Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.746.151
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
BlueMax kaže...
Brki1994 kaže...

 

SONY je u službenoj izjavi rekao da će izbaciti popis proizvođača i modela SSD-a koji će biti kompatibilni. Trebat ćeš imati SSD iste ili veće brzine kao i ugrađeni, ali kroz par godina će im pasti cijena prelaskom na PCI-E 4.0 standard u većem opsegu.

Updateom firmware-a će vjerojatno proširiti broj modela koji će biti raspoloživi.

Microsoft će imati službene SSD-e koji će biti skuplji jer su OEM, a tu su sami sebi pucali u nogu.

 Zašto bi bili skuplji? Microsoft ih kupuje i onda dalje prodaje i on je taj koji će odrediti cijenu a odredit će je po tržišnim uvjetima. To što je na njima Microsoftov logo ništa ne znači. Čak bi po logici masovnosti (jer su to standardni SSD-ovi za računala) trebali biti jeftiniji.

 Pa jeftiniji je taj Seagate SSD 10$ od novog Samsung 980 pro koji je duplo brzi, a to je tek jedan od prvih SSD-a te vrste na trzistu (tj. jos nije izasao)

Po meni to je cista debilana jer ima samo jednu svrhu i to je to. SSD za PS5 mozes koristit bilo gdje (laptop,desktop)

Za tak nesto je Sony bio uvijek kritiziran. Npr. preskupe kartice za PSvita dok su na trzistu bile adekvatne SD kartice, a sad bi ovo trebalo bit oke ?

 

Uglavnom izmisljaju toplu vodu. Prodaju prosjecan nvme SSD po premium cijeni.

 

Točno to. 

Čim pokušavas uvesti neki novi "standard" kako bi zamjenio postojeće koju su već dobro etabilirani, to završi uglavnom fijaskom.

Kada si već spomenuo Vitu, SONY ju je ubio tim karticama osim da su se držali SD-a. Memory stick pro duo im je isto tako završio, samo je on bio nešto dugovječniji.

Sada su se nekako uloge okrenule. Xbox je uvijek bio fleskibilniji nego PS, a sada obrnuto. 

Sve u svemu, zanimljivo će biti.

I want to believe
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Xbox Series X, Series S 1TB expansion SSD costs $220 (plus tax)

 

1TB NVME za PS5 nadjes skoro u pola cijene, a sigurno u pola na akciji.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
nixass kaže...

Xbox Series X, Series S 1TB expansion SSD costs $220 (plus tax)

 

1TB NVME za PS5 nadjes skoro u pola cijene, a sigurno u pola na akciji.

 Dobro za PS5 mora bit Gen4 SSD adekvatne brzine, no past ce i njima cijena s vremenom.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:37 (Santana).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
Rhodin kaže...
DeniZg kaže...
Rhodin kaže...

Ne kažem da si u krivu, samo da ne vjerujem da bi Sony na to pristao. Uostalom zašto čekat isti period kad izlaze Zen 3 i RDNA 2 ako ćeš u tom trenutku koristit chipove od prošle generacije?

 Radi smanjenja troškova proizvodnje.

Nikad se ne stavlja top hardver u konzole.

Opet ponavljam, ne kažem da si u krivu, samo apsolutno ne vjerujem.

320W sa chipom gdje ti 5700XT vuće 225W sama, a ova je jača... ne djeluje mi da si u pravu.

 

Moguće i dalje da jesi, al eto...

 Ja bih isto volio da sam u krivu i da PS5 bude jaka i tiha konzola, ali nisam siguran.

Usporedbe radi, PS4 je imao GPU ekvivalentan 7870 (vuče do 130W), a PS4 je imao vatažu do 150W.

 Zanimljivo kak te Xbox ne brine po pitanju hlađenja, a ima manji hladnjak i koristi obicnu pastu...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:44 (Santana).
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Još je hardverski jača konzola od PS5, a bome i više zbijena u ono malo kućište. 

Nadam se da su naučili od fijaska s Xbox-om 360 jer je ono bilo tragikomično budući da su tada prvo estetski dizajnirali konzolu, a tek onda rješavali tehnikalije. 

Nove konzole su glomaznije i nisu vrhunac estetike, ali su zato išli u funkcionalnost.

Microsoft si može dopustiti greške, ipak su njima konzole kikiriki u odnosu na druge usluge, a SONY je tu uvijek na tankom ledu.

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Sony PlayStation 5

Šta kažu, hoće se moći igrati piratske igre? 

 

Šalim se...

 

Čitam da procurile neke informacije da bi Gran Turismo mogao izaći oko nove godine. To mi odgovara. Taman tamo iza nove godine uzeti neki GT + PS5 bundle. Jel' se sjeća tko, kada su krenuli prvi bundleovi za PS4? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Brki1994 kaže...

 

Točno to. 

Čim pokušavas uvesti neki novi "standard" kako bi zamjenio postojeće koju su već dobro etabilirani, to završi uglavnom fijaskom.

Kada si već spomenuo Vitu, SONY ju je ubio tim karticama osim da su se držali SD-a. Memory stick pro duo im je isto tako završio, samo je on bio nešto dugovječniji.

Sada su se nekako uloge okrenule. Xbox je uvijek bio fleskibilniji nego PS, a sada obrnuto. 

Sve u svemu, zanimljivo će biti.

 

To baš i nije istina. I PS3 i PS4 su imali vrlo lako izmjenjiv interni storage, praktički bez alata i to s bilo kojim adekvatnim diskom. Doslovce imaš na službenoj Sonyevoj stranici upute za zamjenu. Štoviše, mogao si bubnuti i SSD u četvorku bez frke. Backup i restore potpuno bezbolan.

Zamjeniti drive na Xboxima je značajno variralo. 360 je imao relativno jednostavno zamjenjiv drive, ali samo sa službenim jer su imali standardne SATA diskove u custom kućištu, što je slična situacija kao i s novom generacijom. Ne samo to, nego su mijenjali format kućišta unutar generacije, kada je izašao 360 S, što znači da ni unutar generacije nisi mogao mijenjati te službene diskove kako si htio. Uz to, ti diskovi su bili otprilike dvostruko skuplji nego ekvivaletni generički SATA diskovi

Na Xboneu pak moraš raskopati cijelu konzolu da bi zamjenio interni disk, ali zato možeš spajati eksterne diskove kako želiš (iako je i to došlo tek naknadno).

7 godina
offline
Sony PlayStation 5

To su mi sjećanja ostala s starijih konzola, a budući da nisam dugo bio na novoj seriji sam izašao iz toka.

Imam Xbox 360 S, pa se HDD i čak SSD može ugraditi u onaj plastični okvir za HDD i šljakat će bez problema. Jedini problem je SATA2 sučelje, ali i to je druga priča.

Novije konzole se daju na eksterne HDD-ove, a za SSD znam, ali eto krivu percepciju sam imao glede fleksibilnosti.

Hvala na odgovoru. Čovjek je uči dok je živ 

I want to believe
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

 

Stvarno je mala šansa da ga sjebeš ili potrošiš. Godinama sam već na SSDima i nijedan mi još nije crko, od prvih 120GB pa i do ovih 1TB.

Istina. Ja na računalu imam ssd 256GB od 2014 godine i ne pokazuje znake zamora materijala niti po jednom testu niti ja imam vidnih problema s njim u radu.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
veliki pero kaže...

 

Ne znam zašto se trudiš dokazati da nisi u pravu? Tvoja anketa samo potvrđuje ono što sam rekao. Samo da si pratio forum vidio bi da je isti klip ovdje postavljen već dva puta. Nije daleko, samo tri ili četiri stranice ispred tvog posta i dan ranije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 14:19 (movie).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 Zašto bi bili skuplji? Microsoft ih kupuje i onda dalje prodaje i on je taj koji će odrediti cijenu a odredit će je po tržišnim uvjetima. To što je na njima Microsoftov logo ništa ne znači. Čak bi po logici masovnosti (jer su to standardni SSD-ovi za računala) trebali biti jeftiniji.

 Pa jeftiniji je taj Seagate SSD 10$ od novog Samsung 980 pro koji je duplo brzi, a to je tek jedan od prvih SSD-a te vrste na trzistu (tj. jos nije izasao)

Po meni to je cista debilana jer ima samo jednu svrhu i to je to. SSD za PS5 mozes koristit bilo gdje (laptop,desktop)

Za tak nesto je Sony bio uvijek kritiziran. Npr. preskupe kartice za PSvita dok su na trzistu bile adekvatne SD kartice, a sad bi ovo trebalo bit oke ?

 

Uglavnom izmisljaju toplu vodu. Prodaju prosjecan nvme SSD po premium cijeni.

 Da, ali imaju prostor za prilagođavati se tržištu. Dans je cijena ovakva a ako je ta cijena kontraproduktivna onda je sutra reguliraju. Ni Sony ni Microsoft ne proizvode SSD-ove i to što na jednima piše "Microsoft" a na drugima "approved by Sony" može ali i ne mora značiti višu cijenu.

Opet će se sve svesti na to koje igre koja konzola gura a ne na to koja je hardverski jača ili ima jeftinije proširenje.

Sony je trebao ostaviti mogućnost ugradnje bilo kakvog SSD-a kao što ima podršku za externi HDD. Ovako sam u situaciji da mi PS4 igre, koje moram imati na konzoli barem dok ne dobiju nasljednike, zauzimaju skoro 2/3 PS5 storagea. Ostat će mi za 1-2 PS5 AAA naslova. Te igre ne zahtijevaju brzi SSD, dapače, rađene su za spori PS4 HDD i tamo su uredno radile. I za PS5 će biti veliki broj igara kod kojih brzina SSD-a ne znači ništa osim bržeg učitavanja levela.

Ako i zanemarimo cijenu, problem je nedostupnost proširenja storagea. Šta da radim? Da držim dvije konzole spojene na TV? Da PS4 igre (ako bude moguće) držim na eksternom HDD-u pa da to na komodi nakaradno izgleda?

Na kraju će se dogoditi isto kao što sam napravio s PS4 (za razliku od 1,2,3) i PS5 neću kupiti dok se ne skupi dovoljna količina igara i izađu nasljednici svih igara koje volim. Taman će izaći verzija s proširenim storageom i otklonjenim dječjim bolestima.

Plan je bio pokloniti ga sinu (čitaj: sebi) za Božić ali očekivao sam barem 2TB što bi mi bilo taman za prelazak s PS4 na PS5. Ova nedostupnost mi sad djeluje opuštajuće :)

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
nixass kaže...

Xbox Series X, Series S 1TB expansion SSD costs $220 (plus tax)

 

1TB NVME za PS5 nadjes skoro u pola cijene, a sigurno u pola na akciji.

 Može link?

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Brki1994 kaže...

Neznam ako je itko primjetio, ali kada je SONY prethodno pričao o SSD-u, pomislih si da će modul biti instaliran kao klasični Nvme te će se moći mjenjati, a kad ono soldered za matičnu.

To dovodi do par implikacija: 

 

 

1. Sony još nije dao statement (vjerojatno prerano za takvo što) koliki je lifespan tog SSD-a, a svi znamo da flash memorija ima ograničen read/write. Mislim da SONY nije glup po tom pitanju te su po nekim srednjim vrijednostima došli do optimalnog lifespana konzole baziranog na korištenju.

 

2. Što ako ti taj soldered SSD prestane raditi, da li je onda nadogradivi SSD default drive ili treba mjenjati kompletnu matičnu (zbog OS-a)?

                      

3. Dugotrajnost konzole - Mehanički disk je još uvijek nešto dugotrajniji nego flash disk pa če samim time (pod uvjetom da se konzola koristi) konzola za nekih 20tak godina biti kolekcionarski primjerak ako bude radila.

 

Ovo su moje špekulacije. Tu mi se odmah upalila žaruljica kada sam pogledao teardown.

Zanimaju me i vaša mišljenja. 

 

Sorry kaj te opet quotam, ali ono... :)

Na lifespan SSD-a utječe samo pisanje, dok čitanje nije faktor (za razliku od mehaničkih diskova koji se troše u oba slučaja). S obzirom da diskovi u konzolama zapravo iznimno malo zapisuju, to uopće ne bi trebao biti faktor. Štoviše, to praktički nije faktor ni na računalima koji imaju puno više brisanja i zapisivanja.

Također, što se tiče toga da je mehanički disk dugotrajniji...

Joint study between Google and the University of Toronto tested SSDs over a multi-year period. During that study, they found the age of an SSD was the primary determinant of when it stopped working. Researchers working on the study also found SSDs were replaced about 25% less often than HDDs.

Ja bi definitivno uzeo dodatnu garanciju, ali ne zbog SSD-a. Puno veća vjerojatnost je da će nešto drugo riknuti, uostalom kako se znalo dešavati i s prijašnjim generacijama konzola. :)

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
za nas koji smo se navikli na zvuk mlaznog motora od ps4pro... morala bi biti posebna verzija od ps5... kad smo se već navikli da nam trud privikavanja ne bude uzaludan:)

Velika je sansa da Balkanci dobe takvu verziju konzole DayOne  (i sam sam u toj skupini)

Bitanga kaže...
DeniZg kaže...

Ako je SSD zalemljen (a jest), ne znači da nije zamjenjiv. Samo će ovi na servisu imati malo više posla.

 

Koji ćeš ti platiti van garantnog roka. :-) Ili zamjenu cijele ploče.

U garantnom roku će ti vjerojatno dati novu konzolu. 

 

Stvarno je mala šansa da ga sjebeš ili potrošiš. Godinama sam već na SSDima i nijedan mi još nije crko, od prvih 120GB pa i do ovih 1TB.

Ja sam u nesretnijima.

Kingston 120GB radi vec godinama (metalno kuciste). Uzeo pred godinu dana veci Kingstom 256GB (plasticno kuciste) riknuo nakon par mjeseci, neka greska i ostao u smrznutom stanju. Ne moze se zbrisati niti pisati, pa ga nisam niti reklamirao zbog osobnih podataka na njemu.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Santana kaže...

 Zašto bi bili skuplji? Microsoft ih kupuje i onda dalje prodaje i on je taj koji će odrediti cijenu a odredit će je po tržišnim uvjetima. To što je na njima Microsoftov logo ništa ne znači. Čak bi po logici masovnosti (jer su to standardni SSD-ovi za računala) trebali biti jeftiniji.

 Pa jeftiniji je taj Seagate SSD 10$ od novog Samsung 980 pro koji je duplo brzi, a to je tek jedan od prvih SSD-a te vrste na trzistu (tj. jos nije izasao)

Po meni to je cista debilana jer ima samo jednu svrhu i to je to. SSD za PS5 mozes koristit bilo gdje (laptop,desktop)

Za tak nesto je Sony bio uvijek kritiziran. Npr. preskupe kartice za PSvita dok su na trzistu bile adekvatne SD kartice, a sad bi ovo trebalo bit oke ?

 

Uglavnom izmisljaju toplu vodu. Prodaju prosjecan nvme SSD po premium cijeni.

 Da, ali imaju prostor za prilagođavati se tržištu. Dans je cijena ovakva a ako je ta cijena kontraproduktivna onda je sutra reguliraju. Ni Sony ni Microsoft ne proizvode SSD-ove i to što na jednima piše "Microsoft" a na drugima "approved by Sony" može ali i ne mora značiti višu cijenu.

Opet će se sve svesti na to koje igre koja konzola gura a ne na to koja je hardverski jača ili ima jeftinije proširenje.

Sony je trebao ostaviti mogućnost ugradnje bilo kakvog SSD-a kao što ima podršku za externi HDD. Ovako sam u situaciji da mi PS4 igre, koje moram imati na konzoli barem dok ne dobiju nasljednike, zauzimaju skoro 2/3 PS5 storagea. Ostat će mi za 1-2 PS5 AAA naslova. Te igre ne zahtijevaju brzi SSD, dapače, rađene su za spori PS4 HDD i tamo su uredno radile. I za PS5 će biti veliki broj igara kod kojih brzina SSD-a ne znači ništa osim bržeg učitavanja levela.

Ako i zanemarimo cijenu, problem je nedostupnost proširenja storagea. Šta da radim? Da držim dvije konzole spojene na TV? Da PS4 igre (ako bude moguće) držim na eksternom HDD-u pa da to na komodi nakaradno izgleda?

Na kraju će se dogoditi isto kao što sam napravio s PS4 (za razliku od 1,2,3) i PS5 neću kupiti dok se ne skupi dovoljna količina igara i izađu nasljednici svih igara koje volim. Taman će izaći verzija s proširenim storageom i otklonjenim dječjim bolestima.

Plan je bio pokloniti ga sinu (čitaj: sebi) za Božić ali očekivao sam barem 2TB što bi mi bilo taman za prelazak s PS4 na PS5. Ova nedostupnost mi sad djeluje opuštajuće :)

Da PS4 igre mozes igrat sa vanjskog diska, a PS5 moras sa SSD-a adekvatne brzine iz ocitih razloga.

 

Nisam niti ja jos nista uzeo, ima vremena :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Brki1994 kaže...
BlueMax kaže...
Brki1994 kaže...

 

SONY je u službenoj izjavi rekao da će izbaciti popis proizvođača i modela SSD-a koji će biti kompatibilni. Trebat ćeš imati SSD iste ili veće brzine kao i ugrađeni, ali kroz par godina će im pasti cijena prelaskom na PCI-E 4.0 standard u većem opsegu.

Updateom firmware-a će vjerojatno proširiti broj modela koji će biti raspoloživi.

Microsoft će imati službene SSD-e koji će biti skuplji jer su OEM, a tu su sami sebi pucali u nogu.

 Zašto bi bili skuplji? Microsoft ih kupuje i onda dalje prodaje i on je taj koji će odrediti cijenu a odredit će je po tržišnim uvjetima. To što je na njima Microsoftov logo ništa ne znači. Čak bi po logici masovnosti (jer su to standardni SSD-ovi za računala) trebali biti jeftiniji.

 

https://www.windowscentral.com/xbox-series-x-series-s-1tb-expansion-ssd-costs-220-preorders-now-live

 

Evo link.

Seagate im je partner, a što se tiče cijene će biti veća jer moraš kupiti njihov, a ne neki 3rd party disk. PS5 tu ima u startu veću fleksibilnost. Naravno da će cijene pasti s vremenom, a modderi će omogućiti neautorizirani kod i HEN što odmah znači da će s moći u malo muke po formatu igrađivati i ti 3rd party diskovi, ali ništa nije rečeno. 

Radit će i drugi Jason Ronald, Xbox PM, has clarified that Xbox Series X|S Storage Expansion Cards will also be made by other companies, in different form factors and sizes moving forward.

7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Chronosus 

Sve je to jasno, ali nisu ništa još objavili. SSD je dosta osjetljiv na te vanjske faktore, tako da bi "nisam palio plejku par mjeseci" il i"godinama mi stoji u ormaru" uz uvjete kao vlaga (kako kod koga, ali tko normalan živi u vlagi ) mogli utjecati na taj lifespan. Kingstonov HyperX od 128 gb imam od 2014.g. te je prošao dosta reinstalacija i obrada podataka + sestri je išao u laptop jer se žalila da joj je sve sporo pa se preporodila. Dan danas radi kao zmaj. 

Kao što sam napisao, SONY bi trebao omogućiti system health u opcijama pa da okvirno vidiš lifespan i health. Ništa ih neće koštati, a u drugu ruku si transparentan prema kupcu.

SSD su dugotrajniji nego što su bili i ruku na srce, s njim misli da uopće neće biti problema pod uvjetom da se redovito konzola koristi (što neče biti problem za one koji ju kupe ).

 

Isto mi je uplao u oko, samo jedan HDMI izlaz. Mislim da u 2020.g. ipak mogu staviti još jedan HDMI ili DP.

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 14:39 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Tocno to, ovo ce biti razlog da uzmem garanciju. Ako ode taj ssd s maticne bit ce strašno skup popravak, slicno laptopu, ode nesto i mjenjaj cijelu matičnu.

S druge strane Sony ce s ovom konzolom mocno nadvladati xbox, po brojkama koje sam čuo, ps5 se prodaje daleko bolje, bit ce ovo najprodavanija konzola dosad.

 Još nisam čuo da je ikome crko SSD u kompu. Pa HDD u PS4 je rijetko crkavao, bar ja nisam pročitao nigdje da je ikome crko. A SSD je u teoriji još manje kvarljiv.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
iMik kaže...
Brki1994 kaže...
BlueMax kaže...
Brki1994 kaže...

 

SONY je u službenoj izjavi rekao da će izbaciti popis proizvođača i modela SSD-a koji će biti kompatibilni. Trebat ćeš imati SSD iste ili veće brzine kao i ugrađeni, ali kroz par godina će im pasti cijena prelaskom na PCI-E 4.0 standard u većem opsegu.

Updateom firmware-a će vjerojatno proširiti broj modela koji će biti raspoloživi.

Microsoft će imati službene SSD-e koji će biti skuplji jer su OEM, a tu su sami sebi pucali u nogu.

 Zašto bi bili skuplji? Microsoft ih kupuje i onda dalje prodaje i on je taj koji će odrediti cijenu a odredit će je po tržišnim uvjetima. To što je na njima Microsoftov logo ništa ne znači. Čak bi po logici masovnosti (jer su to standardni SSD-ovi za računala) trebali biti jeftiniji.

 

https://www.windowscentral.com/xbox-series-x-series-s-1tb-expansion-ssd-costs-220-preorders-now-live

 

Evo link.

Seagate im je partner, a što se tiče cijene će biti veća jer moraš kupiti njihov, a ne neki 3rd party disk. PS5 tu ima u startu veću fleksibilnost. Naravno da će cijene pasti s vremenom, a modderi će omogućiti neautorizirani kod i HEN što odmah znači da će s moći u malo muke po formatu igrađivati i ti 3rd party diskovi, ali ništa nije rečeno. 

Radit će i drugi Jason Ronald, Xbox PM, has clarified that Xbox Series X|S Storage Expansion Cards will also be made by other companies, in different form factors and sizes moving forward.

 

Vidim da je nova objava.

Sve mi se čini da su vidjeli Sony-ev move pa su odlučili malo popustiti jer su se našli pod udarom kritika zbog svojeg SSD-a kada su rekli za taj format.

Što više, to jeftinije i bolje. 

 

I want to believe
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Brki1994 kaže...

SSD je dosta osjetljiv na te vanjske faktore

Ha? SSD je, ako išta, manje osjetljiv od mehaničkog diska. SSD u mom PC-u (OCZ Vertex 3) stvarno nije bio mažen i pažen, a još uvijek radi punim kapacitetom bez greške. 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

 

ako je usporedba sa TF približno točna koja to 5500X može ove igre, ima ih na PC-u, tjerati na 4K/1440p 60 fpsa? eto obje platforme su na DX 12.

 4K 60 fpsa? - u ovom pitanju ti je i odgovor. Na kojoj razini detalja? Series X i PS5 se reklamiraju kao 4K 60-120 fps ali ti podaci ništa ne znače. Na računalu kad neku igru igram na ultra razini i low razini detalja obično je razlika u fps dvostruka.

"Vrti igru na 4K 120fps" - je nepotpuna informacija. Igre bolje izgledaju na 1440p Ultra nego na 4K low. U nekim igrama grafička lakše vrti 4K low nego 1080p Ultra.

Ako koristiš teksturu niske rezolucije ona je takva kakva je. Prikazuje se u 4K.

15 godina
online
Sony PlayStation 5

Ako će ovaj PS5 koji sam prednaručio biti pouzdan kao PS3/80GB iz 2007-e koji mi djeca još uvijek koriste, onda sve 5 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

robogo 

Onda si dobio na lutriji 

Šalu na stranu, elektronika je postala durabilnija, ali i dalje će te nekorištenje kroz dulje vrijeme ili vlaga skupo koštati.

Kada sam bio na studiju vani, tadašnji kolega imao laptop i palio na ga temperaturama ispod nule, dok mu jedan dan zbog vlage ili čega već nije riknuo zbog kratkog spoja.

I sam sam imao prijenosni HDD pa mi je nakon 2 god nekorištenja nestalo podataka na njemu,a bio je držan u ormariću u sobi u kojoj je bilo ili jako hladno ili jako vruće.

Zviznuo mi je bio HDD za komp na pod pa sve radi kao sat, a frendu zviznuo i riknuo mu. 

U 80% slučajeva nećeš imat problema s hardverom pa svi možemo odahnuti.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 14:50 (Brki1994).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
forumaš kaže...

 

ako je usporedba sa TF približno točna koja to 5500X može ove igre, ima ih na PC-u, tjerati na 4K/1440p 60 fpsa? eto obje platforme su na DX 12.

 4K 60 fpsa? - u ovom pitanju ti je i odgovor. Na kojoj razini detalja? Series X i PS5 se reklamiraju kao 4K 60-120 fps ali ti podaci ništa ne znače. Na računalu kad neku igru igram na ultra razini i low razini detalja obično je razlika u fps dvostruka.

"Vrti igru na 4K 120fps" - je nepotpuna informacija. Igre bolje izgledaju na 1440p Ultra nego na 4K low. U nekim igrama grafička lakše vrti 4K low nego 1080p Ultra.

Ako koristiš teksturu niske rezolucije ona je takva kakva je. Prikazuje se u 4K.

 na istim detaljima kao starija x verzija verzija, jer su to iste igre i performance modu, koje rade kako treba na novoj konzoli višša rezolucija/stabilni fps. sve objašnjeno na videu. znači sa 0 optimizacije za novu konzolu, samo pokrenute. u pribncipu visoke PC postavke, moguće na max ali nebitno.

da su iste postavke na PC-u, ne vjerujem da RX 5500 to može i približno, toliko o TFLOPS usporedbama

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 14:57 (forumaš).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
forumaš kaže...

 

ako je usporedba sa TF približno točna koja to 5500X može ove igre, ima ih na PC-u, tjerati na 4K/1440p 60 fpsa? eto obje platforme su na DX 12.

 4K 60 fpsa? - u ovom pitanju ti je i odgovor. Na kojoj razini detalja? Series X i PS5 se reklamiraju kao 4K 60-120 fps ali ti podaci ništa ne znače. Na računalu kad neku igru igram na ultra razini i low razini detalja obično je razlika u fps dvostruka.

"Vrti igru na 4K 120fps" - je nepotpuna informacija. Igre bolje izgledaju na 1440p Ultra nego na 4K low. U nekim igrama grafička lakše vrti 4K low nego 1080p Ultra.

Ako koristiš teksturu niske rezolucije ona je takva kakva je. Prikazuje se u 4K.

 Koliko god nove konzole bile slične PC-u po arhitekturi, ipak NE funckionoraju na potpuno isti način kao desktop PC. I developeri iz zatvorenog sustava konzole uvijek izvlače više. Dok na PC-u nerijetko gledaš loše portove. Nikad se na različite arhitekture ne teeba gledati na taj način, jedan kroz jedan.

 

Pogledaj samo zadnje ekskluzive na PS4. Ako uspoređuješ PS4 hardver sa nekim PC hardverom, nema teorije da bi igra koja izgleda kao The Last of Us 2 ili Ghost of Tsushima trebala raditi na nekoj HD 7870 od prije 8 godina u tolikoj razini detalja. Ok radi u 30 fpsa, ali 1440p. Ali to su praktički fotorealistične igre na momente na tako slabom hardveru na papiru. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 14:54 (antimadridista).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chaky kaže...

Ja sam u nesretnijima.

Kingston 120GB radi vec godinama (metalno kuciste). Uzeo pred godinu dana veci Kingstom 256GB (plasticno kuciste) riknuo nakon par mjeseci, neka greska i ostao u smrznutom stanju. Ne moze se zbrisati niti pisati, pa ga nisam niti reklamirao zbog osobnih podataka na njemu.

 

Dobro, uvijek se može dogoditi da crkne nešto, ali ti se to nije dogodilo radi potrošenosti memorijskih ćelija.

A garancije na SSDe su redovito po 5 godina (u okviru terrabytes written specifikacija), što vjerujem nema niti jedan HDD.

 

Na playki me jedino brine onaj feature koji kontinuirano snima zadnjih [n] minuta gameplaya, on sigurno to zapisuje negdje na temporary dio diska i tu bi ga mogao spržit nakon duljeg vremena ako se dugo igra cijelo vrijeme (nisam računao pa je ovo samo pretpostavka).

To mi se čini kao jedini feature koji puno zapisuje po disku osim updateova.

 

Al ne vjerujem da ću se opterećivati s time. Ako crkne, crkne. Kog briga.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 15:26 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
TomoR kaže...

Ako će ovaj PS5 koji sam prednaručio biti pouzdan kao PS3/80GB iz 2007-e koji mi djeca još uvijek koriste, onda sve 5 

 Meni je prva trojka crkla nakon 2 mjeseca a na drugoj otišao optički čitač valjda dan nakon isteka jamstva.

Inače mi hardware ne crkava ali imao sam problema sa svim PS-ovima osim 4 Pro.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
TomoR kaže...

Ako će ovaj PS5 koji sam prednaručio biti pouzdan kao PS3/80GB iz 2007-e koji mi djeca još uvijek koriste, onda sve 5 

 Meni je prva trojka crkla nakon 2 mjeseca a na drugoj otišao optički čitač valjda dan nakon isteka jamstva.

Inače mi hardware ne crkava ali imao sam problema sa svim PS-ovima osim 4 Pro.

 Tek zadnja 80GB PS3 Fat verzija je bila pouzdana, ove prije su bile zali boze. Nije bilo kao Xbox 360 RROD, ali nije nit daleko od toga.
Takvu sam i ja imao i nije bilo nikakvih problema.

 

PS2 slim mi radi jos dan danas, al nisam nikakve modifikacije radio na njemu.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
BlueMax kaže...
TomoR kaže...

Ako će ovaj PS5 koji sam prednaručio biti pouzdan kao PS3/80GB iz 2007-e koji mi djeca još uvijek koriste, onda sve 5 

 Meni je prva trojka crkla nakon 2 mjeseca a na drugoj otišao optički čitač valjda dan nakon isteka jamstva.

Inače mi hardware ne crkava ali imao sam problema sa svim PS-ovima osim 4 Pro.

 Tek zadnja 80GB PS3 Fat verzija je bila pouzdana, ove prije su bile zali boze. Nije bilo kao Xbox 360 RROD, ali nije nit daleko od toga.
Takvu sam i ja imao i nije bilo nikakvih problema.

 

PS2 slim mi radi jos dan danas, al nisam nikakve modifikacije radio na njemu.

 Meni je na PS2 slimu otišao onaj poklopac za DVD. A to se dogodilo i frendovima koji su imali tu konzolu. Uzašno je napravljen taj poklopac.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Santana kaže...
BlueMax kaže...
TomoR kaže...

Ako će ovaj PS5 koji sam prednaručio biti pouzdan kao PS3/80GB iz 2007-e koji mi djeca još uvijek koriste, onda sve 5 

 Meni je prva trojka crkla nakon 2 mjeseca a na drugoj otišao optički čitač valjda dan nakon isteka jamstva.

Inače mi hardware ne crkava ali imao sam problema sa svim PS-ovima osim 4 Pro.

 Tek zadnja 80GB PS3 Fat verzija je bila pouzdana, ove prije su bile zali boze. Nije bilo kao Xbox 360 RROD, ali nije nit daleko od toga.
Takvu sam i ja imao i nije bilo nikakvih problema.

 

PS2 slim mi radi jos dan danas, al nisam nikakve modifikacije radio na njemu.

 Meni je na PS2 slimu otišao onaj poklopac za DVD. A to se dogodilo i frendovima koji su imali tu konzolu. Uzašno je napravljen taj poklopac.

 Ma ja sam ti vecinom igrao GT4 i San Adreas, nisu se puno igre šaltale.
Sad je konzola kod klinca od kuma pa me bas zanima dal ce njega prezivjet :D

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice