga preuzeo, time dobivaš na vremenu da duže testiraš ukoliko je potrebno.

To su prave informacije! Legendo hvala!

16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Z004 kaže...

...jel netko naručivao mobitel sa Aliexpress u zadnje vrijeme ? Da li je naplaćen porez u HR ?

PDV se plaća preko AliExpressa ako je iznos do 150 eura, a paketi obično stižu iz Mađarske ili Nizozemske i naša carina ih ne dira.

 

Ne znam kako bi bilo da naručiš nešto skuplje od 150 eura - to bi onda trebala naša carina cariniti.

 

No, budi siguran da ti se uopće isplati naručivati mobitel preko AliExpressa. Razlika u cijeni danas u mnogim ili u većini slučajeva nije opravdana i bolje je mobitel kupiti kod nas - dođe daleko brže, možda ga platiš malo više, ali dobiješ garanciju radi koje ne moraš slati mobitel u Kinu da bi je ostvario.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 1:51 (mbaksa).
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Šta bi ovo značilo? Što da odaberem?

 

 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Prvi put vidim tak nesto

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...
Haf932 kaže...

Kinez mi pošalje paketić i nakon tjedan dana dobim ovo na slici . Što to znači ? Otkazani tracking paketa ili je povukao paket ( u što sumnjam jer nisam dobio nikakav refund ) . Mnogo puta sam naručivao s Alija i ovo prvi put vidim .

 Imao sam isti problem,poźalio se kinezu.On mi je ponovo poslao,na kraju su oba paketa stigla.

 Kontaktirao sam kineza . Kaže da je paket vraćen njemu i da ću dobit povrat novca . 

Music As A Weapon !!
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
maxy0 kaže...

Šta bi ovo značilo? Što da odaberem? 

Ha... Odaberi na karti pa javi kako je prošlo.  Izgleda nešto novo, kurir ili štoveć, što AliExpress dosad nije koristio...

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
maxy0 kaže...

Šta bi ovo značilo? Što da odaberem?

 

 

 "Meest" WTF? :D

Obavezno javi kak je prošlo!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...
maxy0 kaže...

Šta bi ovo značilo? Što da odaberem?

 

 

 "Meest" WTF? :D

Obavezno javi kak je prošlo!

 Evo odabrao sam na karti najbližu lokaciju sebe, cca 15km udaljenu, ima ponuđenih nekoliko lokacija u gotovo svakom mjestu.. ne znam točno ni koji bi to paket bio, naručio sam ih par s Alija 😂 javim

http://trakt.tv/user/MjezZza
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice