AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Navi

Za stare igre je već 4k dokučiv i sa rtx 3080.

Ali sve šta bude dolazilo s novim enginom jest će i 4090 to je definitivno.

Samo još jedan dokaz da je 2k bilzu da postane standard a 4k još uvijek daleko.

Smatram da jednostavno optimizacija radi svoje što se vrama tiče to je na kraju najmanji problem.

Nove radeonke u startu nebi kupovao, s obzirom na trziste cijena je oke da su kartice stabilne.

Vjerojatno će novije revizije popravit to da radi kako spada a ako je istina da ima prostora i za oc nvidija nije daleko.

Nazalost gamera entuzijasta radi zurbe ovaj propust boli i ostavit če trag.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Bajo zwer sta je sve imao u par godina ti nećeš za života, stoga je poželjno da ne pričaš gluposti.

 Ako je imao nove Radeonke 79xx seriju, moje isprike.

12 godina
online
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...
segregator kaže...

Mislim da 4090 ipak troši malo više, ovo je tragikomedija, sama troši više nego high end konfiguracija

od prije par godina

 

https://www.youtube.com/shorts/Lk2LOFAuRvU

 Ti bas volis ispadat smiješan. Da vuce tolko sa custom BIOS-om i u furmarku uz napon na 1.2v

 

 

 

 

 

 

 +1

 

"Warning...This gameplay may have spoilers. The GPU power draw you are seeing is the core and not TBP. I have since fixed that for all future benchmarks, The 7900 XTX was drawing 462W."

 

Kakav drlog od kartica. OC da bio dobio 60 fpsa uz dropove na 50 (RT ni neću spominjat) uz skoro 500W, ali hey u idlu troši samo 110W .

 

Od AMD-a pikam samo Ryzen43d(???)....A baš sam mislio da ću piknut za Božić jednu Radeonku. Kolegi koji mi je dao ponudu za 3080 zahvaljujem, ali još je neću mjenjati.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 7:47 (DarthMarkus).
14 godina
offline
AMD Navi

Zahvaljujemo ti sta si sa nama podjelio tako konstruktivnu i vrijednu informaciju sa svima nama.

Zivio  

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Navi
evincar kaže...

Zahvaljujemo ti sta si sa nama podjelio tako konstruktivnu i vrijednu informaciju sa svima nama.

Zivio  

 Naravno, ako sam uvrijedio nekom omiljenog proizvođača hwa duboko se ispričavam i obećavam da ću ubuduće nitpickati testove da ne bi povrijedio ničije osjećaje.

 

Bilježim se sa štovanjem. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 7:51 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
evincar kaže...

Zahvaljujemo ti sta si sa nama podjelio tako konstruktivnu i vrijednu informaciju sa svima nama.

Zivio  

 Naravno, ako sam uvrijedio nekom omiljenog proizvođača hwa duboko se ispričavam i obećavam da ću ubuduće nitpickati testove da ne bi povrijedio ničije osjećaje.

 

Bilježim se sa štovanjem. 

Ako aludiras na mene fulao si micek.

Ja cekam i kupujem RTX 4070 model a ti i dalje nastavi sa konstruktivnim postovima.

Zivio jos jednom :)

12 godina
online
Re: AMD Navi
evincar kaže...
DarthMarkus kaže...
evincar kaže...

Zahvaljujemo ti sta si sa nama podjelio tako konstruktivnu i vrijednu informaciju sa svima nama.

Zivio  

 Naravno, ako sam uvrijedio nekom omiljenog proizvođača hwa duboko se ispričavam i obećavam da ću ubuduće nitpickati testove da ne bi povrijedio ničije osjećaje.

 

Bilježim se sa štovanjem. 

Ako aludiras na mene fulao si micek.

Ja cekam i kupujem RTX 4070 model a ti i dalje nastavi sa konstruktivnim postovima.

Zivio jos jednom :)

 Što je onda poanta tvog posta koji sam shvatio kao loš pokušaj sarkazma ? 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Luka123 kaže...
dery kaže...
MEGATAMA kaže...

Napokon se pojavile Radeonke u De trgovinama ali XT krecu od 1100eu pa na vise....nisu normalni.

AMD je propustio svaku zamislivu sansu da preotme Nvidiji ikakav dio trzista.

 

Sta sa tim firmama nije u redu.......

 Previše su vrama nabacali skupo je to ima granica dokle može iči sa cijenom dole.Možda do 900€ može kad ih se nagomila koja stotina tisuća na lagerima.Ako ih uopće proizvedu obzirom kako će se prodavat nikako.

Zanimljivo je ipak da imaju 20GB i xtx sa 24GB...

 

 

Da li je netko testirao koliko vRAM-a ode kad se igra 4k ili 8K sa RT? Bez FSR....

Čisto pitam... Jer koliko znam RT pojede vram u recimo forzi 5 na 4K ko iz šale.

Ja još uvijek uživam na 1440p i RTX 3080. Ali mislim da je AMD s namjerom nabacao toliko vRAM-a, reklamirajući 4K.. i 8K gaming koji praktički i ne postoji.

Na 4K grafičke će vući negdje do 12-13 GB na ultra settings...

 

Isto tako sa FSR, koliko znam igre koriste čak i manje vRAMa..? Isti k i sa dlss.

Čemu onda stvarno nabacati toliko vRAM-a, ako imaš tehnologiju koja ga smanjuje? 

 

 

 Guglaj alocirani vram i stvarna potrošnja.

 

 

4K max maximuma uz RT i potrošnja malo pređe 10 gb vrama.

 

Ista stavr Forza

 

Što više grafa ima vrama to igra više rezervira istog pa to monitoring alati detektiraju kao potrošnju. Stvarana potrošnja je manja i tek su dvije igre problem za 4K max sa garafamao od 8 gb vrama,zadnji Doom i Far Cry kad se ukljuće ultra teksture.

 

 

edit: ova RTX 4090 na max 4K cyberpunk guta preko 400W uz tako bijedan FPS, 60 fps gaming na grafi od 17000 kn. Očito nije upaljen frejm generator. Žalosno je sve to, cigle od grafa (AMD i Nvidija), troše ko blesave, izbacuju hrpu topline, koštaju abnormalno, abnormalnih dimenzija i još su performanse za _urac na 120 hz monitorima/televizorima bez

trikova poput generatora/lažnih frejmova.

Čekamo da AMD ubaci lažne frejmove u FSR 3.0

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 8:38 (forumaš).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
evincar kaže...
DarthMarkus kaže...

Ako aludiras na mene fulao si micek.

Ja cekam i kupujem RTX 4070 model a ti i dalje nastavi sa konstruktivnim postovima.

Zivio jos jednom :)

 

Ako sam dobro shvatio rtx 4070 ti bi trebala izaći u siječnju?

Ja također ciljam na rtx 4070 ili Ti verziju, ovisno od cijene naravno...točnije nadam se cijeni za Ti verziju ispod 1000 eura, iako čisto sumnjam s obzirom na cijenu 4080.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 8:35 (lobotomac90).
14 godina
offline
AMD Navi

RTX 4070 Ti=otkazana RTX 4080 12 gb a cijena se zna 900$ kod nas cc 10 000 kn.

 

Ma divota.

 

a ove RTX 4060 i 4070 tek sredinom druge godine, s time da su po tračevima jako oslabljene i neisplative u odnosu na trenutnu generaciju.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 8:42 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
lobotomac90 kaže...
evincar kaže...
DarthMarkus kaže...

Ako aludiras na mene fulao si micek.

Ja cekam i kupujem RTX 4070 model a ti i dalje nastavi sa konstruktivnim postovima.

Zivio jos jednom :)

 

Ako sam dobro shvatio rtx 4070 ti bi trebala izaći u siječnju?

Ja također ciljam na rtx 4070 ili Ti verziju, ovisno od cijene naravno...točnije nadam se cijeni za Ti verziju ispod 1000 eura, iako čisto sumnjam s obzirom na cijenu 4080.

Pošto su nove AMD kartice blaga katastrofa i cijenovno i po preformansama i sa svim problemima koje imaju s driverima, NVIDIA nema razloga smanjivate cijene, još će i povećati jer nemaju konkurenciju. Stanje na tržištu grafičkih kartica je katastrofa, polako samo NVIDIA ostaje, a to je za sve nas užas. Ne razumijem AMD, kako su tako mogli sjebati stvar. Prijašnja generacija se približila NVIDIJI i sad opet ništa. Nisu nikakva konkurencija.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
14 godina
offline
Re: AMD Navi
@lobotomac90 - da sijecanj i ako bude srece mozda pocetna cijena bude oko 900€ (u Njemackoj) ali cisto sumnjam jer Amd nije napravio pritisak na Nvidiju. Jednostavno prelos release za Amd.
9 godina
offline
AMD Navi

AMD uopće ne treba raditi pritisak na high end grafe. Mogli bi imati čist solidne mid range grafe i prodavati ih na kamione da se dobro pozicioniraju cijenom. Ali ne, šupci glume nvidiu i očito im računica štima. Kolko je Mediatek prodavao čipova za mobitele, a bili su dosta lošiji od Qualcomma. High end grafe kupuje ionako šačica gamera.

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Trebali su ponovit kao serija rx4xx/5xx , ovde stavit max 12gb vrama, snizit tdp,znači ove iste ali nazvat ih 7700 7600. Ali krava lisa vidila kako konja kožnjaka potkivaju te digla i ona kopito.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 9:25 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Trebali su ponovit kao serija rx4xx/5xx , ovde stavit max 12gb vrama, snizit tdp,znači ove iste ali nazvat ih 7700 7600. Ali krava vidila kako konja potkivaju te digla i ona kopito.

 Upravo to. Tak nisu mogli parirati pa su izbacili ATI 3850/3870. 3850 je koštala 1350 kn, uzeo ju prvi dan i bila je srednje jaka grafa koja je vrtila sve bez problema. Prodali su ih na tone.

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Onda zamisli poslije izbace 7500/7400 jeftikanere koje pariraju rtx3080/70, nevidija bi mogla kljuć u bravu.

 

Vidi ovo zašto ja kažem ne kupovat odmah ne biti tester:

 

https://wccftech.com/rumors-allege-amd-shipped-unfinished-rdna-3-navi-31-a0-gpu-silicon-in-radeon-rx-7900-series/

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 9:41 (dery).
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

Navodno su izbacili grafičke sa hardverskom manom koju je vjerojatno nemoguče sredit a vjerojatno i neisplativo, a to sve opravdava po clanku velike fluktuacije u taktu kod recenzenata i samo 4% napretka u RT spram stare serije.

Također 54% napretka u performance per watt koje su pokazivali na prezentaciji su potpuna dezinformacija kupaca a nisu ni blizu od toga.

 

Rumors Allege AMD Shipped Unfinished RDNA 3 Navi 31 A0 GPU Silicon In Radeon RX 7900 Series

 

Kolega bio brži 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 9:53 (Balerion).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

To su ostavili za DLC izgleda.

 

Ne, stvarno, kak je to moguće? Ako se odluče na reviziju samog čipa, to ne bude dobro prošlo kod prvih kupaca. Ili će ih nazvati ghz edišn i riješen problem.

 

Sve u svemu, dobro i dela uz te probleme. Ne bi se žalio da je u kompu po nekoj promotivnoj cijeni za "škart"

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...

To su ostavili za DLC izgleda.

 

Ne, stvarno, kak je to moguće? Ako se odluče na reviziju samog čipa, to ne bude dobro prošlo kod prvih kupaca. Ili će ih nazvati ghz edišn i riješen problem.

 

Sve u svemu, dobro i dela uz te probleme. Ne bi se žalio da je u kompu po nekoj promotivnoj cijeni za "škart"

 

 Da je ovo Nvidja napravila Armada bi potopila forum i Rambo bi obojao Empire State building sa postovima.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...

To su ostavili za DLC izgleda.

 

Ne, stvarno, kak je to moguće? Ako se odluče na reviziju samog čipa, to ne bude dobro prošlo kod prvih kupaca. Ili će ih nazvati ghz edišn i riješen problem.

 

Sve u svemu, dobro i dela uz te probleme. Ne bi se žalio da je u kompu po nekoj promotivnoj cijeni za "škart"

 

 Bilo je nekih glasina da su zajeb. ove kartice i da zato imaju problema sa overclockom i time da postignu 3ghz koje su reklamirali. Isto tako je bilo glasina da već rade na refreshu high end modela na kojem će to popraviti i grafe će biti "bolje" od prvih modela.

Uglavnom izgleda za su prodali muda pod bubrege i vjerojatno su znali u startu za probleme ali su i dalje pustili grafe u prodaju

:)
14 godina
offline
AMD Navi

Sad je pitanje da li su pokvareni ako su znali ili nesposobni ako nisu znali. Na kraju ispada jedno i drugo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Ma isto je s obje strane, pale jedni i drugi. Činjenica je da za igru ni jedna od tih top tier grafa nije loša i pokrit če zahtjeve. Mana je monstruozna cijena za smao jednu pc komponentu. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...

Ma isto je s obje strane, pale jedni i drugi. Činjenica je da za igru ni jedna od tih top tier grafa nije loša i pokrit če zahtjeve. Mana je monstruozna cijena za smao jednu pc komponentu. 

 Na žalost  cijene će i ostati visoke dok se više proizvođaća grafi ne pojavi na tržištu kao što je sa mobitelima. Nvidia i amd su postali ko apple i samsung više plaćaš za marku nego za sami hardver.

:)
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...
lobotomac90 kaže...
evincar kaže...
DarthMarkus kaže...

Ako aludiras na mene fulao si micek.

Ja cekam i kupujem RTX 4070 model a ti i dalje nastavi sa konstruktivnim postovima.

Zivio jos jednom :)

 

Ako sam dobro shvatio rtx 4070 ti bi trebala izaći u siječnju?

Ja također ciljam na rtx 4070 ili Ti verziju, ovisno od cijene naravno...točnije nadam se cijeni za Ti verziju ispod 1000 eura, iako čisto sumnjam s obzirom na cijenu 4080.

Pošto su nove AMD kartice blaga katastrofa i cijenovno i po preformansama i sa svim problemima koje imaju s driverima, NVIDIA nema razloga smanjivate cijene, još će i povećati jer nemaju konkurenciju. Stanje na tržištu grafičkih kartica je katastrofa, polako samo NVIDIA ostaje, a to je za sve nas užas. Ne razumijem AMD, kako su tako mogli sjebati stvar. Prijašnja generacija se približila NVIDIJI i sad opet ništa. Nisu nikakva konkurencija.

 

Slažem se, ali i dalje se nadam nekako pristupačnijim cijenama, jer realno da jedna 4070 ti bude i 6000 kn puno je (iako bi o prožvakao još),a ne neke cifre od 10 000 pa naviše.

A uostalom nitko nam ne brani da peglamo u FHD rezi sve pa bude dobra i grafa za 2500 kn, ali hebat ga kad jednom probaš veću rezoluciju nema nazad 

 

16 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Sad je pitanje da li su pokvareni ako su znali ili nesposobni ako nisu znali. Na kraju ispada jedno i drugo.

 To da nisu znali je uopce smiješno izjavit. Najbolje da ih nisu testirali i podešavali u labu prije lansiranja... Pa trebalo je naci base taktove i napon sa kojim ce ih izbaciti.

 

A pogotovo da ih nisu AIB partneri testirali koji su radili custom PCB-ove, bios-e, stavljali ih sa vecim taktovima u promet.

 

Pa od pocetka je bilo fishy kaj nisi imao gotovo ni jedan leak na performanse tih grafi do dana izlaska, pa onda izbacivanje ono o ucinku performance per watt spram Nvidia-e iz prezentacije.

 

Nemogu se sjetiti lošijeg launcha od kad pratim hardware zadnjih 30 godina i toliko muljanja od strane neke firme, treba im lupit bojkot zbog ovog pa neka prodaju odjel za gpu nekom relevantnijem, ionako im se smijesi jos veca katastrofa od tih 8% udjela jer je serija 6000 bila daleko vise konkurentna nego ova sada.

13 godina
offline
AMD Navi

Problem je kaj je nv izbacio 4090 koji je jači od očekivanja a još je ostalo mjesta i za TI. Ne sumnjam da će i amd izbaciti 7950xtx i da će dohvatiti 4090 ali to će, kao i do sada biti "too little, too slow and too late". 

 

Češće navijam za slabijeg pa mi je ovo šteta. Ispada da je 6950xt hebena grafa kad bi išla za jedno 6-7k kn. Pogotovo meni kojeg rt ne zanima previše ako je priča i igrivost kak se spada. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 12:39 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Balerion kaže...
forumaš kaže...

Sad je pitanje da li su pokvareni ako su znali ili nesposobni ako nisu znali. Na kraju ispada jedno i drugo.

 To da nisu znali je uopce smiješno izjavit. Najbolje da ih nisu testirali i podešavali u labu prije lansiranja... Pa trebalo je naci base taktove i napon sa kojim ce ih izbaciti.

 

A pogotovo da ih nisu AIB partneri testirali koji su radili custom PCB-ove, bios-e, stavljali ih sa vecim taktovima u promet.

 

Pa od pocetka je bilo fishy kaj nisi imao gotovo ni jedan leak na performanse tih grafi do dana izlaska, pa onda izbacivanje ono o ucinku performance per watt spram Nvidia-e iz prezentacije.

 

Nemogu se sjetiti lošijeg launcha od kad pratim hardware zadnjih 30 godina i toliko muljanja od strane neke firme, treba im lupit bojkot zbog ovog pa neka prodaju odjel za gpu nekom relevantnijem, ionako im se smijesi jos veca katastrofa od tih 8% udjela jer je serija 6000 bila daleko vise konkurentna nego ova sada.

Kazes pratis HW 30 g. Na forum BUG si sad tek prije 3 dana dosao podjelit misljenje s nama... zanimljivo.

 

Jel to slucajnost bas za ovaj launch ili...?

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Eto, debeli best buy gpu i još sapphire. Kaj dalje uopće gledat.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

 Da je ovo Nvidja napravila Armada bi potopila forum i Rambo bi obojao Empire State building sa postovima.

 Ja nemam riječi za izgadit ih bez teksta sam eto ako ti išta znači.Pišam im se u čašu gdje zube drže. Jel to prolazi?

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 12:57 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice