NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.635
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

. Koliko vidim lageri na CU daju znakove života. Rekao sam da će se magično pojaviti do izlaska Navija.

 Ništa nije dostupno nema života samo te mažu. Bit će to brutalna borba kome je veči raskošniji Lančerski vatromet.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 22:24 (dery).
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ja vise nista ne mislim. prokuhalo mi misljenje nakon ovih zadnjih vijesti. skotu su se isto svi smijali i vidi sad... clovek osel na ribiciju.

 

 

ali jebemti kako vrijedi svaki minut svake analize cak i kada nije bio u pravu. ostavio sam video da mozda neko s pola sata vremena ipak pogleda. doslovno vrijedi novaca.

 

inace, zadnje glasine kazu da nvidia razmislja da preskoci 40 i 50 seriju te se vec u Q42020 prebacuju na 6000 seriju

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 22:36 (jovial).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
DarthMarkus kaže...

. Koliko vidim lageri na CU daju znakove života. Rekao sam da će se magično pojaviti do izlaska Navija.

 Ništa nije dostupno nema života samo te mažu. Bit će to brutalna borba kome je veči raskošniji Lančerski vatromet.

 Ako tako bude i s Navijem mislim da ću se roknut. Božić, a socket prazan. Horror

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Cekaj cekaj pa sto ce onda ovi forumasi odavde sto cekaju da izađe 20GB verzija posto je 10GB vec obsolete? Sto ce oni kupiti, na cemu ce se oni igrati?

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

 Cekaj cekaj pa sto ce onda ovi forumasi odavde sto cekaju da izađe 20GB verzija posto je 10GB vec obsolete? Sto ce oni kupiti, na cemu ce se oni igrati?

 pa nista drugo nego 3090

ne kupujem graficku koja ima manje vram-a nego sto moja konfa ima rama :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 0:01 (Santana).
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Santana kaže...
Synthium kaže...

 Cekaj cekaj pa sto ce onda ovi forumasi odavde sto cekaju da izađe 20GB verzija posto je 10GB vec obsolete? Sto ce oni kupiti, na cemu ce se oni igrati?

 pa nista drugo nego 3090

ne kupujem gragicku koja ima manje vram-a nego sto moja konfa ima rama :P

 Tako treba!

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 8:26 (mrsmith).
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kao sto su i rekli,u rangu 2080ti za vise nego duplo manje novaca.

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
za vise nego duplo manje novaca.

 Vidjet cemo...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
MEGATAMA kaže...
za vise nego duplo manje novaca.

 Vidjet cemo...

 Ili nećemo.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Ili nećemo.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Iako bih volio 3080, izgleda da će pasti u košaricu 3070, osim ako me AMD neuvjeri da čekam njih, ali iskreno uvijek sa amd-om sam probleme imao dosad što se tiče hlađenja i driver-a...

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 10:54 (Luka123).
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Iako bih volio 3080, izgleda da će pasti u košaricu 3070, osim ako me AMD neuvjeri da čekam njih, ali iskreno uvijek sa amd-om sam probleme imao dosad što se tiče hlađenja i driver-a...

 

meni bi isto mogla ipak 3070 biti odabir, ako ispadne prava stvar za 1440p gaming. A vrlo vjerojatno da će to i biti s obzirom na dlss 2.0. Jebiga, ne uzimam novu grafičku da bi igrao igre iz 2015. A da dajem lovu za 4k monitor, to mi je ipak previše, da ima 144 hz i 1ms i gsync istovarit ću previše love

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
Luka123 kaže...

Iako bih volio 3080, izgleda da će pasti u košaricu 3070, osim ako me AMD neuvjeri da čekam njih, ali iskreno uvijek sa amd-om sam probleme imao dosad što se tiče hlađenja i driver-a...

 

meni bi isto mogla ipak 3070 biti odabir, ako ispadne prava stvar za 1440p gaming. A vrlo vjerojatno da će to i biti s obzirom na dlss 2.0. Jebiga, ne uzimam novu grafičku da bi igrao igre iz 2015. A da dajem lovu za 4k monitor, to mi je ipak previše, da ima 144 hz i 1ms i gsync istovarit ću previše love

 Ma bit ce, 2080Ti je bila odlicna za 1440p

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
Luka123 kaže...

Iako bih volio 3080, izgleda da će pasti u košaricu 3070, osim ako me AMD neuvjeri da čekam njih, ali iskreno uvijek sa amd-om sam probleme imao dosad što se tiče hlađenja i driver-a...

 

meni bi isto mogla ipak 3070 biti odabir, ako ispadne prava stvar za 1440p gaming. A vrlo vjerojatno da će to i biti s obzirom na dlss 2.0. Jebiga, ne uzimam novu grafičku da bi igrao igre iz 2015. A da dajem lovu za 4k monitor, to mi je ipak previše, da ima 144 hz i 1ms i gsync istovarit ću previše love

Za 4K gaming je ova generacija tek probila 60 fps u AAA naslovima :) tako da ništa još od toga anyway. 1440p ili 1440p ultrawide doduše rade fino, ja sam zadovoljan!

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ova rtx3070 ce bit bas strava model,cak i jaca od 2080ti a manje trosi,enormno enormno jeftinija,naprednije RT i Tensor jezgre,vise TFa/klasicnih jezgri.

 

The 8nm Ampere GA104-based NVIDIA GeForce RTX 3070 graphics card will be a close match to GeForce RTX 2080 Ti, the last-gen, Turing-based flagship. We have been in contact with many reviewers and it seems that the newer model is just slightly faster than 2080 Ti in gaming, while offering similar performance in synthetic benchmarks.

12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Izgleda da ce nas vecina na kraju uzeti 3070.... ako bude dostupnija od 3080, naravno. Sto nije nimalo garantirano.

 

BTW, na novi upit Links mi javio da ce "krajem 10. mjeseca imati informaciju o roku isporuke"... Narucio 7.10. btw. Dakle doslovno su prodavali fiktivni stock bez da imaju ikakvog pojma kad ce i dal ce stici...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sad kad 3070tke budu dostupne prije nego 3080 onda uzimam nju...  Cyberpunk se bliži a još nema karte u stroju, cccc... a ne znam, hoće li Radeonke biti podržane kaj se RayTracinga tiče...

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja se drzim one Asus TUF 3080 OC koju sam narucio pa kad dodje dodje,nadam se prije Cyberpunka.

 

Ali ova 3070 je apsolutni sveet spot za 499 dolara a uz takve performanse i arhitekturu,samo 220w je nevjerovatno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ova rtx3070 ce bit bas strava model,cak i jaca od 2080ti a manje trosi,enormno enormno jeftinija,naprednije RT i Tensor jezgre,vise TFa/klasicnih jezgri.

 

The 8nm Ampere GA104-based NVIDIA GeForce RTX 3070 graphics card will be a close match to GeForce RTX 2080 Ti, the last-gen, Turing-based flagship. We have been in contact with many reviewers and it seems that the newer model is just slightly faster than 2080 Ti in gaming, while offering similar performance in synthetic benchmarks.

 jos jedan paper luanch ako ih bude na stanju ovako kao 3080 onda će amd stvarno imati posla 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Sad kad 3070tke budu dostupne prije nego 3080 onda uzimam nju...  Cyberpunk se bliži a još nema karte u stroju, cccc... a ne znam, hoće li Radeonke biti podržane kaj se RayTracinga tiče...

Ma bit ce podrzan i Navi2 za CP raytrace sigurno.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
MEGATAMA kaže...

Ova rtx3070 ce bit bas strava model,cak i jaca od 2080ti a manje trosi,enormno enormno jeftinija,naprednije RT i Tensor jezgre,vise TFa/klasicnih jezgri.

 

The 8nm Ampere GA104-based NVIDIA GeForce RTX 3070 graphics card will be a close match to GeForce RTX 2080 Ti, the last-gen, Turing-based flagship. We have been in contact with many reviewers and it seems that the newer model is just slightly faster than 2080 Ti in gaming, while offering similar performance in synthetic benchmarks.

 jos jedan paper luanch ako ih bude na stanju ovako kao 3080 onda će amd stvarno imati posla 

Pitanje je sto ce bit kod AMDa kad su vec unaprijed oznacili big navi kao limitiranu ediciju...sto znaci tesko dostupno ili nedostupno i na dan izlaska a i nakon godinu dana na trzistu.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Izgleda da ce nas vecina na kraju uzeti 3070.... ako bude dostupnija od 3080, naravno. Sto nije nimalo garantirano.

 

BTW, na novi upit Links mi javio da ce "krajem 10. mjeseca imati informaciju o roku isporuke"... Narucio 7.10. btw. Dakle doslovno su prodavali fiktivni stock bez da imaju ikakvog pojma kad ce i dal ce stici...

Pa nisu jedini. Prodali su ti nesto kao "preorder" slicno kao i Caseking meni. Uzeli ti pare i "rezervirali" ali kada ce doci ne znaju :D

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
Minneyar kaže...

Izgleda da ce nas vecina na kraju uzeti 3070.... ako bude dostupnija od 3080, naravno. Sto nije nimalo garantirano.

 

BTW, na novi upit Links mi javio da ce "krajem 10. mjeseca imati informaciju o roku isporuke"... Narucio 7.10. btw. Dakle doslovno su prodavali fiktivni stock bez da imaju ikakvog pojma kad ce i dal ce stici...

Pa nisu jedini. Prodali su ti nesto kao "preorder" slicno kao i Caseking meni. Uzeli ti pare i "rezervirali" ali kada ce doci ne znaju :D

 Da ali Caseking je imao stalno mogucnost narucivanja, a Links nije uopce osim na par sekundi dnevno dok kao ne odu svi komadi... i onda ispadne da ih nije ni bilo, ili vjerojatnije da su zaposlenici pokupili...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Neznam nadam se da će opravdati sve to kad budu usporedbe sa rtx 2080ti,3080 i 3090 i sto ce bit sa tim rytracingom i dlss koliko nvidia ima svarnog benefita.Puno cimbenika ima kakvi če potrosači biti grijalice itd.Jos 6 dana će mo zivjeti u neznanju toliko mogu izdrzat.

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Sad kad 3070tke budu dostupne prije nego 3080 onda uzimam nju...  Cyberpunk se bliži a još nema karte u stroju, cccc... a ne znam, hoće li Radeonke biti podržane kaj se RayTracinga tiče...

Ma bit ce podrzan i Navi2 za CP raytrace sigurno.

 ne znam jel trolas ili si opet neinformiran. CP nece podrzavati amd RT, bar ne na releasu.

 

https://www.gfinityesports.com/article/7475/cyberpunk-2077-ray-tracing-nvidia-amd-hardware-gpu-cd-projekt-red-xbox-ps4-pc

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
MEGATAMA kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Sad kad 3070tke budu dostupne prije nego 3080 onda uzimam nju...  Cyberpunk se bliži a još nema karte u stroju, cccc... a ne znam, hoće li Radeonke biti podržane kaj se RayTracinga tiče...

Ma bit ce podrzan i Navi2 za CP raytrace sigurno.

 ne znam jel trolas ili si opet neinformiran. CP nece podrzavati amd RT, bar ne na releasu.

 

https://www.gfinityesports.com/article/7475/cyberpunk-2077-ray-tracing-nvidia-amd-hardware-gpu-cd-projekt-red-xbox-ps4-pc

 Pa to je ono sto Sam rekao ali eto opet nevjerujete istini.

Amd i nvidia RT je dva rszlicita svijeta. Drugcije funkcioniraju, i u postavkama ce biti druge stvari za namjestanje. 

Stime da nvidia sponzorirani naslovi kao CP BF mozda AMD ni nece imati RT, i ako da onda u manjoj kolicini nego nvidia. Bit ce samo refleksije recimo dok Global iluminacija ne. 

Ali eto nvidia dlss i RT je miljama ispred, samo Amd-ov nece toliko kostati perf.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 12:16 (HCgamingCRO).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

ddd

 

edit: bezveze vrijedjao covjeka

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 12:21 (jovial).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice