NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.791.285
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
gocc01 kaže...

Hoće li 1440p izgledati bolje na 1440p monitoru ili na 4K televizoru? 

Ovisi na kojem monitoru / TV-u. Ako npr. imaš neki OLED itd. izgledat će daleko bolje na tom tv-u.

 

 

Bene docet, qui bene distinguit.
12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Monitoru zato kaj je manje dijagonale. Ako su boje otprilike jednake na oba. A i udaljenost s koje gledaš.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 20:28 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
molnyi kaže...
alscaul kaže...
mislioc kaže...
Kolko je na kraju brža od 2080ti?

 25-30% čiste performance, s rtx-om inače preko 50+%

Misliš na dlss ? 

 

Odmah ću ti reći da je to BS. Inače, sama Nvidia u svojem "highlitu" DLSS-a prikazuje death stranding koji imaju preko 100% gain u performansama... PaulsHW testira i tu igru u svojim benchevima... ispalo mu isto oko 25-30% da je jača. U pravilu, u svemu kaj je testirao je jača 25-30%, nigdje nije imala neki veći breaktrough od toga.

Očito da nisi pogledao grafove... RTX je raytracing valjda... i za igre koje koriste full raytracing performance su brutalne naprema 2080ti... pogledaj malo grafove npr. za quake2 i minecraft koje imaju pure raytracing mode

Ili npr. pogledaj koliki gain ima Control (DLSS quality + RT) 77fps vs 121fps - 57%

Edit: ili npr metro exodus:

Metro Exodus 36fps vs 57fps - 58%

Metro Exodus (RT)23fps vs 38fps - 65%

Metro Exodus (DLSS+RT)43fps vs 66fps - 53%

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 20:13 (alscaul).
11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Očito da nisi pogledao grafove... RTX je raytracing valjda... i igre koje koriste full raytracing performance su brutalne naprema 2080ti... pogledaj malo grafove npr. za quake2 i minecraft koje imaju pure raytracing mode

Ili npr. pogledaj koliki gain ima Control (DLSS quality + RT) 77fps vs 121fps - 57%

Edit: ili npr metro exodus:

Metro Exodus 36fps vs 57fps - 58%

Metro Exodus (RT)23fps vs 38fps - 65%

Metro Exodus (DLSS+RT)43fps vs 66fps - 53%

 DI si vidio te grafove? Evo ti paulshw za metro...

 

 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 20:15 (molnyi).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
gocc01 kaže...

Hoće li 1440p izgledati bolje na 1440p monitoru ili na 4K televizoru? 

 Ovisi kakav tv tojest kako upscala sliku, svaki bolji tv radi vrhunski posao sa 1440p na 4k.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
molnyi kaže...
alscaul kaže...

Očito da nisi pogledao grafove... RTX je raytracing valjda... i igre koje koriste full raytracing performance su brutalne naprema 2080ti... pogledaj malo grafove npr. za quake2 i minecraft koje imaju pure raytracing mode

Ili npr. pogledaj koliki gain ima Control (DLSS quality + RT) 77fps vs 121fps - 57%

Edit: ili npr metro exodus:

Metro Exodus 36fps vs 57fps - 58%

Metro Exodus (RT)23fps vs 38fps - 65%

Metro Exodus (DLSS+RT)43fps vs 66fps - 53%

 DI si vidio te grafove? Evo ti paulshw za metro...

 

 

Očito su grafovi all over the place. Ovo je npr. s TUF modela review bez RT i DLSS-a, znači čiste performance i daleko su veče od ovog tvog grafa

Pa pogledaj malo svaki youtube review - čiste raw performanse su svugdje 25-30% i kad se RT i DLLS uključe prednost je puno veća

A i mislim da ne moraš stavljati 1080p grafove gdje je očito CPU bottleneck

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 20:26 (alscaul).
11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Očito su grafovi all over the place. Ovo je npr. s TUF modela review bez RT i DLSS-a, znači čiste performance i daleko su veče od ovog tvog grafa

Pa pogledaj malo svaki youtube review - čiste raw performanse su svugdje 25-30% i kad se RT i DLLS uključe prednost je puno veća

 Čovjek ima karticu, u računalu mu je s trenutno najboljim procesorima koji postoje i koji su mu dostupni... imaš video 

 

Tome vjerujem, a ne nekim random chartovima koje Nvidia objavi..

 

I ne pljujem po kartici samo da se zna, kartica je super... samo hoću reć da nije takav perf. gain kakvim ga ti vidiš.

 

I da, razlike između referentne i neke custom su vrlo male, možda 1-2 fps-a i to ti pokazuje ovaj video: 

... pošto i sama "referentna" je u biti custom.

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 20:28 (molnyi).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Fora je da se RTX i DLSS trebaju kombinirati pogotovo tamo gdje ljudi igraju na 4k i dobrim televiziroma gdje televizori rade jos dodatano poboljsanje slike pa cak ako i DLSS ne izgleda super na televizoru ce to izgledati i vise nego vrhunski..

 

Vjerujem da nece biti razlike izmedu native 4k i DLSS 1080p na 4k

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Uzmite u obzir da su ovo svijezi driveri i da ce kao i sa svakom Nvidia serijom do sad performanse rast. 

Btw vidio sam da su dosli novi driveri sa podrskom za Ampere, Fortnite RTX itd ali meni u Geforce pokazuje da nema novih.... cudno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

nisam se još odlučio da uzimam ili da čekam neko vrijeme, stalno imam osjećaj da bi mogli dobro proći ovi koji omdah upiknu prvenstveno zbog mininga. Vidim da je na amazonu i dalje nepromijenjeno sve, i dalje izgleda da je ta zotacova dostupna u prednarudžbi, ne znam kak je to moguće, navodno su u americi rasprodane samo tako

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

nisam se još odlučio da uzimam ili da čekam neko vrijeme, stalno imam osjećaj da bi mogli dobro proći ovi koji omdah upiknu prvenstveno zbog mininga. Vidim da je na amazonu i dalje nepromijenjeno sve, i dalje izgleda da je ta zotacova dostupna u prednarudžbi, ne znam kak je to moguće, navodno su u americi rasprodane samo tako

Mozda ce nam sutra javit da ih ipak nemaju 😂😂😂😂

 

Btw ovo je skoro pa duplo u prosjeku od moje rtx2080 tako da je boost itekako velik.

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
molnyi kaže...

 Čovjek ima karticu, u računalu mu je s trenutno najboljim procesorima koji postoje i koji su mu dostupni... imaš video 

 

Tome vjerujem, a ne nekim random chartovima koje Nvidia objavi..

 

I ne pljujem po kartici samo da se zna, kartica je super... samo hoću reć da nije takav perf. gain kakvim ga ti vidiš.

 

I da, razlike između referentne i neke custom su vrlo male, možda 1-2 fps-a i to ti pokazuje ovaj video: 

... pošto i sama "referentna" je u biti custom.

 Taj lik ima ogromnih problema s BN-om.. pogledaj mu rezultate pojedinih naslova gdje mu je na 1080p 3080 sporija od dosta slabijih kartica...

Za prave performanse kartice jos uvijek treba koristiti s Intel procesorima na nizim rezolucijama...

Bnet: mNik987#2148
11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
molnyi kaže...

 Čovjek ima karticu, u računalu mu je s trenutno najboljim procesorima koji postoje i koji su mu dostupni... imaš video 

 

Tome vjerujem, a ne nekim random chartovima koje Nvidia objavi..

 

I ne pljujem po kartici samo da se zna, kartica je super... samo hoću reć da nije takav perf. gain kakvim ga ti vidiš.

 

I da, razlike između referentne i neke custom su vrlo male, možda 1-2 fps-a i to ti pokazuje ovaj video: 

... pošto i sama "referentna" je u biti custom.

 Taj lik ima ogromnih problema s BN-om.. pogledaj mu rezultate pojedinih naslova gdje mu je na 1080p 3080 sporija od dosta slabijih kartica...

Za prave performanse kartice jos uvijek treba koristiti s Intel procesorima na nizim rezolucijama...

 Na 1080p ima probleme s bn-om, i to će nas imat većina tu ...  A on ima Ryzen 9 3950X u PC-u... Na 4k dobiješ jasniju sliku, zato sam i stavljao 4k rezultate za Metro..

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 20:39 (molnyi).
14 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa decki kud ste tu Zotac-icu uzimali, najnizi power limit od svih, dakle u chmarkanju ce vas oprat svi ostali 3080 modeli. A ne kupuje se valjda zbog igara...

Moj PC  
3 1 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A jeste vidjeli u jednom frejmu od videa ima performanse od RX 6900 XT 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 20:44 (3dfx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...

Pa decki kud ste tu Zotac-icu uzimali, najnizi power limit od svih, dakle u chmarkanju ce vas oprat svi ostali 3080 modeli. A ne kupuje se valjda zbog igara...

 Istina. Međutim 5 godina gare, tišina u kućaru i umjerena potrošnja je prevagnula.

 

Gain od OCa kod ove serije je sranje. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Uzmite u obzir da su ovo svijezi driveri i da ce kao i sa svakom Nvidia serijom do sad performanse rast. 

Btw vidio sam da su dosli novi driveri sa podrskom za Ampere, Fortnite RTX itd ali meni u Geforce pokazuje da nema novih.... cudno. 

 Provjeri ponovo.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...

Pa decki kud ste tu Zotac-icu uzimali, najnizi power limit od svih, dakle u chmarkanju ce vas oprat svi ostali 3080 modeli. A ne kupuje se valjda zbog igara...

 Istina. Međutim 5 godina gare, tišina u kućaru i umjerena potrošnja je prevagnula.

 

Gain od OCa kod ove serije je sranje. 

 Pa realno situacija sa OC je takva vec i na seriji 20,grafe ionako same boostaju koliko im dopustaju okolnosti.

 

Bas razmisljam kako sam ovu Trinity platio samo 700eu i ako prodam Strixicu za 400eu ispada da me skok kostao samo 300eu 🥂

16 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...

Pa decki kud ste tu Zotac-icu uzimali, najnizi power limit od svih, dakle u chmarkanju ce vas oprat svi ostali 3080 modeli. A ne kupuje se valjda zbog igara...

 Nisam siguran da razlika od 5-6% vecih performansi koju imaju ostale vrijedi 100-150 eura nadoplate plus ta garancija od 5g i sto je dosta tiha.

Mexx
11 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...

Pa decki kud ste tu Zotac-icu uzimali, najnizi power limit od svih, dakle u chmarkanju ce vas oprat svi ostali 3080 modeli. A ne kupuje se valjda zbog igara...

 Istina. Međutim 5 godina gare, tišina u kućaru i umjerena potrošnja je prevagnula.

 

Gain od OCa kod ove serije je sranje. 

Ma shalam se, a i zamrlo je totalno bilo kakvo chmarkanje na forumu pa nema smisla ni s te strane.

Al obavezno ju propisno undervoltaj pomocu krivulje, nekih 0.9V max pa koliko ide..

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Uzmite u obzir da su ovo svijezi driveri i da ce kao i sa svakom Nvidia serijom do sad performanse rast. 

Btw vidio sam da su dosli novi driveri sa podrskom za Ampere, Fortnite RTX itd ali meni u Geforce pokazuje da nema novih.... cudno. 

 Geforce Experience koristiš?

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo malo utjehe i smjeha za mene i par kolega s foruma koji su narucili s casekinga a nisu dobili nikakvu potvrdu na mail iako se lova skinula

Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hummer0 kaže...
MEGATAMA kaže...

Uzmite u obzir da su ovo svijezi driveri i da ce kao i sa svakom Nvidia serijom do sad performanse rast. 

Btw vidio sam da su dosli novi driveri sa podrskom za Ampere, Fortnite RTX itd ali meni u Geforce pokazuje da nema novih.... cudno. 

 Geforce Experience koristiš?

Da, valjda su sad dosli....pogledat cu kasnije. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
chingy-os kaže...
ansha kaže...

Pa decki kud ste tu Zotac-icu uzimali, najnizi power limit od svih, dakle u chmarkanju ce vas oprat svi ostali 3080 modeli. A ne kupuje se valjda zbog igara...

 Nisam siguran da razlika od 5-6% vecih performansi koju imaju ostale vrijedi 100-150 eura nadoplate plus ta garancija od 5g i sto je dosta tiha.

Meni su ove stock performanse dovoljne, bitno mi je samo da je uistinu tako tiha. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
chingy-os kaže...
ansha kaže...

Pa decki kud ste tu Zotac-icu uzimali, najnizi power limit od svih, dakle u chmarkanju ce vas oprat svi ostali 3080 modeli. A ne kupuje se valjda zbog igara...

 Nisam siguran da razlika od 5-6% vecih performansi koju imaju ostale vrijedi 100-150 eura nadoplate plus ta garancija od 5g i sto je dosta tiha.

Meni su ove stock performanse dovoljne, bitno mi je samo da je uistinu tako tiha. 

 Za to trebaš Picajzlu unajmit.

 

Dok on ne kaže da je ok. Ne vjerujem.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ovo je sa TechPowerUp.... i to je znaci najveci boost naspram referentne, ne moze se tu puno iznad. 

Mozda nekakvi Lightning isl modeli kasnije budu imali visi power limit. 

 

Looking at the actual performance gains at 4K resolution in all our games, the MSI RTX 3080 Gaming X Trio is 4% faster than the Founders Edition—not a whole lot, and that's the highest gain out of all reviews today. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma tu su vec tolike razine performansi, a bome i potrosnje/ zagrijavanja, da ni ne pomisljam na nekakav overclock. Bitno jedino da je tiha i hladna, sad dal je 1-2% bolja il losija, stogod.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

I dalje se može ZOTAC 3080 naručiti s njemačkog amazona. Vidim da je i ameri kupuju kad kod njih više nema zaliha

Jbt pošto se još može naručiti, strah me da nije greška i da će nam prekinut narudžbe, kao što su mi već francuzi napravili za strixicu

Ili ipak amazon.de ima stotine komada na raspolaganju

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice