AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.628.521
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...

Proklete petlitrenke bile 

 

 Ovo je galonče nemoj tako po hrvatski grubo nije zaslužila ko nevidijine guzle.

kradem mine iz minskog polja
7 godina
offline
AMD Navi

Kako je ono amd gamad pričala na prezentaciji... "Industry leaders in performance per watt" 

 

Od 22min ide pompozna izjava 

 

Pa da provjerimo:

 

Laganih 460w 

Puuuu gamad lažljiva prevarantska 

 

Di su sad ovi amd zastupnici da ih cujem, jel opet jedan trol za sve bio u pravu? Sto bi znacilo da ste vi trolali 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 10:30 (Zwer54).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Lave ili Lucidius oladi malo... zatrolaš svaku temu sa fanboy prepucavanjima.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Svaka čast na ponašanju, dno dna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Dovoljno sam dugo na ovom forumu da te ne bi prepoznao.... Isti stil pisanja, ista prepucavanja kao i prije dosta vremena ... Uglavnom dno dna.
Hvala bogu šta ovdje ima ignore gumb.
Rijetko to koristim ali ti si sada fakat zaslužio ignore.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...

Znam da se kiselite sada i da bi skočili u potok najrađe 

 i onda se pitaš zašto si na hlađenju svako malo

daj popusti jebate led, i sam često ukažem na to da su i amd i nevidija i intel ista govna, ali ovo što ti radiš je flejmanje u najgorem obliku

može se raspravljat i bez flejmanja, čemu to sranje 

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Skroz nebitno, piši ti što hoćeš ali kroz normalnu komunikaciju, toksičan si.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

Ma da jasno, sada krece taktika prozivanja mene za nekog desetog a nebitna je tema i besramno laganje amd-a 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Navi
gil kaže...

Skroz nebitno, piši ti što hoćeš ali kroz normalnu komunikaciju, toksičan si.

 Jel ti moram sada slikati poruke pa da se odjavis sa foruma?

 

Ja sam svoje prognoze izjavio potpuno na normalan nacin kao svoju prognozu bez da sam ista krivo napisao. Ali je previse fanboja i botova koji odma uđu u duel i prozivanja jer ih peče ista protiv amd-a pa se odma krenulo sa time ja sam trol i fanboj.

 

I tu ste napravili raspašoj i sad se vraca ko bumerang.

10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Isto tako i drugi, ali nisu na tvojoj razini. Daj se smiri, stavi testove, neke tvoje zaključke, razmišljanja ali bez vrijeđanja, razno raznih epiteta i svođenja na osobna prepucavanja. Samo to i sve će biti u redu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

Znači ovo ti je bilo moje sta sam rekao, a ti skočio ko tigar na gazelu i izvrijeđao me... Kako prostreš tako ces i leći.

 

Znači iskreno me boli briga, ali ako pojedinci seru 2 mjeseca po Adi Lovelace i glupiraju se, sada kada se amd pokazao losiji ali ama bas u svemu i to drastično, plus izbacio hladnjake dimenzija kao tih od 4090 sada ni jednog nema. Sada krecu sa politikom i strategijom mene kako sam netko treći ili da radim svađu haha, licemjerstvo na najjace.

 

Dery je ispao na kraju kolko god da je flejmao korektan i popljuvao ih, njemu skidam kapu

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 10:58 (Zwer54).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Jesi shvatio moje poruke? Tad sam shvatio da se boriš s nekim, niti sam što rekao u vezi Amd_a ili Nvidi_e, nije mi bilo jasno zašto tako pišeš. Jedino ako te Nvidia plaća, a sumnjam u to. Odskakao si i zato sam reagirao inače ne ulazim u rasprave. Vidim da ne vrijedi, žao mi je.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...

Kako je ono amd gamad pričala na prezentaciji... "Industry leaders in performance per watt" 

 

Od 22min ide pompozna izjava 

 

Pa da provjerimo:

 

Laganih 460w 

Puuuu gamad lažljiva prevarantska 

 

Di su sad ovi amd zastupnici da ih cujem, jel opet jedan trol za sve bio u pravu? Sto bi znacilo da ste vi trolali 

 

 

 

A kabeli, drže li se ili se tope kao na 4090?

 

Zwer54 kaže...

Ma da jasno, sada krece taktika prozivanja mene za nekog desetog a nebitna je tema i besramno laganje amd-a 

 

Ajde molim te daj link gdje je AMD išta pričao o potrošnji kod toliko OC-ane kartice?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 11:26 (segregator).
7 godina
offline
AMD Navi

Pa to za kabele je vec pregažena tema, dobilo upute kako gurnut do kraja kabel tih par desetina oštečenih i sad je mir.

 

A ovo za klokanje je tragikomedija, troši više od uber klokane 4090 a daje 30% manje fps-a, i tu u videu RT nije tip ni upalio ko zna kolko bi povukla sa time jos u priči 

 

A stock 4090 mozda ima nazivno 450w tdp ali joj je na stocku prosjek potrošnje oko 360 do maks 400w, gotovo isto kao 7900XTX, nije amd bezveze micao sjadere iz usporedbi perf per watt sa 4090 iz prezentacije 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 11:38 (Zwer54).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Mislim da 4090 ipak troši malo više, ovo je tragikomedija, sama troši više nego high end konfiguracija

od prije par godina

 

https://www.youtube.com/shorts/Lk2LOFAuRvU

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Obje kompanije su otišle u kvasinu sa TDP-om, nema to više nekog smisla. Za zimu OK ali za ljeto koja su sve duža i toplija teža katastrofa, 400w topline samo iz grafe, 500-600 iz cijelog kompa, to je suludo.

I onda lupiš 3-4 sata gaminga i znojiš se ko svinja pored kompa  Još ljudi to danas stavljaju na stol ko neki ukras pa im puše pored glave.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 12:22 (forumaš).
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

Mislim da 4090 ipak troši malo više, ovo je tragikomedija, sama troši više nego high end konfiguracija

od prije par godina

 

https://www.youtube.com/shorts/Lk2LOFAuRvU

 Ti bas volis ispadat smiješan. Da vuce tolko sa custom BIOS-om i u furmarku uz napon na 1.2v

 

 

 

 

 

 

7 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Obje kompanije su otišle u kvasinu sa TDP-om, nema to više nekog smisla. Za zimu OK ali za ljeto koja su sve duža i toplija teža katastrofa, 400w topline samo iz grafe, 500-600 iz cijelog kompa, to je suludo.

I onda lupiš 3-4 sata gaminga i znojiš se ko svinja pored kompa  Još ljudi to danas stavljaju na stol ko neki ukras pa im puše pored glave.

 Relano nisu, 4080 se naštima da vuce max 250w da ne izgubis nista performansi sta je potpuno prihvatljivo i u rangu flagshipa zadnjih 10 godina po potrošnji. 4090 također 350w za raspon performansi koje dobijes je bomba.

 

Ove nove 7900xt i 7900xtx nemaju nikakav UV potencijal, 5-10w manje od stocka, užas klik

 

14 godina
offline
AMD Navi

Nek paltim 13 000 kn i još ju trebam štimati (nvidja/AMD svjedno), za puno manje novce tražim plug and play, a za ove novce mora biti savršena u svakom pogledu i dovoljno jaka da na 4K mogu maksati sve i jednu trenutnu igru i barem iduće dvije godine.

Čak i da je tak savršena preskupa je i sa poštimanim TDP-om previše topline za ljetne mjesece. IMO ne trebam takav drlog u sobi.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...
forumaš kaže...

Obje kompanije su otišle u kvasinu sa TDP-om, nema to više nekog smisla. Za zimu OK ali za ljeto koja su sve duža i toplija teža katastrofa, 400w topline samo iz grafe, 500-600 iz cijelog kompa, to je suludo.

I onda lupiš 3-4 sata gaminga i znojiš se ko svinja pored kompa  Još ljudi to danas stavljaju na stol ko neki ukras pa im puše pored glave.

 Relano nisu, 4080 se naštima da vuce max 250w da ne izgubis nista performansi sta je potpuno prihvatljivo i u rangu flagshipa zadnjih 10 godina po potrošnji. 4090 također 350w za raspon performansi koje dobijes je bomba.

 

Ove nove 7900xt i 7900xtx nemaju nikakav UV potencijal, 5-10w manje od stocka, užas klik

 

 

Ajme koje ti linkove stavljaš, pa lik je doslovno smanjio malo napon, a pošto nije mijenjao čitavu krivulju normalno kartica i dalje boosta

kao da nije ništa napravio. Mogao je bar naći nekog minera-početnika da mu podesi p-states krivulju kako treba 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 12:53 (segregator).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...

 Relano nisu, 4080 se naštima da vuce max 250w da ne izgubis nista performansi sta je potpuno prihvatljivo i u rangu flagshipa zadnjih 10 godina po potrošnji. 4090 također 350w za raspon performansi koje dobijes je bomba.

 

Ove nove 7900xt i 7900xtx nemaju nikakav UV potencijal, 5-10w manje od stocka, užas klik

 

 eto, jel ti je bio problem od početka ovako normalno komunicirati

ali ne, ti moraš flejmat i pljuvat žuć, zato si opet popio karton pa se sad hladi do idućeg puta

14 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Zwer54 kaže...

 Relano nisu, 4080 se naštima da vuce max 250w da ne izgubis nista performansi sta je potpuno prihvatljivo i u rangu flagshipa zadnjih 10 godina po potrošnji. 4090 također 350w za raspon performansi koje dobijes je bomba.

 

Ove nove 7900xt i 7900xtx nemaju nikakav UV potencijal, 5-10w manje od stocka, užas klik

 

 eto, jel ti je bio problem od početka ovako normalno komunicirati

ali ne, ti moraš flejmat i pljuvat žuć, zato si opet popio karton pa se sad hladi do idućeg puta

 Otisao je malo na hlađenje opet ce se vratiti sa stilom zeleni su veci od crvenih, plavi su bolji od crvenih i tako u krug.Samo ti ovo lav nije koliko znam on nikad nije kaj pisao prije da je Luci ili Stjepanj pa se malo okomio na crvene standardno.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...

 Otisao je malo na hlađenje opet ce se vratiti sa stilom zeleni su veci od crvenih, plavi su bolji od crvenih i tako u krug.Samo ti ovo lav nije koliko znam on nikad nije kaj pisao prije da je Luci ili Stjepanj pa se malo okomio na crvene standardno.

 ma nisam ja nit rekao da je lav, nit me je briga tko je

smeta me samo njegov nastup, jer tome nije mjesto na forumu

 

ajde, dogodi se i drugima, pa i meni, da nekad žešće raspravljamo, ali to se nekad tako polako razvija u raspravi i postane žešće i nije tako često

a on flejma na maksimum čim se prijavi, ima čak i dobre informacije, ali sve to usere takvim nastupom

 

ali tko mu je kriv, meni je više žao što su otišli kvalitetni forumaši poput tončija, anshe i još nekih

11 godina
offline
AMD Navi

Napokon se pojavile Radeonke u De trgovinama ali XT krecu od 1100eu pa na vise....nisu normalni.

AMD je propustio svaku zamislivu sansu da preotme Nvidiji ikakav dio trzista.

 

Sta sa tim firmama nije u redu.......

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Napokon se pojavile Radeonke u De trgovinama ali XT krecu od 1100eu pa na vise....nisu normalni.

AMD je propustio svaku zamislivu sansu da preotme Nvidiji ikakav dio trzista.

 

Sta sa tim firmama nije u redu.......

 

Izgleda da ih prodaja CPU-a drži pa se ne uznemiravaju previše (a i ne bi me čudilo da sve prodaju bez obzira na cijene, ko i Nvidia):

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Nek paltim 13 000 kn i još ju trebam štimati (nvidja/AMD svjedno), za puno manje novce tražim plug and play, a za ove novce mora biti savršena u svakom pogledu i dovoljno jaka da na 4K mogu maksati sve i jednu trenutnu igru i barem iduće dvije godine.

Čak i da je tak savršena preskupa je i sa poštimanim TDP-om previše topline za ljetne mjesece. IMO ne trebam takav drlog u sobi.

 Ja za te novce želim na 8k full rey trejs maxano 144fps min . 

 

Nego opet ste mi zwer poterali pa sve je prognozirao, zna šta jest jest. Zamjerka na njega šta udara ad hominem te uzdiže intel i nevidiju do neba kao da su čudo neviđeno.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ma lik te kartice nije uživo vidio a kamoli koristio, al zato zna sve o njima ffs.
10 godina
offline
AMD Navi

Bajo zwer sta je sve imao u par godina ti nećeš za života, stoga je poželjno da ne pričaš gluposti.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Napokon se pojavile Radeonke u De trgovinama ali XT krecu od 1100eu pa na vise....nisu normalni.

AMD je propustio svaku zamislivu sansu da preotme Nvidiji ikakav dio trzista.

 

Sta sa tim firmama nije u redu.......

 Previše su vrama nabacali skupo je to ima granica dokle može iči sa cijenom dole.Možda do 900€ može kad ih se nagomila koja stotina tisuća na lagerima.Ako ih uopće proizvedu obzirom kako će se prodavat nikako.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
MEGATAMA kaže...

Napokon se pojavile Radeonke u De trgovinama ali XT krecu od 1100eu pa na vise....nisu normalni.

AMD je propustio svaku zamislivu sansu da preotme Nvidiji ikakav dio trzista.

 

Sta sa tim firmama nije u redu.......

 Previše su vrama nabacali skupo je to ima granica dokle može iči sa cijenom dole.Možda do 900€ može kad ih se nagomila koja stotina tisuća na lagerima.Ako ih uopće proizvedu obzirom kako će se prodavat nikako.

Zanimljivo je ipak da imaju 20GB i xtx sa 24GB...

 

 

Da li je netko testirao koliko vRAM-a ode kad se igra 4k ili 8K sa RT? Bez FSR....

Čisto pitam... Jer koliko znam RT pojede vram u recimo forzi 5 na 4K ko iz šale.

Ja još uvijek uživam na 1440p i RTX 3080. Ali mislim da je AMD s namjerom nabacao toliko vRAM-a, reklamirajući 4K.. i 8K gaming koji praktički i ne postoji.

Na 4K grafičke će vući negdje do 12-13 GB na ultra settings...

 

Isto tako sa FSR, koliko znam igre koriste čak i manje vRAMa..? Isti k i sa dlss.

Čemu onda stvarno nabacati toliko vRAM-a, ako imaš tehnologiju koja ga smanjuje? 

 

 

everyday i'm shuffling...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice