Gtx 9xx Club

poruka: 9.120
|
čitano: 744.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
MEGATAMA kaže...

Gledam cjene gtx 780 i gtx 780ti kod nas i bas me zanima sta ce se desit kad stigne serija 9.......nebih se iznenadio da puknu 4 tisuce za 970 i 5 tisuca za 980.

Nda, CU daje 340€ cijenu GTX 970 za Sloveniju, a u RH ce cijena istog proizvoda bit 525€. Dajte se uozbiljite ljudi, u EU smo, ljudi kod nas jesu malo priglupi za dosta stvari, ali kad su novci u pitanju brzo se snadju. Ne moze nesto bit vise od 150-200kn skuplje nego u slo jer inace se benzin, dostava... isplati.

10 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

mislim da to nije nista čudno kad pogledaš da se gtx 780 kloka +350-400mhz sa startnog 900 takta a viđeni su i veci flashanjem biosa tak da tih 1.5 ghz i nije ogroman pomak u odnosu na prethodnu seriju za koju neki iz prethodnih postova govore da nije bas oc serija?!

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
10 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Koliko sam uzbuđen zbog dolaska 9XX serije kod nas, toliko me i strah, nakon jednog dužeg perioda od 7 godina rješavam se veterana, HD 2600 XT, i želja mi je bila R9 290, pa sam promijenio mišljenje te mi je trenutno najveća želja GTX 970, bojim se da naši trgovci ne nabiju negu enormnu cifru za nove grafe.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gtx 9xx Club

koji ti je ostatak kofe da nebi bilo nismo znali {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Kupljena je nova kanta, slagana tako da se i 780TI uklopi u nju, tu nema dileme, no trenutno integrirana odrađuje posao, ali naravno doći će vrijeme i za tešku mašineriju, nadam se uskoro. :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Neznam zbog čega se toliko plašite danas kad možete i WC papir naručiti preko interneta.Zašto bih dao npr.4500kn kod nas kad mogu proć 1000kn jeftinije i naručit iz neke zemlje EU zone.Tko nemože drukčije ili ima viška love,kupit će kod naših harača.Kad sam vidio danas da jedan shop kod nas prodaje iJabuku6 za 8.500kn,postalo mi je strašno mučno.
15 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
8ax kaže...
Evgin model ima debilnu pogresku na kuleru, cip prelazi preko samo 2 heatpipea.

Da je greška onda ne bi imala tako nisku temperaturu u loadu.Volio bi da ona sa tom "greškom" kod mene vrtucka svoje ventove.Jedina mana je šta svi stave peviše paste te stoga nema dobrog kontakta.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 12:42 (dery).
11 godina
offline
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
MEGATAMA kaže...

BRUUUUTALNO!!!!Svaka cast nvidiji!

Pa naravno :) Ove kartice se mogle izać prije 5 godina, da je nv htjela. Niti je imala pravog konkurenta, a i igre su bile toliko osakaćene starim konzolama. Nije bilo potrebe činiti neki veliki skok kada se i na malim interacijama moglo zaradit. Ovo je načelno, dobro za mnoge jer se forsira što bolji performance na 4K. Mi koji igramo u 1080 barem ćemo imati FPS koji odleti u nebo za sve manje love. Ne znam kako vi, ali ja ne mislim skoro prelaziti na 4K. Mislim da je 970 tek početak onoga što nv sprema... Zamisli samo 980 ti pa titan 2 pa 990ti...

 

Nadam se da će amd uspjet barem stići nv, ako zbog ničega, onda zbog konkurencije jer ako nv bude dominantna, i cijene će bit vrlo dominantne. Zato, GO AMD, da ja sebi mogu kupitnv za što manje para haha :D

11 godina
offline
Gtx 9xx Club

još je taj uslovno rečeno spori napredak i dobar jer svaka nova serija je za klasu, dakle bar 15 posto, bolja od prošlogodišnje pa u mijenjanju kartica svakih 3-4 godine itekako imaš dobar boost, što se ne bi mogloreći za procesore gdje intel napreduje puževim korakom od 5 posto (u perfomansama barem) i gdje je nedostatak konkurencije značajno izraženiji (mislim da nvidia itekako ima konkurenciju, bar se to pokazalo kod aktualne serije gdje su radeonke dosad davale daleko više za istu cijenu)

Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Dan kad je predstavljena GTX 970ica, na njuškalu ljudi počeli masovno prodavati svoje jedva korištene R9 280Xice, za cijene od 1500 kn na više. Koliko je jača 970 od 280x? Isplati li se prodati grafičku za 1600 kn i kupiti 970 koja će pretpostavljam biti orkuglo 3000 kn kod nas? Za tako nešto 970 bi trebala biti bar 50% brža da bi i ja to napravio.

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
simpa256 kaže...
MEGATAMA kaže...

...

Pa naravno :) Ove kartice se mogle izać prije 5 godina, da je nv htjela. Niti je imala pravog konkurenta, a i igre su bile toliko osakaćene starim konzolama. Nije bilo potrebe činiti neki veliki skok kada se i na malim interacijama moglo zaradit. Ovo je načelno, dobro za mnoge jer se forsira što bolji performance na 4K. Mi koji igramo u 1080 barem ćemo imati FPS koji odleti u nebo za sve manje love. Ne znam kako vi, ali ja ne mislim skoro prelaziti na 4K. Mislim da je 970 tek početak onoga što nv sprema... Zamisli samo 980 ti pa titan 2 pa 990ti...

 

Nadam se da će amd uspjet barem stići nv, ako zbog ničega, onda zbog konkurencije jer ako nv bude dominantna, i cijene će bit vrlo dominantne. Zato, GO AMD, da ja sebi mogu kupitnv za što manje para haha :D

Kak vam se hoce pisat takve gluposti? Da su ih mogli izbacit prije 5 godina onda bi to i napravili. Ne razvijaju se nove tehnologije samo radi gamera - gamerske kartice jesu tu da pomognu razvoju i pomazu zaradi firme, ali napredak ide radi industrijske tj. profesionalne upotrebe.. Puno problema je nvidia imala tokom proslih godina, uglavnom sa TSMC i nespremnim proizvodnim procesima.

 

A ovo da nije imala konkurenciju mos slobodno okacit macku o rep. ATI je dobrano puhao za vrat nvidiji u tom razdoblju, a bome se povremeno desilo i da nVidija puse ATIu za vrat, tj. da je ATI bio ispred... 9xx serija trenutna je prvi put da se moze realno rec da nVidia ima bolji proizvod po prihvatljivijoj cijeni.

 

To je ko da kazes da je intel mogao napraviti Skylake u 14nm prije 10 godina da je htio... Pa da je mogao sigurno bi, industrija vapi za takvim procesorima. i bilo koji brzi nakon toga da moze doc dana bio bi docekan rasirenih ruku.

 

Kartice su izdavane sa tako malim napretkom (10-15%) samo zato kaj bolje nisu mogle bit proizvedene, a trziste ih moze progutat tj. ima uvijek zainteresiranih kupaca, koji na taj nacin pomazu razvoju boljih, ne zato sto je bilo realne potrebe izbacivat nove kartice (sam si reko, vecina naslova su ionako bili portovi koji nisu zahtjevali toliku moc grafickih procesora) - i dalje ce se desavat isto, sve manji inkrementi (buduci se vec lagano priblizavamo i nekim fizickim granicama) dok ne dodje do novih revolucionarnih industrijskih proboja ili kompletnih zaokreta sa novim tehnologijama koje nisu samo die shrink... ali ne bih to ocekivao skoro.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
simpa256 kaže...Pa naravno :) Ove kartice se mogle izać prije 5 godina, da je nv htjela.

LOL, baš me zanima kako bi ovaj maxwell radio na 65nm koji je bio standard prije 5 godina...mora da bi gutala preko 400W {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Zeus_CM kaže...

Dan kad je predstavljena GTX 970ica, na njuškalu ljudi počeli masovno prodavati svoje jedva korištene R9 280Xice, za cijene od 1500 kn na više. Koliko je jača 970 od 280x? Isplati li se prodati grafičku za 1600 kn i kupiti 970 koja će pretpostavljam biti orkuglo 3000 kn kod nas? Za tako nešto 970 bi trebala biti bar 50% brža da bi i ja to napravio.

zabrijo si malo, 280x se masovno prodaju vec par mjeseci unazad, a ne radi neke nove gtx-ice, ako uspijes prodati 280x za 1600kn imas gajbu od mene{#} ...:)lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
ako uspijes prodati 280x za 1600kn imas gajbu od mene{#} ...:)lp

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/asus-radeon-r9-280x-dc2t-3gd5-3gb-ddr5-nekoristeno-zagreb-oglas-12832690

 

{#} Ovaj bude sigurno prodao po ovoj cijeni.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 17:14 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

ma kaj ste ludi, zvao sam desetoricu i petorica su spustila za 300kn, samo spomenes rudarenje{#}...sry za offtopic!

ali evo da nisam bas 100% off

Gtx780 dc2 za 2528kn!{#}{#}lol!

i inace kolega tog shopa mi daje 5% popust sto na kraju izade ravno 2400kn!...vrijedi pitati!:)

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 17:34 (Stjepanj).
Moj PC  
6 2 hvala 4
16 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club

Polovne R9 280X su već pola godine super jeftine. Te grafe ne drže cijenu jer se ljudi pribojavaju da su korištene za rudarenje...što valjda dobar broj i jesu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ma ova nova serija nvidie ce napravit najbolju mogucu stvar za nas gamere...spustit cjene kompletnog high enda :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
MEGATAMA kaže...

Ma ova nova serija nvidie ce napravit najbolju mogucu stvar za nas gamere...spustit cjene kompletnog high enda :)

Čekaj da vidiš novu R9 3XX seriju iz ATIa, uskoro dolazi na tržište. {#}

Kako je i rečeno, GTX 970 NEĆE biti jeftin kod nas kako se svi nadaju, isplativo će jedino biti kupiti ga vani.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 19:02 (Valentin17).
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/graficnekartice/evga-geforce-gtx970-sc-acx-4gb.html

OVO zelim :)

Vjerujem da ce amd naravno odgovorit na ovo iz nvidie :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

izgleda da je došel i drugi price drop čim ovi naši cigani spustaju cjene...2528kn.... hmmm još uvijek preskupo ali vjerujem da je pravi price drop uistinu i niži od prikazanog...pa ja sam za 300kn+ prije skoro godinu dana piknul novu u swis...{#}

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ekipa ako naprimjer u zloveniji kupimo gtx 970 od asusa dali onda mozemo koristit garanciju kod nas jer smo u EU ili moramo nosit grafu u zloveniju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
MEGATAMA kaže...

Ekipa ako naprimjer u zloveniji kupimo gtx 970 od asusa dali onda mozemo koristit garanciju kod nas jer smo u EU ili moramo nosit grafu u zloveniju?

Najpametnije ti je kontaktirati Asus support oko tog pitanja ali 99.99% ti garancija ide preko shopa gdje si kupio.

Bar je tako u mom slučaju s Gigabytom ( grafa nije kupljena u hr. )

16 godina
offline
Gtx 9xx Club

Sve firme sam pitao za GTX 770 i sve su rekle preko ducana gdje je kupljena.

Sa druge strane imas EVGA koja dostavlja u RH i mozes reklamirat postom na njihov trosak. Ono sto mene zanima, je li netko to vec radio, i da li se posiljke od EVGA unutar EU retiraju kao "domace" odnosno tax free? Koliko sam shvatio trebale bi buduci imaju u Njemackoj sredisnjicu i pretpostavljam da salju od tamo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Sad je bas nastala zabavna situacija,gledam cjene u Slo shopovima i sad su gtx 770 4gb verzije skuplje od gtx 970 LOL!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
Zeus_CM kaže...

Dan kad je predstavljena GTX 970ica, na njuškalu ljudi počeli masovno prodavati svoje jedva korištene R9 280Xice, za cijene od 1500 kn na više. Koliko je jača 970 od 280x? Isplati li se prodati grafičku za 1600 kn i kupiti 970 koja će pretpostavljam biti orkuglo 3000 kn kod nas? Za tako nešto 970 bi trebala biti bar 50% brža da bi i ja to napravio.

zabrijo si malo, 280x se masovno prodaju vec par mjeseci unazad, a ne radi neke nove gtx-ice, ako uspijes prodati 280x za 1600kn imas gajbu od mene{#} ...:)lp

Ja bum valjda uspio DualXicu prodat za 1250, nikad mineano s njom al sumnjam da bu ljudi vjerovali...

Lieber tot als rot
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 22:42 (8ax).
16 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Valentin17 kaže...
MEGATAMA kaže...

Ma ova nova serija nvidie ce napravit najbolju mogucu stvar za nas gamere...spustit cjene kompletnog high enda :)

Čekaj da vidiš novu R9 3XX seriju iz ATIa, uskoro dolazi na tržište. {#}

Kako je i rečeno, GTX 970 NEĆE biti jeftin kod nas kako se svi nadaju, isplativo će jedino biti kupiti ga vani.

Ne bih bas rekao da dolazi uskoro.... glasine kazu nova serija r9 3XX tek 2015 godine vjerojatno pocetak...

 

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/anton-shilov/amd-radeon-r9-390x-will-not-hit-the-market-till-2015-rumour/

10 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Evo meni stigla nova gtx 980 i sto da kazem.... Impressive {#}

Nisam uspio sve testirati no i ono malo sto jesam je jako impresivno. {#}

 

Eot i nekoliko slika od unboxin-ga. {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 2:38 (Iceprince).
Moj PC  
17 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...

ma kaj ste ludi, zvao sam desetoricu i petorica su spustila za 300kn, samo spomenes rudarenje{#}...sry za offtopic!

ali evo da nisam bas 100% off

Gtx780 dc2 za 2528kn!{#}{#}lol!

i inace kolega tog shopa mi daje 5% popust sto na kraju izade ravno 2400kn!...vrijedi pitati!:)

To je obična DC2 verzija, za tu cijenu vani imas GB g1 gtx970 koja se nenormalno odlično kloka i papa tu 780 i pri tome manje troši struje {#}

 

Razmisli si prije nego ishitreno baciš novce.

11 godina
offline
Gtx 9xx Club

evo cijene za 970, mislio sam da će biti ispod tri soma {#}, a 980 je preko pet soma kunića

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=gtx+970

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice