NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.792.251
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

 A je uspijela nvidija napraviti reklamu stoljeca, treba ovo u knjige upisati 

Ipak jos uvijek mozes ukljuciti dlss cheat on mode.

 

DLSS je vrhunska tehnologija u skladu sa vremenom u kojem zivimo, deep learning, machine learnig i AI, a tu je nvidia isto jedna od vodecih kompanija

 

i sad su jedan djelic te tehnologije dobro primjenili u gamingu 

 

nije to Physix i Hairworks, ovo stvarno radi i poboljsava framerate brutalno 

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Timo kaže...
jovial kaže...
Timo kaže...
jovial kaže...
Riot kaže...

Od 10 korisnika koji su kupili grafe, 9 ih je odlucilo preprodati ....

 pa to bi svako normalan napravio. al ne mogu vjerovat da ljudi jos govore o nekakvom monumentalnom skoku i cijenama na razini obicne 2080. Pa u hrvatskoj se nije prodalo 20 komada. OVe koje se mogu nabaviti kostaju kao 2080Ti. Mozda pretjerujem za kojih 100-ak eura. ali, nek vas utjesi sljedeci primjer: Ako Cyberpunk 2077 na 2080Ti u 4k sa RTX/on ide na 20FPS, 3080 bi ga gurao cijelih 27FPS.

 

To je napredak koji 3080 na 4k sa RTX/on sprema za new gen konzole 

Cyberpunk 2077 na 3080 sa 10GB memorije, RTX on DLSS 2.0, na 4k@max settings avg. fps je tocno 83FPS

 

jucer spomenuo Piotr Nielubowicz, inace radimo za njih neki colorgrading na necemu nevezanom za igre

 

tako da za ovu igru nema brige, game on 

 daj nemoj sad bombe bacat pa pobjec. jel to onda znaci da je 2080Ti na oko 50?

 stvarno ne znam, nisam pitao.

 

slucajno smo se dotakli teme o ludilu za grafama, pa je spomenuo kako je DLSS 2.0 ogroman napredak u odnosu na prvu iteraciju, i da su mu developeri jako zadovoljni

 

inace on je financijas, pa nije bas da se nesto previse zadrzao na temi, i ovo je valjda vidio/nacuo u prolazu

 jasno ti je da je ovo totalna ekskluziva i da bi neki jutjuberi dali 3080 za ovu informaciju? :D 

racunam da ce onda 2080ti bit oko 50 fps i svakako ne ispod 30. sve mi to zvuci malo preambiciozno.

 

DLSS ce biti super jos kad bi svi razvijali isti... 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
HCgamingCRO kaže...

 A je uspijela nvidija napraviti reklamu stoljeca, treba ovo u knjige upisati 

Ipak jos uvijek mozes ukljuciti dlss cheat on mode.

 

DLSS je vrhunska tehnologija u skladu sa vremenom u kojem zivimo, deep learning, machine learnig i AI, a tu je nvidia isto jedna od vodecih kompanija

 

i sad su jedan djelic te tehnologije dobro primjenili u gamingu 

 

nije to Physix i Hairworks, ovo stvarno radi i poboljsava framerate brutalno 

 To je cisti upscaling nista vise, pa mi mozete prodavati price kako je tu potrebna umjetna inteligencija... vidjeli smo svi stza je bilo sa dlss1.0 a ovaj 2.0 isto jos nevalja na objektima koji se krecu- za sada jos vrlo glupava AI. Cisti upscaling jos, i nemozete vise onda pricati o native 4K rezi, kada dlss pocne npr izracunavati/pomagati u grafickim efektima itd, onda ta umjetna inteligencija ima smisla po meni.. ALI kazem onako kako ja mislim, da se nekoljemo vamo. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 18:09 (HCgamingCRO).
12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bar ta Nvidia nekaj pokušava ray, dlss, a Amd izbaciva radijatore za sada.
 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Bar ta Nvidia nekaj pokušava ray, dlss, a Amd izbaciva radijatore za sada.

 Pa ti zivis u 2010 jos ili kaj?

Kakvi radijatori? navi je u prosjeku trosila ko 2070 i 2080 ali ispeglala je 2070 toliko da je nevidija morala pozvati super seriju u pomoc... Evo moja vega vamo za 300W prosjek u gejmingu opet hladnija od vecine 3080 neprelazi 70 stupnjeva ni jezgra ni HBM na lijepim 1500rpm-a.

Kakve boze grijalice, radijatori, pa tvoj intelas sto imas kad ga napnes jede struje ko ova moja 4 cipa.

A ako nemozes razumjeti da manji proces donosi i vecu toplinu na XX povrsinu jel je manje pa se brze/bolje ugrije onda neznam sta da ti kazem, uzivaj u tvojima 14nm++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 18:17 (HCgamingCRO).
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

DLSS je u teoriji dobra stvar, i bilo bi lijepo kad bi ju sve developerske kuce prigrlile, no znamo kako to ide s novim tehnologijama i developerima. Dok god konzole ne podrzavaju to ne mozemo ocekivati DLSS u vecem broju naslova, nego samo u nekim koje Nvidia plati da ubace njihovu tehnologiju.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
Bar ta Nvidia nekaj pokušava ray, dlss, a Amd izbaciva radijatore za sada.

 Pa ti zivis u 2010 jos ili kaj?

Kakvi radijatori? navi je u prosjeku trosila ko 2070 i 2080 ali ispeglala je 2070 toliko da je nevidija morala pozvati super seriju u pomoc... Evo moja vega vamo za 300W prosjek u gejmingu opet hladnija od vecine 3080 neprelazi 70 stupnjeva ni jezgra ni HBM na lijepim 1500rpm-a.

Kakve boze grijalice, radijatori, pa tvoj intelas sto imas kad ga napnes jede struje ko ova moja 4 cipa.

A ako nemozes razumjeti da manji proces donosi i vecu toplinu na XX povrsinu jel je manje pa se brze/bolje ugrije onda neznam sta da ti kazem, uzivaj u tvojima 14nm++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 Ma kakav ti to fake R5 3600 chip imas ? Pa znam da su ovi Intelovci govorili da ne postoji R5 3600 koji ide na 4.4+ghz ispod 1.4v 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
3

 To je cisti upscaling nista vise, pa mi mozete prodavati price kako je tu potrebna umjetna inteligencija... vidjeli smo svi stza je bilo sa dlss1.0 a ovaj 2.0 isto jos nevalja na objektima koji se krecu- za sada jos vrlo glupava AI. Cisti upscaling jos, i nemozete vise onda pricati o native 4K rezi, kada dlss pocne npr izracunavati/pomagati u grafickim efektima itd, onda ta umjetna inteligencija ima smisla po meni.. ALI kazem onako kako ja mislim, da se nekoljemo vamo. 

 

 ma ne koljemo se nista, ovo je cak jos i najnormalnija diskusija u zadnjih nekoliko stranica

 

u pravu si to je upscaling, nitko ni ne govori da nije, i nvidia govori da je upscaling.

 

ali nije to, recimo PS4 upscaling, ovo "pametni" i radi brutalno

 

a sto se tice igara, imas par stranice naprijed popis onih koje ga vec podrzavaju i one koje izlaze u 2020 koje ce ga podrzavati, a to je uglavnom 99,9% igara koje mi svi igramo

 

tako da nema brige sto se toga tice

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Chatao sam s amazon supportom u vezi zotacove kartice, naručio sam u 3:40pm jučer. Nisam dobio nikakve konkretne informacije, samo da ću u sljedećih 48 sati znati kada će dispatchati... Toliko o dostavi do srijede

 Pa pise ti u trackingu kad je dispatch.. u cemu je problem? poslat ce ti u ponedjeljak i doci ce u srijedu

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
njuskac kaže...
alscaul kaže...

Chatao sam s amazon supportom u vezi zotacove kartice, naručio sam u 3:40pm jučer. Nisam dobio nikakve konkretne informacije, samo da ću u sljedećih 48 sati znati kada će dispatchati... Toliko o dostavi do srijede

 Pa pise ti u trackingu kad je dispatch.. u cemu je problem? poslat ce ti u ponedjeljak i doci ce u srijedu

 Vidim samo Arriving 21 Sep - 23 Sep... od kud tebi da će dispatchati u ponedjeljak? U track order fali 10% do dispatcha, ali mislim da to ne znaći ništa

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

cyberpunk requirements

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Tri dana free pa pogledao dosta testova i ovo je bolesno kakav je to skok naspram rtx2080, doslovno sve cu moc igrat u 4k ultra ili high/ultra.

Posebno me veseli Division 2 koji sad igram u 1440p a uskoro selim na 4k ❤️

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...
njuskac kaže...
alscaul kaže...

Chatao sam s amazon supportom u vezi zotacove kartice, naručio sam u 3:40pm jučer. Nisam dobio nikakve konkretne informacije, samo da ću u sljedećih 48 sati znati kada će dispatchati... Toliko o dostavi do srijede

 Pa pise ti u trackingu kad je dispatch.. u cemu je problem? poslat ce ti u ponedjeljak i doci ce u srijedu

 Vidim samo Arriving 21 Sep - 23 Sep... od kud tebi da će dispatchati u ponedjeljak? U track order fali 10% do dispatcha, ali mislim da to ne znaći ništa

 Isto kao i meni.. platio jesi, zaprimili jesu , paket se pakira i poslat ce u ponedjeljak, treba im jedan dan da stigne max dva ak si uzeo expedited shipping ..  zasto mislis da nece poslati u ponedjeljak? pa da kartice nema ne bi mogao ni narucit ili bi pisalo da nema.

12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Skok po generacijama 1080 vs 2080 vs 3080.
 
0 1 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne kužim zakaj se 3080 trpa u rang 2080ti, pa to joj je samo bonus da je brža i od prošle generacije flagshipa.
Bude li nužno izbacit će i 3080ti, ako se Amd približi.
Kao da kažem da je Golf 8 nasljednik Passata.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 18:41 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Interesantno je, startao sam Red dead 2, stavio sam sve postavke na max, sa vulcanom imam 35 fpsa 1440p, ocekivao sam malo vise.

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Interesantno je, startao sam Red dead 2, stavio sam sve postavke na max, sa vulcanom imam 35 fpsa 1440p, ocekivao sam malo vise.

 red dead 2 je lose optimiziran. znam da water i jos neki option su jako sjebani.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

Caseking mi je upravo poslao da nisam imao "najbrži prst" i da nisam u prvom batchu, da nemaju nikakvu informaciju koliko ce vremena trebati za 2. batch da se NADAJU da nece potrajati mjesecima a u međuvremenu kartica koju sam ja narucio sada kosta 100 eura vise u istom tom shopu. Rekli su mi da ako zadrzim ovaj "preorder" da mi vrijedi ista cijena i da cu je po tome dobiti bez da ista nadoplacujem, sto mi je prije svega jebeno presmjesno jer ja nisam preorderao nego orderao nakon releasea cak i ako je to samo 2h nakon releasea. U međuvremenu mojih 6k kuna je taoc na ko zna kolko vremena dok oni nabave 2. batch, a ako cancelam i trazim refund nema sanse da je igdje nađem za 6k pogotovo zato sto to ukljucuje i trosak dostave vec. 

 

Sve u svemu krasna organizacija

 Pa kolega cisti paper launch. Imali su odredjen broj kartica koje su pustili u prodaju u odredjene/odabrane trgovine pa da izgleda ko da je bila navala stoljeca.

Citam, ima toliko retail-ovaca koji nisu ni dobili nista na day one launch, Mindfactory se ispricao na njihovom forumu jel vele nisu dobili nista niti ikakav odg od nvidije kada ce dobiti.

Cak nvidia sluzbeni store za FE varijante je imao limitiran broj, sve iscenirano, izrezirano a mi smo popusili kako je 10 milijuna ljudi jucer navalilo na rtx3000, bilo ih je toliko da se napravi prica oko hype-a i da J.H. Huang ima za novu koznu jaknu

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 18:48 (HCgamingCRO).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Interesantno je, startao sam Red dead 2, stavio sam sve postavke na max, sa vulcanom imam 35 fpsa 1440p, ocekivao sam malo vise.

 na toj rezoluciji bi i 1080ti trebala vuci 50fps, nesto ti nije ok

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 18:48 (jovial).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Interesantno je, startao sam Red dead 2, stavio sam sve postavke na max, sa vulcanom imam 35 fpsa 1440p, ocekivao sam malo vise.

Cudno...

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_rtx_3080_founder_review,12.html&ved=2ahUKEwj7-af7k_PrAhVNDewKHfhJBhUQFjANegQIAxAB&usg=AOvVaw0x8WczoN6nKQqTNDIQgkGp

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
Bloodraven kaže...

Interesantno je, startao sam Red dead 2, stavio sam sve postavke na max, sa vulcanom imam 35 fpsa 1440p, ocekivao sam malo vise.

 na toj rezoluciji bi i 1080ti trebala vuci 50fps, nesto ti nije ok

 Ali on je sve na max stavio.A u clanku ne pise na koliko je. Edit: ma igrica je smece po svakom pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 18:52 (Slayer123).
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
Bloodraven kaže...

Interesantno je, startao sam Red dead 2, stavio sam sve postavke na max, sa vulcanom imam 35 fpsa 1440p, ocekivao sam malo vise.

 na toj rezoluciji bi i 1080ti trebala vuci 50fps, nesto ti nije ok

 pa ako mu grafa takta normalno u igri, osim drivera nema sta da bude, ipak je stavio sve na maks a neke postavke u rdr2 su toliko neoptimizovane da je to strasno.

Ili nije cherry pick naslov pa sad zapravo vidimo kako su i one 8K cuda-e zapravo lazne, mozda rdr2 koristi kombinaciju fp32 i interger-a...

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo benchmark od Division 2. 

 

Sve na max, pise custom jer sam iskljucio Vsync i jos neku opciju bezveze. 

 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 18:54 (Bloodraven).
Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam stavio link sa Guru 3d, max

 

 

Btw kakav ti je ostatak konfe? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Bloodraven kaže...

Interesantno je, startao sam Red dead 2, stavio sam sve postavke na max, sa vulcanom imam 35 fpsa 1440p, ocekivao sam malo vise.

Cudno...

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_rtx_3080_founder_review,12.html&ved=2ahUKEwj7-af7k_PrAhVNDewKHfhJBhUQFjANegQIAxAB&usg=AOvVaw0x8WczoN6nKQqTNDIQgkGp

 Sad kad gledam ovo, kako imam GTX 1080, brate ovo je dupli FPS na Vulkan-u....
Više neznam ono oću li LG 27GL850 monitor uzet pa čekati do sljedeće godine ili ipak 3080...

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
MEGATAMA kaže...
Bloodraven kaže...

Interesantno je, startao sam Red dead 2, stavio sam sve postavke na max, sa vulcanom imam 35 fpsa 1440p, ocekivao sam malo vise.

Cudno...

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_rtx_3080_founder_review,12.html&ved=2ahUKEwj7-af7k_PrAhVNDewKHfhJBhUQFjANegQIAxAB&usg=AOvVaw0x8WczoN6nKQqTNDIQgkGp

 Sad kad gledam ovo, kako imam GTX 1080, brate ovo je dupli FPS na Vulkan-u....
Više neznam ono oću li LG 27GL850 monitor uzet pa čekati do sljedeće godine ili ipak 3080...

 24 vs 69fps je u 4k razlika.... 3x skok ali ok ovo nije bas najoptimiziranija igra za pc pa.... 

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo Horizon Zero Dawn 1440p Sve na max. 

 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Interesantno je, startao sam Red dead 2, stavio sam sve postavke na max, sa vulcanom imam 35 fpsa 1440p, ocekivao sam malo vise.

 

Šta je na kraju s tim vulkanom? Jel nije to trebala biti kao nekakva platforma za PC i konzole skupa ili tako nešto?

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
njuskac kaže...
alscaul kaže...
njuskac kaže...
alscaul kaže...

Chatao sam s amazon supportom u vezi zotacove kartice, naručio sam u 3:40pm jučer. Nisam dobio nikakve konkretne informacije, samo da ću u sljedećih 48 sati znati kada će dispatchati... Toliko o dostavi do srijede

 Pa pise ti u trackingu kad je dispatch.. u cemu je problem? poslat ce ti u ponedjeljak i doci ce u srijedu

 Vidim samo Arriving 21 Sep - 23 Sep... od kud tebi da će dispatchati u ponedjeljak? U track order fali 10% do dispatcha, ali mislim da to ne znaći ništa

 Isto kao i meni.. platio jesi, zaprimili jesu , paket se pakira i poslat ce u ponedjeljak, treba im jedan dan da stigne max dva ak si uzeo expedited shipping ..  zasto mislis da nece poslati u ponedjeljak? pa da kartice nema ne bi mogao ni narucit ili bi pisalo da nema.

 Platio nisam... znaš da amazon uzme novce tek kad shipa. Slično mi je bilo i sa francuskom strixicom pa su ju prekinuli. Ovdje u najgore slučaju čemo čekati drugi batch grafičkih, za koje ko zna kad će stići, vjerojatno drugi mjesec

5 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

 zato jer na trenutnim, starim igrama uz RT i DLSS pada ispod 60 fpsa, što očelivati od igara za jedno tri godine? ovo ni sad nije nešto ugodno ifrivo sobzirom koliko košta i koliko grije okolinu.

 

ugasiš RT i igra uz DLSS radi kako bi očekivao.

 Ma o čemu ti? TControl mi radi lock na 60hz, 1440 sabilno ko kuća. RTX sve na max i DLSS, a ta igra je teška i bez RTX-a a i u tom grafu je 4k reza? Onda Metro Exodus, također stabilnih 60hz kroz cijelu igru sa raytracingom... Raytracig bez dlssa nema smisla jer puno traži snage ali odkad je ovaj dlss2 ušao u igru stvari su se drastično promijenile

jovial kaže...

 Nisi u pravu! ne mozes reci da IGRA izgleda super kad smo vidili na svim benchmarcima da Doom iz 1996 i Minecraft (16bit iz 1980) lete sa RT na 160Hz! To nije jedna igra nego DVIJE! 

 Ne znam jesi li sarkastičan ili ne ali ima malo više rtx igara od 2.

Sve Vas Volim
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice