VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 962
|
čitano: 394.602
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Preko kojeg routera se spajaš na airlink? Imam xiaomijev ax i mislim da bi to za q2 bio odličan spoj.

 Koristim Huawei B535-232 pošto imam fiskni 4g internet, razmišljao sam uzeti dodatan router za bolju kvalitetu ali izgleda da nemam potrebe jel stvarno radi odlično preko njega. 

LP
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...
dax-lax kaže...
Preko kojeg routera se spajaš na airlink? Imam xiaomijev ax i mislim da bi to za q2 bio odličan spoj.

 Koristim Huawei B535-232 pošto imam fiskni 4g internet, razmišljao sam uzeti dodatan router za bolju kvalitetu ali izgleda da nemam potrebe jel stvarno radi odlično preko njega. 

 Ako preko njega radi odlično, onda preko ax-a očekujem još stabilniji rad

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Možda malo bedasto pitanje, airlink radi i na questu 1 ili samo na q2 ?? Previše vremena provodim naštekan na kabel pa nisam baš pratio a vidim sada da svi spominju samo dvojku ..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Kolko čitam, samo quest 2 se spominje. 

 

EDIT: Nemam quest u posjedu ali frend kaže da je isprobao i da radi. Čak i bolje nego preko virtual desktopa

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 17:42 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
thx
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Kolko čitam, samo quest 2 se spominje. 

 

EDIT: Nemam quest u posjedu ali frend kaže da je isprobao i da radi. Čak i bolje nego preko virtual desktopa

 quest mi je na 28mici ... ali na žalost nemam airlink opciju u experimentalnom meniju ((((

 

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
dax-lax kaže...

Kolko čitam, samo quest 2 se spominje. 

 

EDIT: Nemam quest u posjedu ali frend kaže da je isprobao i da radi. Čak i bolje nego preko virtual desktopa

 quest mi je na 28mici ... ali na žalost nemam airlink opciju u experimentalnom meniju ((((

 

 Negdje sam čito da se može aktivirati airlink na Q1 al da ima malo zezancije oko toga, al ko ima volju može ga uključit

LP
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ide ide, moram samo naći taj link na redditu

 

Isprobaj ovo s reddit-a. Ne znam da li je još aktualno ali po tome je frend radio.

 

EDIT: ekipa, DECA MOVE beta je stigla jučer. Vidljivo tek kad se regate na njihovu stranicu. 

 

Stvar omogućava hip tracking preko android telefona (nema iOS podršku trenutno). Dakle, kretanje u smjeru tijela, a ne glave ili ruke kao do sad. Upravo skinuo i podesio ali ne mogu isprobati dok ne dođem doma s arbajta.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 11:20 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Moze link ili apk, nemogu naci na njihovom siteu?

 

EDIT: Našo: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.deca.decamove.android

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 14:45 (VandaL.pr!).
13 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Google play link, ali ne možeš to pokrenut bez deca hub-a koji vidiš tek kada otvoriš deca.net, regaš se i odeš pod myaccount pa ćeš vidjeti decahub beta. Dobit ćeš još na mail prijavu za betu

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Što je najbolje ja sam bio i preorderao taj decamove, nekih 500ak kn sa poštarinom, ali sam brzo cancelao kad sam našao da isto to možeš i mobitelom, do sad sam koristio owotrackVR a sad cemo probati i taj njihov...

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
VandaL.pr! kaže...

Što je najbolje ja sam bio i preorderao taj decamove, nekih 500ak kn sa poštarinom, ali sam brzo cancelao kad sam našao da isto to možeš i mobitelom, do sad sam koristio owotrackVR a sad cemo probati i taj njihov...

 Mislim da ti je to jako slično. Ne vjerujem da bude velike razlike u radu.

 

EDIT: isprobao sad na brzaka. Morao sam kompas kalibrirati ali dobro mi radi na Samsungu N8.. Za krivi postotak bateriju su odmah rekli da ne radi. 

Moram priznati da sam se malo nahajpal na taj decamove ali sad nemam velike koristi od toga. Jedino di mi je fora je pavlov, za sad

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 19:05 (dax-lax).
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

piknul sam si nedavno pop.1 na popustu .. probao sat vremena i refundao, igra mi je preveć clunky, uopće mi nije legla..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Jep, igra je za mlađu populaciju.
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Pitanje za vlasnike Questa 2.

Sad kad je izašao Air link, jeste se bavili testiranjem brzine i latencije između VRa i PCa (postoji uopće softver za to)?

Jeste pronašli kakve testove, razlike između WiFi 5 i 6? Ili još bolje, napravili sami?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ne, ja na kraju dana ipak više koristim VD, par puta sam upalio AirLink ali valjda sam se naucio na VD pa mi je sve jednostavnije s njim. Plus on ima debug window gdje kad ga upalis vidiš sve informacije o vezi i možeš dokučiti što ti je slaba karika ako negdje šteka.

 

Ako te zanimaju testovi mislim da slobodno možeš traziti testove na youtubu  u razlici u VD-u, identični će biti i u AL.

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Da, baš sam gledao testove i nisam naletio ni na jedan iscrpni, pa reko, ajde baš da pitam :)

I malo prije sam pronašao da VD ima mogućnost ispisa podataka o vezi.

Thanks!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

BTW, DecaMove app vrhunska stvar, prije sam nakon 5-10 min dobio motion sickness u igrama di se moraš šetati u igri (Boneworks, HL:A itd), evo već drugi dan nema sicknessa.

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Uletim jučer u echo arenu i tek se stvaram u lobbyju, kad čujem, netko se na hrvatskom svađa s kontrolama u igri lol. Pita kaj da radi i kak se u igru ulazi. Velim mu di starta novu igru i zaboravim se linkat da ga ne izgubim odmah pa pitam kolko mu odbrojava do početka igre. Kaže 3...2....1... i ode. Hahah. Postoji kakva šansa da je bio netko iz ovog podforuma?

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Uletim jučer u echo arenu i tek se stvaram u lobbyju, kad čujem, netko se na hrvatskom svađa s kontrolama u igri lol. Pita kaj da radi i kak se u igru ulazi. Velim mu di starta novu igru i zaboravim se linkat da ga ne izgubim odmah pa pitam kolko mu odbrojava do početka igre. Kaže 3...2....1... i ode. Hahah. Postoji kakva šansa da je bio netko iz ovog podforuma?

 LOL :D

Ja još ne, nadam se uskoro :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
dax-lax kaže...

Uletim jučer u echo arenu i tek se stvaram u lobbyju, kad čujem, netko se na hrvatskom svađa s kontrolama u igri lol. Pita kaj da radi i kak se u igru ulazi. Velim mu di starta novu igru i zaboravim se linkat da ga ne izgubim odmah pa pitam kolko mu odbrojava do početka igre. Kaže 3...2....1... i ode. Hahah. Postoji kakva šansa da je bio netko iz ovog podforuma?

 LOL :D

Ja još ne, nadam se uskoro :D

 Ajde ajde, brzo u šoping po quest 2. Možda u nekom ludom snu bf dobije vr podršku za letjelice. 

12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Mogu li ovakve igre raditi na Questu 2?

https://store.steampowered.com/app/446750/Portal_Stories_VR/

Vidim da piše Valve index i HTC Vive.

Dal je to istina? Ili AirLink i Virtual dekstop mogu zaobići ta ograničenja?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Sve što je na steam vr-u, radi i na oculusu preko linka. Steam puno više drži do toga da igre budu podržane na što većem spektru vr hardvera. Pod steam vr ti spadaju valve index, htv vive, pimax-i i vjerojatno neki nepoznati, ali podržani su oculus i windows mixed reality za skoro sav sw. Btw, taj specifičan Portal vr ti i nije nekaj. Nije zato jer nema najbitnije stavke, a to je da kroz levele prolaziš portalima. Problem je kaj se preko neke velike jame samo teleportiraš, a inače bi moral upotrijebit mozak kako prijeći preko. Bolje odigraj boneworks.
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Izgleda da su imena novih HTC leakena, cijene također, koje su, nažalost, paprene.

 

Report: HTC to Announce Vive Focus 3 and Vive Pro 2 Next Week (roadtovr.com)

LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Kako i gdje povoljnije nabaviti Quest 2 i Steam VR igre?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Kako i gdje povoljnije nabaviti Quest 2 i Steam VR igre?

 https://www.roadtovr.com/where-to-buy-oculus-quest-2-country-retailer-store-prices/

 

Inače preko amazona te izađe jeftinije, al što se tiče 64gb modela, slabo ga ima u zadnje vrijeme. 

 

U HR-u, jedino sam ga našao u Team Media za kupiti, https://team-media.hr/proizvod/oculus-quest-2-64-gb-virtualni-set/ 

Skuplji je nego šta se prodaje na amazonu, al ovako ga možeš na rate uzet ak ne misliš odma iskeširat, pa bar jedan plus.

 

Šta se SteamVR igra tiče malo malo znaju biti VR bundlei na Humble Bundelu i Fanaticu. A I uskoro će Steam Summer Sale pa vjerujem da će biti podosta VR igara ispod cijene. 

LP
13 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

I sidequest piraterija ti je isto opcija ako želiš isprobat igru prije kupovine. Postoje i diskord grupe s cloud serverima na kojima ima za skinut sve živo i mrtvo. 

Ti sad imaš opcije da kupuješ igre baš za quest ili igre za komp pa se preko oculus/air linka spojiš. Kaj god ti se sviđa.

 

Btw, kaj velite na htc-ovo predstavljanje? Vive pro 2 je ništa drugo nego novi ekran (2448x2448 po oku i 120Hz)i optika ugrađena u postojeći pro. Loši mikrofoni i tako-tako sluške su i dalje tu. Nisu niti eye tracking ostavili s pro eye, koji je s nama već 2+ godine. Ne kužim sve to skupa. 

Naravno, trenutno je to najbolji vr headset za kupit (ak ne računamo varjo, xtal, pimax i slične ludosti), mrvu bolji od indexa. Cijena je nešto 820€ samo za headset. Bundle sa zastarjelim vive kontrolerima i steam vr 2 lighthouse trackerima je oko 1300€. Bolje uzet index kontrolere i trackere bundle onego te prastare htc kontrolere.

 

Vive Focus 3 je pak druga stvar. Odličan dizajn, standalone, isti ekran ko na pro 2 s nižim refrešem, qualcomm XR2 cpu kao u quest dvici, zanimljivi kontroleri...

Treba vidjeti kak su riješili tracking. Nadam se da su ovaj put napravili kak se spada. Cijena je divlja jer ciljaju isključivo na biznis klijentelu i ne zamaraju se pezntima poput nas ali to će im se odraziti i na prodaju garant, kao i do sada sa pro linijom. 1400€ buraz

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 16:09 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Šta se tiče novih HTC headsetova, nisam mnogo očekivao al i dalje sam razočaran. Paprene cijene i ništa toliko privlačno da pređem sa svoga Q2 na njihov HMD.

 

Čekam I dalje nekakvu direktnu konkurenciju Questu da me iznenadi, osobno si mislim da je PSVR2 nešto najbliže šta će mo vidjeti šta se tiće konkurncije oko Questa jel ne vjerujem da će imati baš nešto veću papreniju cijenu. A i po leakovima šta cure PSVR2 mi mogao biti bomba.

 

A ako bi baš nešto uzimao skuplje opet bih prije uzeo Indexa nego neki novi HTC headset, pre dugo su na lošem glasu, od lošeg customer supporta pa do lošeg inside out trackinga.

LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 16:14 (zabbax21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Hvala dečki!

 

Kupio preko Amazon IT za 2700 kn :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Zabbax21. Nije htc baš loš sa supportom. Bar ja nisam dobio takav dojam.
Očekivao sam da će predstaviti nešto više, ali nisam baš razočaran kao ti.
Vive pro 2 je trenutno najbolji pcvr headset. Bolji je od indexa, bolji od reverba g2. Cijena je blizu indexa. Da sad biram između tih top cvika, vive je nobrainer, a možeš i wireless dodati ako si baš pri volji i parama i to fakat dobro dela.
Psvr će biti kablom spojen za plejku tak da ne spada u isti koš s questom. Vive focus 3 je najsličniji q2 ali još bolji, no cijena ga izdvaja u skroz 10-i razred i tu baš nema diskusije. Quest 2 će dobiti protivnika u pico neo 3 kad dođe do nas, ako dođe, jer je cijenom sličan a za tracking koristi kamere i magnetometre tak da i tu neće zaostajati. Čeka se i deca gear vr jer bi taj mogao pomest pcvr tržište ako stvarno dođe s cijenom koju su najavili. Taj bi trebal imat eye tracking, face tracking, auto ipd adjustment, inside-out tracking i force touch kontrolere ko index za, ak se ne varam, 450€. Živi bili pa vidjeli.

Sajbere, sad te neće bit mjesec dana na forumu kad se utopiš u vr-u
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice