Playstation VR 2 izdvojena tema

poruka: 748
|
čitano: 227.298
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Playstation VR 2

Nadam se da ce Sony osposobit kako je i na PS4 tj. PSVR u Cinema mode-u za 3D BD-e. jer ce sad biti još oštrija slika nego prije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

Pretpostavljam da je u pitanju foveated rendering i da se uz pomoc njega i eye trackinga postizu ovakvi rezultati.

Usporedba ps5 sa rtx3090ti ce svakako privuc paznju....

 

https://www.pushsquare.com/news/2023/02/ps5s-psvr2-outperforming-monster-pc-rigs-is-the-pinnacle-of-virtual-reality

 

 Tak je, eyetracking je najbolji put za bolje performanse u vr-u. 

Questovi također imaju "glupu" verziju foveated rendereringa. U sredini vidnog polja je okvir u kojem je oštrija slika a kad skreneš pogled sa strane, točno vidiš gdje kreće nazubljena grafika.

Psvr2 to dosta poboljšava jer taj kvadrat kvalitetnijeg prikaza može biti puno, puno manji pošto ga eyetracking aktivno premješta po vidnom polju. Shodno tome ti je i slabiji hardver dovoljan. 

 

Naravno, Varjo je sasvim druga stvar jer čak i s eye trackingom je teško nahranit te divlje hibridne zaslone. 

 

 

11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Pretpostavljam da je u pitanju foveated rendering i da se uz pomoc njega i eye trackinga postizu ovakvi rezultati.

Usporedba ps5 sa rtx3090ti ce svakako privuc paznju....

 

https://www.pushsquare.com/news/2023/02/ps5s-psvr2-outperforming-monster-pc-rigs-is-the-pinnacle-of-virtual-reality

 

 Tak je, eyetracking je najbolji put za bolje performanse u vr-u. 

Questovi također imaju "glupu" verziju foveated rendereringa. U sredini vidnog polja je okvir u kojem je oštrija slika a kad skreneš pogled sa strane, točno vidiš gdje kreće nazubljena grafika.

Psvr2 to dosta poboljšava jer taj kvadrat kvalitetnijeg prikaza može biti puno, puno manji pošto ga eyetracking aktivno premješta po vidnom polju. Shodno tome ti je i slabiji hardver dovoljan. 

 

Naravno, Varjo je sasvim druga stvar jer čak i s eye trackingom je teško nahranit te divlje hibridne zaslone. 

 

 

Citao sam dojmove ekipe koja je pokusala brzim pokretima ociju zbunit taj sistem na PSVR2 i kazu da nije moguce,da to reagira instantno i prilagodjava sliku gdje nase oci gledaju.

Po tekstovima ispada da taj sistem dize performanse 3,7 puta sto je apsolutno nevjerovatno i zato te VR igre mogu izgledat kao Horizon ili GT7.

 

11 godina
offline
Playstation VR 2

Ja se nadam da ce Sony nastavit sa ozbiljnom produkcijom AAA naslova.

 

Po svemu sto citam VR trziste je zatrpano VR hardverom i dojma sam da ga je i sve vise u izradi ali skoro pa nitko od tih firmi ne ulaze u softver koji ce privuc kupce.

 

Dali se u VRu moze kretat kao u FPSu na konzolama sa analognom "gljivom"?

 

Naprimjer....igram DOOM Eternal(da postoji VR verzija) i upravljam gamepadom kao da igram na TVu a a pogledom upravljam VRom....dali to uopce funkcionira tako?....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

Ja se nadam da ce Sony nastavit sa ozbiljnom produkcijom AAA naslova.

 

Po svemu sto citam VR trziste je zatrpano VR hardverom i dojma sam da ga je i sve vise u izradi ali skoro pa nitko od tih firmi ne ulaze u softver koji ce privuc kupce.

 

Dali se u VRu moze kretat kao u FPSu na konzolama sa analognom "gljivom"?

 

Naprimjer....igram DOOM Eternal(da postoji VR verzija) i upravljam gamepadom kao da igram na TVu a a pogledom upravljam VRom....dali to uopce funkcionira tako?....

 Da, tako rade kontrole u osnovi. Krećeš se ili fizičkim pomicanjem u playspaceu, ili gljivama. 

 

Ne bi rekao da je tržište baš zasićeno VR hardverom. Ustvari jedini koji su široko rasprostranjeni su Quest2, Index i Reverb, prvi psvr. Ostalo su promili.

 

Ultimativno nam treba nešto u stilu PSVR2 a bažično, odnosno, Quest2 s eye trackingom.

 

A o dobrim igrama.... To se vuče od samih početaka. Sve skupa ima 10-ak vrhunskih igara u vr-u. One koje ti nazivaš trippleA. Jedna od njih je i Echo vr, kojeg je meta odlučila ugasit na ljeto iz samo njima poznatih razloga. Bome su je mogli pustiti i na plejku.

Pogotovo kad igra ima veliki community i jedna je od najjačih ligaških natjecanja u vr-u (vrml). Jebena šteta. I sam imam cca 1500 odigranih rundi, iako, nisam materijal za ligu pa igram više iz užitka. 

11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja se nadam da ce Sony nastavit sa ozbiljnom produkcijom AAA naslova.

 

Po svemu sto citam VR trziste je zatrpano VR hardverom i dojma sam da ga je i sve vise u izradi ali skoro pa nitko od tih firmi ne ulaze u softver koji ce privuc kupce.

 

Dali se u VRu moze kretat kao u FPSu na konzolama sa analognom "gljivom"?

 

Naprimjer....igram DOOM Eternal(da postoji VR verzija) i upravljam gamepadom kao da igram na TVu a a pogledom upravljam VRom....dali to uopce funkcionira tako?....

 Da, tako rade kontrole u osnovi. Krećeš se ili fizičkim pomicanjem u playspaceu, ili gljivama. 

 

Ne bi rekao da je tržište baš zasićeno VR hardverom. Ustvari jedini koji su široko rasprostranjeni su Quest2, Index i Reverb, prvi psvr. Ostalo su promili.

 

Ultimativno nam treba nešto u stilu PSVR2 a bažično, odnosno, Quest2 s eye trackingom.

 

A o dobrim igrama.... To se vuče od samih početaka. Sve skupa ima 10-ak vrhunskih igara u vr-u. One koje ti nazivaš trippleA. Jedna od njih je i Echo vr, kojeg je meta odlučila ugasit na ljeto iz samo njima poznatih razloga. Bome su je mogli pustiti i na plejku.

Pogotovo kad igra ima veliki community i jedna je od najjačih ligaških natjecanja u vr-u (vrml). Jebena šteta. I sam imam cca 1500 odigranih rundi, iako, nisam materijal za ligu pa igram više iz užitka. 

To bezicno ce uvjek bit "indie" zona ako ce imat integriran hardver(cpu,gpu i ostalo) unutar samog headseta...barem u iducih podosta godina.Ps5 je enormno jaci od hardvera u Questu 2 pa su jos morali dodat te ekstra tehnike da bi se izvuklo vise performansi.Ima ljudi kojima je ta indie razina igara dovolja ali masovno trziste zeli vizuale razine Ps5,XsX i slicno.

PSVR2 je skup ali nije ni Ps5 jeftin pa ga evo opet nema niti u Mediamarktu niti u Saturnu na policama,bilo je par dana i kazu mi danas u tim trgovinama(isao sam u obje radi laptopa) da se sve rasprodalo u par dana.Sad dali se ova razina prodaje moze ocekivat za jedan VR uredjaj....ne,ali se Sony maksimalno trudi da to izreklamira i "proda" masovnom trzistu pomocu igara tipa GT7....

 

Edit

Za Echo Vr sam prvi put cuo prije neki dan kad je najavljeno da ga gase,ja sam u gamingu 24/7 i nikad nisam cuo za tu igru i ako je to jedna od "najacih" u VR sferi onda je jasno u cemu je problem u tom cjelom djelu industrije.

Vjerujem da ce se to drasticno promjenit...ta prepoznatljivost proizvoda.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2023 21:20 (MEGATAMA).
13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja se nadam da ce Sony nastavit sa ozbiljnom produkcijom AAA naslova.

 

Po svemu sto citam VR trziste je zatrpano VR hardverom i dojma sam da ga je i sve vise u izradi ali skoro pa nitko od tih firmi ne ulaze u softver koji ce privuc kupce.

 

Dali se u VRu moze kretat kao u FPSu na konzolama sa analognom "gljivom"?

 

Naprimjer....igram DOOM Eternal(da postoji VR verzija) i upravljam gamepadom kao da igram na TVu a a pogledom upravljam VRom....dali to uopce funkcionira tako?....

 Da, tako rade kontrole u osnovi. Krećeš se ili fizičkim pomicanjem u playspaceu, ili gljivama. 

 

Ne bi rekao da je tržište baš zasićeno VR hardverom. Ustvari jedini koji su široko rasprostranjeni su Quest2, Index i Reverb, prvi psvr. Ostalo su promili.

 

Ultimativno nam treba nešto u stilu PSVR2 a bažično, odnosno, Quest2 s eye trackingom.

 

A o dobrim igrama.... To se vuče od samih početaka. Sve skupa ima 10-ak vrhunskih igara u vr-u. One koje ti nazivaš trippleA. Jedna od njih je i Echo vr, kojeg je meta odlučila ugasit na ljeto iz samo njima poznatih razloga. Bome su je mogli pustiti i na plejku.

Pogotovo kad igra ima veliki community i jedna je od najjačih ligaških natjecanja u vr-u (vrml). Jebena šteta. I sam imam cca 1500 odigranih rundi, iako, nisam materijal za ligu pa igram više iz užitka. 

To bezicno ce uvjek bit "indie" zona ako ce imat integriran hardver(cpu,gpu i ostalo) unutar samog headseta...barem u iducih podosta godina.Ps5 je enormno jaci od hardvera u Questu 2 pa su jos morali dodat te ekstra tehnike da bi se izvuklo vise performansi.Ima ljudi kojima je ta indie razina igara dovolja ali masovno trziste zeli vizuale razine Ps5,XsX i slicno.

PSVR2 je skup ali nije ni Ps5 jeftin pa ga evo opet nema niti u Mediamarktu niti u Saturnu na policama,bilo je par dana i kazu mi danas u tim trgovinama(isao sam u obje radi laptopa) da se sve rasprodalo u par dana.Sad dali se ova razina prodaje moze ocekivat za jedan VR uredjaj....ne,ali se Sony maksimalno trudi da to izreklamira i "proda" masovnom trzistu pomocu igara tipa GT7....

 

Edit

Za Echo Vr sam prvi put cuo prije neki dan kad je najavljeno da ga gase,ja sam u gamingu 24/7 i nikad nisam cuo za tu igru i ako je to jedna od "najacih" u VR sferi onda je jasno u cemu je problem u tom cjelom djelu industrije.

Vjerujem da ce se to drasticno promjenit...ta prepoznatljivost proizvoda.

 Quest se vjerojatno 50%+ koristi za igranje pcvr igara bežičnim putem, preko virtual desktopa ili airlinka. Nemoj automatski imati u glavi indie igre. Iskustvo vr-a je manjim dijelom u samoj grafici, više u samom iskustvu i ideji za što bolje iskorištavanje kombinacije kretanja u prostoru, ruku. Recimo, Arizona sunshine je grafički retardirana igra ali coop za odigrat s frendom je neloš. Gorilla tag također grafičko ruglo ali ima dost veliku bazu igrača (djece i tinejđera). Doduše ni igrivost nije neka, barem meni, a odigrao sam 30-ak sati. Lone echo 1/2 (single player igra iz koje je proizašal echo vr, odnosno echo arena i echo combat) je top igrivošću, pričom, grafikom. Možda i bolje od alyx-a, i to godinama prije. To kaj nisi čuo za to je samo iz razloga što je vr i dalje niša. Ne bi vjerovao, ali ima ljudi koji nisu čuli za aaa igre s ps-a. Jednostavno ih ne zanima, ne istražuju, ne surfaju gaming portalima, a na javnim mjestima se baš sw ne reklamira kod nas. Vani je to i na telki i po plakatima. Karikiram samo ali ima.

 

Tužno je samo što psvr2 i playstation općenito neće promijeniti ništa u širenju vr-a ubacivanjem nekoliko aaa igara. Jedva čekam da uzmeš vr pa da vidiš o čemu govorim.

Ono što ti očekuješ od psvr2, da će donjeti nešto neviđeno, to se neće desit sve dok tehnologija još ne sazrije. Psvr2 je hardverski dobar ali hardver treba tolko sazrijeti da se više uopće ne priča o njemu. Slično se desilo s ekranima na mobitelima. Svi se borili da imaju što veću rezoluciju. fhd, pa samsung qhd+, sony uhd itd, da bi na kraju većina tržišta se spustila na izduženi 1080p i nitko više uopće ne priča o rezoluciji zaslona, već samo o rr-u, snazi pozadisnkog itd. 

Do toga treba doći i vr. Zasloni i optika da ne kužiš razliku s cvikama i bez, morat će biti bez žice, da li cloud based igranje, da li dovoljno snažan hw, bežično spajanje na neki kućni node sa jakim hw-om, svejedno. 

 

Do tog dana će doći. Sve bežično, mixed vr, bez fizičkih kontrolera (na questu već sad poprilično dobro radi hand tracking ali nije u puno toga inplementiran), u smanjenom i lakšem formatu. 

Malo bedasto ali nešto razmišljam da će apple to donjeti prvi jer se Meta/oculus nešto čudno ponaša u zadnje vrijeme a pogotovo činjenica da su Carmacka, jedinog koji je imao neki cilj, otjerali.

 

Moje mišljenje je da se s novim vr-om na plejki ništa neće promijeniti u vr svijetu, ali isto tako mislim da nećemo dugo čekati na prekretnicu.

16 godina
offline
Playstation VR 2

Još 2 tjedna, hype je na max  

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Playstation VR 2

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Playstation VR 2

Bas ostavlja dojam high end dobro dizajniranog komada tehnike.

Citao sam kritike za Oculus Quest 2 da visi na licu tojest sva tezina pada na lice sto je sad i on istaknuo, dok je to ovdje izbalansirano.

Probao sam malo taj Pico 4 prije neki dan ali mi je bio neudoban i nekako uopce nije dobro stajao na glavi pa sam ga skinuo i produzio dalje po flooru.

I takodjer je istaknuo ono o cemu sam ja pisao u par postova....ne moze se imat AAA igru sa visokom produkcijom na hardveru klase mobitela.

Zato jos uvjek treba kabel.....

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Playstation VR 2

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Tama, ti slušaš samo ono što tebi odgovara. Kažeš da je quest/pico težak naprijed. A nemoj zezat. Pa kako to da je težak kad ima cijeli soc na ploči + baterija.
Druga stvar, spominješ kabel i da se ne može igrat aaa na nečem što ima mobilni cpu u sebi. A ma nemoj zezat da je to istina. Pa jel netko rekao da quest nativno vrti alyx u punoj rezi? Ne vrti i neće još, ali zato nudi bežični prijenos slike s kompa na headset i to u više od jednog načina, a kad koristiš vr dugo vremena, i pratiš taj tech, onda tek vidiš kolko ti znači micanje tog kabela.

Po meni su trebali to odmah iskoristiti na psvr2. Neki dodatak s antenama u usb, drugi s baterijom u cvike iza i imaš fino slobodu. Ziher su to mogli. Tad bi im se priklonio i dio ekipe s pcvr-a. Ovak su nametali dobar hw i ostavili žicu, koju možda možeš kojih metar-dva produljit. Barem kolko sam uspio istražiti. Sve dulje ne želi uopće detektirat headset.


Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 19:32 (dax-lax).
11 godina
offline
Playstation VR 2

Jedna igra koja ce sama po sebi privuc vise paznje na VR nego velika vecina ostalih VR naslova zajedno.

Jedino ovako se VR moze isprofilirat na trzistu kao ravnopravna gaming tehnologija,sa top end IPovima koji su poznati cijelom gaming svijetu.

Prvi PSVR to nije mogao odradit ali ovaj djeluje da itekako moze.

 

 

https://www.gtplanet.net/gt7-psvr2-historically-significant-yamauchi-20230207/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Možda, ako sony odluči da će od sada pola igara razvijati isključivo za vr.
13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Pola će biti VR, a druga polovica Live Service.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Playstation VR 2

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Playstation VR 2

Puno se truda ulaze u inzinjering nasih "igracki"

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Playstation VR 2

Ovo izgleda kao AAA Ps5 naslov a ne VR igra.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Playstation VR 2

Ovo ce biti ludilo 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

Ovo izgleda kao AAA Ps5 naslov a ne VR igra.

 

 bit će smeđih gaća

11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovo izgleda kao AAA Ps5 naslov a ne VR igra.

 

 bit će smeđih gaća

Prosao sam igru na standardan nacin i odlicna mi je ali mi je tesko i zamislit kako je to igrat u VRu...osjecaj

13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovo izgleda kao AAA Ps5 naslov a ne VR igra.

 

 bit će smeđih gaća

Prosao sam igru na standardan nacin i odlicna mi je ali mi je tesko i zamislit kako je to igrat u VRu...osjecaj

 To će ti onda biti jedna sasvim druga igra

16 godina
offline
Re: Playstation VR 2

Meni je tak bilo na PSVR-u!  a gdje nece sad uz vecu kvalitetu svega 

 

MEGATAMA sjeti se moje recenzije prije 6 god.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2023 14:12 (4mal).
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovo izgleda kao AAA Ps5 naslov a ne VR igra.

 

 bit će smeđih gaća

Prosao sam igru na standardan nacin i odlicna mi je ali mi je tesko i zamislit kako je to igrat u VRu...osjecaj

 To će ti onda biti jedna sasvim druga igra

Ako cu ju htjet igrat tako 😁

 

Prije neki dan sam gledao usporedbu izmedju..ako se dobro sjecam Oculus Quest 2,Quest Pro i HTC Vive i slika je na Quest 2 a jos vise Quest Pro bila "mrezasta" dok na Vive to se nije vidjelo ili tek minimalno.

Kasnije sam procitao o cemu se radi(screen door) i nadam se da ce na PSVR2 bit vise kao na Vive nego na Questovima.

Cudi me da je to tako izrazeno na Quest Pro koji kosta 1800eu u Mediamarktu.....

13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovo izgleda kao AAA Ps5 naslov a ne VR igra.

 

 bit će smeđih gaća

Prosao sam igru na standardan nacin i odlicna mi je ali mi je tesko i zamislit kako je to igrat u VRu...osjecaj

 To će ti onda biti jedna sasvim druga igra

Ako cu ju htjet igrat tako 😁

 

Prije neki dan sam gledao usporedbu izmedju..ako se dobro sjecam Oculus Quest 2,Quest Pro i HTC Vive i slika je na Quest 2 a jos vise Quest Pro bila "mrezasta" dok na Vive to se nije vidjelo ili tek minimalno.

Kasnije sam procitao o cemu se radi(screen door) i nadam se da ce na PSVR2 bit vise kao na Vive nego na Questovima.

Cudi me da je to tako izrazeno na Quest Pro koji kosta 1800eu u Mediamarktu.....

 To je izraženo na današnjim headsetima puno manje nego se vidi na usporedbi iz razloga jer su često dijelovi slike jako zumirani kako bi se tako nešto vidjelo, a i snima se samo jedno oko jer drugačije nije moguće napraviti pass tru snimku. 

Recimo, prvi htc vive i Rift cv1 su imali jednaku rezoluciju ekrana ali je na riftu nekak slika uvijek bila malo finija. 

Quest 1 ima višu rezu, također oled pentile panel i dosta finije izgleda slika nego kod oba prije. Quest 2 ima opet višu rezu uz lošiji kontrast u tamnim scenama, ali screen door je sad puno puno manje vidljiv nego nekada. 

Zbog same tehnike izrade je to, za sad, skoro nemoguće potpuno iskorijeniti. Možda ona ideja s mit-a od neki dan. Ona da se micro led naslaže svaka boja jedna na drugu, a ne jedna pored druge kak je sad.

Edit: Ili daljnjim povećanjem rezolucije. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2023 16:31 (dax-lax).
16 godina
offline
Playstation VR 2

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Playstation VR 2

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Playstation VR 2

Ovo je na kraju ispao veci skok sa PSVR 1 na PSVR2 nego ps4 na ps5.

Vidim recenzije su od reda 9-10/10

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Playstation VR 2

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Ko će me pozvat na test?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice