NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 720.382
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

jebena sreća možda bude bolje sa zamjenom.....sretno i javi kako je prošlo

Inače jako lijepa kartica, ako može jedan tip....uzmeš 2 kartice kao ja pa ovu koja cvili držiš pored monitora da je gledaš dok ova tiha bude u kompu 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
A kakve su temp na msi?
Pise mi Švabo da je uzeo 4080 msi i da nije bas odusevljen ...
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

najvažnije da je kartica lijepa oku ugodna po mogućnosti što mlađa i vrckava

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

meni je grafa bila oku ugodna 2 tjedna, nakon toga sam stavio case na pod da oslobodim mjesta na stolu, i izgasio ledice

sljedeca kanta ce biti crna, i vise ne placam white tax na pc komponente, radije da su tihe nego lijepe(grafe ofc)

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 9:29 (Gemmy).
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Tak je, ja sam odmah kištru stavil na pod, temperature su dobre idle/full.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ja sam nedugo uzeo PALIT JETSTREAM RTX 4080, prije sam imao 3080 Tuficu, uglavnom temperature su pale u odnosu na 3080, 4080 je trenutno nečujna, igram CoD na max postavkama i temperatura ne prelazi 60. 

A što se tiče coil whine, nula za sada, ja super zadovoljan.

16 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Nisu više od 60c jer ako imaš upaljen Gsync i limitirane fps u okviru rr monitora onda i ne radi na 100% tako da je to normalno da se i ne grije. 

 

Ja bi promjenio karticu no uživam u saznanju da imam broj 1 karticu ako po ničem drugom onda po potrošnji struje, naravno da je Rx 6950XT u pitanju

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

imam upaljen Gsync ali nemam limitiran fps, barem koliko ja znam nisam ništa limitirao 

8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

dok je hrvata, nema zime za nvidiu, iebote, jel kod nas kupuje itko ista ispod 4080 ;)

 

sala....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
ange kaže...

imam upaljen Gsync ali nemam limitiran fps, barem koliko ja znam nisam ništa limitirao 

 Ako ga nemaš limitiranog onda ti đaba Gsynca jer ako ti ide preko rr od monitora onda Gsync ne radi kako treba, ograniči ga na 3 fps manje od rrejta

 

Ograničiš ga u samim postavkama od igre što vjerujem da i radiš, posebice ako ti je upaljen vsync onda ga ograniči na točnu vrijednost RR ili ga sam namjestiš po broju u postavkama, ili pak se automatski ograniči preko thrd party aplikacija kao Riva tuner i sl.

 

Masa ljudi ni ne zna kako pravilno koristiti Gsync i onda se čude da im nije fluidno i sl.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 11:13 (Wiz3m4n).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Zašto zasebna app ili se zajebavat u svakoj igri, imaš u nv control panelu opciju max framerate, staviš na 140 ili 141fps i nejde preko toga u ničemu
16 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Zato što implementacija u driverima kod Nvidije nije najbolje rješenje, to se zna odavno, ako je Nvidia to ispravila onda sam u krivu no dok sam je koristio prije godinu i više nije bila sretno rješenje, a sam broj FPS i ograničenje ovisi o frekvenciji monitora tako da ti sad navodiš 140 ili 141 no kod nekog sa 170Hz osvježenjem ti će biti 166......isto tako masa ekipe ne zna da u postavkama Nv control panela treba začekirati Vsync bez obzira na Gsync....itd, zbog latencija nižih bilo je pravilo prije da se radi preko Riva tunera i sl. aplikacija, no kažem svatko neka učini po svom. Ja sam na radeonu i Chill mi super se pokazao....nekome možda ne bude odgovarao itd itd.

 

eto videa za korisnike kojima treba nešto detaljnije, nije loše objašnjeno, naravno ima ih pun kufer, no ovaj mi se čini OK

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 12:40 (Wiz3m4n).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

pa ofkors da stavljaš drukčije ako ti je monitor 170hz ili više, stavljaš 2-3 niže od monitora, meni je max framerate podešen na 142, vsync je namješten da app (igrica) određuje i sve fercera bez greške

doduše na 144hz monitor sam prešao tek prošle godine, ali i na starijem je bilo namješteno na 58fps max i sve je radilo bez greške

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 13:03 (picajzla0707).
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Damir22 kaže...

dok je hrvata, nema zime za nvidiu, iebote, jel kod nas kupuje itko ista ispod 4080 ;)

 

sala....

Po Mindfactory statistki u dojčlandu su 4080 na 11 i 4090 na 18 mjestu (prodaja 12 mjesec 2023), a to je dojčland, sa duplim do troduplim standardom Rvacke... Onako odokativno 4080 i 4090 imaju skupa manje od 5% ukupne prodaju u HR, ali njihovi kupci su u 95% onih koji se moraju pohvalit jer moraš dobit potvrdu da si pametno potrošio 1500-2000 ojra 

Ali ej njihove pare, meni ne pada na pamet puknit tolike pare na grafulju kad je za godinu dana mogu kupit rabljenu za pola cijene...

 

8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

cuj, svabe su sirotinja naspram nas, to su samo obmane da oni zive bolje i imaju vise....

 

 :)

 

kad vidis ovo, jasno ti je i zasto :)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ma švabe su željni svega, gutaju sve očima kada dođu kod nas, raspamete se ko mala djeca kad im staviš na stol pršuta kobaja i rakije....piju i jedu dok ne umru, ali prije pitaju jeli badava.....što se tiče Gsynca u kombinaciji sa Vsync preporuka je da se u Nvidia control panelu stavi na On a u igrama ne pali.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Imam it trgovinu i mogu vam reci da se najvise kupuju 4060 i 4060 titanium, a od procesora rzyen 5 ili core i5.
Vecina uzima monitor za 2k ili full hd gaming. Prosjecni storage je oko 1 tb ssd , a ram je 99 posto slucajeva 16giga
Intel 80286
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
To tu kod nas, ili vani?
Cudno mi je za nas standard da se najbolje prodaje visi mid range grafi, jer su cijene paprene.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 17:32 (Gemmy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Kod nas ako sam dobro shvatio, jeli tako slavonac 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Wiz3m4n kaže...

Kod nas ako sam dobro shvatio, jeli tako slavonac 

 Tako je

Intel 80286
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Wiz3m4n kaže...

.....što se tiče Gsynca u kombinaciji sa Vsync preporuka je da se u Nvidia control panelu stavi na On a u igrama ne pali.

 razlog? meni je upravo u control panelu obrnuto i nikakvih problema dosad

monitor je freesync premium i dosad nije bilo problema s gsyncom

8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...
Imam it trgovinu i mogu vam reci da se najvise kupuju 4060 i 4060 titanium, a od procesora rzyen 5 ili core i5.
Vecina uzima monitor za 2k ili full hd gaming. Prosjecni storage je oko 1 tb ssd , a ram je 99 posto slucajeva 16giga

 i to je ono sto vecini ljudi i treba, kad bolje razmislis..... sve preko toga za kucnog korisnika je nepotrebno

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Mislim da imas u ZG ili Istri it trgovinu da bi bilo poprilicno drukcije statistike..Mi smo sirotinja,a i brate nhf Al DM je selendra. Pa ne znam kolko ti je reprezentativan uzorak..

A ovo za swabiju isto prdac.Mi smo drukciji mentalitet.Kod nas zive u supi a imaju iphone 15 maxx pro , il nema sta za jest a fura Skupu odjecu i galaaxy Z fold.. Dođi u Os pa vidi kakvi se auti vozaju ..Kolko je kod nas ljudi po birtijama samo.. A svabo pije kavu iz termosice
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 9:27 (R3nchi).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kolegi s posla (radimo u Norveškoj) sam nedavno sastavio komp sa Gainward Phantom RTX 4090. Kartica je tiha i nema coil wine apsolutno nikakav, jer je cijeli komp sastavljen da bude što tiši. A cijena je tu u Norveškoj dlaku manja od 2k eura za karticu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 8:54 (Dardevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
R3nchi kaže...
Mislim da imas u ZG ili Istri it trgovinu da bi bilo poprilicno drukcije statistike..Mi smo sirotinja,a i brate nhf Al DM je selendra. Pa ne znam kolko ti je reprezentativan uzorak..

A ovo za swabiju usto prdac.Mi smo drukciji mentalitet.Kod nas zive u supi a imaju iphone 15 maxx pro , il nema sta za jest a fura Skupu odjecu i galaaxy Z fold.. Dođi u Os pa vidi kakvi se auti vozaju ..Kolko je kod nas ljudi po birtijama samo.. A svabo pije kavu iz termosice

Ko sada zna živjet ovaj swaba ili hrvat? Ovo da nema što jest, pa ne znam za slučaj da je netko umro od gladi.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Lega znam ljude sto su kupovali bmw 3 pa ga tankali za 50kn..
Neko moze zivit na 3 kifle dnevno ..
Da ne vidi mesa ..Al da se qurci skupom robom i mb.. A zivi u potleusici..
R33mba#2892
4 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Nego, koristite li drivere u punoj ekstenziji prilikom instalacije ili?

Osobno nemam koristi od GeForce Experienca niti nekih dodatnih značajki koje dolaze sa driverima osim njih samih i pratećih.

Već dosta dugo u upotrebi kod mene je TinyNvidiaUpdateChecker koji se skine sa githuba (open source), koji skine zadnju verziju drivera za karticu i raspakira ih tako da se dobije opcija čiste instalacije.

Imam osjećaj da ima previše po standardnoj instalaciji u pozadini servisa koji su aktivni a nisu od praktične nama koristi, posebno za igranje (helperi, telemetrija itd).

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Mr.Inferno kaže...

Nego, koristite li drivere u punoj ekstenziji prilikom instalacije ili?

Osobno nemam koristi od GeForce Experienca niti nekih dodatnih značajki koje dolaze sa driverima osim njih samih i pratećih.

Već dosta dugo u upotrebi kod mene je TinyNvidiaUpdateChecker koji se skine sa githuba (open source), koji skine zadnju verziju drivera za karticu i raspakira ih tako da se dobije opcija čiste instalacije.

Imam osjećaj da ima previše po standardnoj instalaciji u pozadini servisa koji su aktivni a nisu od praktične nama koristi, posebno za igranje (helperi, telemetrija itd).

 Nikad nisam koristio nvidia experience jer mi ne treba a i živciralo me to paljenje u pozadini ili u igrama pa gasi ovo pa gasi ono, pop upovi iskacu i čudesa jednostavo previse distrakcija.

16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Evo kako to izgleda kod frenda u kompu. Stoji okomito i dobija zrak od dolje tako da su joj temperature sasvim u redu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Dardevil kaže...

Evo kako to izgleda kod frenda u kompu. Stoji okomito i dobija zrak od dolje tako da su joj temperature sasvim u redu.

Čista perverzija. Top izgleda!

It is always darkest just before the dawn.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice