Preporuke za certifikate za ljude bez faksa

poruka: 7
|
čitano: 6.920
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Preporuke za certifikate za ljude bez faksa

Ukratko, zavrsena gimnazija, 5 godina povlacenja po racunarstvu i ponavljanja godina bez ikakve diplome (sta da kazem, cista fizika i programiranje mi ne idu). 

 

Zanima me ima li ista da se moze zavrsiti a da ima koristi u smislu trazenja posla koja imaju ikakve veze s racunalima (da mi bar to nesto malo znanja ne propadne). Bacam pogled na Algebru (jer je blizu a i dosta pise da ide u knjizicu), i tu se spominju Cisco (realno vjerojatno ne bi dalje od CCNA) i MCSA, EDCL zvuci smjesno ali ako ima "posla" nije za baciti. A od posla, zanima me sve od servisa pa do sjedenja na salteru, nadalje i "teze" stvari ako se mogu postici s jedan/dva certifikata. 

 

Ukratko, zuri mi se jer dosta mi je skole, ali ipak bih neki "racunalni" posao. Gledam i druge teme ali su sve 10+ godina stare tako da su sve preporuke dobrodosle. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 6:44 (twibi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuke za certifikate za ljude bez faksa

Možda nekav posao admina al opet to nije nešto posebno plaćen posao. Ono što se sad jako isplati je programiranje. A sve ostalo ako nećeš uložit 2x 3x truda a da nešto postigneš nema smisla. Da možda probaš nešto drugo? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Preporuke za certifikate za ljude bez faksa
Preko ljeta nekoliko firmi ima summer boot kampove pa se probaj na njih prijaviti ako nije kasno - five, infinum, agency04 npr.

I uzmi nesto sto te zanima, radi na tome, neke svoje projekte koje ces staviti negdje na net i mislim da ne bi trebao biti problem naci posao.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preporuke za certifikate za ljude bez faksa
Pero Dinamit kaže...
Preko ljeta nekoliko firmi ima summer boot kampove pa se probaj na njih prijaviti ako nije kasno - five, infinum, agency04 npr.

I uzmi nesto sto te zanima, radi na tome, neke svoje projekte koje ces staviti negdje na net i mislim da ne bi trebao biti problem naci posao.

 Rekao je "(sta da kazem, cista fizika i programiranje mi ne idu). "

16 godina
offline
Re: Preporuke za certifikate za ljude bez faksa
Ako nejde programiranje, onda mreže, administracija servera i to. DevOps...
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Preporuke za certifikate za ljude bez faksa

https://www.coursera.org/search?query=system%20administration&

 

https://www.edx.org/search?q=system%20administration

 

vidi ako te što zanima. Besplatno je za pogledati. A coursera ima financial aid pa možeš i besplatno dobiti njihov certifikat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Preporuke za certifikate za ljude bez faksa

Pozdrav svima, riješio sam maturu ove godine i upadam u skoro sve fakultete vezane za racunalstvo osim FER-a (TVZ, RiTeh, FERIT, FESB, FOI). Htio bih upisati TVZ -racunalstvo pa me zanima koliko mi uopce treba predznanja za ove fakultete. Da li se na njima uči od "nule" ili kako?

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice