U kojem smjeru da započnem online obrazovanje?

poruka: 11
|
čitano: 16.387
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
U kojem smjeru da započnem online obrazovanje?

Evo ovako, želim započeti karijeru u IT/CS(computer science) polju, a ne znam ni sam što bih odabrao. Vidim jako puno različitih zanimanja(sysadmin, software developer, front-end developer, back-end developer, network admin, DBadmin, data analyst...)

 

Počeo sam učit osnove programiranja i Python prije nekoliko tjedana i zasad mi ide ok. Ali opet ne znam jel to smjer u kojem trebam ići ili bi mi nešto drugo više odgovaralo?

Imam 35 god. i završenu srednju.

 

 Trebam savjet basically.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2023 18:51 (Rootwalla).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U kojem smjeru da započnem online obrazovanje?

Ako misliš isključivo online tečaji onda definitivno neki oblik programiranja. Za sysadmina i network admina možeš online pohvatat osnove ali bez fizičkog kontakta sa opremom teško ćeš dalje.

Nemoj ići previše u širinu... ako programiraš, onda programiraj. Mislim moraš biti svjestan i drugih područja s kojima se preklapaš ali samo onoliko koliko ti treba.

Kako neki kažu: Možeš biti super dobar u jednom području ili zadovoljavajuć u više njih... ovisi o tebi.

 

Jesi zaposlen i ako jesi na kojim poslovima?

 

15 godina
offline
Re: U kojem smjeru da započnem online obrazovanje?
Drži se pitona, on se koristi u dosta razlicitih podrucja sto je super. Udemy tecajevi i deri, radi neke svoje projekte kada pohvatas osnove.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U kojem smjeru da započnem online obrazovanje?
Kreni s Com ili C++
The Cherno na YTu, cca stotinjak videa o osnovama.
C++ se preklapa s Com.
Kasnije će ti svaki jezik biti lakši za naučit.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: U kojem smjeru da započnem online obrazovanje?
Entropija kaže...

Ako misliš isključivo online tečaji onda definitivno neki oblik programiranja. Za sysadmina i network admina možeš online pohvatat osnove ali bez fizičkog kontakta sa opremom teško ćeš dalje.

Nemoj ići previše u širinu... ako programiraš, onda programiraj. Mislim moraš biti svjestan i drugih područja s kojima se preklapaš ali samo onoliko koliko ti treba.

Kako neki kažu: Možeš biti super dobar u jednom području ili zadovoljavajuć u više njih... ovisi o tebi.

 

Jesi zaposlen i ako jesi na kojim poslovima?

 

 Zar se ne polažu certifikati zato da imaš dokaz da znaš?

 

nezaposlen

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2023 10:51 (Rootwalla).
16 godina
online
Re: U kojem smjeru da započnem online obrazovanje?
Rootwalla kaže...

 Zar se ne polažu certifikati zato da imaš dokaz da znaš?

 

nezaposlen

Ne. Certifikati su tek početak, jako malo njih pokazuje ikakvo, ne napredno znanje, plus što su dosta "prostituirani".

 

Ako si nezaposlen, računaj da će bilo kakva edukacija do junior levela trajati. Radi se o mjesecima nadalje.

11 godina
offline
Re: U kojem smjeru da započnem online obrazovanje?
Certifikati kod svakog pametnog/svjesnog poslodavca nisu mjerilo znanja. Bolje su ti osobne reference odnosno ono što si ti već napravio ili znaš (samostalno) napraviti. Kod programera su to samostalna programska rješenja. Znam likova koji imaju cisco/microsoft certifikate a ne znaju postavit domenu i mrežu za firmu od 10-tak ljudi.
Da se razumijemo, imaju certifikati težinu ali trebala bi se uračunati nakon samostalnog razumijevanja problematike.
Što se tiče smjera u kojem bi se ti pronašao ovisi prvenstveno o tebi, tj. gdje se ti vidiš i što ti leži.
Ja recimo preferiram cybersec i linux admin, netko drugi će ti reći bježi od toga...
14 godina
offline
Re: U kojem smjeru da započnem online obrazovanje?
Pero Dinamit kaže...
Drži se pitona, on se koristi u dosta razlicitih podrucja sto je super. Udemy tecajevi i deri, radi neke svoje projekte kada pohvatas osnove.

 

Ne znam za udemy ali pitona može unovčiti na onlyfansu

PSN - darklydexter
3 godine
neaktivan
offline
U kojem smjeru da započnem online obrazovanje?

Pozdrav svima

Htio bih upisati ovu dotičnu edukaciju https://www.edunova.hr/informatika/web-dizajner/

Ima li netko iskustva s tom ustanovom ili slično?

Ili ako netko ima iskustva u front endu da kaže vrijedi li taj program ako neka osnova?

 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
neaktivan
offline
Re: U kojem smjeru da započnem online obrazovanje?

Čestitam na odluci da započnete online obrazovanje u području ICT-a. Mislim da je to dobar izbor jer je ICT jedna od najtraženijih i najperspektivnijih grana u današnjem svijetu. Međutim, ICT je i vrlo široko i raznoliko područje, pa nije lako odabrati koji smjer želite slijediti.

 

Mislim da bi vam bilo korisno da prvo razmislite o svojim interesima, sposobnostima i ciljevima. Što vas najviše zanima u ICT-u? Što vam najbolje ide? Što želite postići svojim obrazovanjem i karijerom? Na temelju toga možete suziti izbor smjerova koji bi vam odgovarali.

 

Neki od mogućih smjerova koje možete razmotriti su:

 

Programiranje: ako volite rješavati probleme, stvarati aplikacije i raditi s različitim jezicima i tehnologijama. Možete se specijalizirati za web, mobilno, desktop ili igraće programiranje.

 

Baze podataka: ako volite raditi s velikim količinama podataka, analizirati ih i optimizirati ih. Možete se baviti dizajnom, administracijom ili analitikom baza podataka.

 

Mreže: ako volite raditi s hardverom, komunikacijom i sigurnošću. Možete se baviti instalacijom, održavanjem ili zaštitom mrežnih sustava.

 

Grafički dizajn: ako volite raditi s vizualnim elementima, kreativnošću i estetikom. Možete se baviti izradom web stranica, logotipa, plakata ili animacija.

 

Digitalni marketing: ako volite raditi s online strategijama, oglašavanjem i društvenim mrežama. Možete se baviti promocijom proizvoda, usluga ili brendova na internetu.

 

Ovo su samo neki od primjera smjerova koje možete odabrati. Naravno, postoje i drugi smjerovi koji bi vam mogli biti zanimljivi. Također, možete kombinirati više smjerova ili se prekvalificirati kasnije ako promijenite mišljenje.

 

Važno je da odaberete smjer koji vas zanima i motivira, ali i da provjerite kakve su mogućnosti zapošljavanja i daljnjeg usavršavanja u tom području. Također je važno da odaberete kvalitetnu i priznatu online školu ili platformu koja će vam pružiti dobru edukaciju i podršku.

 

Želim vam puno sreće i uspjeha u vašem online obrazovanju.

 

Srdačan pozdrav, Hanna iz CodeIT

6 godina
neaktivan
offline
Re: U kojem smjeru da započnem online obrazovanje?

Hanna, možete li riješiti zagonetku na slici u prilogu?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice