Xbox 360 - pitanja i odgovori

poruka: 7.690
|
čitano: 2.234.385
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

aha mislim da mi je starija verzija Dashboard-a moram provjeriti kad dodjem kuci..a da bi stavio novu verziju treba li mi CUP key ? i ako treba kako ga mogu pronaći za Slim konzolu? A igre pokrecem vecinom preko xex menu,pokusao sam i preko FSD isto mi izbaciva.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
budo.k kaže...

aha mislim da mi je starija verzija Dashboard-a moram provjeriti kad dodjem kuci..a da bi stavio novu verziju treba li mi CUP key ? i ako treba kako ga mogu pronaći za Slim konzolu? A igre pokrecem vecinom preko xex menu,pokusao sam i preko FSD isto mi izbaciva.

 

 

CPU key dobiješ tako da upališ XBOX na Eject tipku (za izbacivanje DVD-a) i kad se konzola boota na TV-u će se pokazati plavi ekran (XELL Reloaded) i u tekstu koji izlista imaš DVD i CPU key...

 

evo slika posuđena iz tutoriala na xbox360iso forumu 

http://farm8.staticflickr.com/7452/12019533775_bf57fbfb03_z.jpg

 

 

ja kad nadogradjujem moj Slim (Corona 4G) onda izvučem flash sa Simple NAND Flasher na USB stick, i sa zadnjom verzijom xeBuild GUI sa HomebrewConnection složim si flash fajlu koju opet flashiram sa Simple NAND Flasher nazad

http://www.homebrew-connection.org/xebuild-gui-2-095-17150-kernel-support-added/

http://forum.homebrew-connection.org/index.php?topic=144.0

 

no imaš ovdje upute bez zezancije sa xeBuild GUI: http://www.xbox360iso.com/jtag-tutorials/708970-automated-dashboard-update-17150-re-updated-03-17-2015-a.html (na toj stranici si skidaj igre).. samo napominjem da nisam nikad probao na taj način... naučio sam se sa xeBuild GUI pa nisam probavao druge načine

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2015 14:25 (dadn).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

ne mogu upaliti xbox na Eject tipku jer mi ne radi zbog rgh cipa bar mi je to rekao lik koji je ugrađivao cip,pa me zanima drugi nacin da pristpim boot-u..

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
budo.k kaže...

ne mogu upaliti xbox na Eject tipku jer mi ne radi zbog rgh cipa bar mi je to rekao lik koji je ugrađivao cip,pa me zanima drugi nacin da pristpim boot-u..

 Imaš DashLaunch? pokreni ga i u njemu možeš vidjeti CPU key

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

Probao sam sa XellLaunch koji se nalazi u DashLaunch i samo mi zamrzne i postane crno sve.tako da samo mogu ugasiti xbox.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
budo.k kaže...

Probao sam sa XellLaunch koji se nalazi u DashLaunch i samo mi zamrzne i postane crno sve.tako da samo mogu ugasiti xbox.

 

ne, ne pokretati XELL već u DashLaunch (default.xex fajla pod installer folderom)

sa LB ili RB prebacuj dok ne dođeš na Miscellaneous i tu imaš System Info

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

Aha vidjecu kad dodjem kuci to,samo jos me zanima posto vidi da u XeBuild treba unijeti podatke o Build type i Motherboard..gdje to mogu pronaci?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
budo.k kaže...

Aha vidjecu kad dodjem kuci to,samo jos me zanima posto vidi da u XeBuild treba unijeti podatke o Build type i Motherboard..gdje to mogu pronaci?

 imaš objašnjenja ovdje http://forum.homebrew-connection.org/index.php?topic=144.0 samo treba znati koju ploču ti ima XBOX (najvjerojatnije je Corona 4G s obzirom da je Slim ali moraš biti 100% siguran da bi znao namjestiti).. za Coronu 4G ide ovako:

 

- Build Type: Freeboot (RGH 2.0)
- Motherboard: Corona
- Advanced Mode: Enabled
- Failsafe: Disabled
- Open Parameter/Argument Editor prior to starting xeBuild/Python: Checked
- i ne zaboravite unesti CPU key od vašeg XBOX-a

- sada otvorite dumpimg od vašeg XBOX-a

- kada dobijete poruku da je veličina fajle neispravna samo izaberite "No"

- kliknite na "Generate"

- prema slijedećoj slici upišite "4g" iza "corona"

 

u biti evo pogledaj ovo:

http://www.red-gsm.net/showpost.php?p=179042&postcount=6

http://www.red-gsm.net/showpost.php?p=179060&postcount=7

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2015 17:26 (dadn).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

evo sad sam gledao DashLaunch i kad odem na system info polje za CPU Key je prazno... :s

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
budo.k kaže...

evo sad sam gledao DashLaunch i kad odem na system info polje za CPU Key je prazno... :s

 

možeš probati sa ovime pogledati http://www.homebrew-connection.org/files/xbox/nand_flasher/dl_Simple_360_NAND_Flasher_v1.3_BETA.rar

samo pokreni XEX fajlu na XBOX-u...

 

 

ako ni to ne pomogne, nosi XBOX-a onome tko ti je ugrađivao čip...

 

15 godina
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Pitanje,imam sluske i htio bi koristiti,Sonyeve 3.5mm,a vidim jack na joysticku je 2.5 mm ili tanji ?

Mogu li kupiti adapter i jednostavno spojiti preko adaptera 3.5 mm slusalice,hoce li raditi  i normalno prenositi zvuk ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa

zanima me dal je moguce na xbox360 s opus/falcon plocom,proizveden 19/8/2008 godine,ima hdmi izlaz i staru modifikaciju ixtreme 1.6 ali neispravan laser ,kombinirati s drugim driveom iz starijeg xboxa 2006 godine s LT3.0 modifikacijom i ispravnim laserom?

Napominjem da bi se onda igrali originali pa me zanima dal bi to bilo moguce ovakvim kombiniranjem.S obzirom da ovaj xbox nije radio 3-4 godine dal treba mozda jos kakva nadogradnja(dashboard) da bi se moglo igrati najnovije naslove.

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
matinjost kaže...

Pozdrav ekipa

zanima me dal je moguce na xbox360 s opus/falcon plocom,proizveden 19/8/2008 godine,ima hdmi izlaz i staru modifikaciju ixtreme 1.6 ali neispravan laser ,kombinirati s drugim driveom iz starijeg xboxa 2006 godine s LT3.0 modifikacijom i ispravnim laserom?

Napominjem da bi se onda igrali originali pa me zanima dal bi to bilo moguce ovakvim kombiniranjem.S obzirom da ovaj xbox nije radio 3-4 godine dal treba mozda jos kakva nadogradnja(dashboard) da bi se moglo igrati najnovije naslove.

Hvala

 

 Vrlo vjerojatno će mu trebati nadogradnja dasha jer novi naslovi se neće ni pokrenuti bez novije verzije dasha.

A drive možeš zamijeniti no moraš imati dvd key od ovog krepanog drivea kojeg onda flashas u taj funkcionalni drive kojeg misliš ubaciti.

Znači vidjeti o kojim se driveovima radi, kako se flashaju i mogu li se flashati te hoće li instalacija najnovijeg dasha s*ebati modifikaciju.

15 godina
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Di naci ovo i po kojoj cijeni ?

HDMI je ulaz,a monitor je VGA,probao vec sa konverterom iz Mikronisa i nece,baca linije,slika je mutna i nista sa nicime :/

 

Imam i AV jack,kako mogu preko AV spojiti na VGA monitor ( ulaz ) ?

Moze ime konvertera ili link 

 

 

hdmi vga hdmi vga
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

ako mi moze neko pomoci bio bih mu zahvalan novi sam u xbox konzoli zanima me mogu li prziti xgd3 igre sa običnom pržilicom hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
doky01akablava kaže...

Di naci ovo i po kojoj cijeni ?

HDMI je ulaz,a monitor je VGA,probao vec sa konverterom iz Mikronisa i nece,baca linije,slika je mutna i nista sa nicime :/

 

Imam i AV jack,kako mogu preko AV spojiti na VGA monitor ( ulaz ) ?

Moze ime konvertera ili link 

 

 

 Nabavi Xbox 360 Vga kabal, spaja se na AV port na konzoli a na drugom kraju imaš vga konektor + audio

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
15 godina
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Ivan_hacker kaže...
doky01akablava kaže...

Di naci ovo i po kojoj cijeni ?

HDMI je ulaz,a monitor je VGA,probao vec sa konverterom iz Mikronisa i nece,baca linije,slika je mutna i nista sa nicime :/

 

Imam i AV jack,kako mogu preko AV spojiti na VGA monitor ( ulaz ) ?

Moze ime konvertera ili link 

 

 

 Nabavi Xbox 360 Vga kabal, spaja se na AV port na konzoli a na drugom kraju imaš vga konektor + audio

 Pitao kod ovlastenog distributera,nemaju pojma poslali me na Chipoteku nemaju nista.

Jedino naruciti preko ebaya i cekati 3-4 tjedna,neisplativo mi jer ga sad prodajem.

 

Pas mater..

9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

deckii moze jedno brzopotezno ako mi iko moze reci kako da saznam koju vrstu modifikacije imam na xbox360 falcon bio bih vam vrlo zahvalan ...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
toniiiiiiiiiiiiiii kaže...

deckii moze jedno brzopotezno ako mi iko moze reci kako da saznam koju vrstu modifikacije imam na xbox360 falcon bio bih vam vrlo zahvalan ...

 

Mozes imati samo 2 vrste modifikacije - iXtreme (i povezane kao xKey i Wasabi) ili RGH/JTAG (to je ista vrsta samo postize na razlicite nacine). Najjednostavniji (i najmanje invazivan) način da ustanoviš što točno imaš je tako da:

 

1.) Snimiš ili posudiš DVD kopiju neke igre koja bi trebala raditi na iXtreme

2.) Snimiš ovaj ISO na DVD pomoću ImgBurn-a.

 

Prvi će ti pomoći ustanoviti imaš li iXtreme - ako možeš zaigrati igru onda imaš, ako ne možeš ili se samo pojavi kratki DVD video onda nemaš. Nabolje je probati sa nekom starijom igrom (2010 i ranije) da se eliminiraju eventualni problemi s verzijom iXtreme-a (točnu verziju je nemoguće ustanoviti bez fizičkog isčitavanja flash chipa u DVD uređaju).

 

Drugi će ti pomoći ustanoviti imaš li RGH/JTAG modifikaciju jer se radi o ISO verziji popularnog XexMenu homebrew softvera, koji se ne može pokrenuti na konzolama koje nemaju ovaj tip modifikacije. Ponovno, ako možeš pokrenuti i koristiti program onda imaš RGH/JTAG, ako ne možeš - nemaš.

 

Da bi se preciznije ustanovilo kakvu točno modifikaciju imaš zbog potreba eventualnog updejta ćeš ipak morati konzolu dati nekome tko se s tim bavi jer će je trebati rastaviti i pogledati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

e to hvala eo jos jedno vidim da se dosta razumijes.. dali sa  iXtreme modom mogu igrati nove igre sa xgd3 zaštitom tipa gta v shadow of mordor itd . ? hvala još jednom  ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2015 0:33 (toniiiiiiiiiiiiiii).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
toniiiiiiiiiiiiiii kaže...

e to hvala eo jos jedno vidim da se dosta razumijes.. dali sa  iXtreme modom mogu igrati nove igre sa xgd3 zaštitom tipa gta v shadow of mordor itd . ? hvala još jednom  ;)

 manje-više nije važno koju modifikaciju imaš već da li ti je dashboard novije verzije....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

ako bi ti ja tu napisao koji mi je dashboard dali bi mi ti znao reci mogu li igrati  novije igre ? i ako je dashboard zastario što je potrebno  da bi ga se napravio update ? hvala živio

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
toniiiiiiiiiiiiiii kaže...

ako bi ti ja tu napisao koji mi je dashboard dali bi mi ti znao reci mogu li igrati  novije igre ? i ako je dashboard zastario što je potrebno  da bi ga se napravio update ? hvala živio

 za GTA 5 minimalna Dashboard verzija je 16202, a trenutna zadnja je 17150 (2.0.17150.0)...

 

u svakom slučaju je preporuka da se Dashboard nadogradi radi novih igara....

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 16:45 (dadn).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

jos samo jedno pitanje dali bi mogo napraviti sam update ? ili moram nosit nekom u servis i koji je otpr postupak updejta dashboarda ?eto dva pitanja haha   hvala

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
toniiiiiiiiiiiiiii kaže...

jos samo jedno pitanje dali bi mogo napraviti sam update ? ili moram nosit nekom u servis i koji je otpr postupak updejta dashboarda ?eto dva pitanja haha   hvala

 ovako, nisam nikad radio na iXtreme nadogradnju Dasha (jer imam RGH). ako nisi siguran u sebe da sam tražiš po internetu ili te ako ovdje ne dobiješ odgovor od drugih ljudi koji imaju iskustva sa iXtreme, onda odnesi konzolu onome tko ti je stavljao modifikaciju ili se time bavi jer će on najbolje znati kako se to radi uz najmanje rizika. Možeš i tražiti da ti pokaže kako se to radi da naučiš sam ubuduće.

 

mislim da je ovo za tebe http://digiex.net/downloads/download-center-2-0/xbox-360-content/dashboard-system-updates/14106-xbox-360-dashboard-system-update-2-0-17150-0-download-avatars-post73375.html#post73375 ali čekaj neka ti netko potvrdi...

9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

nova verzije Aurore za RGH dostupna, ako ju već imate samo napravite update preko menu.a ili skinite novu http://phoenix.xboxunity.net/#/news

 

http://phoenix.xboxunity.net/downloads/Aurora%200.5b%20-%20Release%20Package.rar

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Pozdrav 

Imam slim x360 sa rgh ali nemam naravno dump nanda i cpu key

 

Mogu li ga nekako izvući iz konzole i napraviti update za novije igre

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Beelzeboss kaže...

Pozdrav 

Imam slim x360 sa rgh ali nemam naravno dump nanda i cpu key

 

Mogu li ga nekako izvući iz konzole i napraviti update za novije igre

 

Hvala

pisao sam o tome desetak postova prije, pa da ne pišem opet:

 http://www.bug.hr/forum/post/igrace-konzole/xbox-360-pitanja-odgovori/4605219.aspx

 

ili pokreneš DashLaunch, pa sa LB ili RB prebacuj dok ne dođeš na Miscellaneous i tu imaš System Info, i pod njime CPU key...

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2015 19:27 (dadn).
12 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

To me zanimalo,za cpu key znam kako ga naći

mislio sam da će mi dump nanda trebati bas za proces updatea

Thanks

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Beelzeboss kaže...

To me zanimalo,za cpu key znam kako ga naći

mislio sam da će mi dump nanda trebati bas za proces updatea

Thanks

 nikad nije loše napraviti dump flasha da se ima za svaki slučaj...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice