Kupnja graficke kartice

poruka: 25
|
čitano: 2.989
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kupnja graficke kartice

Dobar dan,nakon 2 god. odlucio sam se za nadogradnju kompjutora tj. kupnju graficke kartice,naime kupujem i 22'' monitor pa sam usput mislio i graficku karticu kupiti.Dvoumim se izmedu

-PCI-E SAPPHIRE ATI RADEON HD 4850, 1 GB DDR3, HDMI, DVI, HDTV Cijena:1009,00 kn

te

-PCI-E SAPPHIRE ATI RADEON HD 5750, 1GB DDR5, HDMI, DP, DVI, HDTV Cijena:1169,00 kn

Al zapravo mene interesira bili ove graficke kartice radile na 100% svojih mogucnosti zbog malo SLABIJEG tj starijeg proc.

Moja trenutna konfiguracija bez graficke kartice izgleda ovako:

-2x DDR2 1GB (800MHZ) KINGMAX
-MV Gigabyte MA69GM-S2H,sAM2,AMD 690,VGA,SATA II,GLAN,FW,mATX motherboard
-AMD Athlon(tm) 64 x2 dual core processor 4400+ (2.30)GHZ

-550 W napajanje
pa bi vas molio bili mogli odgovorit na pitanje koje sam postavio tj. bili graficke kartice koje sam predhodno nabrojio radile na 100%,ako ne bi radile na 100% koji EKONOMCINIJI procesor savjetujete za kupnju,ako da onda koju graficku karticu preporucate...

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupnja graficke kartice

Radeonka 4850 bi ti sasvim solidno radila, no nisi naveo koju grafičku si imao do sada..

Milsim da bi ti s obzirom na ostatak konfe dx11 grafulja bila dosta bezveze (ionako je preslaba da gura prave dx11 naslove koji tek dolaze).

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja graficke kartice

"Bivša" grafička kartica je bila PEAK RADEON x 1950 gt Sramim se

16 godina
offline
RE: Kupnja graficke kartice
Toniii kaže...

"Bivša" grafička kartica je bila PEAK RADEON x 1950 gt Sramim se

Definitivno ćeš osjetiti porast performansi sa 4850! Namigiva

Lijep pozdrav ;)
14 godina
offline
Kupnja graficke kartice

bit ce podosta poboljsanja al ce te procesor dosta kocit

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja graficke kartice

Znaci sve u svemu moj proc. nece "Kočiti" HD4850 u radu?

 

P.S. Hvala na brzom odgovoru Osmijeh

16 godina
offline
RE: Kupnja graficke kartice
dmanz kaže...

bit ce podosta poboljsanja al ce te procesor dosta kocit

Ma ne baš dosta..  izgubit će cca 20% snage grafulje, a dobit će preko 100% na ukupne performanse tako da mislim da ovih 20% ne igra ulogu u ovom slučaju Neodlučan

Lijep pozdrav ;)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja graficke kartice
dmanz kaže...

bit ce podosta poboljsanja al ce te procesor dosta kocit

toga sam se i bojao Mršti se,kakvi prijedlog za kupnju CPU-a?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja graficke kartice

jos jedan problem je sto mi maticna podrzava samo AM2 socket procesore kojih bas i nema za kupiti novih,sta vi mislite ljudi za 20% gubitka na snazi graf bili se isplatio uzet HD 4850 ili neku drugu?

15 godina
neaktivan
offline
Kupnja graficke kartice

Uzmi neki jeftin CPU cooler,ocaj CPU i uzmi HD4850

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kupnja graficke kartice
Toniii kaže...

toga sam se i bojao Mršti se,kakvi prijedlog za kupnju CPU-a?

Ostavi stari bar neko vrijeme a onda po potrebi klokaj. Neisplativa je kupovina novog procesora zarad par fps-a više.

znam koliko neznam
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja graficke kartice

Razmislja san oko coolera i overclockanja i prije pa mislin da cu se odlucit za tu soluciju uz naravno HD 4850...

Hvala svima na pomoci ljudi i pozz Osmijeh

14 godina
neaktivan
offline
Kupnja graficke kartice

Hej,

Imam Core duo E6600 (2,4 khz), 2 GB DDR2,  500w napajanje i riknula mi je ATI 1950 pro.

Mislio sam Ati XFX 4870? jeli mi ona OK? ili od serije 5xxx da uzmem? Inače igram FPS (Crisys, Cod 6...)

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja graficke kartice

ey,  mislim uzeti Ati XFX 4870, recite mi kakva je??

Imam Core 2 Duo E6600 (2,4 khz, socket775)),
 2 GB ram DDR2,  DG965RYCK matičnu, 500 W napajanje.
Imao sam ATI 1950 pro ali je riknula.
Ima li bolja opcija? Inače igram FPS (Cod 6, Crisys...) Ili nešto drugo da uzmem?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja graficke kartice
cvite kaže...

ey,  mislim uzeti Ati XFX 4870, recite mi kakva je??

Imam Core 2 Duo E6600 (2,4 khz, socket775)),
 2 GB ram DDR2,  DG965RYCK matičnu, 500 W napajanje.
Imao sam ATI 1950 pro ali je riknula.
Ima li bolja opcija? Inače igram FPS (Cod 6, Crisys...) Ili nešto drugo da uzmem?

Hvala

 Sorry, ponovio sam se...

14 godina
odjavljen
offline
RE: Kupnja graficke kartice
cvite kaže...

ey,  mislim uzeti Ati XFX 4870, recite mi kakva je??

Imam Core 2 Duo E6600 (2,4 khz, socket775)),
  2 GB ram DDR2,  DG965RYCK matičnu, 500 W napajanje.
Imao sam ATI 1950 pro ali je riknula.
Ima li bolja opcija? Inače igram FPS (Cod 6, Crisys...) Ili nešto drugo da uzmem?

Hvala

  Uzmi 4870, radit ce dobro sa ostatkom konfe.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja graficke kartice

Hvala

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja graficke kartice

Neki mi preporučuju 5770?? 4870 ima veću propusnost a ova dx11 i sl.

Što misliš?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja graficke kartice

U biti su ti te 2 grafe slične po performansama negdje je bolja HD5770, a s druge strane je negdje bolja HD4870. Ako imaš monitor sa većom rezolucijom tipa 1600*1050 gdje je potrebna veća propusnost uzmi HD4870 zbog 256bit-ne propusnosti, a ako imaš monitor sa manjom rezolucijom tipa 1280*1024 uzmi HD5770.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Kupnja graficke kartice

Dobar dan,

da pitam cisto ovak informativno koju graficku biste mi preporucili za moju konfiguraciju?

Jos necu neko vrijme mjenjati 4850 jer jos sve tjera super samo me ovak zanima?

jel bi bila dobra 5850 ili gtx460?

Model fashion guru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja graficke kartice

Bolja bi bila HD5850, ali ne bi bila loša ni GTX460, ali ako budeš uzimao GTX460 gledaj da uzmeš onu od 1024MB VRAM-a.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Kupnja graficke kartice

Sad je bolja kupnja gtx460 1gb

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kupnja graficke kartice

GTX 460 ako se zelis ocjevat sigurno pokusaj uzet neki factory overclockanu, ako ne onda uzmem ovu obicnu za 1600 i onda ju OCas na jedno 800/750 koliko citam svuda bez problema stabilno radi na takvim taktovima tako da si onda super :D

 

Sto se tice ovog prvog da 4850 super osjetit ces debelu razliku samo naravno procesor ce te kocit tj igre nekoriste samo GPU vec CPU za određene graficke stvari tako da ces na tima zaostajat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja graficke kartice
Mew kaže...

GTX 460 ako se zelis ocjevat sigurno pokusaj uzet neki factory overclockanu, ako ne onda uzmem ovu obicnu za 1600 i onda ju OCas na jedno 800/750 koliko citam svuda bez problema stabilno radi na takvim taktovima tako da si onda super :D

 

Sto se tice ovog prvog da 4850 super osjetit ces debelu razliku samo naravno procesor ce te kocit tj igre nekoriste samo GPU vec CPU za određene graficke stvari tako da ces na tima zaostajat.

zasto bi me kocio?

koja je razlika izmedu mog OC E8500 i nekog novijeg i5?

Model fashion guru.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja graficke kartice
luka_cro kaže...
Mew kaže...

GTX 460 ako se zelis ocjevat sigurno pokusaj uzet neki factory overclockanu, ako ne onda uzmem ovu obicnu za 1600 i onda ju OCas na jedno 800/750 koliko citam svuda bez problema stabilno radi na takvim taktovima tako da si onda super :D

 

Sto se tice ovog prvog da 4850 super osjetit ces debelu razliku samo naravno procesor ce te kocit tj igre nekoriste samo GPU vec CPU za određene graficke stvari tako da ces na tima zaostajat.

zasto bi me kocio?

koja je razlika izmedu mog OC E8500 i nekog novijeg i5?

 

Ovog prvog mislim na ovog prvog posta > -AMD Athlon(tm) 64 x2 dual core processor 4400+ (2.30)GHZ

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice