NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 714.399
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Znaci teoretski DLSS 3 Povratak Jedia moze radit i na 2xxx te 3xxx ali uz slabije rezultate....koji bi sigurno bili barem priblizni da se ulozi trud u razvoj 🥂

Napisao sam prije da se o DLSS 3.0 odavno prica i mogu se kladit da je razvoj bio za sve rtx serije ali cime onda prodat 4xxx?

Mislim stvarno sam prezadovoljan sa ovom rtx3080 ali hocu li bit i dalje....zasto mi je framerate od ovog zadnjeg patcha nizi 15-16fps u Cyberpunku koji gle cuda koriste za promociju boosta koji donosi 4xxx naspram 3xxx......

 

https://wccftech.com/nvidia-engineer-says-dlss-3-on-older-rtx-gpus-could-theoretically-happen-teases-rtx-i-o-news/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Promjenili su opcije raytracinga.

Dodali su neku novu opciju rt koja ubija fps. Makni nju pa ce vjerovatno biti kao prije
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Gemmy kaže...
Promjenili su opcije raytracinga.

Dodali su neku novu opciju rt koja ubija fps. Makni nju pa ce vjerovatno biti kao prije

Gledao sam u postavke i nisam vidio nista novo u opcijama,pogledat cu opet kada nekad upalim igru.

Moguce da su promjenili nesto ispod haube sto se tice raytracinga pa niti nemamo mogucnost utjecat na to.

 

Znas kad vidim Spidermana Miles Morales kako izgleda uz raytrace na Ps5 i kako se glatko vrti....na amd hardveru....ova moja 3080 bi morala mljet igre a ne da moram imat nativno 1080p(performance dlss) i pada na 45fps sta god da su napravili.

Ali ok to je jedna igra i prema njoj ne mogu sudit cjelokupnu situaciju,samo ne zelim da igre krenu "stekat" pa odgovor/rijesenje bude....imas za kupit rtx4090.

9 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Cijena za europsko tržište:

  • GeForce RTX 4080 s 12 GB – 1.099€
  • GeForce RTX 4080 sa 16 GB – 1.469€
  • GeForce RTX 4090 – 1.949€

 

+ naš divan krasni pdv 

+ naši divni trgovci koji su vrlo susretljivi i vole niske cijene

 

i kao što rekoh dodaš 0 na msrp i to ako budemo imali sreće :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ultimativno to za sve možeš reći. Nije proizvod preskup nego je dohodak nedostatan.

medutim nameće se pitanje isplativosti...a budući da je community Feedback takav kakav je i to u svim zemljama možemo zaključiti da je cijena novih kartica preskupa za to sto nudi. I da, ako se bune Youtuberi koji godišnje zarađuju stotine tisuća ako ne i koji milion dolara kako nećemo mi prosječni?

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Nije proizvod preskup nego je dohodak nedostatan."

To možeš reći i za Neveru. No gdje je granica?
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...

 

Jel ti bude barem malo bed kad nešto tako napišeš?

Nije ti u redu širiti dezinformacije takve, jer ima ljudi koji se ne razumiju previše u hardver pa će netko pomisliti da je to istina i kupiti grafu, a zatim se razočarati.

Ljudi sa rtx 3090 ti mogu tek reći da im sve radi u 4k na 60+,a  i oni su dosta daleko od nekih 120 fps-a bez spuštanja detalja. 

I uspcaleana FHD rezolucija na 4k, nije pravi 4k...iz prve ruke sam isprobao DLSS kada sam imao rtx 3070 tako da ne lupam napamet.

zasto bi se razocarao ako kupi 3060Ti za 4k 60+ igranje?

 

graphics settings u igrama postoje s razlogom i neces vjerovati  ljudi  ih koriste ponekad, nema igre koju nemozes slozit da radi 60fps na 4k sa 3060Ti 

 

posto je offtopic, mozes se javiti na PP pa ti napisem koje postavke i kako

 

isprika na offtopic

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne bih se tu slozio s tobom. Svatko si kupuje prema svojim mogucnostima,

tako je oduvijek bilo i tako ce zauvijek biti. 

 

Tu ti je odlucujuci faktor, ljudski faktor. Osobno sam strastveni

ljubitelj pc hardware-a i cesto se igram s tim, prodajem, kupujem, mjenjam.

 

Ja osobno nisam zadovoljan kada moram igrati igru na medium. U mojoj glavi

ta igra automatski se ne igra na nacin na koji je namjenjena i ja sam nesretan. Moja

nesreca vodi k tome da kupim 3080 ili 6900xt u trenutnoj nam generaciji i budem sretan. 

 

Vrlo ti je jednostavno zapravo

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
BeLLicus kaže...

Cijena za europsko tržište:

  • GeForce RTX 4080 s 12 GB – 1.099€
  • GeForce RTX 4080 sa 16 GB – 1.469€
  • GeForce RTX 4090 – 1.949€

 

+ naš divan krasni pdv 

+ naši divni trgovci koji su vrlo susretljivi i vole niske cijene

 

i kao što rekoh dodaš 0 na msrp i to ako budemo imali sreće :D

 Zznaci mogle bi skočit cijenom rabljene 3xxx kartice.

11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kriste....znaci cjela 3xxx serija vise nista ne vrijedi ukljucujuci rtx3090 ti  🤣🤣🤣

 

https://www.dsogaming.com/news/nvidias-racer-rtx-will-be-available-for-download-in-november-2022/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Mene fascinira da nitko ne spominje a oni izbacuju grafe s 12gb rama??

U 2022g?

I ljudo vani nisu debili kao ovdje ne hebu puno fanboizam..

I oce za svoje tesko zaradene pare dobit pravu protuvrijednost... 

 

R33mba#2892
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Chronosus kaže...
lobotomac90 kaže...
3dfx kaže...
blackdevil kaže...
silvio3105 kaže...
Ne kužim ekipu koja brije na najnoviji top hw. Neće ti zabava biti bolja s 4080 🤷‍♂️

 hoće ako igraš na 4K i fali ti malo fps.a :D

nema igre koju ne mozes igrat u 4K na 3060Ti 60FPS+, osim naravno CB2077, koji je fail ionako pa je nebitan

 

Jel ti bude barem malo bed kad nešto tako napišeš?

Nije ti u redu širiti dezinformacije takve, jer ima ljudi koji se ne razumiju previše u hardver pa će netko pomisliti da je to istina i kupiti grafu, a zatim se razočarati.

Ljudi sa rtx 3090 ti mogu tek reći da im sve radi u 4k na 60+,a  i oni su dosta daleko od nekih 120 fps-a bez spuštanja detalja. 

I uspcaleana FHD rezolucija na 4k, nije pravi 4k...iz prve ruke sam isprobao DLSS kada sam imao rtx 3070 tako da ne lupam napamet.

 

Tko kaže da trebaš 60+ fpsa da bi uživao u igri?

 ja sam na 4k vec jedno 7godina trenutno imam rtx 3060ti i nema te igre koja mi nije zakljucana na 60fps-a, neke igre rade 5x brze rijetko koja sporije od ovih 60 to moram nabiti AA na 8x i sl kerefeke! Dlss radi bolesno dobro i izgleda bolje nego nativnih 4k!

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 21:44 (Boris grozni).
14 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Tjera RTX 3060 Ti 4k bez frke uz DLSS perfomance mode (interno rendanje na 1080p) i izgleda to super. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ja sam ubo 4K monitor 138 Hz G-Sync i mislim da je vrijeme za upgrade sa moje vjerne preko 6 godina stare GTX 1080 Gaming.

 

Vjerojatno ću ići na 4090.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kaj nije ta nova stvar u DLSS 3.0 isto ko i motion smoothing na nekim telvizorima ?

Ne vidim zakaj to nebi radilo na starijim karticama.

 

AMD sa FSR 2.0 radi priblizno isto sto i DLSS 2.0 bez tih Neural Network, tensor i slicnih marketing sranja tj. buzzword-a. Samo da prodaju pricu kak to moze radit samo na određenim karticama

Baš ga seru na najjace

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Santana kaže...

 AMD sa FSR 2.0 radi priblizno isto sto i DLSS 2.0 bez tih Neural Network, tensor i slicnih marketing sranja tj. buzzword-a. 

 fsr i dlss i po implementaciji i po onome što donose nisu trenutno ni blizu...

8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
sfc_PsychQ kaže...
Santana kaže...

 AMD sa FSR 2.0 radi priblizno isto sto i DLSS 2.0 bez tih Neural Network, tensor i slicnih marketing sranja tj. buzzword-a. 

 fsr i dlss i po implementaciji i po onome što donose nisu trenutno ni blizu...

 Iz usporedba koje sam ja vidio nije neka razlika.

 

Bolji je DLSS , al ja to primjetim u staticnim slikama. Dok se igra razliku ne vidim uopce

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 7:47 (Santana).
7 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Santana kaže...

 

 

AMD sa FSR 2.0 radi priblizno isto sto i DLSS 2.0 bez tih Neural Network, tensor i slicnih marketing sranja tj. buzzword-a. Samo da prodaju pricu kak to moze radit samo na određenim karticama

Baš ga seru na najjace

 gsync all over again

 

Kad napokon ponestane 3XXX serije nvidia će se sjetit da dlss 3 ipak može radit na starijim karticama...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 8:39 (It'sMe932).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Boris grozni kaže...
Chronosus kaže...
lobotomac90 kaže...
3dfx kaže...
blackdevil kaže...
silvio3105 kaže...
Ne kužim ekipu koja brije na najnoviji top hw. Neće ti zabava biti bolja s 4080 🤷‍♂️

 hoće ako igraš na 4K i fali ti malo fps.a :D

nema igre koju ne mozes igrat u 4K na 3060Ti 60FPS+, osim naravno CB2077, koji je fail ionako pa je nebitan

 

Jel ti bude barem malo bed kad nešto tako napišeš?

Nije ti u redu širiti dezinformacije takve, jer ima ljudi koji se ne razumiju previše u hardver pa će netko pomisliti da je to istina i kupiti grafu, a zatim se razočarati.

Ljudi sa rtx 3090 ti mogu tek reći da im sve radi u 4k na 60+,a  i oni su dosta daleko od nekih 120 fps-a bez spuštanja detalja. 

I uspcaleana FHD rezolucija na 4k, nije pravi 4k...iz prve ruke sam isprobao DLSS kada sam imao rtx 3070 tako da ne lupam napamet.

 

Tko kaže da trebaš 60+ fpsa da bi uživao u igri?

 ja sam na 4k vec jedno 7godina trenutno imam rtx 3060ti i nema te igre koja mi nije zakljucana na 60fps-a, neke igre rade 5x brze rijetko koja sporije od ovih 60 to moram nabiti AA na 8x i sl kerefeke! Dlss radi bolesno dobro i izgleda bolje nego nativnih 4k!

 

Stoji da se da podesiti da idu neke igre u 4k i 60 fpsa, naravno uz spuštanje detalja, ali to nije onda to ako moram pogasiti pola stvari da bi dobio 60 fpsa na određenoj rezoluciji. Imao sam rtx 3070 i to jednostavno nije bila grafička za 4k. Evo recimo Valhalla nije imala ni DLSS i FSR kada sam igrao i bilo je jako čupavo na navedenoj grafi dobiti 4k 60 fpsa, može se naravno ako ćeš igrati na low, ali meni to nije opcija.

Dobijem i ja na svojoj rx 6600 xt čak i u Cyberpunku uz fsr 4k 60 fpsa, ali to zapravo nije 4k kakv je zamišljen da bude i ne izleda bolje od nativne rezolucije da ga hebeš, pogotovo performance ili balanced mode...quality je dobar (iako nativna je ipak nativa), ali onda nije ni fps kao u ova dva moda.

 

forumaš kaže...

Tjera RTX 3060 Ti 4k bez frke uz DLSS perfomance mode (interno rendanje na 1080p) i izgleda to super. 

 

Izgleda super, ali nativna 4k rezolucija je jednostavno ljepša i gotovo.

Da je to grafa za 4k kako vi tvrdite onda nitko ne bi kupovao ništa jače od toga.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 9:46 (lobotomac90).
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Osobno sam istrpio jako nizak frame uz cudo da  je malo trzala igra cyberpunk 2077 max postavke 4k reza  rtx 3070 

Ostale igre tipa rdr2 45 do 60fpsa, metro exodus od 40 do 50fpsa

Jednostavno kartica nije za 4k no može se progurat ali to msni nije to to.

Nije toliko fluidno i lijepo pazi a max postavke.

I sad zamisli da jos spustam detalje kao na 3060ti, pa radije smanjim rezu

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Da nema gsynca ni ja sa rtx3080 ne bih imao fluidno iskustvo na oko 60fps sa 4k,bih na igrama od prije 10 godina ali te igre sam odigrao prije 10 godina.

 

Da se vratimo na temu....

 

https://wccftech.com/nvidia-details-ada-lovelace-gpu-dlss-3-geforce-rtx-40-founders-edition-graphics-cards/

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Koju ćete odabrati?

Moj PC  
13 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Inace ova rtx4090 nije puni nego srezani cip i bas me zanima ako AMD u svojoj novoj ponudi bude imao nesto jace hoce li Nvidia instant najavit rtx4090Ti i hoce li to bit dovoljno posto je svima jasno da je Nvidiji ultimativno bitno da se pise kako oni imaju najacu grafu na svijetu.

Moglo bi bit vrlo zanimljivo uskoro....ako sve ovo sto se pise o RDNA3 nije fantaziranje....

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Inace ova rtx4090 nije puni nego srezani cip i bas me zanima ako AMD u svojoj novoj ponudi bude imao nesto jace hoce li Nvidia instant najavit rtx4090Ti i hoce li to bit dovoljno posto je svima jasno da je Nvidiji ultimativno bitno da se pise kako oni imaju najacu grafu na svijetu.

Moglo bi bit vrlo zanimljivo uskoro....ako sve ovo sto se pise o RDNA3 nije fantaziranje....

 Kolko ce onda trosit struje ? 600W haha

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Santana kaže...
MEGATAMA kaže...

Inace ova rtx4090 nije puni nego srezani cip i bas me zanima ako AMD u svojoj novoj ponudi bude imao nesto jace hoce li Nvidia instant najavit rtx4090Ti i hoce li to bit dovoljno posto je svima jasno da je Nvidiji ultimativno bitno da se pise kako oni imaju najacu grafu na svijetu.

Moglo bi bit vrlo zanimljivo uskoro....ako sve ovo sto se pise o RDNA3 nije fantaziranje....

 Kolko ce onda trosit struje ? 600W haha

 

 

Vrlo vjerovatno :)

Opcenito je ova 4xxx serija poslozena jako cudno.....12gb 4080 koja to nije...4090 koja je enormno jaca od prave 16gb 4080.....izostanak 4070....

 

 

14 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...
Boris grozni kaže...
Chronosus kaže...
lobotomac90 kaže...
3dfx kaže...
blackdevil kaže...
silvio3105 kaže...
Ne kužim ekipu koja brije na najnoviji top hw. Neće ti zabava biti bolja s 4080 🤷‍♂️

 hoće ako igraš na 4K i fali ti malo fps.a :D

nema igre koju ne mozes igrat u 4K na 3060Ti 60FPS+, osim naravno CB2077, koji je fail ionako pa je nebitan

 

Jel ti bude barem malo bed kad nešto tako napišeš?

Nije ti u redu širiti dezinformacije takve, jer ima ljudi koji se ne razumiju previše u hardver pa će netko pomisliti da je to istina i kupiti grafu, a zatim se razočarati.

Ljudi sa rtx 3090 ti mogu tek reći da im sve radi u 4k na 60+,a  i oni su dosta daleko od nekih 120 fps-a bez spuštanja detalja. 

I uspcaleana FHD rezolucija na 4k, nije pravi 4k...iz prve ruke sam isprobao DLSS kada sam imao rtx 3070 tako da ne lupam napamet.

 

Tko kaže da trebaš 60+ fpsa da bi uživao u igri?

 ja sam na 4k vec jedno 7godina trenutno imam rtx 3060ti i nema te igre koja mi nije zakljucana na 60fps-a, neke igre rade 5x brze rijetko koja sporije od ovih 60 to moram nabiti AA na 8x i sl kerefeke! Dlss radi bolesno dobro i izgleda bolje nego nativnih 4k!

 

Stoji da se da podesiti da idu neke igre u 4k i 60 fpsa, naravno uz spuštanje detalja, ali to nije onda to ako moram pogasiti pola stvari da bi dobio 60 fpsa na određenoj rezoluciji. Imao sam rtx 3070 i to jednostavno nije bila grafička za 4k. Evo recimo Valhalla nije imala ni DLSS i FSR kada sam igrao i bilo je jako čupavo na navedenoj grafi dobiti 4k 60 fpsa, može se naravno ako ćeš igrati na low, ali meni to nije opcija.

Dobijem i ja na svojoj rx 6600 xt čak i u Cyberpunku uz fsr 4k 60 fpsa, ali to zapravo nije 4k kakv je zamišljen da bude i ne izleda bolje od nativne rezolucije da ga hebeš, pogotovo performance ili balanced mode...quality je dobar (iako nativna je ipak nativa), ali onda nije ni fps kao u ova dva moda.

 

forumaš kaže...

Tjera RTX 3060 Ti 4k bez frke uz DLSS perfomance mode (interno rendanje na 1080p) i izgleda to super. 

 

Izgleda super, ali nativna 4k rezolucija je jednostavno ljepša i gotovo.

Da je to grafa za 4k kako vi tvrdite onda nitko ne bi kupovao ništa jače od toga.

 Nisam rekao da nativno ne igleda bolje...u stvari uz AA FXAA nativno može biti mutnije nego DLSS koji upscala sliku. Samo kažem da uz DLSS to izgleda odlično, pogtovo kad igram na 50" TVu odmaknut nekoliko metara od ekrana. 

10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Mega tama igrao sam na tv u tako da nisam mogao imati ugkljucen g sync tj. nisam ga imao niti na monitoru.

A dolazilo je do malih trzaja lupam di bi fps naglo pao.

Čekat cemo benceve da vidimo šta će pokazat.

Ako 4080 ne bude isplativa kupljna onda ćemo na 3080 12gb ili ti verziju, msm sve ovisi od cijene. 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

Mega tama igrao sam na tv u tako da nisam mogao imati ugkljucen g sync tj. nisam ga imao niti na monitoru.

A dolazilo je do malih trzaja lupam di bi fps naglo pao.

Čekat cemo benceve da vidimo šta će pokazat.

Ako 4080 ne bude isplativa kupljna onda ćemo na 3080 12gb ili ti verziju, msm sve ovisi od cijene. 

Ja igram na tvu i za pc igre koristim freesync ili gsync tojest tv to sam odabere ovisno o igri.

Bas gledam kako je razlika 3080 vs 3090 bila do 10% a u slucaju rtx4080 16gb vs rtx4090 to ide do 90-100% ako sam dobro vidio specifikacije.....

 

edit

Sjecam se da sam prije podosta mjeseci citao negdje nekakvu glasinu da je amd sa rdna3 napravio takav skok da je natjerao nvidiu da za svoj top proizvod mora stavit cip koji su predvidjeli za generaciju iza 4xxx.....u ovoj situaciji ta glasina mi je postala zanimljiva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 11:50 (MEGATAMA).
6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx
AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
softwaremaniac kaže...

Ja sam ubo 4K monitor 138 Hz G-Sync i mislim da je vrijeme za upgrade sa moje vjerne preko 6 godina stare GTX 1080 Gaming.

 

Vjerojatno ću ići na 4090.

 jest vrijeme ti je, samo naprijed 4090 pa si opet miran 6god 

 

nove kartice su brutala i ja sam zadovoljan kostanjem, ako novom generacijom ponude duple perfomanse logicno ne mogu cijene ostati kao do sada

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice