Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.550.299
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
55pero kaže...

Može preporuka za zamjenu sadašnje grafe Sapphire RX470 nitro 4GB za novu do max.2000kn (mbo-GIGABYTE B450 AORUS ELITE ,Ryzen 5 3600 BOX ,psu 550W XFX 80 Plus Bronze ,Monitor Dell U2312HM

 

Novo? Gledaj neku 1660 Super....

 Da

5 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

evo mozda ovo nekome bude pomoglo u potrazi za novom grafom, naime na 3 stranice su usporedjene nvidiene i amd-ove grafe medjusobno na puno igara, i svim rezolucijama 

 

https://www.computerbase.de/2019-12/grafikkarten-testparcours-2020/

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
55pero kaže...

Može preporuka za zamjenu sadašnje grafe Sapphire RX470 nitro 4GB za novu ATI-jevu do max.2000kn (mbo-GIGABYTE B450 AORUS ELITE ,Ryzen 5 3600 BOX ,psu 550W XFX 80 Plus Bronze ,Monitor Dell U2312HM 

Dali dobijem šta značajnije sa recimo serijom RX 590 8GB naspram sadašnje

 

 

 Nemas od AMDa kod nas nista bas za 2000kn, ta RX 590 nije nista puno jaca da ces vidjet razliku naspram RX 470. Ili uzet 1660s ili si uzmes Vegu 56 ali jedino izvana za nekih 300injak €

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
 ili si uzmes Vegu 56 ali jedino izvana za nekih 300injak €

 e i to ako nadjes, MF je prazan jedino preko amazona od nekih prodavaca ali to je onda i vise od 300 eura, vega je rasprodana vise manje po europi.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
HCgamingCRO kaže...
hahhaajaads kaže...
 ili si uzmes Vegu 56 ali jedino izvana za nekih 300injak €

 e i to ako nadjes, MF je prazan jedino preko amazona od nekih prodavaca ali to je onda i vise od 300 eura, vega je rasprodana vise manje po europi.

 Ima ih u 2 ducana na geihalzsu, u jednom za 278 u drugom za 300€. Uzme dostavu prek mailboxa i ispast ce ga taman tu negdje oko 2000kn

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
HCgamingCRO kaže...
hahhaajaads kaže...
 ili si uzmes Vegu 56 ali jedino izvana za nekih 300injak €

 e i to ako nadjes, MF je prazan jedino preko amazona od nekih prodavaca ali to je onda i vise od 300 eura, vega je rasprodana vise manje po europi.

 Ima ih u 2 ducana na geihalzsu, u jednom za 278 u drugom za 300€. Uzme dostavu prek mailboxa i ispast ce ga taman tu negdje oko 2000kn

To je 450kn vise od najjeftinije 1660 Super u HR, nikako se ne isplati. Em je razlika u cijeni veca od razlike u performansama em duplo trosi za te performanse... Plus je kompliciranije ako imas reklamaciju...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

To je 450kn vise od najjeftinije 1660 Super u HR, nikako se ne isplati. Em je razlika u cijeni veca od razlike u performansama em duplo trosi za te performanse... Plus je kompliciranije ako imas reklamaciju...

 Pa nije 450 nego je ~100kn. Evo recimo uzmes ovu za 279€, dostava prek mailboxa oko 10ak€ i to je cca 2150kn. A najjeftinija 1660s sa 2 venta je 1994kn. Potrosnja se lagano skresa sa undervoltom a isto tako dobijes i automatski bolje performanse tako da je na razini gtx 1080 sa blagim OCom.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
ansha kaže...

To je 450kn vise od najjeftinije 1660 Super u HR, nikako se ne isplati. Em je razlika u cijeni veca od razlike u performansama em duplo trosi za te performanse... Plus je kompliciranije ako imas reklamaciju...

 Pa nije 450 nego je ~100kn. Evo recimo uzmes ovu za 279€, dostava prek mailboxa oko 10ak€ i to je cca 2150kn. A najjeftinija 1660s sa 2 venta je 1994kn. Potrosnja se lagano skresa sa undervoltom a isto tako dobijes i automatski bolje performanse tako da je na razini gtx 1080 sa blagim OCom.

300 evra je sa dostavama a to je cca. 2245kn, najjeftinija 1660S je 1782kn. Zasto bi morala biti s 2 venta, i nju lako undervoltas i na kraju ti je Vega 15% brza a 25% skuplja plus se je zajebancija dosta veca ako trebas reklamirat...

 

To sa performansama nakon clokanja nema smisla, i 1080-ka se clocka preko performansi jedne rx 5700....

5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja glasam za opciju 1660.   

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja ne.

4 1. vega 56
16 2. gtx 1660
coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima GTX1660Super vec za 2k kuna sto je super kupnja (po performansama bliza TI verziji nego obicnoj 1660), ali da ako se za iste pare moze uzeti Asus Arez Vega56 iz vana definitivno bolji izbor.

3 venta, backplate, rgb, jaca kartica oit of box.

Jedini "minus" veca potrosnja, ali uz undervolt se i to fino skrede i jos dobije dodatan boost u performansama sa manjom temperaturom i bukom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ima GTX1660Super vec za 2k kuna sto je super kupnja (po performansama bliza TI verziji nego obicnoj 1660), ali da ako se za iste pare moze uzeti Asus Arez Vega56 iz vana definitivno bolji izbor.

3 venta, backplate, rgb, jaca kartica oit of box.

Jedini "minus" veca potrosnja, ali uz undervolt se i to fino skrede i jos dobije dodatan boost u performansama sa manjom temperaturom i bukom.

 Vidim često se spominje veća potrošnja kao nešto bitno. Osim izbora napajanja koje to traži, ima li još neki razlog zašto se to tako često spominje? Nije valjda da vas zamara to povećanje mjesečnog računa za 20 kuna?

 

Ili je razlog što veća potrošnja automatski pokazuje lošiju optimizaciju kartice?

Live long and prosper.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Dopusti, ima par razloga, koliko sam ja ubrao.

 

Prvo, tim se straši one koji su štedili na napajanju kako bi izbjegli probleme.

 

Drugo, iz starog doba visokog proizvodnog procesa u NM, time su fetišisti opravdavali razinu tehnologije.

 

Gamere potrošnja osim grijanja kučišta i buke nikad nije baš smetala...

coffe,coffe,coffe.....
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Filox kaže...
Nije valjda da vas zamara to povećanje mjesečnog računa za 20 kuna?

Pa čuj.. dosta nas ne ide za tim i ne gledamo na takve dugoročne detalje. 
Al ako netko baš ima problema za odlučiti koju će karticu koristiti sljedeće 2-3 godine, mislim da tih 20kn mjesečno na kraju odigra veliku ulogu. 
Za slične performanse, po tvojoj logici je zanemarivo u te 3 godine dati naknadnih 700+ kn (ukoliko stvarno troši 20 kn više, mada mislim da si pretjerao, a računat mi se ne da) samo zato što ćeš sa radeonkom dobiti par fpsa više? 

Onda ti nije problem ni kad tcom kaže da će ti račun za internet od sljedećeg mjeseca dignuti za 20-30 kn, karikirano? Čisto sumnjam da se ne bi bunio i tražio bolju soluciju. 

Sretno OP, što god odlučiš. Lp 



5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže...
Filox kaže...
Nije valjda da vas zamara to povećanje mjesečnog računa za 20 kuna?

Pa čuj.. dosta nas ne ide za tim i ne gledamo na takve dugoročne detalje. 
Al ako netko baš ima problema za odlučiti koju će karticu koristiti sljedeće 2-3 godine, mislim da tih 20kn mjesečno na kraju odigra veliku ulogu. 
Za slične performanse, po tvojoj logici je zanemarivo u te 3 godine dati naknadnih 700+ kn (ukoliko stvarno troši 20 kn više, mada mislim da si pretjerao, a računat mi se ne da) samo zato što ćeš sa radeonkom dobiti par fpsa više? 

Onda ti nije problem ni kad tcom kaže da će ti račun za internet od sljedećeg mjeseca dignuti za 20-30 kn, karikirano? Čisto sumnjam da se ne bi bunio i tražio bolju soluciju. 

Sretno OP, što god odlučiš. Lp  

 

Ima smisla, ali ako je kartica nešto jača, onda nekako ima i smisla da troši više. Ako su baš iste po performansama, onda ima smisla uzeti nešto što manje troši, manje se grije. Nije zanemarivo (20 kuna sam bez veze bubnio), ali kad sam kupovao karticu, nisam u niti jednom trenutku o tome vodio računa, nego sam gledao da kupim karticu koja će što bolje radit u mom PCu, za što manje para. Potrošnju nisam ni gledao, jer imam 750W napajanje, pa me taj dio nije zanimao.

 

Upravo zato sam i postavio pitanje, da vidim kako drugi razmišljaju i gleda li netko te detalje. Očito netko gleda. Hvala na odgovorima.

Live long and prosper.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Filox kaže...
ibme74 kaže...

Ima GTX1660Super vec za 2k kuna sto je super kupnja (po performansama bliza TI verziji nego obicnoj 1660), ali da ako se za iste pare moze uzeti Asus Arez Vega56 iz vana definitivno bolji izbor.

3 venta, backplate, rgb, jaca kartica oit of box.

Jedini "minus" veca potrosnja, ali uz undervolt se i to fino skrede i jos dobije dodatan boost u performansama sa manjom temperaturom i bukom.

 Vidim često se spominje veća potrošnja kao nešto bitno. Osim izbora napajanja koje to traži, ima li još neki razlog zašto se to tako često spominje? Nije valjda da vas zamara to povećanje mjesečnog računa za 20 kuna?

 

Ili je razlog što veća potrošnja automatski pokazuje lošiju optimizaciju kartice?

 

Spominje se zbog napajanje, nema baš svako u kućištu seasonica od 650w, upravo to je jedan od razloga zašto u primjere konfi volim staviti jača napajanja iako izgledaju kao teški overkill za cpu i gpu kombo koji je unutra jer nikada ne znaš što ćeš u budućnosti čekirati za upgrade.

Što se potrošnje tiče nije to ni 20kn mjesečno razlike (osim ako ne igraš 0/24 svaki dan).

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ima GTX1660Super vec za 2k kuna sto je super kupnja (po performansama bliza TI verziji nego obicnoj 1660), ali da ako se za iste pare moze uzeti Asus Arez Vega56 iz vana definitivno bolji izbor.

3 venta, backplate, rgb, jaca kartica oit of box.

Jedini "minus" veca potrosnja, ali uz undervolt se i to fino skrede i jos dobije dodatan boost u performansama sa manjom temperaturom i bukom.

 gtx 1660 super ide već od 1.800 kuna - nabava

 

Filox kaže...

 Vidim često se spominje veća potrošnja kao nešto bitno. Osim izbora napajanja koje to traži, ima li još neki razlog zašto se to tako često spominje? Nije valjda da vas zamara to povećanje mjesečnog računa za 20 kuna?

veća potrošnja obično znači i da takva grafa zahtjeva bolje hlađenje i često se događa da i poznatiji proizvođači naprave vruću i glasnu grafu, dok su one s manjom potrošnjom i manje zahtjevne za hlađenje 

primjerice kod gtx 1660 super i verzije s jednim ventom mogu biti dovoljne - test 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 15:16 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

Ima GTX1660Super vec za 2k kuna sto je super kupnja (po performansama bliza TI verziji nego obicnoj 1660), ali da ako se za iste pare moze uzeti Asus Arez Vega56 iz vana definitivno bolji izbor.

3 venta, backplate, rgb, jaca kartica oit of box.

Jedini "minus" veca potrosnja, ali uz undervolt se i to fino skrede i jos dobije dodatan boost u performansama sa manjom temperaturom i bukom.

 gtx 1660 super ide već od 1.800 kuna - nabava

 

 

Nikada nisam uzimao u obzir verzije sa jednim ventom :)

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže... 

Nikada nisam uzimao u obzir verzije sa jednim ventom :)

 zašto ne bi uzeo u obzir ako taj jedan vent grafu drži ispod 70 stupnjeva i još je tiha

gore ti je link na test verzije s jednim ventom, a taj na nabavi najjeftiniji msi aero itx je odličan hladnjak za grafe takvog tdp-a

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ma može ona držati što hoće, većian ljudi voli i vizualno da kartica sliči na nešto jer 90% kućišta dns dolazi sa prozirnom stranicom + sa verzije sa 2 venta imaju bolji OC potencijal i sve to za malo razliku u novcu.

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

ma može ona držati što hoće, većian ljudi voli i vizualno da kartica sliči na nešto jer 90% kućišta dns dolazi sa prozirnom stranicom + sa verzije sa 2 venta imaju bolji OC potencijal i sve to za malo razliku u novcu.

 

ako govorimo o tome što je jeftinije onda treba reći da jeftinije i postoji, a ne ga ignorirati jer tebi osobno jedan vent ne izgleda dobro

tko traži dobrui priliku za kupnju najprije gleda cijenu, a 200 kuna nije malo u toj klasi

 

tim više jer hlađenje uopće nije problem

također, oc potencijal uopće nije problem i ocanu takvu grafu msi aero hladnjak drži na 65 stupnjeva uz 1500rpm, što je više nego ok  - link

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Filox kaže...

 Vidim često se spominje veća potrošnja kao nešto bitno. Osim izbora napajanja koje to traži, ima li još neki razlog zašto se to tako često spominje? Nije valjda da vas zamara to povećanje mjesečnog računa za 20 kuna?

 

Ili je razlog što veća potrošnja automatski pokazuje lošiju optimizaciju kartice?

 Ma nije nit to, ti klokanu Vegu 56 mozes drzat sa ok napajanjem od 450-500w od 400inja kn (ili pak onaj gigabyte g750h) i po meni je ona best buy bas zato sto je jos Arez model Strixa koji je mrcina od grafe sa odlicnim hladjenjem (obican strix ima problema). Isto tako dolaze novi driveri (tj. vec su dosli) koji imaju neki feature da smanje rezolucije u nekim situacijama bez da ista primjetis i to ti dosta poveca fps tak da ona vec bjezi 1660s

15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

gledam GPU-ove do nekih 2000kn i dvoumim se izmedju 1660 SUPER 6GB, RX580 8GB Nitro+ i drugih u tom cijenovnom rangu. RX5500 XT je vani ali je kod nas nema ispod 2000kn iako joj je MSRP 200€.
Sta mi je ciniti? Da cekam 2020 i izlazak RX5600 ili pad cijena RX5500XT?
Vidio sam na WCCFTech da se RX5500XT moze fino clockati...nekako mi je zao dati pare na te starije arhitekture RX580 ili a i nisam uvjeren bas u cooling MSI GTX 1660Super Aero ITX 6G..

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 16:58 (Chimaera).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Chimaera kaže...

Pozdrav,

 

gledam GPU-ove do nekih 2000kn i dvoumim se izmedju 1660 SUPER 6GB, RX580 8GB Nitro+ i drugih u tom cijenovnom rangu. RX5500 XT je vani ali je kod nas nema ispod 2000kn iako joj je MSRP 200€.
Sta mi je ciniti? Da cekam 2020 i izlazak RX5600 ili pad cijena RX5500XT?
Vidio sam na WCCFTech da se RX5500XT moze fino clockati...nekako mi je zao dati pare na te starije arhitekture RX580 ili a i nisam uvjeren bas u cooling MSI GTX 1660Super Aero ITX 6G..

 1660 super i rx 580 su dvije klase. Imas 1660s sa 2 venta za 1950kn (palit gamingpro oc)

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako ti nije bed iz vana naruciti klik

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Chimaera kaže...

Pozdrav,

 

gledam GPU-ove do nekih 2000kn i dvoumim se izmedju 1660 SUPER 6GB, RX580 8GB Nitro+ i drugih u tom cijenovnom rangu. RX5500 XT je vani ali je kod nas nema ispod 2000kn iako joj je MSRP 200€.
Sta mi je ciniti? Da cekam 2020 i izlazak RX5600 ili pad cijena RX5500XT?
Vidio sam na WCCFTech da se RX5500XT moze fino clockati...nekako mi je zao dati pare na te starije arhitekture RX580 ili a i nisam uvjeren bas u cooling MSI GTX 1660Super Aero ITX 6G..

 Ako ti nije bed sacekaj, iduci mj je CES pa lako moguce da ce neko tamo iznjeti nes novo, a cijene grafa ce samo padati nema vise rudarenja kuci osim u velikana koji imaju cijele hale a ni to nije vise na gpu-ovima ovim nasim. 

A opet sve ovisi kaki gpu imas i dati se cekati, jer netko ce nesto vec na CES-u sada pokazati barem ja mislim, a i to ce onda izaci vjv q2-q3 2020 znaci proljece/ljeto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 17:23 (HCgamingCRO).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Chimaera kaže...

 

Vidio sam na WCCFTech da se RX5500XT moze fino clockati...nekako mi je zao dati pare na te starije arhitekture RX580 ili a i nisam uvjeren bas u cooling MSI GTX 1660Super Aero ITX 6G..

RX5500 XT je debelo sporija kartica od 1660 Super, ne znam o cemu ti pricas, valjda si pobucao 1650 S i 16600 S... RX 5500 je tragican fail po cijenama u HR, nevjerojatno los value for money, na razini 2080 S....

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 17:39 (ansha).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kao sto rekoh, razmisljam cekati pad cijena u HR na neakvih realnih 1600kn, sa clockom bi bila sasvim ok, a i da vidim kakve su RX5600 koje ce navodno biti najavljenje na CES-u.

Kontam mozda ovu pokupiti MANLI GTX1660 SUPER Gallardo 6GB iako za MANLI nisam doslovno do sada niti cuo pa sam skeptican..

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel dobar deal MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8G polovna za 2400 Kn još godinu dana garancije? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 18:21 (hummer0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hummer0 kaže...

Jel dobar deal MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8G polovna za 2400 Kn još godinu dana garancije? 

 A mislim.. Vidis i sam cijene na njuškalu. Naravno da je dobro ako se najniže prodaju za 2500 bez garancije. 
Pod dobro mislim na trenutnu cijenu na tržištu.. Ali to je ipak 3+ godine stara grafa, pa vidi jel ti se isplati. 

Jel ova?
https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8g-14mj-jamstva-oglas-30148668


Čudi me da nije otišla po toj cijeni u ovih mjesec dana.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice