Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.232
|
čitano: 1.322.710
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Onoga tko je smislio mehaniku upravljanja vozilima u Halo treba poslati u zatvor ili ludnicu. Nesto tako lose nisam vidio ni u indie igrama.
Zamislite samo Forzu s takvom mehanikom. Zasto izmisljaju takve stvari?
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
Gogy7 kaže...
Onoga tko je smislio mehaniku upravljanja vozilima u Halo treba poslati u zatvor ili ludnicu. Nesto tako lose nisam vidio ni u indie igrama.
Zamislite samo Forzu s takvom mehanikom. Zasto izmisljaju takve stvari?

 Pa jesi igrao ikad koji Halo? Mehanika je ista vec 20-ak godina, mislim da je bilo dosta vremena da se ljudi naviknu. I odlicno funkcionira u multiplayeru, a kad se naviknes dobra je i u singleplayeru.

9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Nisam nikad, ali to ne opravdava 20godina staru i losu mehaniku. Letjelice su ok, ali auto...
3 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

Interesuje me sledeća stvar, budući da sam jako zagrejan za kupovinu konzole i da ću je najverovatnije uzeti za nekih par meseci.

 

Xbox series S gađa 1440p ali već vidimo da bi ove AAA igre trebale raditi na 1080p. Series X je za 4K.

Strahujete li da je konzola možda nekako... slaba i za taj 1080p?

Iskren da budem kada bi sve AAA igre zadržale neki grafički fidelity AC Valhalle ja bih bio prezadovoljan, međutim nije da mi smeta ali nije mi baš ni svejedno zašto Metro Exodus ima problema sa pop-inom i spuštanjem rezolucije na čak 720p ili ispod? Da li je u pitanju loša optimizacija? Buduće igre će biti zahtevnije sigurno i ne bih baš da mi izgleda sve kao da je na neki Low ili da izgleda kao da igram igru na Switchu.

Series S je mnogo jači od One S i baš bi bilo njesra da ide na nekim manjim rezolucijama od 1080p sa lošom grafikom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 13:00 (Dragonbane).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dragonbane kaže...

Interesuje me sledeća stvar, budući da sam jako zagrejan za kupovinu konzole i da ću je najverovatnije uzeti za nekih par meseci.

 

Xbox series S gađa 1440p ali već vidimo da bi ove AAA igre trebale raditi na 1080p. Series X je za 4K.

Strahujete li da je konzola možda nekako... slaba i za taj 1080p?

Iskren da budem kada bi sve AAA igre zadržale neki grafički fidelity AC Valhalle ja bih bio prezadovoljan, međutim nije da mi smeta ali nije mi baš ni svejedno zašto Metro Exodus ima problema sa pop-inom i spuštanjem rezolucije na čak 720p ili ispod? Da li je u pitanju loša optimizacija? Buduće igre će biti zahtevnije sigurno i ne bih baš da mi izgleda sve kao da je na neki Low ili da izgleda kao da igram igru na Switchu.

Series S je mnogo jači od One S i baš bi bilo njesra da ide na nekim manjim rezolucijama sa lošom grafikom.

 Mislim da cim ti je bitan performance i rezolucija, Series S mozda nije za tebe. To je konzola za casual / budget gamera - nekog kom je Switch grafika ok, ali hoce probati AAA igre s druge strane. Naravno, hoce to sve uz pristupacnu cijenu konzole i gamepassa.

Za sve ostale, tu je Series X.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Ad4pt3r kaže...

 Mislim da cim ti je bitan performance i rezolucija, Series S mozda nije za tebe. To je konzola za casual / budget gamera - nekog kom je Switch grafika ok, ali hoce probati AAA igre s druge strane. Naravno, hoce to sve uz pristupacnu cijenu konzole i gamepassa.

Za sve ostale, tu je Series X.

 Možda se nisam pravo izrazio. Okej mi je 1080p potpuno, pa i tih 30 FPS-a majku mu ako baš mora, ali ne da bude kao što rekoh Nintendo grafika. Znam za koga je namenjen XSS, istražujem dosta ali hoću da čujem mišljenja i iskustva naših igrača.

XSS jeste za širu publiku ali ako već razvijaju igru uporedo i za tu konzolu, neka posvete vremena. Zar nije bila izjava da će sve što bude na Series X biti i na S samo manja rezolucija? Slagali su, nema veze. Samo da se pokaže poštovanje prema nema, to je bitno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 13:04 (Dragonbane).
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dragonbane kaže...
Ad4pt3r kaže...

 Mislim da cim ti je bitan performance i rezolucija, Series S mozda nije za tebe. To je konzola za casual / budget gamera - nekog kom je Switch grafika ok, ali hoce probati AAA igre s druge strane. Naravno, hoce to sve uz pristupacnu cijenu konzole i gamepassa.

Za sve ostale, tu je Series X.

 Možda se nisam pravo izrazio. Okej mi je 1080p potpuno, pa i tih 30 FPS-a majku mu ako baš mora, ali ne da bude kao što rekoh Nintendo grafika. Znam za koga je namenjen XSS, istražujem dosta ali hoću da čujem mišljenja i iskustva naših igrača.

XSS jeste za širu publiku ali ako već razvijaju igru uporedo i za tu konzolu, neka posvete vremena. Zar nije bila izjava da će sve što bude na Series X biti i na S samo manja rezolucija? Slagali su, nema veze. Samo da se pokaže poštovanje prema nema, to je bitno.

 

 

Mogu razumijeti da 300 eura nekom nije malo svota ali u danasnje vrijeme kada igranje pogotovo na PC-u postaje skupa zanimacija ja ne znam sta ti ocekujes od te konzole , 4k sa raytracingom plus 240 FPS-a !? Probaj kupiti graficku a ne daj boze sloziti konfiguraciju za te novce. Ako mozes skupi jos malo novca pa si uzmi Series X ili PS5 pa ces biti donekle na miru. Ne mozes cuda ocekivati za 300 eura i ovo sta dobivas za te novce je velika stvar i dobra ponuda za casual gaming . Uostalom ako ti konzola ne ispuni ocekivanja uvijek ju mozes prodati za godinu dvije pa ce ces makar dobiti pola te svote natrag . Nemoj ocekivati da ce biti na miru 5 godina za te novce , moras biti malo realan ...

15 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dragonbane kaže...
Ad4pt3r kaže...

 Mislim da cim ti je bitan performance i rezolucija, Series S mozda nije za tebe. To je konzola za casual / budget gamera - nekog kom je Switch grafika ok, ali hoce probati AAA igre s druge strane. Naravno, hoce to sve uz pristupacnu cijenu konzole i gamepassa.

Za sve ostale, tu je Series X.

 Možda se nisam pravo izrazio. Okej mi je 1080p potpuno, pa i tih 30 FPS-a majku mu ako baš mora, ali ne da bude kao što rekoh Nintendo grafika. Znam za koga je namenjen XSS, istražujem dosta ali hoću da čujem mišljenja i iskustva naših igrača.

XSS jeste za širu publiku ali ako već razvijaju igru uporedo i za tu konzolu, neka posvete vremena. Zar nije bila izjava da će sve što bude na Series X biti i na S samo manja rezolucija? Slagali su, nema veze. Samo da se pokaže poštovanje prema nema, to je bitno.

 First party igre (ko Forza) rade cuda i izgledaju odlicno na Series S. Mislim da prvi pravi next-gen je Stalker 2 u 4. mjesecu i tu cemo vidjeti kak se vrti na Series S. Konzola nema mozda jaki GPU, ali ima dobar CPU, dosta RAMa i brzi SSD tak da ne ocekujem lose performanse, samo nizu rezoluciju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 13:50 (Ad4pt3r).
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Ad4pt3r kaže...

 First party igre (ko Forza) rade cuda i izgledaju odlicno na Series S. Mislim da prvi pravi next-gen je Stalker 2 u 4. mjesecu i tu cemo vidjeti kak se vrti na Series S. Konzola nema mozda jaki GPU, ali ima dobar CPU, dosta RAMa i brzi SSD tak da ne ocekujem lose performanse, samo nizu rezoluciju.

Za pocetak izbaci ssd iz te racunice jer ne utjece na performanse nego samo na vrijeme loadanja (sta je isto super). Ali da, 1080p 30fps ne bi trebao biti upitan ni u najzahtjevnijim naslovima za koju godinu.. Zvuci razocaravajuce u odnosu na tih 1440p/60 sta se stalno povlaci, al ni Series X nije 4K konzola ako cemo realno. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Ad4pt3r kaže...

 First party igre (ko Forza) rade cuda i izgledaju odlicno na Series S. Mislim da prvi pravi next-gen je Stalker 2 u 4. mjesecu i tu cemo vidjeti kak se vrti na Series S. Konzola nema mozda jaki GPU, ali ima dobar CPU, dosta RAMa i brzi SSD tak da ne ocekujem lose performanse, samo nizu rezoluciju.

Forza 5 na S-u ne izgleda nista bolje od cetvorke, granice su vec dosegnute i nema puno mogucnosti napretka. Racing igra je pa dok igras puno ne primjetis, ali kad bacis oko vidis da su to nekakve low postavke sa losim draw distance-om itd... 

 

Da se razumijemo, imam S vise od godinu dana i konzola je bomba i odlican value for money, al treba biti realan...

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 14:30 (ansha).
8 godina
offline
Xbox Series X

1440p i 30 ili još bolje, 60FPS na (dobavljivoj!) konzoli koja košta kao bolja ploča i procesor?

 

Dajte nemojte biti blesavi...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ekipa, di kupujete igrice?

Imao sam prije plejku i to bi se našli AAA naslovi nakon par mjeseci za 150kn a za Xbox jbt skuplje na njuškalu nego u trgovini. Gledam eBay isti k., znači jedina opcija gledati akcije i kupovati igre na akcijama?
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 15:25 (Diazz72).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Diazz72 kaže...
Ekipa, di kupujete igrice?

Imao sam prije plejku i to bi se našli AAA naslovi nakon par mjeseci za 150kn a za Xbox jbt skuplje na njuškalu nego u trgovini. Gledam eBay isti k., znači jedina opcija gledati akcije i kupovati igre na akcijama?

 Prelistaj par stranica unazad.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ja kupujem na eneba i gamivo za druge regije i onda ih preko vpn-a aktiviran. Za gamivo samo pripazi da ne uzmeš preplatu prilikom kupnje jer ti to automatski doda...
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Nuclear_Phoenix kaže...

1440p i 30 ili još bolje, 60FPS na (dobavljivoj!) konzoli koja košta kao bolja ploča i procesor?

 

Dajte nemojte biti blesavi...

Imas hrpu naslova koji su 1440p 60fps, a neki cak i 4K 60fps na Series S-u. Konzola je i reklamirana kao 1440p/60fps, tako da je normalno da ljudi pitaju.

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

Za pocetak izbaci ssd iz te racunice jer ne utjece na performanse nego samo na vrijeme loadanja (sta je isto super). Ali da, 1080p 30fps ne bi trebao biti upitan ni u najzahtjevnijim naslovima za koju godinu.. Zvuci razocaravajuce u odnosu na tih 1440p/60 sta se stalno povlaci, al ni Series X nije 4K konzola ako cemo realno. 

 Zašto da izbaci SSD? To je komponenta koju su developeri hitno zahtevali u next-gen zbog takozvanog data streaminga igrinih aseta, odnosno gde SSD dolazi kao virtuelni Ram gde se podaci munjevito šalju u stvarni Ram. To znači da bi pop-in trebao biti sveden na minimum i da će loading između internih i eksternih objekata u igri biti nepostojeći. Tako nešto se očekuje.

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Dragonbane kaže...

Za pocetak izbaci ssd iz te racunice jer ne utjece na performanse nego samo na vrijeme loadanja (sta je isto super). Ali da, 1080p 30fps ne bi trebao biti upitan ni u najzahtjevnijim naslovima za koju godinu.. Zvuci razocaravajuce u odnosu na tih 1440p/60 sta se stalno povlaci, al ni Series X nije 4K konzola ako cemo realno. 

 Zašto da izbaci SSD? To je komponenta koju su developeri hitno zahtevali u next-gen zbog takozvanog data streaminga igrinih aseta, odnosno gde SSD dolazi kao virtuelni Ram gde se podaci munjevito šalju u stvarni Ram. To znači da bi pop-in trebao biti sveden na minimum i da će loading između internih i eksternih objekata u igri biti nepostojeći. Tako nešto se očekuje.

 Isto kao i sa PC, hdd ili ssd samo utjecu na brzinu ucitavanja igrice a ne gaminga. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Mt00 kaže...

 Isto kao i sa PC, hdd ili ssd samo utjecu na brzinu ucitavanja igrice a ne gaminga. 

 To su sve igre koje su rađene sa HDD-om na umu. Osim brzine učitavanja nećeš primetiti nikakvu razliku. Uostalom, zašto bi to bio zahtev number one od strane većine developera? Znaju oni šta treba.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 17:44 (Dragonbane).
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Dragonbane kaže...
Mt00 kaže...

 Isto kao i sa PC, hdd ili ssd samo utjecu na brzinu ucitavanja igrice a ne gaminga. 

 To su sve igre koje su rađene sa HDD-om na umu. Osim brzine učitavanja nećeš primetiti nikakvu razliku. Uostalom, zašto bi to bio zahtev number one od strane većine developera? Znaju oni šta treba.

Latencije i brzina ssd-a, koliko god se cinile super u odnosu na hdd, opet su smijesno lose u odnosu na ram... Ko sta ti je i kolega rekao, brzina storage-a nema nikakve veze sa fps-om..

Zahtjev number one je jer je mehanicki storage postao gadno prespor i poceo drasticno narusavat iskustvo sa loadanjima i od po par minuta. 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Točno tako.Halo igre imaju takvo upravljanje još od prve Halo igre.I više je nego odlično za takvu vrstu igre.
11 godina
offline
Re: Xbox Series X


Zgodan demo što mogu nove konzole.
XSS djeluje impresivno u pogledu cijene i performansi.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Xbox Series X

Pozdrav ekipa,

 

Molim pomoć. Namjeravam kupiti Xbox series S i zanima me mogu li koristiti svoj Logitech G27 na njemu. Hvala ljudovi

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xbox Series X

Dobar dan. Sljedeći savjete izzya (https://forum.bug.hr/forum/post/igrace-konzole/xbox-series-x/6401950.aspx), imam sljedeća pitanja.

 

Dakle, series s sam uzeo. Skype račun ima odavno preko yahoo.com emaila. Kako je Microsoft kupio Skype, tako su se i podaci prebacili na Microsoft. Dalje, namjestio sam postavke regije na "Germany" i koristim VPN preko tableta koji funkcionira jer mi za redeem.microsoft.com prikazuje da upišem kod.

 

Oni što me buni jest trebam li aktivirati game pass za 1€ prvi mjesec preko Xbox konzole ili preko uređaja skrivenog iza VPN-a?

 

I je li aktiviranje istog nužno za daljnji proces dobivanja tri godine game passa za manje novce?

 

Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
maleni.99 kaže...

Dobar dan. Sljedeći savjete izzya (https://forum.bug.hr/forum/post/igrace-konzole/xbox-series-x/6401950.aspx), imam sljedeća pitanja.

 

Dakle, series s sam uzeo. Skype račun ima odavno preko yahoo.com emaila. Kako je Microsoft kupio Skype, tako su se i podaci prebacili na Microsoft. Dalje, namjestio sam postavke regije na "Germany" i koristim VPN preko tableta koji funkcionira jer mi za redeem.microsoft.com prikazuje da upišem kod.

 

Oni što me buni jest trebam li aktivirati game pass za 1€ prvi mjesec preko Xbox konzole ili preko uređaja skrivenog iza VPN-a?

 

I je li aktiviranje istog nužno za daljnji proces dobivanja tri godine game passa za manje novce?

 

Hvala.

 

 Preko tableta upališ vpn, odes na redeem.microsoft.com i tamo upišeš 3 koda koja si prije kupio sa cdkeysa. Provjeriš na konzoli jel sjelo ako je pisat ce ti na home screenu 1e game pass to platiš našom karticom i tjt

15 godina
offline
Re: Xbox Series X
Mt00 kaže...
maleni.99 kaže...

Dobar dan. Sljedeći savjete izzya (https://forum.bug.hr/forum/post/igrace-konzole/xbox-series-x/6401950.aspx), imam sljedeća pitanja.

 

Dakle, series s sam uzeo. Skype račun ima odavno preko yahoo.com emaila. Kako je Microsoft kupio Skype, tako su se i podaci prebacili na Microsoft. Dalje, namjestio sam postavke regije na "Germany" i koristim VPN preko tableta koji funkcionira jer mi za redeem.microsoft.com prikazuje da upišem kod.

 

Oni što me buni jest trebam li aktivirati game pass za 1€ prvi mjesec preko Xbox konzole ili preko uređaja skrivenog iza VPN-a?

 

I je li aktiviranje istog nužno za daljnji proces dobivanja tri godine game passa za manje novce?

 

Hvala.

 

 Preko tableta upališ vpn, odes na redeem.microsoft.com i tamo upišeš 3 koda koja si prije kupio sa cdkeysa. Provjeriš na konzoli jel sjelo ako je pisat ce ti na home screenu 1e game pass to platiš našom karticom i tjt

 Ok. Znači nikakva aktivacija "besplatnog" razdoblja od 1€ za mjesec dana, nego odmah direktno na kupovinu jedne godine?

 

EDIT: Aktivacija 1€ ide NAKON kupnje dvije/tri godine gold pretplate.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2021 13:23 (maleni.99).
4 godine
offline
Xbox Series X

Mene zanimaju neke stvari vezano ga game pass:

 

1. Moze li se odraditi kupovina game passa samo preko xboxa? Da se na njemu izradi Msoft racun i stavi regija UK/DE, otic u store i uzet pretplatu?

2. Mogu li se koristiti nase kartice (visa tekuci racun PBZ/ZABA...)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

Znam da je tema za konzole ali pretpostavljam da mnogi koriste game pass i na windowsima.

Otkad sam instalirao windows 11, ne mogu downloadati nijednu game pass igru. I to nakon čiste instalacije windowsa, jer kad sam napravio samo upgrade sa 10 na 11 - sve je normalno radilo.

Nakon čiste instalacije windowsa 11 dobivam onaj famozni error 0x00000001.

Probao sam sve metode koje sam našao na netu za rješenje problema i apsolutno ništa nije pomoglo. Stiglo i par updatea windowsa i xbox appa u međuvremenu ali ništa.

Regija je postavljena na UK. Sve što se da na kompu namjestiti po pitanju regije je namješteno na UK. Probao sam i sa pomicanjem sata.

Istovremeno mi na drugom kompu sa windowsima 10 download funkcionira normalno.

Čitao sam po netu da mnogi imaju problem i na win 10 i na 11 ali uglavnom im jedna od metoda popravka pomogne. Kod mene ništa, tako da sam prekinuo pretplatu.

 

Da li se možda još netko susreo s tim problemom?

 

Ne znam ima li smisla kontaktirati korisničku podrušku obzirom da ionako nismo podržana regija i pretpostavljam da bi to naveli kao uzrok problema.

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X

@Ezio Jel' ti account UK ili neki drugi? Možda se ne poklapaju.

Meni je to bio bio problem dok nisam Windowse 10 stavio na US regiju, a imam US account.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
13 godina
offline
Xbox Series X

Jel netko koristio gamepass ultimate pa onda kad mu je on istekao uzeo obični gamepass? Ne treba mi i za PC samo za konzolu, no prošao sam ovako: uzeo na instant gaming obični gamepass Europe i onda mi je stalno javljao da ne mogu reedemat code, da nije za moju regiju koja je bila namještena na UK. Nakon toga probao promijeniti i na Njemačku pa Irsku i nikak nije prolazio, javio se instant gamingu i napravili mi refund. Sad ne kontam jel greška do samog koda ili mi ne da zbog tog što sam dosad imao Ultimate gamepass, strah me uzeti opet obični pa da opet ne radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
maleni.99 kaže...
Mt00 kaže...
maleni.99 kaže...

Dobar dan. Sljedeći savjete izzya (https://forum.bug.hr/forum/post/igrace-konzole/xbox-series-x/6401950.aspx), imam sljedeća pitanja.

 

Dakle, series s sam uzeo. Skype račun ima odavno preko yahoo.com emaila. Kako je Microsoft kupio Skype, tako su se i podaci prebacili na Microsoft. Dalje, namjestio sam postavke regije na "Germany" i koristim VPN preko tableta koji funkcionira jer mi za redeem.microsoft.com prikazuje da upišem kod.

 

Oni što me buni jest trebam li aktivirati game pass za 1€ prvi mjesec preko Xbox konzole ili preko uređaja skrivenog iza VPN-a?

 

I je li aktiviranje istog nužno za daljnji proces dobivanja tri godine game passa za manje novce?

 

Hvala.

 

 Preko tableta upališ vpn, odes na redeem.microsoft.com i tamo upišeš 3 koda koja si prije kupio sa cdkeysa. Provjeriš na konzoli jel sjelo ako je pisat ce ti na home screenu 1e game pass to platiš našom karticom i tjt

 Ok. Znači nikakva aktivacija "besplatnog" razdoblja od 1€ za mjesec dana, nego odmah direktno na kupovinu jedne godine?

 

EDIT: Aktivacija 1€ ide NAKON kupnje dvije/tri godine gold pretplate.

 

Prvo napuniš taj račun sa GOLD pretplatom. Da li će to biti 1 godina, 2 godine ili max 3 godine ostaje tebi na volju.

Kad si napunio GOLD pretplatu, tek tada kupuješ ULTIMATE za 1€. Ne prije toga. Jer tek tada ćeš imati konverziju sve GOLD pretplate u ULTIMATE pretplatu. Ako aktiviraš ULTIMATE prije nego napuniš GOLD, onda nećeš imati što konvertirati.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice