Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.866
|
čitano: 598.210
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Rasprava o grafičkim karticama

U ovoj temi možete voditi slobodne opće rasprave o grafičkim karticama, novim tehnologijama, tržišnim trendovima, osobnim iskustvima i sl.

 

 

Ovdje nemojte tražiti savjete koju karticu odabrati, gdje je nabaviti, za to imate temu: Vodič za odabir grafičke kartice

 

Nemojte tražiti procjenu vrijednosti, za to imate podforum: Komponente - procjene

 

Nemojte tražiti kupce ili prodavače - za to imate temu Prodaja - Komponente

...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2022 0:59 (Miro).
Moj PC  
15 0 hvala 7
9 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

konačno tema gdje stvarno neće biti povoda za svađu.

 

Nego šta mislite, koja je bolja, Nvidia ili AMD?

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Cansee kaže...

konačno tema gdje stvarno neće biti povoda za svađu.

 

Nego šta mislite, koja je bolja, Nvidia ili AMD?

 Nemoj ban ti dam radi trolanja

14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Netko se vratio sa godišnjeg 🙂
Po indikacijama cijena 3xxx serije pada iz mjeseca u mjesec, samo neka pada 🙂
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Cansee kaže...

 

Nego šta mislite, koja je bolja, Nvidia ili AMD?

 

Innosilicon 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Dakle, nakon godina i godina korištenja nVidia grafičkih ubo sam RX6800.
Idem probat, rekoh sam sebi. Ipak se radi o mrcini od 28 milijardi tranzistora ( duplo više od RTX2080 kojeg sam imo) ne može biti loše.
Prvo uštekavanje i puštanje u rad bili su katastrofalni. Jedva 30 fpsova u igrama koje bi trebale radit na 120 fpsova, izražen "stuttering". Da skratim priču, bilo je potrebno formatiranje svega, čista instalacija widowsa, da bi kartica napokun proradila. Čak i sad, opcije aktivirane u adrenalin driverima rade više štete nego koristi i nikakvih problema nemam tek na onim driverima koji windowsi sami nađu. Tad sve radi perfektno. Zaključak: nVidia i dlss ubijaju, a legenda o amd driverima očito ipak nije toliko besmislena.
Moj PC  
3 2 hvala 5
2 godine
online
Rasprava o grafičkim karticama

meni su uvijek AMD driveri radili besprijekorno..

nije vraga da sam uvijek imao sreće ?

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
6 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Tvrdipanj kaže...
Dakle, nakon godina i godina korištenja nVidia grafičkih ubo sam RX6800.
Idem probat, rekoh sam sebi. Ipak se radi o mrcini od 28 milijardi tranzistora ( duplo više od RTX2080 kojeg sam imo) ne može biti loše.
Prvo uštekavanje i puštanje u rad bili su katastrofalni. Jedva 30 fpsova u igrama koje bi trebale radit na 120 fpsova, izražen "stuttering". Da skratim priču, bilo je potrebno formatiranje svega, čista instalacija widowsa, da bi kartica napokun proradila. Čak i sad, opcije aktivirane u adrenalin driverima rade više štete nego koristi i nikakvih problema nemam tek na onim driverima koji windowsi sami nađu. Tad sve radi perfektno. Zaključak: nVidia i dlss ubijaju, a legenda o amd driverima očito ipak nije toliko besmislena.

 Moram li ti rec da mi bf2042 cesto crasha bez ikakvog errora nakon stavljanja zadnjih drivera na 1660ti ? I to uvijek napravim... Dodje novi driver i reko mozda je dobar, i uvijek se vratim na drivere stare pol godine 

14 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ne kreša ni niš i svaka igra mi radi kako treba, RTX 3060Ti uvijek zadnji driveri.

Kaj se rasprave tiče imamo duopol, gdje su obje kompanije podigle cijenu grafa po svim razredima. Uopće nema ni naznaka da će krenuti u borbu za korisnike međusobnim rezanjem cijena, postali su pametniji od toga Trebao bi nam treći igrač ali Intel je previše nesposoban
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
hahhaajaads kaže...
Tvrdipanj kaže...
Dakle, nakon godina i godina korištenja nVidia grafičkih ubo sam RX6800.
Idem probat, rekoh sam sebi. Ipak se radi o mrcini od 28 milijardi tranzistora ( duplo više od RTX2080 kojeg sam imo) ne može biti loše.
Prvo uštekavanje i puštanje u rad bili su katastrofalni. Jedva 30 fpsova u igrama koje bi trebale radit na 120 fpsova, izražen "stuttering". Da skratim priču, bilo je potrebno formatiranje svega, čista instalacija widowsa, da bi kartica napokun proradila. Čak i sad, opcije aktivirane u adrenalin driverima rade više štete nego koristi i nikakvih problema nemam tek na onim driverima koji windowsi sami nađu. Tad sve radi perfektno. Zaključak: nVidia i dlss ubijaju, a legenda o amd driverima očito ipak nije toliko besmislena.

 Moram li ti rec da mi bf2042 cesto crasha bez ikakvog errora nakon stavljanja zadnjih drivera na 1660ti ? I to uvijek napravim... Dodje novi driver i reko mozda je dobar, i uvijek se vratim na drivere stare pol godine 

Nestabilan ti je OC 

14 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

 

Stevici je dosadno:D

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...
Tvrdipanj kaže...
Dakle, nakon godina i godina korištenja nVidia grafičkih ubo sam RX6800.
Idem probat, rekoh sam sebi. Ipak se radi o mrcini od 28 milijardi tranzistora ( duplo više od RTX2080 kojeg sam imo) ne može biti loše.
Prvo uštekavanje i puštanje u rad bili su katastrofalni. Jedva 30 fpsova u igrama koje bi trebale radit na 120 fpsova, izražen "stuttering". Da skratim priču, bilo je potrebno formatiranje svega, čista instalacija widowsa, da bi kartica napokun proradila. Čak i sad, opcije aktivirane u adrenalin driverima rade više štete nego koristi i nikakvih problema nemam tek na onim driverima koji windowsi sami nađu. Tad sve radi perfektno. Zaključak: nVidia i dlss ubijaju, a legenda o amd driverima očito ipak nije toliko besmislena.

 Moram li ti rec da mi bf2042 cesto crasha bez ikakvog errora nakon stavljanja zadnjih drivera na 1660ti ? I to uvijek napravim... Dodje novi driver i reko mozda je dobar, i uvijek se vratim na drivere stare pol godine 

Nestabilan ti je OC 

 OC cega kad je sve stock 

8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Sad mi je žao jer nisam dao malo više love za bolji kuler, jer ova palit 3060ti je glasna u full loadu. Saints row na 1440p ju zakuca na 100%, temp 80°c.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Tko planira uzimat grafu neka se strpi jos malo,uskoro ce bit za kikiriki kako je krenulo.

 

https://wccftech.com/amd-nvidia-partners-ready-to-offer-more-brutal-price-cuts-on-gpus-in-september/

Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
win10pro kaže...

Sad mi je žao jer nisam dao malo više love za bolji kuler, jer ova palit 3060ti je glasna u full loadu. Saints row na 1440p ju zakuca na 100%, temp 80°c.

Dual-ka? Ne samo da je glasna i vruca nego ima i nizak power limit pa se ni performansama ne moze mjerit s boljim modelima. Palitov Gaming Pro je puno bolji model... 

8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Dual je. Ne throttla previše koliko vidim, na 1830mhz je.

 

Navodno nova 4060 bude performansama tu negdje pa ne mislim ju mjenjat još.

14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
win10pro kaže...

Dual je. Ne throttla previše koliko vidim, na 1830mhz je.

 

Navodno nova 4060 bude performansama tu negdje pa ne mislim ju mjenjat još.

Koliko ce throttle-at ovisi od igre do igre i rezolucije naravno, sa tom kartucom bi ja obavezno undervolt napravio, probaj za pocetak lock-at 0.9V i 1900mhz pa ako je i to prevruce i tuce u power limit spustaj napon a kad se pocne rusit spustaj takt.

 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
win10pro kaže...

Dual je. Ne throttla previše koliko vidim, na 1830mhz je.

 

Navodno nova 4060 bude performansama tu negdje pa ne mislim ju mjenjat još.

 

Navodi se da će biti u rangu rtx 3080 po leakovima s neta...realno ako bude jačine rtx 3060 ti bit će im žešći fail nova serija, a sumnjam da će si tako što dopustiti. Bude to osjetan skok u performansama, ali ne očekujte da bude za kikiriki.

8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Najnoviji leakovi, i ovo je 3d mark. Koliko to znači u gamingu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
lobotomac90 kaže...
win10pro kaže...

Dual je. Ne throttla previše koliko vidim, na 1830mhz je.

 

Navodno nova 4060 bude performansama tu negdje pa ne mislim ju mjenjat još.

 

Navodi se da će biti u rangu rtx 3080 po leakovima s neta...realno ako bude jačine rtx 3060 ti bit će im žešći fail nova serija, a sumnjam da će si tako što dopustiti. Bude to osjetan skok u performansama, ali ne očekujte da bude za kikiriki.

 Ti verzija (RTX 4060 Ti= RTX 3080 10 gb), ne obićna.

10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Sve je upravo onako kako sam peedpostavljao te kako sam napisao u jednoj od tema. Bude li 4070 za 1000eura to bi bio zesci fail  isplativa je sa nekih 6000kn 

Jedino što je nova serija a za 1000eura ide i 3080 sa 12gb  nova. 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
win10pro kaže...

Najnoviji leakovi, i ovo je 3d mark. Koliko to znači u gamingu..

Ne znam dali je ovo real ili ne ali ako jeste onda su se kompletno istopile one price o nevidjenom skoku proizaslom iz 2x skoka u proizvodnom procesu itd itd.

Ovo na grafu je najobicniji skok kao i svaki put iz serije u seriju.

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ako je vjerovati toj tablici onda je sve ispod 4070 slab upgrade jer će 4060 ti ipak biti nešto slabija od  rtx 3080. Obična 4060 će biti onda besmislena kao i 3060 obična...a baš sam konto da neće iste greške ponoviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Čisti biznis tjera te da odmah računaš na jače i skuplje.

Po svemu viđenom na godinu definitivno 3*** serija neće ništa bit jeftinija.

Njuškalo također će bit puno ne isplativih kartica mozda samo na startu se nađe nesto ispod cijene čim bude prva tura dolazila

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
lobotomac90 kaže...

Ako je vjerovati toj tablici onda je sve ispod 4070 slab upgrade jer će 4060 ti ipak biti nešto slabija od  rtx 3080. Obična 4060 će biti onda besmislena kao i 3060 obična...a baš sam konto da neće iste greške ponoviti.

Nevjerovatno je kako uspiju "nastelat" skoro jednake skokove iz serije u seriju....

Sta ce nam benchevi kad vec znamo koliko posto ce naprimjer bit jaca 4070 od 3070 i kakav ce jos porast doc starenjem drivera....doslovno ista prica zadnjih xxxx godina.

Ako bude ovako onda tu nema nista uzbudljivo za mene.....jedino da kazu evo vam rtx4080 za 499eu 🥂

 

Naravno uvjek postoji sansa da je sve ovo fake i da ce Nvidia napravit cuda sa novim proizvodnim procesom.....

14 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Možda niusi vidio cijelu tablicu :D

 

Porast performansi na top modelima je enorman, ako je ovo istina. 4080 je debelo jača od 3080 a da ne pričamo o 4090 nuklearki od 700W :D

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Možda niusi vidio cijelu tablicu :D

 

Porast performansi na top modelima je enorman, ako je ovo istina. 4080 je debelo jača od 3080 a da ne pričamo o 4090 nuklearki od 700W :D

U pravu si,nisam vidio 4080/90

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

nije bi bas jasan ovaj skok izmedu 4060 i 4060ti

 

4060 jedva jaca od 3060ti, and 4060ti se bori s duplo skupljom grafom 6800xt

 

4060 ce biti skroz neisplativa onda, osim ako ne bude niska cijena  sta sumnjam

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Bas me zanima u kojem smijeru ce se razvijat DLSS tojest sto ce donjet verzija 3.0 posto je kvaliteta slike vec identicna ili bolja od nativne.

 

Krenuo igrat Dying Light 2 sve MAX 4k uz DLSS performance i igra mi se vrti u rangu 50-60fps uz gsync sasvim ok.

Igra je vrlo zahtijevna ali ima 3 raytrace tehnologije i ovisno o doba dana i osvijetljenju izgleda nevjerovatno.

Dlss performance je ako se dobro sjecam interno 1080p...

 

Edit

5 vizualnih postavki ima raytrace varijantu

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2022 10:30 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Možda niusi vidio cijelu tablicu :D

 

Porast performansi na top modelima je enorman, ako je ovo istina. 4080 je debelo jača od 3080 a da ne pričamo o 4090 nuklearki od 700W :D

 

a brate mili, 700 W pa to treba biti posebno napajanje samo za gpu

 

a ja uzeo nedavno napajanje od 750 W, nadao sam se da ga neću morati mijenjati tako skoro, nadam se da će biti dosta za ovu 4080.

 

Također bi trebao i bacit oko na novi monitor i lagano prelazak na 4k, al dobro vidit ćemo 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice