NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.463
|
čitano: 706.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Sad je jasan potez evge, svjesni su da prodaja uz ovakve cijene će past. S obzirom da žive od toga  skoro dobar dio bazirali bi na ovu skupu proizvodnju.

Očita je jedna stvar da sam ray tracing  je preskup za proizvoljno odradit, vjerojatno zato i sam AMD se oslanja na sirovu snagu čipa a tehnologija ako je uspiju napravit uspješnom to je samo gratis.

To i obhašnjava velike razlike u cijeni 6900xt i rtx 3090

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Petre ti samo trolaš! 

Kupiš 4090 i osjećaš se kao isprdak kad izbace novu seriju jer su iskeširao 2000 erua za pomak iz generacije nezz koliko posto... 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

Petre ti samo trolaš! 

Kupiš 4090 i osjećaš se kao isprdak kad izbace novu seriju jer su iskeširao 2000 erua za pomak iz generacije nezz koliko posto... 

 Neće on ništa, tata će kupit sinu što god on zaželi samo da spremi sobu 

3 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

necu bas 4090 ali nesto za 1000-1200eur vidicemo nije to puno zaradi se u par dana

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 15:07 (Petar hw).
 
1 6 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...

 

Izgleda super, ali nativna 4k rezolucija je jednostavno ljepša i gotovo.

Da je to grafa za 4k kako vi tvrdite onda nitko ne bi kupovao ništa jače od toga.

ljudi kupuju ono sto zele, a ne ono sto im je realno dovoljno. 

 

zato i cijene mogu biti sve vise i vise, jer ce upravo takvih kupaca biti koji nafrlje sve na najajce, a nemaju pojma sta koja postavka radi i kako utjece na igru, i onda "moraju" kupit 3090 Ti za bubreg, jer eto moras sve bit na max. i to je sasvim legitimno

 

no to ne znaci da sa 3060Ti ne mozes igrati igre na 4k nativno sa minimumom od 60 fps

 

igre sa medium postavkama, bez AA izgledaju bolje, ljepse na 4k nego igre na max kod 1080P rezolucije

 

evo igara na max settings sa 3060Ti, 6700X i 3070 na 4k, pa mi reci da svaka od ovih igara ne bi radila na 60 fps, sa namjestanjem optimalnih postavki, osim naravno uzasno lose optimiziranih iznimaka, kao sto su CP 2077 ili Ubisoftovi kurslusi :)

 

 

 

4000 serije se bude prodavala cisto normalno kao uostalom i svaka do sada, bez obzira na AMD pefromance i cijene, jer vecina trzista ima tu kupnovnu moc i boli ih kita, hoce najjace da sve ma max roka na 144Hz u 4k 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 15:28 (3dfx).
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Znaci sad nema rudarenja,trziste je pretrpano rabljenim rtx3xxx grafama i sad cijena nece ic dolje jer je on tako odlucio 🤣

 

Lik je odvojen od stvarnosti potpuno 🥂

 

https://www.eurogamer.net/falling-gpu-prices-are-thing-of-the-past-nvidia-says

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

 izgleda se štedilo na gold platingu (ili šta je već) konektora... mada su se za tu lovu mogli malo isprsiti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 18:01 (miki_the_pirat).
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Znači to je cca 30 puta, nema garancije da neće nakon 4og puta otić.

Dabogda bankrotirali kopilad pohlepna, dao Bog da vam otkažu i drugi partneri kao i evga. Dao Bog da vam azilanti radili karticw koje nikad proradit neće radi krivi lemova kao i uvašoj glavi. Sve rade samo kako bi se smanjilo preprodavanje da ljudi doslovno novo kupuju.

Bero
Moj PC  
16 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
3dfx kaže...
 4000 serije se bude prodavala cisto normalno kao uostalom i svaka do sada, bez obzira na AMD pefromance i cijene, jer vecina trzista ima tu kupnovnu moc i boli ih kita, hoce najjace da sve ma max roka na 144Hz u 4k 

 Da, zato je na Steamu najpopularnija kartica 1060, dok se 3080-3090 mjere u promilima.

Say hello to my little friend
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

Znači to je cca 30 puta, nema garancije da neće nakon 4og puta otić.

Dabogda bankrotirali kopilad pohlepna, dao Bog da vam otkažu i drugi partneri kao i evga. Dao Bog da vam azilanti radili karticw koje nikad proradit neće radi krivi lemova kao i uvašoj glavi. Sve rade samo kako bi se smanjilo preprodavanje da ljudi doslovno novo kupuju.

to sam i ja poželio čim sam vidio koliko struje gutaju, ovo sa cijenama je samo šlag na tortu

nek im amd uzme bar pola tržišnog udjela, iako ne sumnjam da će i amd cijenama ići na max, sve su to ista govna

9 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

još malo će na njuški u opisu oglasa prvo pisati "nikad prekopčavana" pa onda "nije majnala, nikad OC, nije otvarana" i slično

11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Znaci doslovno ne smijemo povremeno izvadit grafu da ju ocistimo od prasine.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
Bero_ng95 kaže...

Znači to je cca 30 puta, nema garancije da neće nakon 4og puta otić.

Dabogda bankrotirali kopilad pohlepna, dao Bog da vam otkažu i drugi partneri kao i evga. Dao Bog da vam azilanti radili karticw koje nikad proradit neće radi krivi lemova kao i uvašoj glavi. Sve rade samo kako bi se smanjilo preprodavanje da ljudi doslovno novo kupuju.

to sam i ja poželio čim sam vidio koliko struje gutaju, ovo sa cijenama je samo šlag na tortu

nek im amd uzme bar pola tržišnog udjela, iako ne sumnjam da će i amd cijenama ići na max, sve su to ista govna

Stavio sam u ovu temu link...amd spusta cijene

 

https://forum.bug.hr/forum/topicunread/290033.aspx

10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Tokom čišćenja nikako odvajati kabal kako bi lakše smrdali pinove hvala bogu ima ih malo ako spojiš grafu drito na kabal kao pećnice... Kad pišaju po nana još se trude i da ima humora!🤣🤣

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Trebalo bi im se dogodit ko intelu kad je ryzen izašao.Razbahatili se treba ih spustit netko na zemlju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 19:14 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Krunoo7 kaže...

 Da, zato je na Steamu najpopularnija kartica 1060, dok se 3080-3090 mjere u promilima.

ti steam podaci su tocni i relevanti kao i oni od mindfacotry gdje je prodaja AMD procesora 80% u odnosu na Intel, a stanje na trzistu je suprotno 

 

istrazi malo kako funkcionira steam survery, kad je poceo, i na koji nacin se prikupljaju podaci, nema veze s trzistem, generacijama grafickih, niti samim korisnicima. 

 

koristim steam od kad je nastao i dobio sam koliko se sjecam 2 puta ping da ucestvujem u survery, zadnji put je to bilo valjda prije 100 godina, i jos uvijek ziher stoji moj podatak da koristim GTX 980 

 

uglavnom nebitno, nisam mislio da ce svi kupovat 4090, vec da cijene rastu upravo zato sto se graficke opcenito kupuju, bilo da je to 3060, 3070, 3080 ili 3090, u svakom segmenut je cijena narasla, a to znaci samo da je trziste pozitivno reagiralno na cijenu i normalno da ce kompanija dizati cijene dok god ljudi kupuju. 

 

samo to sam htio reci, nista vise

 

ako kupci zele da grafe budu jeftinije, prestanimo ih kupovati ako smatramo da su cijene previsoke

 

 

 

 

 

 

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ali čekajte ovaj datum u oktobar šta su ga stavili kao release date je ustvari paper launch. U dućane tek u prosincu idu.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Mislim da steam ima dobre podatke.

Mi sta visimo po tech sitovima i forumima smo informirani, i kupujemo malo bolje stvari jer znamo koliko ih koristimo. Ostala vecina ce kupiti nesto jeftinije sta ce samo obaviti svrhu, tipa pokrenuti fortnite i slicno. Pitaj malo ljude sta rade u pc shopovima koliko ljudi imaju znanja o grafickima i procesorima. Njima je bitno samo da radi.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Recezenti govore da nevidija mulja u svezi DLSS 3. Laganje im nije nepoznato.

 

 

Plus zavaravajuće oglašavanje imenovanje rtx4080 12gb, ovo im nije strano također ponavljaju se stalno.

 

 

EVGA dopizdilo im loše poslovanje nevidije prema njima i odoše, nije bezveze.

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 20:39 (dery).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
3dfx kaže...

ti steam podaci su tocni i relevanti kao i oni od mindfacotry gdje je prodaja AMD procesora 80% u odnosu na Intel, a stanje na trzistu je suprotno 

istrazi malo kako funkcionira steam survery, kad je poceo, i na koji nacin se prikupljaju podaci, nema veze s trzistem, generacijama grafickih, niti samim korisnicima.

koristim steam od kad je nastao i dobio sam koliko se sjecam 2 puta ping da ucestvujem u survery, zadnji put je to bilo valjda prije 100 godina, i jos uvijek ziher stoji moj podatak da koristim GTX 980 

Kako da istražim nešto što Valve ne daje u javnost? Na koji način se prikupljaju podaci tako da su beskorisni i da nemaju veze s tržištem, iliti samim korisnicima?

Zar misliš da toliki gigant poput Valvea koji drži PC market u šaci ne zna provest anketu?

 

Valjda se možemo složiti da u toliko značajnoj firmi među statističarima ne postoji debil koji bi koristio podatak star 5+ godina da oslika trenutno stanje tržišta. I da nema boljih javno dostupnih podataka.

Say hello to my little friend
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Jedno je sigurno izlaskom prve serije ryzena konfe su bile slagane u 70 posto ryzen 5 1600 i gtx 1060 to je definitivno jer je  bilo cijenovno tip top ili amd verzija rx 280 

Tako da je dobar dio bio do nedavnp zbog nestašice na sličnim kartama ili zero jacim. Pocetkom ove godine se to dosta izmjenilo kad su kartice postale dostupnije

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ako ce bit kvalitetnih risera, mozda se isplati kupit kakav za 150 eura onom koji daje 2000 za karticu. Jbt, ne smijes je vadit iz utora, dao si 2000 eura. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Što ne bi nastavili niz nek im sve bude Rtx 4080 samo nek mijenjaju količinu vrama u nazivu, Rtx4080 sa 8gb ili 6gb za 500$. Mogli bi se kurčit naslikavat sa karticom faca sam imam    Rtx 4080.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2022 0:27 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
3dfx kaže...
lobotomac90 kaže...

 

Izgleda super, ali nativna 4k rezolucija je jednostavno ljepša i gotovo.

Da je to grafa za 4k kako vi tvrdite onda nitko ne bi kupovao ništa jače od toga.

ljudi kupuju ono sto zele, a ne ono sto im je realno dovoljno. 

 

zato i cijene mogu biti sve vise i vise, jer ce upravo takvih kupaca biti koji nafrlje sve na najajce, a nemaju pojma sta koja postavka radi i kako utjece na igru, i onda "moraju" kupit 3090 Ti za bubreg, jer eto moras sve bit na max. i to je sasvim legitimno

 

no to ne znaci da sa 3060Ti ne mozes igrati igre na 4k nativno sa minimumom od 60 fps

 

igre sa medium postavkama, bez AA izgledaju bolje, ljepse na 4k nego igre na max kod 1080P rezolucije

 

evo igara na max settings sa 3060Ti, 6700X i 3070 na 4k, pa mi reci da svaka od ovih igara ne bi radila na 60 fps, sa namjestanjem optimalnih postavki, osim naravno uzasno lose optimiziranih iznimaka, kao sto su CP 2077 ili Ubisoftovi kurslusi :)

 

 

 

4000 serije se bude prodavala cisto normalno kao uostalom i svaka do sada, bez obzira na AMD pefromance i cijene, jer vecina trzista ima tu kupnovnu moc i boli ih kita, hoce najjace da sve ma max roka na 144Hz u 4k 

 

 

 

 

 

 

 

Nisam ja rekao da je nemoguće dobiti 4k u 60 fps-a nego da ta grafa jednostavno nije za 4k, jer ako ja moram srezati 80% postavki to nije više prikaz slike kakav bi ja htio.

Realno sa 4k ne dobiješ veće detalje, nego oštrinu, a ako staviš pojedinu postavku na low umjesto high nećeš imati iste detalje, iako će to zbog 4k rezolucije i dalje izgledati oštro. 

Slažem se da je bolje spustiti koji detalj pa povećati rezoluciju, ali ako ja moram na uštrb 4k rezolucije igrati na low to onda nije ono što me veseli.

A jedna bitna stvar još kod igara koje si linkao, većina ih je stara 2-3 godine, pa i više...što je s novijim igrama ili tek nadolazećim?

Evo dati ću ti svoj primjer od sinoć, upalim FH 5 u 4k quality FSR da bi mi izbacilo low video memory, spušaj texture dolje, sjene itd., sve to lijepo i dalje izgleda, ali jednostavno znam da može bolje, a s druge strane potrošio sam 15 minuta da naštimam postavke na željeni fps, umjesto da sam odmah uživao u igri.

Ja prvi nisam od onih koji moraju imati najjaču grafu i igrati sve na max, jer inače ne bih imao u kompu ovo što imam, ali stvara mi pressing svaki puta potrošiti vremena i vremena na podešavanje postavki umjesto da stavim na high i 4k odmah, te bez razmišljanja peglam ko čovjek tih sat do dva vremena što sam si odvojio za igranje.

Realno moguće je i sa mojim Peugetom 207 starim 15 godina otići na more, ali nije isto kao sa novim Passatom, ne?

 

Nego da se vratim na temu, ova dumina sa 30 puta ištekavanja je toliko glupa da mi zvuči nerealno...ako to stvarno bude onda su stvari džiberi koji zaslužuju da im propadne firma.

Ako AMD ne ponudi nešto pristupačno čisto sumnjam da ću u naredne 3 godine mijenjati grafu uopće.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2022 8:34 (lobotomac90).
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ti si fakultet Jansen te j*bo!! 

By Ministar Ševa

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Jedva cekam ubost 4090 za 15k na izlasku, ocekivao sam da ce ih po 1800-2000$ msrp staviti ali ovo je super ispalo za flagship sa 1600$.

 

Zaoravo jedina grafa kaj mi ima smisla za kupiti u ovoj seriji tko ima sredstava.. 4080 16GB ide za 1200$ a biti ce sigurno 50% slabija po specifikacijama od 4090 i to su bezobrazno digli msrp od lanjskog xx80 razreda i bubnili ga u xx80ti kategoriju.

 

4080 12GB ad104 koji je samo xx70 model prodan muda pod bubrege u xx80 razredu je smiješna grafa za 900$ oko 9500kn u EU, performanse ce biti kao rtx 3090 uz duplo manje vrama, a 3090 se izvana vec moze kupiti nova ispod 8000kn, polovne po 700e idu na stranim oglasnicima sa garancijom.

 

Znači na ovoj seriji ili 4090 ili ganjati 3090/3090ti na sniženjima za 7-8.5k

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2022 13:14 (Avalanche).
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Avalanche kaže...

Jedva cekam ubost 4090 za 15k na izlasku, ocekivao sam da ce ih po 1800-2000$ msrp staviti ali ovo je super ispalo za flagship sa 1600$.

 

Zaoravo jedina grafa kaj mi ima smisla za kupiti u ovoj seriji tko ima sredstava.. 4080 16GB ide za 1200$ a biti ce sigurno 50% slabija po specifikacijama od 4090 i to su bezobrazno digli msrp od lanjskog xx80 razreda i bubnili ga u xx80ti kategoriju.

 

4080 12GB ad104 koji je samo xx70 model prodan muda pod bubrege u xx80 razredu je smiješna grafa za 900$ oko 9500kn u EU, performanse ce biti kao rtx 3090 uz duplo manje vrama, a 3090 se izvana vec moze kupiti nova ispod 8000kn, polovne po 700e idu na stranim oglasnicima sa garancijom.

 

Znači na ovoj seriji ili 4090 ili ganjati 3090/3090ti na sniženjima za 7-8.5k

 

Ali uzmi u obzir da na rtx3090ti neces imat DLSS 3 Povratak Jedija.

Znaci dajes pare za potpuno outdated legacy proizvod...barem po Nvidijinoj perspektivi.

20 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Taj DLSS 3 je glavni selling point sada, tržište je prepuno kartica i srednji razred RTX 40 serije nece doci do proljeća dok se ne prodaju sve zalihe 30 serije, a Ampere modeli ce odlično oponašati srednji i niži razred dok ne ponude isti sa 40 serijom.

 

RAW performance je potpuno stavljen na stranu i sve se radi da se boosta Ray tracing performanse koje su prilicno slabe na sadasnjim serijama ako se želi u potpunosti iskusiti imerzija sa full RT postavkama, a kad pogledas nema igre koja dolazi a da nema RT u paketu i to je next gen stvar i ako stvarno taj RT bude toliko napumpan sa Adom i DLSS 3 u paketu to ce biti fenomenalno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Daj budi oprezan kod spajanja i odspajanja, bilježi to 30 nije velika brojka.

Majstore moj po ovim trenutno stvarima koje su predočene komplet nvidia sa proizvodnjom i osobe koje poput tebe predlažu mi mogu samo popušit.

Nemoj mi predlagat govna koja doslovno, ali doslovno obećavsju performanse na par stvari koje su stare i na sve igre next gen.

Msm stari jel me *ebeš po tom pitanju 3090 i 3090ti za nex gen su qrac a koštale nisu sigurno 2000kn već eura. 

Kad oni nama dokazu rezultatima onda predlaži do tada svi skupa možemo čekati.

Jer ovo šta nude nema nikakvog prakticnog smisla bar u svojetu gaminga....

Bero
Moj PC  
4 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice