NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.788.189
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
t00mob kaže...
Synthium kaže...

 Meni je Caseking uzeo 6012kn (758 eura). Toliko mi i fali s racuna

 Znači tečaj 7,93  :-) 

 A da nije PDV? ??

 Ovo je vrlo lako da je slučaj. Isto Vam je i na Amazonu... vidite prvo cijenu 699,00€ a kada stavite zemlja di se šalje na Croatia - PDV skače i cijena magično postaje cca. 750€ :)

Bene docet, qui bene distinguit.
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
molnyi kaže...

Mislim da da...

 

Ali ako još želiš, imaš ovo za naručit: https://www.amazon.de/-/en/ZT-A30800D-10P/dp/B08HR1NPPQ/ref=sr_1_3?crid=1KI5YR9N0EMM&dchild=1&keywords=rtx+3080&qid=1600349644&sprefix=rtx%2Caps%2C174&sr=8-3

 

Sa poštarinom preko mailoboxa cca. 5500 kn - što je odlična cijena.

 

malo me strah toga, prvo se šalje njima, pa oni meni, ako nešto pođe po zlu ne mogu se žaliti amazonu ako su oni ovima uredno poslali

 

i još piše ovo : Shipments of a value above EUR 500 are accepted for further transportation only if insured.

 

ne znam šta im znači insured, kakvo osiguranje?

 

 Moras platiti dodatno osiguranje za takve skupe posiljke.... mozes podijeliti posiljke na 2 dijela tako da ti svaka bude do 500 eura, mozda te ispadne jeftinije nego sve u jednu posiljku + osiguranje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 19:18 (Riot).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...

Svi oni koji će kupovat u Nemčiji računajte na to da, ak plaćate npr. s karticom, tečaj će vam bit veći nego kaj mislite. Ja sam pred neki dan sa njemačkog Amazona naručio jedan M.2 SSD i danas gledam kolika cifra u kunama mi je skinuta i ispada da je tečaj bio 7,73 eura. Dakle na one cijene na webu dodajte hrvatski PDV plus dostava plus tečaj od 7,73.

Da nisi to kupovao preko Paypala? Ja sam tako jednom uzeo braticu iz Casekinga i nikad vise. Sta got placao vani, apsolutno najbolja varijanta ti je Revolut. Sto se tice HR PDV-a, tj. legalnog zaobilazenja istog, rjesenje je Mailboxde. 6% na grafu od 800 eura nije tak malo pa se isplati. Inace, nemam pojma zasto bi ikad kupovao M.2 preko Amazona, jeftini su gdje got ih kupovao. Kolko si ustedio s time, ako si uopce ustedio?

9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
Cansee kaže...
molnyi kaže...

Mislim da da...

 

Ali ako još želiš, imaš ovo za naručit: https://www.amazon.de/-/en/ZT-A30800D-10P/dp/B08HR1NPPQ/ref=sr_1_3?crid=1KI5YR9N0EMM&dchild=1&keywords=rtx+3080&qid=1600349644&sprefix=rtx%2Caps%2C174&sr=8-3

 

Sa poštarinom preko mailoboxa cca. 5500 kn - što je odlična cijena.

 

malo me strah toga, prvo se šalje njima, pa oni meni, ako nešto pođe po zlu ne mogu se žaliti amazonu ako su oni ovima uredno poslali

 

i još piše ovo : Shipments of a value above EUR 500 are accepted for further transportation only if insured.

 

ne znam šta im znači insured, kakvo osiguranje?

 

 Moras platiti dodatno osiguranje za takve skupe posiljke.... mozes podijeliti posiljke na 2 dijela tako da ti svaka bude do 500 eura, mozda te ispadne jeftinije nego sve u jednu posiljku + osiguranje.

 

a kada se to plati? nakon što naručim na amazonu ili to moram tražiti od amazona?

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne zato što nemam nego zato što nedam!!!  Laganini ih nabijem sve na kikija, ove domaće trgovce. Ne pada mi na pamet davat soma eura za 3080. Toliko su koštale bolje verzije RTX 2080 u 11. mjesecu 2018. sjećam se dobro cijena u dućanima MSI Gaming X Trio je bila oko 7500kn a onda u ljeto 2019. došle RTX 2080 Super koje su bolje grafe a koštale su 1000 kuna manje, MSI RTX 2080 Super Gaming X Trio je bila 6450 kn. Sad sam najbliži tome da pričekam slijedeće proljeće ili ljeto i ubodem neku RTX 3080 Super ili Ti. Pa mogu ja igrat Cyberpunk ili Far Cry 6 i na ljeto. Dobro, možda će mi pregorit osigurači kad će istovremeno bit upaljena klima i 3080 ali izdržat ćemo i to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 21:15 (t00mob).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ni 30 fpsa, ostaje "but can it run crysis" 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 19:32 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...
Minneyar kaže

Trenutno mi se najisplativija cini ova inno3d iChillx4 sa casekinga za 744 eur. 100 eur manje nego MSI Gaming X Trio - nema bas puno informacija po netu ali ovo malo sto sam nasao cini se da je na razini top coolera ostalih proizvodaca, odnosno u proslim generacijama je bio po 7-8 stupnjeva hladniji od Strixa...

 Samo malo upozorenje za Inno3d. Inno3d grafa mi je jedina u životu crkla. I to iz čistog mira dok je komp bio u idleu na desktopu. Odjednom black screen, ventovi poludili i nakon par sekundi osjetio miris paljevine a bome se mogu i zaklet da je oblačić dima izišao iz kučišta :-) Radilo se o jednoj gtx 780 nabrijanoj koja se kod nas nije ni mogla nabavit i kupio sam je baš prek njemačkog weba tj. computeruniverse. Jedna od rijetkih gtx 780 koja je imala backplate, imala je golemi hladnjak sa tri ogromna venta, jedno od najboljih hlađenja, mislio sam da će trajat vječno međutim... Od tada kupujem samo MSI budući da mi jedna MSI GTS 250 radi uredno i nakon skoro 12 godina.

 A vidis meni je MSI gaming x gtx 970 dvaput crkla u garantnom roku :) tak da ono, tesko izvlacit zakljucke na temelju tako malo primjera

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
Riot kaže...
Cansee kaže...
molnyi kaže...

Mislim da da...

 

Ali ako još želiš, imaš ovo za naručit: https://www.amazon.de/-/en/ZT-A30800D-10P/dp/B08HR1NPPQ/ref=sr_1_3?crid=1KI5YR9N0EMM&dchild=1&keywords=rtx+3080&qid=1600349644&sprefix=rtx%2Caps%2C174&sr=8-3

 

Sa poštarinom preko mailoboxa cca. 5500 kn - što je odlična cijena.

 

malo me strah toga, prvo se šalje njima, pa oni meni, ako nešto pođe po zlu ne mogu se žaliti amazonu ako su oni ovima uredno poslali

 

i još piše ovo : Shipments of a value above EUR 500 are accepted for further transportation only if insured.

 

ne znam šta im znači insured, kakvo osiguranje?

 

 Moras platiti dodatno osiguranje za takve skupe posiljke.... mozes podijeliti posiljke na 2 dijela tako da ti svaka bude do 500 eura, mozda te ispadne jeftinije nego sve u jednu posiljku + osiguranje.

 

a kada se to plati? nakon što naručim na amazonu ili to moram tražiti od amazona?

 Nakon sto ti stigne na adresu od mailboxa, odes na account i tamo ces vidjeti sve informacije i opcije dostave zajedno s cijenama.

11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

 

a kada se to plati? nakon što naručim na amazonu ili to moram tražiti od amazona?

 Sa amazona nema ništa kada ideš platit, utipkaš svoju DE adresu i pošalju ti na to.

 

Kada se šalje sa mailboxde.com u HR, ako uzmeš GLS - po defaultu ima uključen insurance do 1000€ - https://www.mailboxde.com/croatia.html.

 

 

Bene docet, qui bene distinguit.
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...

Ne zato što nemam nego zato što nedam!!!  Laganini ih nabijem sve na kikija, ove domaće trgovce. Ne pada mi na pamet davat soma eura za 3080. Toliko su koštale bolje verzije RTX 2080 u 11. mjesecu 2018. sjećam se dobro cijena u dućanima MSI Gaming X Trio je bila oko 7500kn a onda u ljeto 2019. došle RTX 2080 Super koje su bolje grafe a koštale su 1000 kuna manje, MSI RTX 2080 Gaming X Trio je bila 6450 kn. Sad sam najbliži tome da pričekam slijedeće proljeće ili ljeto i ubodem neku RTX 3080 Super ili Ti. Pa mogu ja igrat Cyberpunk ili Far Cry 6 i na ljeto. Dobro, možda će mi pregorit osigurači kad će istovremeno bit upaljena klima i 3080 ali izdržat ćemo i to.

 Realno nema potrebe zuriti osim ako si na nekom integriranom rjesenju pa ne mozes nista igrat.  Trenutne igre ne mogu ni Turing arhitekturu iskoristiti do kraja, vlasnici 2070 i iznad mogu glatko igrati sve na 1440p rezoluciji. Radije cu pricekati 20 gb verziju i bolje aftermarket modele nego kupovati po ovim cijenama 10 gb modele s referentnim hladnjakom...

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
t00mob kaže...
Synthium kaže...

 Meni je Caseking uzeo 6012kn (758 eura). Toliko mi i fali s racuna

 Znači tečaj 7,93  :-) 

 A da nije PDV? ??

 Nemre to bit PDV, čovjek kaže da mu je toliko skinuto sa računa tj. toliko mu je iznosio račun na Casekingu, dakle toliko je platio cijelu pošiljku - grafu plus dostavu. PDV se dodaje(ili ne ako uzma preko mailbox.de) kad stavi grafu u košaricu na webu tj. kad se ulogira sa svojim hr podacima i adresom. Po ovome njemu je zaračunat tečaj od 7,93 ako mu je račun iznosio 758 eura a skinuto mu je sa računa 6012 kuna. U svakom slučaju je prošao jeftinije čak i sa takvim tečajem, kao i ja kod onog M.2 SSD-a. Meni je ispalo oko 600 kuna jeftinije od trenutno najjeftinijeg našeg dućana u hr. Za tu razliku se isplati.

12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Volio bih upoznati osobe koje bi to kupile.... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 19:44 (Riot).
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

 Volio bih upoznati osobe koje bi to kupile.... 

 skrolaj malo nazad i naći ćeš 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

 Realno nema potrebe zuriti osim ako si na nekom integriranom rjesenju pa ne mozes nista igrat.  Trenutne igre ne mogu ni Turing arhitekturu iskoristiti do kraja, vlasnici 2070 i iznad mogu glatko igrati sve na 1440p rezoluciji. Radije cu pricekati 20 gb verziju i bolje aftermarket modele nego kupovati po ovim cijenama 10 gb modele s referentnim hladnjakom...

  Taj sam! Rješio sam se RTX 2080 Super čim je počeo hype u kolovozu, bojao sam se da je kasnije neću moć prodat za više. Sad se mogu igrat samo sa, da oprostiš, kikijem. Što je najbolje, ja sam spremio lovu za neku 3080 Ti jer se još najavljivalo da će doć Ti verzija dakle spremio sam ja dosta love ali iz principa neću dat soma eura za nešto kaj vani košta 800. Radije bi kupio kod nas, ako je moguće, ali ako će imat ovakve cijene onda ili Nemčija ili ću jednostavno odhebat sav ovaj hype i pričekat koliko mogu. Možda puknem preksutra pa naručim negdje grafu ali sumnjam, izdržat ću. Plus ako svaki mjesec uštedim malo po malo na ovo kaj sam već uštedio imat ću na ljeto dovoljno love za neku uber nabrijanu Super Turbo Ultra RTX 3080 Ti Super Turbo Mega Ultra...

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Je li ova Zotacova koju smo ubrali fakat toliko tiha? Vidim 2 review-a gdje kažu da je 32db max bučna... Znači u zatvorenom kučištu se niti ne čuje. Ali garant će mi se čuti napajanje, uzeo od 750w jeftinije i po recenzijama jako dobro... s jednom manom - na velikom loadu bučno

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Je li ova Zotacova koju smo ubrali fakat toliko tiha? Vidim 2 review-a gdje kažu da je 32db max bučna... Znači u zatvorenom kučištu se niti ne čuje. Ali garant će mi se čuti napajanje, uzeo od 750w jeftinije i po recenzijama jako dobro... s jednom manom - na velikom loadu bučno

 Nadam se.

 

Nikad ovako na blef nisam obavio kupovinu. Obično pogledam tone reviewa prije nego ubodem neku.

 

Amazon kad shipa skida lovu jel tako ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 19:52 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Je li ova Zotacova koju smo ubrali fakat toliko tiha? Vidim 2 review-a gdje kažu da je 32db max bučna... Znači u zatvorenom kučištu se niti ne čuje. Ali garant će mi se čuti napajanje, uzeo od 750w jeftinije i po recenzijama jako dobro... s jednom manom - na velikom loadu bučno

Ja sam ju kupio bas radi tih 32db u recenzijama, recimo ova moja Strix u OC modu radi na 36db i bas me zanima hoce li ova bit tako tiha a toliko jeftinija od Strix.... 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The_Fichek kaže...
t00mob kaže...

Svi oni koji će kupovat u Nemčiji računajte na to da, ak plaćate npr. s karticom, tečaj će vam bit veći nego kaj mislite. Ja sam pred neki dan sa njemačkog Amazona naručio jedan M.2 SSD i danas gledam kolika cifra u kunama mi je skinuta i ispada da je tečaj bio 7,73 eura. Dakle na one cijene na webu dodajte hrvatski PDV plus dostava plus tečaj od 7,73.

Da nisi to kupovao preko Paypala? Ja sam tako jednom uzeo braticu iz Casekinga i nikad vise. Sta got placao vani, apsolutno najbolja varijanta ti je Revolut. Sto se tice HR PDV-a, tj. legalnog zaobilazenja istog, rjesenje je Mailboxde. 6% na grafu od 800 eura nije tak malo pa se isplati. Inace, nemam pojma zasto bi ikad kupovao M.2 preko Amazona, jeftini su gdje got ih kupovao. Kolko si ustedio s time, ako si uopce ustedio?

 Ni u ludilu preko paypala ne plaćam niš. Osim ako kupujem prek ebaya nekaj u Kini kaj košta po dva tri dolara. Kupio sam prek Amazona jer je taj dan na Amazonu.de bila najniža cijena tog modela M2. na geizhals.de. To je bila neka akcija koja je trajala samo taj dan ili par dana, naletio sam na to slučajno. Prošao sam 600 kn jeftinije nego u našem najjeftinijem dućanu na nabava.net.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kolko je na kraju brža od 2080ti?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Kolko je na kraju brža od 2080ti?

 Cca. 25-30%

Bene docet, qui bene distinguit.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Kolko je na kraju brža od 2080ti?

 25-30% čiste performance, s rtx-om inače preko 50+%

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Je li ova Zotacova koju smo ubrali fakat toliko tiha? Vidim 2 review-a gdje kažu da je 32db max bučna... Znači u zatvorenom kučištu se niti ne čuje. Ali garant će mi se čuti napajanje, uzeo od 750w jeftinije i po recenzijama jako dobro... s jednom manom - na velikom loadu bučno

 koje napajanje si uzeo?

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
alscaul kaže...

Je li ova Zotacova koju smo ubrali fakat toliko tiha? Vidim 2 review-a gdje kažu da je 32db max bučna... Znači u zatvorenom kučištu se niti ne čuje. Ali garant će mi se čuti napajanje, uzeo od 750w jeftinije i po recenzijama jako dobro... s jednom manom - na velikom loadu bučno

 Nadam se.

 

Nikad ovako na blef nisam obavio kupovinu. Obično pogledam tone reviewa prije nego ubodem neku.

 

Amazon kad shipa skida lovu jel tako ?

 Mislim da je tako ali to nikad ne provjeravam kad mi skinu sa Vize.

 

Btw u valjda svim Njemackim trgovinama rasprodane sve Ampere.... 

Nema nigdje vise....mozda se moze uzet jos sa Amazona, nisam provjerio. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Kolko je na kraju brža od 2080ti?

 Ako imaš Intela 30%. 

 

Ako imaš rižu 20%.

 

 

Šalim se, ovaj tjedan idem na potonju.

 

Bit će merry C to me.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Kolko je na kraju brža od 2080ti?

Nitko ne zna, svatko ima svoju teoriju.

Brža je znatno od 2080Ti , sigurno 20-30% , također je brža od 2080. Sad, izračun koliko je problematičan. Sa DLSS i RTX on, blizu 100% u nekim naslovima, samo rasterizacija oko 45% u prosjeku.

11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...
mislioc kaže...
Kolko je na kraju brža od 2080ti?

 25-30% čiste performance, s rtx-om inače preko 50+%

Misliš na dlss ? 

 

Odmah ću ti reći da je to BS. Inače, sama Nvidia u svojem "highlitu" DLSS-a prikazuje death stranding koji imaju preko 100% gain u performansama... PaulsHW testira i tu igru u svojim benchevima... ispalo mu isto oko 25-30% da je jača. U pravilu, u svemu kaj je testirao je jača 25-30%, nigdje nije imala neki veći breaktrough od toga.

Bene docet, qui bene distinguit.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Znači 3070 oko 4000 do 4500.
Kad se sjetim moje 1060 za 2800 utrnu mi noge.
Bolje mi je da se prebacim na preporuku bojlera jer za PC nisam.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 20:01 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
alscaul kaže...

Je li ova Zotacova koju smo ubrali fakat toliko tiha? Vidim 2 review-a gdje kažu da je 32db max bučna... Znači u zatvorenom kučištu se niti ne čuje. Ali garant će mi se čuti napajanje, uzeo od 750w jeftinije i po recenzijama jako dobro... s jednom manom - na velikom loadu bučno

 koje napajanje si uzeo?

Chieftec Proton 750c

Na kompu od staroga prije 2 mjeseca krepalo napajanje pa sam mu odlučio dati svojeg od 650w i sebe malo future proofati

U to vrijeme nisam niti mislio da ću ove godine kupiti novi GPU... ali jbg... što NVIDIA hype radi

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hoće li 1440p izgledati bolje na 1440p monitoru ili na 4K televizoru? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice