Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.701.406
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Zadnjih desetak dana igram Ghost of Tsushima i za sad mi je to jedna od najdrazih Sony ekskluziva uz Days Gone, TLOU2, BB.... 

Iako sam mislio da vizualno nista nece nadmasit TLOU2 na Ps Pro bio sam u krivu....ovo izgleda tako dobro da je po mojim kriterijima debelo zagazilo u nextgen teritorij. 

Sad mi je tesko i zamislit kako ce izgledat nastavak Days Gone ili Tsushime(ako ce bit nastavak moram vidjet kako ce igra zavrsit) na Ps5 jer vec ovo je jednostavno nemoguce za jedan Ps4. 

 

Kako je ljepo bit gamer ❤️❤️❤️❤️

 Lijepo za cuti, znaci da bi PS5 ver mogla biti cisti "sex" 

5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
a tek da igraš kao čovik na PC-u... Ghost of Tsushima izgleda skoro ko holodek kad ga vrti rtx 3080...a tek kad vidiš kako Kratos tamani sjeverne bogove u 144Hz...ti neki djelovi od GoW stvarno su za popizditi od težine kad igraš na 30fps...a kad pokreneš na PC-u taj isti level na 144Hz je ko užareni mač kroz maslac
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
I sve to za samo 2000 eura
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ps5 je toliko napredniji u svakom zamislivom pogledu da je meni jednostavno nezamislivo sta ce Sony developeri ostvarit na toj konzoli.

Apsolutno najbitnijom stavkom se pokazala produkcija i tu je za mene Sony broj jedan jer ulazu desetke milijuna pa i vise u pojedini naslov. 

Ovu generaciju sam kupio sve konzole uz PC ali iducu mislim da ce bit samo Ps5 i top end pc i to je to, nije da mi Xbox X i Switch ne valjaju nego jednostavno ne stignem sve to igrat....zena,troje djece, posao 😁

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

i onda pogledas linusov video i skuzis da se ta ista muci s crysisom. ccc
jebes grafulju koja nemre vrtit crysis kak se spada.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 11:50 (bloodborne).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

i onda pogledas linusov video i skuzis da se ta ista muci s crysisom. ccc
jebes grafulju koja nemre vrtit crysis kak se spada.

Ili da ta ista moze vrtit DOOM Eternal u 8K uz ultra postavke.

Kuzis poantu. 

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Vi se smijete PC-ašima, al ja sad nakon što sam preorderao PS5 svaki dan gledam LG CX OLED da ga kupim, jer šta će mi PS5, ako mi TV ne podržava 120Hz i najbolji HDR što postoji.

I sad moram iskeširati za telku barem 10k kn :-)

Tako da je PC vs PS5 tu negdje što se tiče uložene lovice :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 12:01 (Bitanga).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ovu generaciju sam kupio sve konzole uz PC ali iducu mislim da ce bit samo Ps5 i top end pc i to je to, nije da mi Xbox X i Switch ne valjaju nego jednostavno ne stignem sve to igrat....zena,troje djece, posao 😁

 

Salji recept, ja imam malecku od 3 mjeseca, od kada se rodila nisam upalio TV a ne komp... 

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Vi se smijete PC-ašima, al ja sad nakon što sam preorderao PS5 svaki dan gledam LG CX OLED da ga kupim, jer šta će mi PS5, ako mi TV ne podržava 120Hz i najbolji HDR što postoji.

I sad moram iskeširati za telku barem 10k kn :-)

Tako da je PC vs PS5 tu negdje što se tiče uložene lovice :-)

 taj dio po pitanju plejke i mene muci. ja gledam OVAJ al pored vec tri u kuci ne znam.

 + puno je to para za tv koji ce radit mozda 20h mjesecno max.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
malak kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovu generaciju sam kupio sve konzole uz PC ali iducu mislim da ce bit samo Ps5 i top end pc i to je to, nije da mi Xbox X i Switch ne valjaju nego jednostavno ne stignem sve to igrat....zena,troje djece, posao 😁

 

Salji recept, ja imam malecku od 3 mjeseca, od kada se rodila nisam upalio TV a ne komp... 

 Pa to ti je odlično, bebe samo spavaju, ja sam najviše igrao dok je bio beba... Ima sad 3 I pol godine, sve upija, tako da nema pokolja Mongola u Ghostu dok gleda. Ustao se jutros u 5, pustio psa, do pola 8 mir za gejm.... Kada ide u vrtić a žena je prva smjena imam slobodno od 8-11 ( ako sam ja druga). Navečer ih pustim da gledaju šta hoće, crtići može do 9, kasnije žena gleda svoje, ako zaspu rano, bacim još sat, dva

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...
malak kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovu generaciju sam kupio sve konzole uz PC ali iducu mislim da ce bit samo Ps5 i top end pc i to je to, nije da mi Xbox X i Switch ne valjaju nego jednostavno ne stignem sve to igrat....zena,troje djece, posao 😁

 

Salji recept, ja imam malecku od 3 mjeseca, od kada se rodila nisam upalio TV a ne komp... 

 Pa to ti je odlično, bebe samo spavaju, ja sam najviše igrao dok je bio beba... Ima sad 3 I pol godine, sve upija, tako da nema pokolja Mongola u Ghostu dok gleda. Ustao se jutros u 5, pustio psa, do pola 8 mir za gejm.... Kada ide u vrtić a žena je prva smjena imam slobodno od 8-11 ( ako sam ja druga). Navečer ih pustim da gledaju šta hoće, crtići može do 9, kasnije žena gleda svoje, ako zaspu rano, bacim još sat, dva

 

Ma i to sa bebom kratko traje, spava puno prvih par mjeseci, sa 6 mjeseci ti se već vere po glavi dok igraš. Moj sad ima godinu i 4 mjeseca čupa mi stalno kontroler iz ruke, ne mogu igrat pored njega ništa. Taoc sam u svom domu. Malo kad Personu igram onda mu bude zanimljiva ona mačka jedno 2 minute pa me pusti na miru. Ehh naši roditelji nisu imali takve probleme

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

 

Ma i to sa bebom kratko traje, spava puno prvih par mjeseci, sa 6 mjeseci ti se već vere po glavi dok igraš. Moj sad ima godinu i 4 mjeseca čupa mi stalno kontroler iz ruke, ne mogu igrat pored njega ništa. Taoc sam u svom domu. Malo kad Personu igram onda mu bude zanimljiva ona mačka jedno 2 minute pa me pusti na miru. Ehh naši roditelji nisu imali takve probleme

Moj stari je tukao samnom Pong na Atariju ( crno bijela telka) i PacMana a za Tetris smo se otimali... Dolaskom Super Maria je odustao od gaminga a ja preuzeo... Malac sa 3 i pol već igra Lego Jurski park i Ninjagose, a uživa u gledanju šta god igram, ali sam obećao ženi da neće gledati igre sa puno nasilja... Tako da jedino mogu igrati Fifu pred njim

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...
Cansee kaže...

 

Ma i to sa bebom kratko traje, spava puno prvih par mjeseci, sa 6 mjeseci ti se već vere po glavi dok igraš. Moj sad ima godinu i 4 mjeseca čupa mi stalno kontroler iz ruke, ne mogu igrat pored njega ništa. Taoc sam u svom domu. Malo kad Personu igram onda mu bude zanimljiva ona mačka jedno 2 minute pa me pusti na miru. Ehh naši roditelji nisu imali takve probleme

Moj stari je tukao samnom Pong na Atariju ( crno bijela telka) i PacMana a za Tetris smo se otimali... Dolaskom Super Maria je odustao od gaminga a ja preuzeo... Malac sa 3 i pol već igra Lego Jurski park i Ninjagose, a uživa u gledanju šta god igram, ali sam obećao ženi da neće gledati igre sa puno nasilja... Tako da jedino mogu igrati Fifu pred njim

Moja kcer je sa 3 godine probala igrat Mario Odyssey na Switchu i islo joj je odlicno, sin ima 10 godina i pegla vecinom Xbox X,drugi sin je tek 4 mjeseca 😁

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Vi se smijete PC-ašima, al ja sad nakon što sam preorderao PS5 svaki dan gledam LG CX OLED da ga kupim, jer šta će mi PS5, ako mi TV ne podržava 120Hz i najbolji HDR što postoji.

I sad moram iskeširati za telku barem 10k kn :-)

Tako da je PC vs PS5 tu negdje što se tiče uložene lovice :-)

 I ja ga gledam vec unazad koji mjesec, 65" varijanta jer je TV bolestan..ako se ne varam br.1 prema Digital foundry-u.... zasada je stravicno skup,ali dobro..očekujem nekakav dobar popust za Black friday

 

 

btw..odradio neku anketu preko SD i dobio kod za 20% na sve igre, do ponedjeljka 28.09.

Kod je mojih20% pa mozda nekome dobro dodje..

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 13:42 (Purger155).
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

danas sve cesce cujem to da roditelji ne daju djeci da igraju igre s puno nasilja. jebate kad se sjetim sebe, max payne izaso 2001. godine i moj stari, tada zagrizeni gamer je to igrao svaku noc, ja sjedim pored, gledam, stara luduje i vice da me posalje spavat a on joj odgovara samo jos malo da rjesimo chapter. imao sam 4 godine tada.

mislim da sam ispao cisto oke. 

Moj PC  
12 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Vi se smijete PC-ašima, al ja sad nakon što sam preorderao PS5 svaki dan gledam LG CX OLED da ga kupim, jer šta će mi PS5, ako mi TV ne podržava 120Hz i najbolji HDR što postoji.

I sad moram iskeširati za telku barem 10k kn :-)

Tako da je PC vs PS5 tu negdje što se tiče uložene lovice :-)

 Nažalost nije niti približno, ta telka će poslužiti i za mnoge druge stvari. Naravno i doživljaj PC vs PS nije isti, meni osobno je PC poseban doživljaj, ali ne znači da se ne uživam zabavljati igrajući PS.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
Bitanga kaže...

Vi se smijete PC-ašima, al ja sad nakon što sam preorderao PS5 svaki dan gledam LG CX OLED da ga kupim, jer šta će mi PS5, ako mi TV ne podržava 120Hz i najbolji HDR što postoji.

I sad moram iskeširati za telku barem 10k kn :-)

Tako da je PC vs PS5 tu negdje što se tiče uložene lovice :-)

 Nažalost nije niti približno, ta telka će poslužiti i za mnoge druge stvari. Naravno i doživljaj PC vs PS nije isti, meni osobno je PC poseban doživljaj, ali ne znači da se ne uživam zabavljati igrajući PS.

 

I telka kraj konzole posluži za mnoge druge stvari, isto kao što i vrhunski PC pokraj telke i konzole posluži za mnoge druge stvari. 

Sve se to nadopunjava u realnom životu, ali ako gledaš crno-bijelo kao neki onda završiš u raspravama što je bolje, a što lošije i što treba kupiti, a što se nikako i nikada ne isplati :-)

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...
malak kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovu generaciju sam kupio sve konzole uz PC ali iducu mislim da ce bit samo Ps5 i top end pc i to je to, nije da mi Xbox X i Switch ne valjaju nego jednostavno ne stignem sve to igrat....zena,troje djece, posao 😁

 

Salji recept, ja imam malecku od 3 mjeseca, od kada se rodila nisam upalio TV a ne komp... 

 Pa to ti je odlično, bebe samo spavaju, ja sam najviše igrao dok je bio beba... Ima sad 3 I pol godine, sve upija, tako da nema pokolja Mongola u Ghostu dok gleda. Ustao se jutros u 5, pustio psa, do pola 8 mir za gejm.... Kada ide u vrtić a žena je prva smjena imam slobodno od 8-11 ( ako sam ja druga). Navečer ih pustim da gledaju šta hoće, crtići može do 9, kasnije žena gleda svoje, ako zaspu rano, bacim još sat, dva

 Mislim da cu i ja ranije na spavanac pa alarm u 4h i peglati po psu satak dva. Jer ova mala po danu spava pola sata, ali je zato noci odlicna.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tko god mi spomene pc vs ps4 samo se sjetim da sam iste godine kupio ps4 pro za 3000 kn i Msi gaming 470 za 2000 kn. Pa vi vidite koliko sad vrijedi ps4 pro a koliko msi 470 grafa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
malak kaže...

 Mislim da cu i ja ranije na spavanac pa alarm u 4h i peglati po psu satak dva. Jer ova mala po danu spava pola sata, ali je zato noci odlicna.

 

dobro, sta ti je jadan pas skrivio da ce on nahebat u 4 ujutro?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 14:23 (duxx369).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mar123 kaže...

danas sve cesce cujem to da roditelji ne daju djeci da igraju igre s puno nasilja. jebate kad se sjetim sebe, max payne izaso 2001. godine i moj stari, tada zagrizeni gamer je to igrao svaku noc, ja sjedim pored, gledam, stara luduje i vice da me posalje spavat a on joj odgovara samo jos malo da rjesimo chapter. imao sam 4 godine tada.

mislim da sam ispao cisto oke. 

 A nije isto igrat Doom ili Bloodrayne gdje je bilo krvi do koljena i sada, prerealistično je... Ja sam nagrabao zbog Red Dead 2: nađem jelena sa 3 zvjezdice, prišuljam se, maznem ga lukom i strijelom a žena gleda... Stojim kraj njega, a ono koža najbolje kvalitete, reko ili ću sejvat i izgubit kožu ili ga gulim. Ma reko gulim, a kad ga je Arthur počeo trančirat, ona se skoro ispovraćala... Pa sam morao obećati nema nasilja pred malcem. A da je tek vidjela Last of us 2, mislim da bi završio karijeru. Mogu misliti kako će igre izgledati na PS5 za nekih 6 godina

5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mi koji smo Singles...ili poput ajar-a sretno rastavljeni nemamo tih problema...igram kad hoću...što hoću..koliko god hoću
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 15:22 (HCMAA).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...

 A nije isto igrat Doom ili Bloodrayne gdje je bilo krvi do koljena i sada, prerealistično je... Ja sam nagrabao zbog Red Dead 2: nađem jelena sa 3 zvjezdice, prišuljam se, maznem ga lukom i strijelom a žena gleda... Stojim kraj njega, a ono koža najbolje kvalitete, reko ili ću sejvat i izgubit kožu ili ga gulim. Ma reko gulim, a kad ga je Arthur počeo trančirat, ona se skoro ispovraćala... Pa sam morao obećati nema nasilja pred malcem. A da je tek vidjela Last of us 2, mislim da bi završio karijeru. Mogu misliti kako će igre izgledati na PS5 za nekih 6 godina

Nikad djeci nisam branio što će igrati i kad će igrati. Nisam im nikad branio niti pristup internetu a s njim su se počeli upoznavati davne 1997 godine. Od najranijeg doba gledali su filmove koje žele gledati. Svak je imao računalo u svojoj sobi kao i pristup internetu, VHS, DVD. Imali smo tri računala u kući i bili smo spojeni u mrežu te se međusobno napucavali u COD-u i sličnim igrama, a sin je sa svojom ekipom igrao u mreži tadašnje strategije koje mene nikad nisu interesirale. Mislim da zabrane nemaju smisla. Ubojice i delikventi se rađaju s problemom u glavi a ne stvaraju se igranjem igri. Godinama sam imao videoteke i uvijek mi je bilo užasno gledati kada si dijete izabere crtić ili video igru a nadobudna mama mu ne želi uzeti već mu ona odabire što će gledati ili igrati. Mali cvili da to ne želi ali mama uzima. Na kraju plati nešto što dijete ne želi i usput ima nezadovoljno dijete. Nisam takve stvari nikad mogao shvatiti. Na kraju se odlazak u videoteku pretvara u traumu umjesto u zabavu.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
stiffler13 kaže...

 A nije isto igrat Doom ili Bloodrayne gdje je bilo krvi do koljena i sada, prerealistično je... Ja sam nagrabao zbog Red Dead 2: nađem jelena sa 3 zvjezdice, prišuljam se, maznem ga lukom i strijelom a žena gleda... Stojim kraj njega, a ono koža najbolje kvalitete, reko ili ću sejvat i izgubit kožu ili ga gulim. Ma reko gulim, a kad ga je Arthur počeo trančirat, ona se skoro ispovraćala... Pa sam morao obećati nema nasilja pred malcem. A da je tek vidjela Last of us 2, mislim da bi završio karijeru. Mogu misliti kako će igre izgledati na PS5 za nekih 6 godina

Nikad djeci nisam branio što će igrati i kad će igrati. Nisam im nikad branio niti pristup internetu a s njim su se počeli upoznavati davne 1997 godine. Od najranijeg doba gledali su filmove koje žele gledati. Svak je imao računalo u svojoj sobi kao i pristup internetu, VHS, DVD. Imali smo tri računala u kući i bili smo spojeni u mrežu te se međusobno napucavali u COD-u i sličnim igrama, a sin je sa svojom ekipom igrao u mreži tadašnje strategije koje mene nikad nisu interesirale. Mislim da zabrane nemaju smisla. Ubojice i delikventi se rađaju s problemom u glavi a ne stvaraju se igranjem igri. Godinama sam imao videoteke i uvijek mi je bilo užasno gledati kada si dijete izabere crtić ili video igru a nadobudna mama mu ne želi uzeti već mu ona odabire što će gledati ili igrati. Mali cvili da to ne želi ali mama uzima. Na kraju plati nešto što dijete ne želi i usput ima nezadovoljno dijete. Nisam takve stvari nikad mogao shvatiti. Na kraju se odlazak u videoteku pretvara u traumu umjesto u zabavu.

 u svemu se slažem sto si rekao, samo ovaj podebljani dio nije bas skroz točan.. jako puno ih se ne rađa s problemom u glavi, već taj problem dobiju zbog disfukncioniralne obitelji ili nekog traumatičnog događaja što su proživjeli. Tada možda igrice mogu imati nekog utjecaja

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

Nikad djeci nisam branio što će igrati i kad će igrati. Nisam im nikad branio niti pristup internetu a s njim su se počeli upoznavati davne 1997 godine. Od najranijeg doba gledali su filmove koje žele gledati. Svak je imao računalo u svojoj sobi kao i pristup internetu, VHS, DVD. Imali smo tri računala u kući i bili smo spojeni u mrežu te se međusobno napucavali u COD-u i sličnim igrama, a sin je sa svojom ekipom igrao u mreži tadašnje strategije koje mene nikad nisu interesirale. Mislim da zabrane nemaju smisla. Ubojice i delikventi se rađaju s problemom u glavi a ne stvaraju se igranjem igri. Godinama sam imao videoteke i uvijek mi je bilo užasno gledati kada si dijete izabere crtić ili video igru a nadobudna mama mu ne želi uzeti već mu ona odabire što će gledati ili igrati. Mali cvili da to ne želi ali mama uzima. Na kraju plati nešto što dijete ne želi i usput ima nezadovoljno dijete. Nisam takve stvari nikad mogao shvatiti. Na kraju se odlazak u videoteku pretvara u traumu umjesto u zabavu.

Nije to tako crno-bijelo i ne možeš se uvijek uzdati samo u razum i inteligenciju tinejdžera. '97. i '20. je ogromna razlika, današnjim klincima su uzori i idoli internet osobe bez kvalitete i prave vrijednosti. Roditelj treba usmjeravati djecu, ne kroz zabrane, ali ne treba ih ni pustiti pa što bude. I ne ubojice i delikventi se samo ne rađaju, već i okruženje i narušene moralne vrijednosti mogu od normalne osobe napraviti problem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 16:13 (mzopg).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
movie kaže...

Nikad djeci nisam branio što će igrati i kad će igrati. Nisam im nikad branio niti pristup internetu a s njim su se počeli upoznavati davne 1997 godine. Od najranijeg doba gledali su filmove koje žele gledati. Svak je imao računalo u svojoj sobi kao i pristup internetu, VHS, DVD. Imali smo tri računala u kući i bili smo spojeni u mrežu te se međusobno napucavali u COD-u i sličnim igrama, a sin je sa svojom ekipom igrao u mreži tadašnje strategije koje mene nikad nisu interesirale. Mislim da zabrane nemaju smisla. Ubojice i delikventi se rađaju s problemom u glavi a ne stvaraju se igranjem igri. Godinama sam imao videoteke i uvijek mi je bilo užasno gledati kada si dijete izabere crtić ili video igru a nadobudna mama mu ne želi uzeti već mu ona odabire što će gledati ili igrati. Mali cvili da to ne želi ali mama uzima. Na kraju plati nešto što dijete ne želi i usput ima nezadovoljno dijete. Nisam takve stvari nikad mogao shvatiti. Na kraju se odlazak u videoteku pretvara u traumu umjesto u zabavu.

Nije to tako crno-bijelo i ne možeš se uvijek uzdati samo u razum i inteligenciju tinejdžera. '97. i '20. je ogromna razlika, današnjim klincima su uzori i idoli internet osobe bez kvalitete i prave vrijednosti. Roditelj treba usmjeravati djecu, ne kroz zabrane, ali ne treba ih ni pustiti pa što bude. I ne ubojice i delikventi se samo ne rađaju, već i okruženje i narušene moralne vrijednosti mogu od normalne osobe napraviti problem.

 a tko su prije bili ? Sjecam se kad je sestricna istog godista kao i ja imala cijelu sobu obljepljenu sa posterima pop idiota tog doba, ti ljudi nisu nista bolji od ovih danas

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
 
2 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
maxy0 kaže...

 u svemu se slažem sto si rekao, samo ovaj podebljani dio nije bas skroz točan.. jako puno ih se ne rađa s problemom u glavi, već taj problem dobiju zbog disfukncioniralne obitelji ili nekog traumatičnog događaja što su proživjeli. Tada možda igrice mogu imati nekog utjecaja

Da, mislio sam to dodati ali sam odustao pa mi je drago da si to spomenio. Dio problema može biti i u obitelji. No opet mislim da ga igra neće odvući na krivi put već obitelj i društvo kojim je dijete okruženo. Možda je cijela priča složenija nego što je mi prezenitramo ali mislim da u urednoj i odgovornoj obitelji dijete ima male šanse krenuti krivim putem. Mislim da je od najranijeg doba ključna osoba u obitelji majka. Bitnija je od oca pogotovo ako je žensko dijete u pitanju. Mogu reći da sam zahvalan ženi što je našu djecu izvela na pravi put. Moj doprinos je puno skromniji, bar ja to tako mislim.

10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sad su me zvali iz A1 zbog preordera, čisto info sam kliknuo. 

 

Za 150kn/mj uz tarifu (fiksnu) naravno, daju PS5 sa diskom, slušalice i dva gamepada. 

 

Samo za nove korisnike, klasika.. Đubrad. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 16:38 (gocc01).
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 a tko su prije bili ? Sjecam se kad je sestricna istog godista kao i ja imala cijelu sobu obljepljenu sa posterima pop idiota tog doba, ti ljudi nisu nista bolji od ovih danas

Sorry, ali nije usporedivo. Nije pitanje jesu li bolji ili gori, već izloženosti klinaca takvim ljudima, ranije je roditelj imao puno veću kontrolu i uvid, sada većina nemaju pojma što im klinci rade i gledaju. Prije si imao "disney" style pop "junake" i oni nisu imali toliko posrednu komunikaciju sa klincima. Sada je način komunikacije i tehnologije koja se koristi potpuno drugačija. Sada Mile iz svoje garaže može biti uzor nekom njemačkom klincu i tu nema gotovo nikakve kontrole. Prije je medij bio TV i razni časopisi gdje je ipak postojao nekakav "filter".

 

Pogledaj malo kako klinci danas zarađuju? Koliko ih je prisutno na "sex" kanalima/sobama ili kako se to već zove, to je strava. Većina ih je maloljetna. Snimaju jedni druge pa se ucjenjuju, postaju snimke po raznim video kanalima.

 

Svega toga je uvijek bilo, ali zbog različite tehnologije i manje dostupnosti je bilo daleko limitiranije.

 

Pogledaj malo utjecaj društvenih mreža na mlade.

 

 

Priča li itko o tome?

I to će biti sve gore i gore.

 

Kažu da ljudska psiha nije prilagođena tolikoj vanjskoj izloženosti, jedno je kako je to nekada bilo, a drugo je danas kada si svima "dostupan".

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice