NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Teksture mozes uvijek imati na max, bez obzira na ostale postavke. Neznam kojom se ti logikom vodis da ak su ti postavke na medium da moras i teksture drzat na med? Da ne pricam o tome da dobro dode ako radis nesto drugo osim samo igre igras. Bila je ista stvar i sa 1060 3gb verzija je kad je vec izasla bila naknap sa vramom za razliku od 6gb verzije. A i ustalom taman i da nemozes iskorstit, ko je ce ti kupit isti rang kartice sa 6gb ko kartice od prije 4 godine?

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

 Nije nikakav apsurd, vidim puno genijalaca koji to pisu po internetu. Po svemu sudeci ta kartica ce biti ranga 2070super ili mrvu slabija, jel ti stvarno mislis da 6gb na toj kartici bilo dosta? Mozda, sljedecih pola godine i bi al kasnije nema sanse.

 DA, DA, DA!!! Apsolutno dosta. To nije high end GPU. Buduće AAA igre i developeri istih će iskoristit ovaj napredak konzololaškog HWa što će se prelit i u PC gaming svijet. Međutim sama snaga grafičkog čipa bude goli K za buduće igre. Al svakako bolje više nego da zafali. Ako ništa radi tekstura. Samo što će 3060 12GB još više zbunit moguće kupce 3060Ti i 3070. Nadasve čudan potez Nvidie. I kakve veze ima količina Vrama prije 4 godine sa količinom sada? Tih 12 GB je trebalo ići prema višem cjenovnom razredu. Ili barem na Ti modele.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa i ici ce, vidis da se 3070 i 3080 lagano ubijaju. Nece slucajno doci 3070ti i 3080ti, shvatili su i oni da su zajebali sa tak malo vrama na tim karticama.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Pa i ici ce, vidis da se 3070 i 3080 lagano ubijaju. Nece slucajno doci 3070ti i 3080ti, shvatili su i oni da su zajebali sa tak malo vrama na tim karticama.

Koju Ampere ti uzimas?

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam ciljo na 3060, al pitanje sta ce od toga bita buduci da ce kartica biti super za majnanje kolko mi se cini.

9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Koju Ampere ti uzimas?

Potpuno nebitno za priču. Zar samo oni koji imaju ampere ili ga planiraju kupiti imaju pravo komentirati?

Evo ja prvi ga nemam i nemam ga u skoroj budućnosti nabavljati... mada tko zna šta sutra nosi... volim biti u tijeku. A ovo za 3070 i 3080 je očito jer navodno idu super i ultra modeli - bar za 3060... pa slijedom toga...

Sve to ne znači da će "obične" u potpunosti nestati - jedino o cijenama ovisi koliko će biti dobar odabir.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...

Sve to ne znači da će "obične" u potpunosti nestati 

Ma kaj bi nestale, bit će ih po oglasima ko blata. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Ja sam ciljo na 3060, al pitanje sta ce od toga bita buduci da ce kartica biti super za majnanje kolko mi se cini.

 3060 bi trebale bit najdostupnije,pretpostavljam da ekipa uzima ove jace za mining......

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Jeftiniju karticu brze isplatis uz to ova ce imat 12gb vrama. A hashrate nije bas tolko bolji, vjeruj mi ovo ce mineri ko ludi kupovat. I ja osobno ak ju nabavim ne mislim ju drzat na idlu, kad nista necu radit nek majna.

11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Teksture mozes uvijek imati na max, bez obzira na ostale postavke. Neznam kojom se ti logikom vodis da ak su ti postavke na medium da moras i teksture drzat na med? Da ne pricam o tome da dobro dode ako radis nesto drugo osim samo igre igras. Bila je ista stvar i sa 1060 3gb verzija je kad je vec izasla bila naknap sa vramom za razliku od 6gb verzije. A i ustalom taman i da nemozes iskorstit, ko je ce ti kupit isti rang kartice sa 6gb ko kartice od prije 4 godine?

ah, sve može mid/high, samo teksture moraju na ultra, iako skoro pa nikakve razlike nema

hell, za pet godina ćeš sve staviti na low i gejmat na 30fps, samo nek teksture budu ultra

stvarno jebena logika

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
R4zOR229 kaže...

Teksture mozes uvijek imati na max, bez obzira na ostale postavke. Neznam kojom se ti logikom vodis da ak su ti postavke na medium da moras i teksture drzat na med? Da ne pricam o tome da dobro dode ako radis nesto drugo osim samo igre igras. Bila je ista stvar i sa 1060 3gb verzija je kad je vec izasla bila naknap sa vramom za razliku od 6gb verzije. A i ustalom taman i da nemozes iskorstit, ko je ce ti kupit isti rang kartice sa 6gb ko kartice od prije 4 godine?

ah, sve može mid/high, samo teksture moraju na ultra, iako skoro pa nikakve razlike nema

hell, za pet godina ćeš sve staviti na low i gejmat na 30fps, samo nek teksture budu ultra

stvarno jebena logika

 Slažem se i ne mogu načudit ovoj bizarnoj logici i toj suludoj fiksaciji na memoriju. Kao da se ljudi tješe i pokušavaju se uvjeriti da te kartice ne valjaju radi 8gb memorije.

GPU u svrhu gaminga nije investicija i ne radi se o kupovanju zemljišta za kuću već je to fakin elektronika koju promjeniš kad ti ne valja više, uvijek će bit nekog tko će kupit rabljeno i ideš dalje, za dvije godine će bit nešto bolje i ko može i hoće kupit će to, te apsolutno nitko neće imat goru kvalitetu života il gaminga ak uzme 8gb u odnos na 12 il 16. Kad se pokaže da ne možeš radit ono što te svakodnevno veseli prodaš to što imaš i uzmeš bolje ako si u mogučnosti i bok. 

 

Tko od vas koji imaju ampere koristi nvidia reflex? Meni se sa 3070 pokazao kao apsolutna grozota, a vidim na stranim forumima i drugi pišu da zapravo daje suprotne rezultate od onog što bi trebao raditi :/

 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...
LogicusMPS kaže...
R4zOR229 kaže...

Evo i 3060 sa 12gb gddr6. Valjda ce to potvrdit na cesu.

 3080 10 GB 3060 12, jel može neko pomoć? Čisti marketing za 3060 ili?

 Zato kaj je 6gb ipak premalo.

 Sta pricas ti? Jesi dobro?

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
LogicusMPS kaže...
R4zOR229 kaže...
LogicusMPS kaže...
R4zOR229 kaže...

Evo i 3060 sa 12gb gddr6. Valjda ce to potvrdit na cesu.

 3080 10 GB 3060 12, jel može neko pomoć? Čisti marketing za 3060 ili?

 Zato kaj je 6gb ipak premalo.

 Sta pricas ti? Jesi dobro?

 Savrseno dobro, tebi ak je dosta 6gb kupi. Ja u 2021 sigurno karticu ispod 8 necu kupovat.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nadan se da se pravis glup. Pricamo zasto je na 3060 12 GB a na 3080 10 GB, i na 3070 8 GB i di je tu logika.

Znaci ti bi radije 3060 sa 12 GB nego 3070 sa 8? OK, GG WP.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kakav si ti genijalac, nebi ja nista meni je svejedno. Al daj mi objasni kak bi ti na 256bitnu sabirnicu stavio 10gb memorije kad su gddr6 cipovi 32bitni i dolaze po 1gb i 2gb. Znaci 256/32=8, znaci 8 modula ide na takvu sabirnicu i mozes staviti 8 po 1gb(8gb) ili 8 po 2gb(16gb). Dok se ne krenu proizvoditi moduli po 1.5gb zaboravi takve egzibcije, doduse moguca su odredena zakljucavanja ko sta je bilo na 2080ti koja ima 11gb al to se inace ne radi, i neznam na koji nacin to funkcionira.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Kakav si ti genijalac, nebi ja nista meni je svejedno. Al daj mi objasni kak bi ti na 256bitnu sabirnicu stavio 10gb memorije kad su gddr6 cipovi 32bitni i dolaze po 1gb i 2gb. Znaci 256/32=8, znaci 8 modula ide na takvu sabirnicu i mozes staviti 8 po 1gb(8gb) ili 8 po 2gb(16gb). Dok se ne krenu proizvoditi moduli po 1.5gb zaboravi takve egzibcije, doduse moguca su odredena zakljucavanja ko sta je bilo na 2080ti koja ima 11gb al to se inace ne radi, i neznam na koji nacin to funkcionira.

 Ma sve to stoji stari moj šta se tiče sabirnice i čipova. Sve to znam. Al zašto 12 GB?? Nema smisla, je da je 192-bitna sabirnica i da može 6 i 12, ali zašto 12. 3060 Ti je 256-bitna, zašto onda nije 16? Mislim lakrdija. To da nema 3060 Ti iznad nje, pa 3070 onda OK, al ovo nema smisla.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 0:25 (LogicusMPS).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nemoze 3060ti biti 16gb jel ce sigurno ici van 3070ti i ona ce biti 16gb, zbog toga onda nitko nebi kupio 3070 ti. Desila bi se ista stvar ko i sa 3070, stoji i nitko ju ne kupuje(ok mozda cak i kupuje buduci da nis drugo ni nema) zbog 3060ti. Umjetna segmentacija trzista, 3060ti mozda ima manje vrama od 3060 al ce sigruno bit 15% jaca tak da ju opet ima razgloga kupiti. Uz to postoji velika sansa da izade jos jedna kartica na GA106-300 vjerojatno 3050 ti ili 3060 sa 6gb. Ne rade oni to od jucer, i dobro znaju kak trabaju sloziti lineup da sve prodaju.

9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jbt na Njuškalu nema sveukupno 5 1080Ti na prodaji... WTF

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

čisto za usporedbu, kako se danas ponaša gtx 970 s kojom je također bilo priče kako će joj faliti vrama, da ne spominjemo dramu sa 3,5gb

pogotovo se to isticalo nakon što je amd izbacio rerebrandiranu r9 390 sa 8gb, koja je trebala biti 'future proof' baš zbog duplo više memorije

 

 

šest godina kasnije, gtx 970 je ograničena čipom, čak i 3,5gb vrama ne predstavlja problem koliko je problem slabi čip

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zadnji driveri (461.09) mi na 3070 Gaming OC uzrokuju trzanje prilikom micanja prozora, vidim na guru3d da se problem javlja i drugima. Ne bi znao da li je specitično za ampere, no reflex isto tako uzrokuje microstutter, smanjuje maksimalni refresh rate i dodatno opterećuje grafu pa zaista ne vidim njegovu svrhu.

Igrao sam nešto više Cold War i na 1440p @75Hz sa ultra detaljima temperatura grafe ne ide preko 50 u multiju. Uopće ne mogu procjenit kad se ventovi pale. U idlu sa ugašenim ventovima je na nekih 30°C.  Vrlo vrh hlađenje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sta nam to govori? Nvidia pravi preslabe kartice , ljudi kupujte Radeona.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pozz ekipa imam ultrawide 1440p monitor 3440x1440 rezolucije, je li mi RTX 3080 s 10GB VRAM-a dobra long term kupnja?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ako imas vec RTX 2000 onda bolje preskoci Ampere.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
emerik kaže...
Pozz ekipa imam ultrawide 1440p monitor 3440x1440 rezolucije, je li mi RTX 3080 s 10GB VRAM-a dobra long term kupnja?

 Kod mene je dobar ulog bio. Istu rezu imam. Dosta je blizu 4K i igre fantastično izgledaju. S tim da sam ja imao GTX 1080 (non ti) prije toga..

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Od svih developera mislim da bi najveci pomak napravio Valve da se odluce napravit Half Life u cistom raytraceu.

Tesko je i zamislit kako bi to izgledalo i kako bi sve te simulirane real world elemente iskoristili za sami gameplay...

Epic je dobar za engine...

Unreal engine je uistinu mocna alatka ali presporo se krenu koristit najnaprednije funkcije...

Dio onoga sto donosi raytrace u gaming svijetove.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
emerik kaže...
Pozz ekipa imam ultrawide 1440p monitor 3440x1440 rezolucije, je li mi RTX 3080 s 10GB VRAM-a dobra long term kupnja?

 Kod mene je dobar ulog bio. Istu rezu imam. Dosta je blizu 4K i igre fantastično izgledaju. S tim da sam ja imao GTX 1080 (non ti) prije toga..

 Ak ju nađeš po normalnoj cijeni onda da (iako sumnjam trenutno zbog bitcoina). Ja sam isto pikirao uzeti 3080, a nije je bilo ispod 7k gotovo nigdje. Ipak sam uzeo 3070 za 5k pred kojih dva mjeseca, a i dalje sve leti na toj rezi s i njom isto kak bi i s 3080. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 0:08 (Ladiesman 312).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...

čisto za usporedbu, kako se danas ponaša gtx 970 s kojom je također bilo priče kako će joj faliti vrama, da ne spominjemo dramu sa 3,5gb

pogotovo se to isticalo nakon što je amd izbacio rerebrandiranu r9 390 sa 8gb, koja je trebala biti 'future proof' baš zbog duplo više memorije

 

 

šest godina kasnije, gtx 970 je ograničena čipom, čak i 3,5gb vrama ne predstavlja problem koliko je problem slabi čip

 970 je slaba danas, ma koliko je on hvali

 

on to isprobava na jakom procesoru kojeg 90% ljudi nema, jer ako ga ima imaju i jacu grafu

 

ja imam tu grafu u drugom kompu(isto r5 3600) i preslabo je to za ugodno igranje na 1080p. osim ako se ne igraju prastari naslovi. takoder ne dobivam fpse kao i on, oni koriste neke "custom" high postavke pa tko ce znati do cega je.

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Uz ovo kaj se događa više nemam uopće osjećaj da sam išta preplatio...  7,5k kn za tvornički clocknutu 3080tku se sad sve više čini kao jako dobar deal 

Da ju trenutno želim prodat mogu dobiti bez beda oko 9k na ruke 

Lijep pozdrav ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 9:54 (Dado_ZG78).
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Gemmy kaže...

 970 je slaba danas, ma koliko je on hvali

 

on to isprobava na jakom procesoru kojeg 90% ljudi nema, jer ako ga ima imaju i jacu grafu

 

ja imam tu grafu u drugom kompu(isto r5 3600) i preslabo je to za ugodno igranje na 1080p. osim ako se ne igraju prastari naslovi. takoder ne dobivam fpse kao i on, oni koriste neke "custom" high postavke pa tko ce znati do cega je.

 o tome se i radi, neprestano se turpija o navodno nedostatnom vramu na 3xxx seriji, a ista situacija će biti sa jednom 3070 - da će prije postat preslaba, nego li će joj zafalit vrama

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

vecu kolicinu memorije ce stavljati iskljucivo zbog mininga, a ne zbog gaminga

 

#1 kupci su rudari a ne mi

 

nova generacija GPU i nVIdia i AMD lansiranje i prodaja cijelog lagera rudarima i za dva tjedna nakon sto su ih upogonili sve kripto valute su skocile u nebo 

 

sve sto se napravi ide odma drito iz tvornice na farme za rudaranje a ne u prodaju

 

iluminati, masoni, aliens, confirmed 

Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice