Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.316.053
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hades je dostupan na gamepass od danas. Odigrao tek desetak runova, ali na prvu me ne čudi da je mnogima bio GOTY.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ja se dvoumim da li krenuti sa Hadesom ili The Ascentom.
Hades mi se čini ispoliraniji?
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...
Ja se dvoumim da li krenuti sa Hadesom ili The Ascentom.
Hades mi se čini ispoliraniji?

 Ja cu probat Hades odigrat.

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ascent sam skinuo, ali nakon što sam čuo par mišljenje nisam ni pokretao igru. Eventualno da s nekim idem coop.

Hades je od Supergianta pa tu nema greške. Ali je rougelike, što nosi određena ograničenja samo po sebi. Meni je taj žanr ok, kome nije jbg. Ono što sam dosad vidio: kontrole su super responzivne, čak ni korištenje ranged oružja nije loše. Glazba, art i voice acting su vrh i iznenađujuće, dosta je story driven. Više nego bih očekivao od žanra gdje krećeš ispočetka non stop. Na Series S radi odlično, jedino što zasad nema quick resume.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Pozdrav ekipa, može mala pomoć za nas novopečene xboxovce?

 

Na microsoft acc mi je country croatia i vidim da microsoft store ima razlicite, neznam ni sta je to, nisu domene kada je com, valjda jezici: fr, de, gb, it. Znam da je region lock i kada kupujem igrice sa 3rd party da gledam da je global ili eu key. Sada sam citao da ako kupis na microsoft storu, npr. iz uk(kao sto sam ja kupio igricu) da postoji mogucnost da nece raditi jer nije nasa croatia drzava. Jer sam ja to nesto pobrkao ili?  

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dr.Feel kaže...

Pozdrav ekipa, može mala pomoć za nas novopečene xboxovce?

 

Na microsoft acc mi je country croatia i vidim da microsoft store ima razlicite, neznam ni sta je to, nisu domene kada je com, valjda jezici: fr, de, gb, it. Znam da je region lock i kada kupujem igrice sa 3rd party da gledam da je global ili eu key. Sada sam citao da ako kupis na microsoft storu, npr. iz uk(kao sto sam ja kupio igricu) da postoji mogucnost da nece raditi jer nije nasa croatia drzava. Jer sam ja to nesto pobrkao ili?  

 Samo VPN i miran si, nedavno sam kupio s cd keysa kao za argentinu igru, upalio vpn za argentinu i aktivirao kod bez problema. To što si iz Hrvatske u ovom slučaju nije problem :P

11 godina
offline
Xbox Series X

Usr.ni usr.ni gamepass,skinem Hades i upgrade za Shenhua i prvo mi ne zeli pokrenut niti jednu od njih i onda mi restarta cjeli XsX 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Microsoft i software nikad nece bit kako treba.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ako imate Gold (ili Gamepass), povucite si Street Fighter IV sa južnoafričkog stora.

https://www.microsoft.com/en-za/p/street-fighter-iv/c4xb8hd7bzg5
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Pozz ljudi, 

 

Dajte savjet nubini, dakle nisam nikada imao konzolu, niti xbox, niti ps.

 

PC sam prodao prije 2 god i sad me puklo da kupim nesto. PC sastavljat s trenutnim trzistem mi ne pada na pamet.

 

Kontao sam PS5 ili XBOX.

 

Posto PC nemam vise, primarno zbog GamePass-a bi se odlucio za Xbox ali sad se opet dvoumim koji - X ili S

 

Imma 4k TV ali nije 2.1HDMI i monitor imam 2k ali 60Hz. Series X mi zvuci privlacnije za dugorocno resenje ali je 4600 - 100e vise nego sluzbena cijena

 

a S sam nasao za 2300. I sad nisam pametan sta da uzmem, sta bi vi preoprucili

 

BTW dali je jos neko presao sa PC-a na Konzolu, nisam siguran kako da se priviknem na kontroler nakon 20god misa i tastature.

 

Tvala

 

Nešo
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
https://www.mall.hr/xbox/microsoft-xbox-series-x-igraca-konzola. ubodi na mallu kad uleti bude oko 4.000kn. ja koristim miš i tipkovnicu na xboxu recimo za fs 2020 tako da neke igre podržavaju tu kombinaciju. jedino mi je u početku bilo malo čudno prijeći sa dual shock controlera na xbox ali kroz dva tjedna sam se navika. rado bih uzeo novi komp ali kao što kažeš treba dati 2-3 tisuća eura za top konfiguraciju tako da 500eura za konzolu je više nego ok
11 godina
offline
Re: Xbox Series X

HDMI 2.1 ti treba samo ako hoćeš ići preko 4K@60 Hz.  Broj igara koje to podržavaju je zanemariv, pa me to ne bi zabrinjavalo na tvom mjestu.

 

Ja bih uvijek išao na jaču varijantu (XSX), jer nikad u životu nisam pomislio, da sam barem kupio manji TV ili slabiji kompjuter.

 

A što se tiče kontrolera, to je vječna boljka PC igrača, koji su često vrlo zadrti po tom pitanju i upravo zbog kontrolera odustaju brzo nakon kupnje konzola.  

Ali čak i da ideš prodavati konzolu jer se ne možeš naviknuti na kotroler, s obzirom na vrlo ograničene količine konzola, lako ćeš ju prodati.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
mitrovic kaže...

Pozz ljudi, 

 

Dajte savjet nubini, dakle nisam nikada imao konzolu, niti xbox, niti ps.

 

PC sam prodao prije 2 god i sad me puklo da kupim nesto. PC sastavljat s trenutnim trzistem mi ne pada na pamet.

 

Kontao sam PS5 ili XBOX.

 

Posto PC nemam vise, primarno zbog GamePass-a bi se odlucio za Xbox ali sad se opet dvoumim koji - X ili S

 

Imma 4k TV ali nije 2.1HDMI i monitor imam 2k ali 60Hz. Series X mi zvuci privlacnije za dugorocno resenje ali je 4600 - 100e vise nego sluzbena cijena

 

a S sam nasao za 2300. I sad nisam pametan sta da uzmem, sta bi vi preoprucili

 

BTW dali je jos neko presao sa PC-a na Konzolu, nisam siguran kako da se priviknem na kontroler nakon 20god misa i tastature.

 

Tvala

 

 S obzirom na nedoumice koje imaš možda bolje uzeti Series S za početak pa ćeš vidjeti. Ako ti izostanak disk drivea ne predstavlja problem. Trebao bi biti dostupniji. Ja sam trenutno na S i ne vidim baš razlog za upgrade dok ne dođu prave next gen igre, ali još sam i na 1080p TV-u

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

To je vec ok cijena. Jedino mi je cudno sto pise garancija 1god a sluzbena garancija je 2 god

Nešo
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
mitrovic kaže...

To je vec ok cijena. Jedino mi je cudno sto pise garancija 1god a sluzbena garancija je 2 god

 Ja sam na mall.hr uzeo za 3950kn.

Garancija je 2.god. Provjereno na službenom microsoft webu.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 17:08 (andreas11).
10 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Jel ima kod nas negdje kupiti one navlake za gljivice, kao kontrol freaks? Neda mi se cekati sa ebaya...Pozz i hvala!

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

Mislim da mall.hr u dogledno vrijeme neće nabavljati nove xsx konzole. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
pašu sa ps4. imaš u sancta domenici
2 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

Pozdrav ekipa! 

Novi sam na forumu kao i u svijetu igrica. Uzeo sam xbox series s to mi je prva konzola. Zelio bih aktivirati game pass na onu foru da za 100 eura dobijem 3 godine, ali ne znam od kuda da krenem. Moze li neko napisat upute kao neki vodic pa da znamo, jer vjerujem da ima jos nas kojima to nije jasno 😁 ili ako vec postoji neko objasnjenje da nas uputi na link. Prelistao sam sve teme na forumu ali ne znam od kud da krenem, tj ne kuzim se u te izraze vpn , aktiviraj sa ovoga pa sa onoga...vpn ....????  bio bih zhavalan ako moze netko napisat korak po korak... 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox Series X

Dobrodošao na forum :D

Ni ja nisam na ti s tim pojmovima

Znam što je potrebno učiniti, ali ne mogu objasniti detaljno korak po korak.

Znam samo ovo, a za xbox račun i regiju nisam siguran.

Cilj je pretvoriti Xbox Gold pretplatu u Game Pass Ultimate.

Gold je najjeftinije kupiti u turskoj i brazilskoj regiji, ali za to treba VPN i njihove darovne kartice jer se nase kartice blokiraju.

Kad se kupi 3×12 mjeseci golda, onda se kupi mjesec ultimatea za $1 te se sav gold pretvori u ultimate

Ovo je samo ukratko, pozadinu iza toga ne znam.

Zamolio bih nekoga ako moze detaljno objasniti sve korake kao koji VPN uzeti i kako ga koristiti te najjeftinije opcije za kupnju golda.

 

Srdačan pozdrav

J... ti Joca Amsterdam mater!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 12:55 (Joca Amsterdam).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
bananko85 kaže...

Pozdrav ekipa! 

Novi sam na forumu kao i u svijetu igrica. Uzeo sam xbox series s to mi je prva konzola. Zelio bih aktivirati game pass na onu foru da za 100 eura dobijem 3 godine, ali ne znam od kuda da krenem. Moze li neko napisat upute kao neki vodic pa da znamo, jer vjerujem da ima jos nas kojima to nije jasno 😁 ili ako vec postoji neko objasnjenje da nas uputi na link. Prelistao sam sve teme na forumu ali ne znam od kud da krenem, tj ne kuzim se u te izraze vpn , aktiviraj sa ovoga pa sa onoga...vpn ....????  bio bih zhavalan ako moze netko napisat korak po korak... 

 

Da li već imaš MS account? 

Ako da, da li je to tipa "tvoje ime. tvoje prezime @outlook.com". Da li se želiš tim accountom koristiti ili ćeš otvoriti neki anonimni tipa pero_peric@outlook.com?

 

Kad si sam sebi odgovorio na to pitanje, onda te ja moram pitati da li si ikada imao ultimate pass? 

Ako nisi, onda ga možeš aktivirati za 1$/funtu, a ako si imao, onda po tom računu više ne možeš ultimate pass aktivirati za 1$/funtu. To bi značili ili ćeš otvoriti novi MS account, ili ćeš na tom na kojem si iskoristio morati kupiti 1 mjesec ultimate passa. I taj jedan mjesec ultimate passa će konvertirati sav gold u omjeru 3:2 (primjer: 90 dana Golda se konvertira u 60 dana Ultimate-a). Ovo je provjereno i radilo je prije 2 mjeseca.

Također, ako već imaš XBOX GAME PASS ULITAMTE na računu, nemoj raditi obnovu dok ta ULITAMTE  pretplata ne istekne!!

 

Sljedeća stvar koju trebaš znati je da postoje dvije pretplate.

Jedana je XBOX LIVE GOLD, a druga je XBOX GAME PASS ULTIMATE.

 

 

Ono što ti želiš je XBOX GAME PASS ULTIMATE, a koji se može dobiti za 1$ konverzijom druge pretplate koja se zove XBOX LIVE GOLD.

Da bi dobio ULTIMATE za 1€ potrebno je prije toga napuniti račun sa XBOX LIVE GOLD pretplatom. Ultimate pretplata od 1€ konvertira svu XBOX LIVE GOLD pretplatu u omjeru 3:2. Ako nije napunjena XBOX LIVE GOLD pretplata na odabrani Microsoft account, a aktivira se ULTIMATE, tada se nema što konvertirati i ostat će samo ta promo ULTIMATE pretplata.

 

Sad kad smo savladali osnove idemo dalje.

Kad odlučiš koji MS račun ćeš koristiti (privatni ili neki novi), onda u tom računu staviš regiju na UK ili Njemačka (DE).

 

Edited:25.11.2021.

 

Napomena: Sve radnje sam radio preko PC-a i web browsera. Nisam koristio mobitel ili konzolu. Kad se odradi kupnja GOLD-a i konverzija u ULTIMATE, tada se samo u Xbox konzolu logirate sa tim accountom i to je sve. Prije nego uplatite/redeem-ate GOLD pretplatu na Microsoft račun bitno je provjeriti da li je postavljena ispravna regija na tom računu.

Za ekipu koja živi u Hrvatskoj bitno je da regija bude ili United Kingdom ili Njemačka/Germany/Deutschland. Ovo je bitno jer za te regije prolazi kupnja našim karticama odnosno Revolutom ili Paypalom koji je povezan sa vašom bankovnom karticom koja je izdana u Hrvatskoj (PBZ, ZABA itd). Ukoliko regija nije jedna od navedenih nećete moći koristiti kartice/Paypla za kupnju!!!!

Također je jako bitno znati da MS Account regiju možete mijenjati jednom u tri mjeseca pa pazite što ćete odabrati!!!

Kako provjeriti i promijeniti regiju na Microsoft računu?

Logirati se u outlook.com sa Microsoft računom kojeg ćete koristiti za pretplatu
1. Kliknuti u lijevom gornjem kutu na vaše ime/inicijale/fotografiju. (account manager se zove opcija ako samo stavite/hover miš iznad toga)
2. Odabrati opciju My Microsoft Account
3. Kliknuti na opciju YOUR INFO u lijevom gornjem dijelu ekrana
4. Pod opcijom PROFILE INFO je vidljiv COUNTRY or REGION. Kod mene tu piše United Kingdom. Ako trebate mijenjati kliknite na opciju Edit profile info i promijenite na United Kingdom ili Germany. (Ako stavite United Kingdom onda pod Constituent Country/Region stavite England)
5. Spremite izmjene.

 

Provjeru uspješnosti promjene regije možemo odraditi na dva načina i to bez upaljenog VPN-a. Znači provjeru radimo bez VPN-a:

1. Ako taj MS account koristite i u windowsima kod logiranja u iste, nakon promjene resetirajte PC jer nisam siguran da su promjene odmah vidljive pa je ovo jedna mjera predostrožnosti. Kada ste resetirali PC i kada se sad s tim MS računom ponovno ulogirate u Windowse, odite na Microsoft store te kliknite u gornjem desnom kutu na vašu    fotografiju/inicijale i odaberite opciju REDEEM CODE OR GIFT CARDS. Kada to kliknete pojavit će vam se novi prozor i u njemu će pisati regija za koju se nešto redeem-a. Ako ne piše regija na koju ste promijenili, onda nešto nije ok.

2. Otvoriti browser i upisati redeem.microsoft.com  Logirati se sa Microsoft accountom za kojeg ste odradili promjenu regije. Nakon logiranja pojavit će vam se stranica na kojoj upisujete redeem code, a odmah iznad nje će u zagradama pisati regija. U mom slučaju piše: "It'll be added to xxxxxx (United Kingdom)". 

Ukoliko tamo ne piše vaša odabrana regija, onda nešto nije ok te nemojte raditi redeem GOLD-a jer nećete moći aktivirati Ultimate pretplatu. 

 

 

Kad si poštelao regiju na tom računu, odeš na stranicu tipa CDKEYS ili neku sličnu koja prodaje 12 MONTH XBOX LIVE GOLD MEMBERSHIP  (ovdje je bitna regija, EU, BRAZIL, UK itd).

Ti nađi neku od 12 mjeseci koja je najjeftinija. Meni je to bila BRAZIL. Kupiš tu od 12 mjeseci. Ne postoji GOLD pretplata koja traje više od 12 mjeseci. Zato moraš kupiti 3 puta pretplatu po 12 mjeseci. Maksimalno možeš imati 36 mjeseci konvertirano u Ultimate.

Kada kupiš na nekoj od stranica tu XBOX LIVE GOLD pretplatu, dobit ćeš REDEEM KEY. Kao kad nadoplaćuješ bon na mobitelu.

Kad imaš taj redeem key tu u igru dolazi VPN. Ako si uzeo redeem key za brazilsku regiju, moraš PRVO UPALITI VPN i odabrati tu zemlju. (Moraš znati da besplatni VPN-ovi imaju problema sa Brazilom i ne možeš redeemati key ako ti je VPN $hit. Od besplatnih jedino koji ja znam da prolazi je TunnelBear VPN. Ekipa također koristi i UrbanVPNNakon toga, preventive radi, prvo pogasi sve browsere. Kad sve pogasiš, ubiješ, onda pokreni svoj omiljeni browser i u njega upiši redeem.microsoft.com

Budući da si prije toga upalio VPN, ovaj url će te automatski baciti na Brazilsku MS stranicu za redeemanje (ili na onu za koju si kupio key i pokrenuo VPN i postavio ga na tu državu). Tu upišeš kod. Radnju ponoviš i za ostala 2 koda. Kad si završio, ugasiš VPN. Sad kad se logiraš u svoj MS account vidjet ćeš da imaš pretplatu na XBLOX LIVE GOLD.

I zadnji korak je da odeš na Xbox.com stranicu,ali bez upaljenog VPN-a (meni nije trebao jer imam UK regiju) i tamo će ti automatski u reklamama biti da kupiš ultimate za 1 funtu. Ovdje je bitno da kad upišeš xbox.com u browser da provjeriš što ti je nalijepio u nastavku linka, jer ti u samom URL-u piše regija. Obično zna defaultno prebaciti na US regiju pa ćeš opet imati problem. Znači kad si upisao xbox.com i kada se stranici učita provjeri da li u linku piše xbox.com/en-US. Ako piše, znači da te je preusmjerio na US regiju što je pogrešno jer mora biti tvoja odabrana regija (UK ili Njemačka). Da bi promijenio na UK ili Njemačku jednostavno odscrollaj na dno ekrana i u samom dnu stranice na lijevoj strani sitnim slovima piše regija koja je trenutno odabrana. Tu klikneš na regiju i odabereš tvoju regiju pa tek tada radiš kupnju promo ultimate-a za 1 funtu. To platiš preko paypala i svih 36 mjeseci XBOX LIVE GOLDA će ti biti prebačeno u XBOX ULTIMATE u omjeru 3:2.

Odabrao sam UK jer možeš putem Paypala plaćati i ne provjeravaju ti karticu da li je ili nije iz UK-a. To isto vrijedi i za Njemačku. Ne znam za ostale regije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2023 7:29 (izzy007).
12 godina
offline
Re: Xbox Series X

Hvala puno na detaljnom objašnjenju :)

Znači ovo se radi sve preko kompa, na konzoli se samo ulogiramo u svoj račun?

Je li ova stranica sigurna za kupnju turskog golda ?

https://www.eneba.com/xbox-xbox-live-gold-12-months-xbox-live-key-turkey

Našao sam za 27.5€.

Kad odabiremo UK regiju i platimo 1$/£ da pretvorimo gold u game pass ultimate, je li moramo imati paypal ili je moguće platiti Revolutom ?

 

Srdačan pozdrav

Joca Mastercard
11 godina
offline
Xbox Series X

Ako imate pass skinite Hades,skroz ok igra.

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

imam otvoren anonimni account. nisam do sada nista aktivirao, nemam nikakvu pretplatu.... dali u tom slučaju vrijedi ovo što si napisao ili moram nešto mjenjati?? 

Račun mi je postavljen na UK. Znači li to da mogu kupovat 3*12 mjeseci smo iz UK ili iz billo koje regije? 

Još jedno pitanje.. kad kad kažeš da radi preventie pogasim sve brovsere na što toočno misliš? samo X ili ma neka opcija da se "ugase-pauziraju" browseri? Sorry ako je pitanje glupo al nisam baš od toga to ti je meni sve špansko selo :) :) 

Nakon tvoga posta dosta mi je jasnije, nadam se da cu nešto ispetljat :) 

Hvala puno!!! 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 19:54 (bananko85).
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Blago rečeno...
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
@joca amsterdam
Sve se radi preko kompa. Ne kompu se ulogiraš u svoj account i to odradiš. Ne koristiš xbox. U xbox se samo na kraju prijaviš s tim accountom. Paypal mi je povezan sa virtualnom Revolut karticom. Ako to prolazi, ne vidim razlog zašto ne bi i plaćanje Revolutom mimo paypala.
Ja sam koristio stranicu cdkeys za kupovinu. Za tu ne znam. Kolege s foruma možda znaju više.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 0:04 (izzy007).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
@bananko85
Možeš koristiti taj račun. Gold pretplatu možeš kupiti iz bilo koje regije. Uglavnom se kupuje 1 godina Brazilskog golda jer je najjeftinija. Ali ako ima neka druga povoljnija, kupiš nju. Samo zapamti koja je jer ćeš morati koristiti VPN za redeem iz te regije. Ako kupiš Brazilski, VPN mora ići na Brazil. Ako kupiš Turski, VPN ide na Tursku itd.
Pod browser sam mislio na obično zatvaranje. Znači X.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Kupljeno u mall-u za 3900, ta cjena je vec oke. Hvala na preporuci
Nešo
4 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

ekipa, a kad bi recimo htio kupiti samo 3 ili 6 mjeseci pretplate (bez onih caka) dali to mogu napraviti preko konzole, znaci unesem karticu u konzolu i kupim preko storea, ili se negdje moze nac jeftinije pa tamo kupim i samo unesem kod?  

hvala!!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox Series X

Stavio nocas skidat Psychonauts 2,po recenzijama ispada vrhunska igra.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...

Stavio nocas skidat Psychonauts 2,po recenzijama ispada vrhunska igra.

Hvala sta si nas obavijestio. Javi kad se skine..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice