NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.791.287
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Dakle plačem,out of stock hardver od 700€

 

...od smjeha ofc!

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 22:28 (ZGamer).
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Bilo kako bilo Nvidija je sa ovom serijom razvalila.
Ovakva navala na shopove nije niti na Black Friday.
Ljudi im daju 6k kuna i još su sretni kaj su uhvatili svoj primjerak to dovolnjo govori o kakvoj se tu kartici radi.

 Ne govori to ništa o kartici... o nečemu govori ali to nije kartica.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Ma to Nvidia boosta prodaju Intelu udružila se gamad protiv Zena :)
Ali kad dođe Navi i novi Zen onda će Seasonic od 2kw bit top seller na Mindfactory :)
Zahebanciju na stranu ovaj 4600 Zen vrlo lako moguće će biti 8/16.
E sad ako Navi bude bolji od Rtx3000 onda fakat kapa dole Amd.

 Ampere je najbolja reklama za Zen 3, ogroman IPC boost uz pcie 4.0 sposobnost, i uz to razumna potrošnja procesora sto ne skodi s obzirom da je Ampere sam po sebi potrosac, a kombinirat ga s Intel platformom, i to jos 10900k i nije najpozeljnija opcija sto se tice potrosnje.

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Jel stvarno misliš da je onomu koji ima/želi dati za 10900k i ampere nijansu veći račun za struju problem... jer grijanje i trajnost komponenti nisu argument u 2020.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Po meni isto dodatan videoram je bacanje novaca kao što je i sama nvidia rekla.

 

A uskoro će igre dobivat podršku za taj novi direct storage API, neće bit problem brzo ucitavat texture direktno sa ssd na grafičku i time eliminirati potrebu za puno ram buffera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 22:37 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Bilo kako bilo Nvidija je sa ovom serijom razvalila.
Ovakva navala na shopove nije niti na Black Friday.
Ljudi im daju 6k kuna i još su sretni kaj su uhvatili svoj primjerak to dovolnjo govori o kakvoj se tu kartici radi.

Ma nahypalo se ipak malo previše.. pa GTX1080 je bila također odličan release (skoro duplo jača od GTX980 a jednaka/vrlo približna potrošnja, čak je imala za to doba velikih 8GB VRAMa) pa nije bila ovakva ludnica.. 

ansha: Pomelo te
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Bilo kako bilo Nvidija je sa ovom serijom razvalila.
Ovakva navala na shopove nije niti na Black Friday.
Ljudi im daju 6k kuna i još su sretni kaj su uhvatili svoj primjerak to dovolnjo govori o kakvoj se tu kartici radi.

 meni se cini da to vise govori o ljudima nego o kartici, sta ne?

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...

Jel stvarno misliš da je onomu koji ima/želi dati za 10900k i ampere nijansu veći račun za struju problem... jer grijanje i trajnost komponenti nisu argument u 2020.

 Kao sto sam rekao, ne skodi imati efikasniji procesor koji uz to jos ima pcie 4.0 sposobnost za neke buduce featurese koje je sama Nvidia predstavila...

 

edit: S obzirom da je Zen 3 nova arhitektura sigurnosno ce biti jos bolja od Zena 2 koji je miljama ispred Intelovog rješenja, pa ne moramo strahovati od novih update-ova...

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 22:41 (Riot).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...

Jel stvarno misliš da je onomu koji ima/želi dati za 10900k i ampere nijansu veći račun za struju problem... jer grijanje i trajnost komponenti nisu argument u 2020.

 vidi moj slucaj. mogo bi platit tesli da se klonira, i napravi kvantni kompjuter samo za mene. ali zena mi ne dozvljava da kupim PSU veci od 550W. Nije zajebancija, brije zena na ocuvanje resursa. da ne pricam na sta mi je bojler spojen...

 

evo malo da se atmosfera popravi. this never fails:

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 22:50 (jovial).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

Mozda  i najbolja kupnja trenutno od sluzbene nvidije, ipak je cooler malo inovativan vrijedan sacuvati, a kasnije neki vodeni blok baciti na to i fertig! Da AMD neplanira nista ja bi FE ugrabio. 

https://www.nvidia.com/de-de/geforce/graphics-cards/30-series/rtx-3080/

 

 

edit: ni zeleni nemaju vise na lageru omg kakva situacija 

Edit 2 : eto refresh stranice nakon par minuta pojavila se opet jedna 

 Možeš mi molim te reći kak složiš dostavu u HR direkt od Nvidije? Ili preko maliboxde?

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa nije to neki napredak rekao bi rambox sta je to, bitno da amd izbaci radeon VII i tri mjeseca poslje 5700xt napredak ravan nuli.Ali zato je vau cijena 50% niza.
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Pa nije to neki napredak rekao bi rambox sta je to, bitno da amd izbaci radeon VII i tri mjeseca poslje 5700xt napredak ravan nuli.Ali zato je vau cijena 50% niza.

 5700xt je imao 2070 performanse za 400 eura. to je ok kao i ova nvidia 3080 za 700 eura. problem je da je malo njih vidilo te cijene. sutra ce navalit ljudi koji su cijeli dan rifresali amazon i na kraju nis nisu dobili. epic paper launch. jos malo pa krece rast cijena 2080 :D 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 23:15 (jovial).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo javljam se nakon istestiranih 5,6 igara, moram priznati da sam jako zadovoljan.

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
4 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sori sto spamam ali nisam dobio odgovor, jel ima netko iskustva s Casekingom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

 5700xt je imao 2070 performanse za 400 eura. to je ok kao i ova nvidia 3080 za 700 eura. problem je da je malo njih vidilo te cijene

problem je što će vlasnici 5700xt u novim igrama imati više nego duplo niže perfomanse od 2070, to će se vidjeti vrlo skoro u cyberpunku i ostalim igrama koje budu izlazile

a tada će ih prodavati za manje novaca nego što ja sad mogu dobiti za relativno staru gtx 1070 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
jovial kaže...

 5700xt je imao 2070 performanse za 400 eura. to je ok kao i ova nvidia 3080 za 700 eura. problem je da je malo njih vidilo te cijene

problem je što će vlasnici 5700xt u novim igrama imati više nego duplo niže perfomanse od 2070, to će se vidjeti vrlo skoro u cyberpunku i ostalim igrama koje budu izlazile

a tada će ih prodavati za manje novaca nego što ja sad mogu dobiti za relativno staru gtx 1070 

 Jeje sigurno, to si isto govorio prije par mjeseci i uvijek bude bude bude, i nikad ne bude... Eto ti sad 5700 XT je raw perf jaca od 2070s...

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

 vidi moj slucaj. mogo bi platit tesli da se klonira, i napravi kvantni kompjuter samo za mene. ali zena mi ne dozvljava da kupim PSU veci od 550W. Nije zajebancija, brije zena na ocuvanje resursa. da ne pricam na sta mi je bojler spojen...

 

evo malo da se atmosfera popravi. this never fails:

Je, ipak samo neslužbeno papirnato lansiranje.

 

https://twitter.com/hms1193/status/1306699962336587776

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 23:35 (rambox).
12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

Sori sto spamam ali nisam dobio odgovor, jel ima netko iskustva s Casekingom?

 Za ovo prvo ti neznam jer sve šta sam ja naručivao su imali na stanju...

Šta se tiče garancije brzi su i jednostavni ali plaćaš trošak za slanje u Njemačku... Mene je za napajanje izašlo negdje 100 kn

Ako se je nešto promjenilo slobodno nek me netko ispravi

 

 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The_Fichek kaže...

Future proof za kaj? Kaj uopce znaci ta rijec. Bez uvrede, to mi je jedan od najreterdiranijih izraza na forumu. Kakva igra je uopce Flight Simulator, valja li cemu osim sto ubije komp. Kaj se mora vidjet apsolutno svaki detalj dok letis u avionu.. Di su prave igre s pravim gameplayom.. Jebes sve te grafe kad mozes postene PC igre u zadnjih 5 godina nabrojat na prste 1 i pol ruke. Dobra stara, kad izadju igre koje ce koristiti 10+ GB VRAMa doci ce i nove grafe i tako u krug.. Sve da Flight Simulator i koristi tolko, opet je vjerujem iznimka, ali eto koristi se za benchmarke pa je kao neko mjerilo lol. Ovo za prodaju je druga prica, ali gubis na prodaji cim skines plasticnu foliju s grafe.

 Ukratko future proof za to kad ću je za godinu dana prodavat na njuškalu ja ću bit lik s grafom od 20 GB a ovi ostali će imat 10 GB i prodat ću je za bolju cijenu :-)

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Evo javljam se nakon istestiranih 5,6 igara, moram priznati da sam jako zadovoljan.

 Bloodraven

Pa što je nisi prodao za 10000 Kn na njuškalu?

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Motorino kaže...
Synthium kaže...

Sori sto spamam ali nisam dobio odgovor, jel ima netko iskustva s Casekingom?

 Za ovo prvo ti neznam jer sve šta sam ja naručivao su imali na stanju...

Šta se tiče garancije brzi su i jednostavni ali plaćaš trošak za slanje u Njemačku... Mene je za napajanje izašlo negdje 100 kn

Ako se je nešto promjenilo slobodno nek me netko ispravi

 

 

 Hvala ipak na odgovoru :D

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
molnyi kaže...
mislioc kaže...
Bilo kako bilo Nvidija je sa ovom serijom razvalila.
Ovakva navala na shopove nije niti na Black Friday.
Ljudi im daju 6k kuna i još su sretni kaj su uhvatili svoj primjerak to dovolnjo govori o kakvoj se tu kartici radi.

 Ako ćemo iskreno, onaj tko je bio pametan taj će čekat mjesec dana AMD release.

 

Vrlo vjerojatno bit će bolja kartica performansama za manje para... a ja se nadam da će onda Nvidia još spustit svoje cijene, e tada će bit pravo vrijeme za kupovinu.


Danas me hajp skoro ponjeo, umalo sam kupio preko amazona... 

 Ok 

 

Tu tvrdnju baziraš na čemu ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
molnyi kaže...
mislioc kaže...
Bilo kako bilo Nvidija je sa ovom serijom razvalila.
Ovakva navala na shopove nije niti na Black Friday.
Ljudi im daju 6k kuna i još su sretni kaj su uhvatili svoj primjerak to dovolnjo govori o kakvoj se tu kartici radi.

 Ako ćemo iskreno, onaj tko je bio pametan taj će čekat mjesec dana AMD release.

 

Vrlo vjerojatno bit će bolja kartica performansama za manje para... a ja se nadam da će onda Nvidia još spustit svoje cijene, e tada će bit pravo vrijeme za kupovinu.


Danas me hajp skoro ponjeo, umalo sam kupio preko amazona... 

 Ok 

 

Tu tvrdnju baziraš na čemu ?

 To i mene iskreno zanima, ljudi cijelo vrijeme zaboravljaju da je AMD sto se tice grafickih kartica najpoznatiji kao jeftinija alternativa Nvidiji, na nacin da daju nesto manje performanse i softver im je krš, ali za to platis nesto manje. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Uzmite u obzir da su ovo svijezi driveri i da ce kao i sa svakom Nvidia serijom do sad performanse rast. 

Btw vidio sam da su dosli novi driveri sa podrskom za Ampere, Fortnite RTX itd ali meni u Geforce pokazuje da nema novih.... cudno. 

 A kad će sa sviježim driverima počet rušit performance Turinga? Valjda ne još

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kud je ovo sve otišlo... Sjećam se, čak i ne tako davno,  kad sam kupovao gtx 780 za debelo preko 3 tisuće kuna bilo me sram, mislio sam da sam lud jer trošim toliko love za grafičku. Nisam nikome ni htio spominjat da sam toliko love dao za grafu, za igranje. Tad sam se zakleo, ok ovo radim sad jednom i nikad više, nikad više neću dat tu suludu lovu za grafu, to rade samo bolesnici...

 

A danas... pada se u trans i svršava se od sreće ak se se uspije ubost 3080 za bagatelu od 6500kn. E jebemti život... Gadim se sam sebi

Moj PC  
10 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
DarthMarkus kaže...
molnyi kaže...
mislioc kaže...
Bilo kako bilo Nvidija je sa ovom serijom razvalila.
Ovakva navala na shopove nije niti na Black Friday.
Ljudi im daju 6k kuna i još su sretni kaj su uhvatili svoj primjerak to dovolnjo govori o kakvoj se tu kartici radi.

 Ako ćemo iskreno, onaj tko je bio pametan taj će čekat mjesec dana AMD release.

 

Vrlo vjerojatno bit će bolja kartica performansama za manje para... a ja se nadam da će onda Nvidia još spustit svoje cijene, e tada će bit pravo vrijeme za kupovinu.


Danas me hajp skoro ponjeo, umalo sam kupio preko amazona... 

 Ok 

 

Tu tvrdnju baziraš na čemu ?

 To i mene iskreno zanima, ljudi cijelo vrijeme zaboravljaju da je AMD sto se tice grafickih kartica najpoznatiji kao jeftinija alternativa Nvidiji, na nacin da daju nesto manje performanse i softver im je krš, ali za to platis nesto manje. 

 Gdje je onaj AMD fanboy padobranac što je rekao da će kartice bit BUČNE i VRUĆE ???

 

Zavist je jebena stvar. 

 

Ja jedva čekam da ovu bebicu uparim sa novim Zenom.

 

sylar951 kaže...
MEGATAMA kaže...

Uzmite u obzir da su ovo svijezi driveri i da ce kao i sa svakom Nvidia serijom do sad performanse rast. 

Btw vidio sam da su dosli novi driveri sa podrskom za Ampere, Fortnite RTX itd ali meni u Geforce pokazuje da nema novih.... cudno. 

 A kad će sa sviježim driverima počet rušit performance Turinga? Valjda ne još

 Sto puta ti je dokazano da je to samo mit amd botova.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 0:00 (DarthMarkus).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...

Kud je ovo sve otišlo... Sjećam se, čak i ne tako davno,  kad sam kupovao gtx 780 za debelo preko 3 tisuće kuna bilo me sram, mislio sam da sam lud jer trošim toliko love za grafičku. Nisam nikome ni htio spominjat da sam toliko love dao za grafu, za igranje. Tad sam se zakleo, ok ovo radim sad jednom i nikad više, nikad više neću dat tu suludu lovu za grafu, to rade samo bolesnici...

 

A danas... pada se u trans i svršava se od sreće ak se se uspije ubost 3080 za bagatelu od 6500kn. E jebemti život... Gadim se sam sebi

dobro je tebi, nekome tu sa foruma sigurno prijeti razvod ako mu zena naleti na racun.

jesi je bar ubo? 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nema vise niti Trinity na Amazon.de sve planulo...pola otislo na BUG forum :) :) :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...
Koliko se čini nove kartice od Nvidije će biti jako tople i bučne. Čini se da je bolje preskočiti ovu seriju. AMD ima povijesnu šansu da se vrati u utrku. AIB cijene će biti dosta skuplje stoga tko može bolje fa uzme referentnu.

 Prognozer mjeseca.

 

Čestitke !

 

Kao nagradu možeš dići rtx 3080 od Bloodravena uz sitnu naknadu od 10 keka.

  

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 0:18 (DarthMarkus).
Moj PC  
6 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...
The_Fichek kaže...

Future proof za kaj? Kaj uopce znaci ta rijec. Bez uvrede, to mi je jedan od najreterdiranijih izraza na forumu. Kakva igra je uopce Flight Simulator, valja li cemu osim sto ubije komp. Kaj se mora vidjet apsolutno svaki detalj dok letis u avionu.. Di su prave igre s pravim gameplayom.. Jebes sve te grafe kad mozes postene PC igre u zadnjih 5 godina nabrojat na prste 1 i pol ruke. Dobra stara, kad izadju igre koje ce koristiti 10+ GB VRAMa doci ce i nove grafe i tako u krug.. Sve da Flight Simulator i koristi tolko, opet je vjerujem iznimka, ali eto koristi se za benchmarke pa je kao neko mjerilo lol. Ovo za prodaju je druga prica, ali gubis na prodaji cim skines plasticnu foliju s grafe.

 Ukratko future proof za to kad ću je za godinu dana prodavat na njuškalu ja ću bit lik s grafom od 20 GB a ovi ostali će imat 10 GB i prodat ću je za bolju cijenu :-)

 Upravo to, a i kad se toliko novaca daje za grafu onda želiš i malo viška vrama, da ne moraš voditi rasprave hoće li next gen AAA igre sa svim tim điđama miđama na 4k rezoluciji trošiti opasno blizu 10 gb, a uz to će poneke igre biti malo manje optimizirane itd...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice