AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.907
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
AMD Navi

Jedva cekam 3.12. da ispužu recenzije pa da vidimo te performanse 10% od 4090ke kaj je amd sabor izglasao na temi. Ovo ce biti teški debakl od serije toliko da ce AMD razmisliti o daljnjem poslovanju i pravljenju grafi višeg razreda.

 

Vecina rezultata je izmuljana iza FSR-a koji nije ni naveden na kojoj je opciji, usporedbu nisu radili sa rtx 4090, pokazali su svega prstohvat cherry pick igara i to je to. Vecina prezentacije se svodila na efikasnost, psu konektore, veličinu grafi i sve ono nebitno a najmanje na same performanse i kavlitetu samih grafi radi kojih je i otvorena presica.

 

Covjek je tuto kompleto razbio cijelu priču o RDNA 3 prezentaciji, objasnio mane i nemogucnost konkuriranja koja ostavlja Nvidia-i otvorene ruke za stavljanje cijena kakve poželi, i muljanje oko fsr-a a nikavo pokazivanje raw powera koji je nikakav, cijene također dosta visoke za mainstream masu, a ovi koji i imaju tu lovu rađe ce dodati jos love pa uzeti odma 4090.

 

Također u razgovoru sa određenim AIB partnerima, kartice su na samom limitu i nikakvo tweakanje nece biti moguce, tj u jako maloj mjeri kao i overklok.

 

E da, lik je također na black listi od Nvidia-e koja ga je banala jer je loše pisao prije o njoj tako da sve kaj recenzira i prica je unbiased i sam se financira preko svog communitya.

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Kako su tebi uspjeli podvalit tu amd grafu ko te zayebo. Yebeš sigurno mamu tome pizdunu koji te nasapuno. Incest je to nemoj.

kradem mine iz minskog polja
7 godina
offline
AMD Navi

Samo pravedno i unbiased, to kaj ja imam ne znači da moram voljet sve od AMD-a na silu kao vecina komentatora ovdje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Jebate zwerko po tvom pričanju ispada da svi ovdje a i dalje kupuju samo high end kartice (4090,3090ti).
Boli većinu ekipe kuki za high end, dajte nam čim bolje i jeftinije mid/low kartice bilo amd ili nvidia i samo neka se tuku na tom segmentu. Zbog toga ne želim da amd odustane jer bi jebali ježa kada bi nas kožnati naguzio i u tom segmentu.
7 godina
offline
AMD Navi

To i pričam, u low-mid rangeu koji su ionako otisli u kuki neka naprave stvari, high end amd je ionako bio tu samo da postoji, nikakvi prodajni rezultati em kaj je Nvidia jaki brand name, teško i da imaju bolji produkt ce ih tu netko kupiti jer to je realnost gledana kroz povijest.

 

Bolje da napumpaju trziste konkurentnim modelima i cijenama u tom nižem srednjem razredu jer polako izlazi iz kruga neke dostupne cijene koja je smatrana opravdanom tu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...

To i pričam, u low-mid rangeu koji su ionako otisli u kuki neka naprave stvari, high end amd je ionako bio tu samo da postoji, nikakvi prodajni rezultati em kaj je Nvidia jaki brand name, teško i da imaju bolji produkt ce ih tu netko kupiti jer to je realnost gledana kroz povijest.

 

Bolje da napumpaju trziste konkurentnim modelima i cijenama u tom nižem srednjem razredu jer polako izlazi iz kruga neke dostupne cijene koja je smatrana opravdanom tu.

 Točno. Dobro su napravili s Ryzenima. U početku puno jeftiniji, ali s vremenom su otišli u HE. Ovako stvarno djeluju kao da kaskaju za Nvidijom.

 

I dalje mislim da će cijena biti taman onolika koliko im vrijedi proizvod. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
AMD Navi

u low/mid range i leži najveća zarada, tu se prodaje daleko najveći broj gejmerskih kartica

a obzirom da nevidija najmanje daje u tom rangu što se tiče porasta perfomansi, amd ima priliku uzet dobar dio tržišta i zarade, ako to budu znali iskoristiti

 

mislim, 3060 je bila bijednih cca 20% jača od 2060 na svim rezolucijama skoro podjednako, sad i za 4060 leakovi kažu da će biti također 20% jača od 3060, jad i bijeda

prema 3080 koja je bila 50% jača na 1440p i oko 70% jača na 4k od 2080, te 4080 koja je jača od 3080 za 35% na 1440p i 50% na 4k, vidljivo je da takav trend nevidija ganja godinama - što niža klasa, to manji napredak u generaciji

 

e sad, ako amd konačno da poštenih 30-35% (kojim čudom i 40%) napretka za jednu 7600 i pozicionira je cjenovno pametno, mogli bi dobro pazariti

nažalost, obzirom da je amd još veće govno od nevidije po pitanju low/mid range, teško da će tu biti neke sreće

pa jebote, njihova 6600 je bila bijednih 10% jača od prethodne 5600xt, a onu sramotu od 6500 bolje da ne spominjemo

dakle, isto ponašanje kao i nevidija - money grab, zapravo još i gori

 

tek kad je nestalo majnera i time ikakve prodaje za amd grafe, tek tada su krenuli oštro u rezanje cijena, što daje nadu da bi mogli biti pametni ovaj put i krenuti na mir range jače, odnosno snažnijim i jeftinijim grafama

time bi im se i tržišni udio konačno maknuo sa vječnih 20%, a nama potrošačima dao opet nadu da imamo firmu koja ne misli samo na lovu

iako je to s babom su teška utopija...

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

AMD Removed RDNA 3 Efficiency Comparison to RTX 4090 from slide deck

 

Polako se otkrivaju karte... Sve smo bliže mojoj tvrdnji da ce 4090 i 7900xtx na kraju trošiti u ni 50w razlike, za debelo jale performanse Nvidia-e.

4080ka ce trošiti na kraju tweak-anja 70ak watti manje za slične performanse.

 

Tika taka tika taka....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...

AMD Removed RDNA 3 Efficiency Comparison to RTX 4090 from slide deck

 

Polako se otkrivaju karte... Sve smo bliže mojoj tvrdnji da ce 4090 i 7900xtx na kraju trošiti u ni 50w razlike, za debelo jale performanse Nvidia-e.

4080ka ce trošiti na kraju tweak-anja 70ak watti manje za slične performanse.

 

Tika taka tika taka....

 Mene ne muci potrosnja toliko koliko cijena kartica. Ako amd bude jeftiniji za jako slicne performanse to je ok.

7 godina
offline
AMD Navi

Kupi 4080 dok im dolaskom tih Radeonki ne skoci cijena uslijed nekonkurentnosti.

 

I da budu 10-15% jače, tu ti je RT sa kojim ce fasovat 40% u duelu sa Nvidia-om, DLSS u svakoj igri, day one drajveri itd..

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2022 15:54 (Zwer54).
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Eto nek se vidi, s obzirom da puno ljudi koristi OBS.

 

https://www.phoronix.com/news/OBS-Studio-29-Beta-1

 

Kao što znamo, RDNA3 ima hardversku AV1 video Encoding opciju.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=266&jumpto=6559550&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

Ajde fino da stižu konkurenciju na tom polju

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

Odlično štivo, deep dive u arhitekturu, chiplete, razvojne mogucnosti cijene itd...

 

Ponovo zdrava doza realnosti 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...

Samo pravedno i unbiased, to kaj ja imam ne znači da moram voljet sve od AMD-a na silu kao vecina komentatora ovdje.

 

čitajući ovaj forum sam došao do zaključka da si ti sve samo ne unbiased i pravedan kad se radi o amdu...

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Isplati li se kupiti 6700xt za 3700kn ili je bolje cekati da padnu jos cijene?
 
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi

Isplati. Teško će puno niže pasti cijena, nego što je sada. Jedino razmisli ako je neka baš loša izvedba, ali u suprotnom - kupi.

 

EDIT: Toliko sam platio ovu moju grafičku karticu u svibnju 2020. Ta 6700XT je nešto između 3060Ti i 3070. Ako ćemo još starije, 6700XT bi bila jača od 2080 Super tj. u rangu 2080Ti ili sitno slabija.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 12:19 (Izzy).
3 godine
offline
Re: AMD Navi
tralala123 kaže...
Isplati li se kupiti 6700xt za 3700kn ili je bolje cekati da padnu jos cijene?

 Naravno da ne, uzmes bolju nvidiju rtx 3060ti za iste pare!

15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi

Upravo tu se vidi da su slične. Negdje je bolja RX, a negdje RTX ( i još najviše gdje je Ray tracing u pitanju). Neka uzme što ga više privlači. Ja bih prije RTX nego RX zbog stabilnijih drivera. S tim da nisam nikad imao ATI/AMD karticu, pa pišem što pročitam (vezano za drivere).

8 godina
offline
AMD Navi

Zadnje kaj znam 5700 graficke kad su izasle imale su probleme sa black screen. To su popravili i nakon toga nisam vidio bas problema. Ja imam 6600XT i nemam bas nikakvih problema.
Zapravo bi reko da su driveri dobri skupa sa AMD controll panel il vec kak se zove.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
AMD Navi

A onda se pak netko javi i kaže da su driveri užasni i da AMD grafičke ne bi niti neprijatelju preporučio.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-lovelace-40xx/279704.aspx?page=42&jumpto=6566453&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 14:21 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Navi
Izzy kaže...

A onda se pak netko javi i kaže da su driveri užasni i da AMD grafičke ne bi niti neprijatelju preporučio.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-lovelace-40xx/279704.aspx?page=42&jumpto=6566453&sort=asc&view=flat

 Ah mogu i ja napisat da sam papa

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi

Svatko piše svoja iskustva.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Izzy kaže...

Svatko piše svoja iskustva.

Aj ne otkivaj toplu vodu, svi znaju logiku o problematici.

 

Jedan s problemima pise 10 postova, a 10 njih kojima sve okej radi nikad ne pisu; eeeej sve radi.

 

Ocito je kao dan, to smo apsolvirali vec.

 

Lps

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
AMD Navi

Ovi šta pišu da amd ne valja radi drivera su dosadni gnjavatori. Zašto ne bi rekli da sad amd ima bolje drivere nego nevidija? Neću reći jer nemam nevidiju ali čujem da ima problema masu stoga bi trebali govoriti bježi od njih jel da. Plus adrenalin software naspram nevidijinog razlika kao da je netko upalio svjetlo.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 19:05 (dery).
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Ma sve valja, uvik je valjalo. Ne sican se loseg smisla u vezi drivera kod ijednih.

I to kod mene i moje ekipe cile.

Survivor - eye of the tiger
15 godina
suspendiran
offline
AMD Navi

E, ali to je ono gadno, loš glas se brzo širi i ne nestaje tako lako. Iz tog razloga mi je čak i žao ako je to razlog ili jedan od razloga što AMD ima slab udio u prodaji grafičkih kartica u odnosu na Nvidiju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 19:14 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Ima slabiji udio zato jer su uvijek dosad imali slabiji proizvod. Umjesto da se natječu u performansama low enda kako bi sa vremenom izgradili kredibilitet, oni izbace 6500 xt. Karticu lošiju od rx 570. Ispljuvak. Kažu korona, nema čipova... Sad je rat, inflacija, a čipova i novih grafičkih na lopate. Srećom mining, jedini pravi razlog, je zamro pa eto. Tu smo. Kad vidim super modele, polovne,  3080 ispod 5000 kuna, dobivam neki čudan podražaj, ide mali gore!!!!  
edit: kad se sjetim botova koji su tu na forumu pisali, "mining je samo mali dio razloga zašto je cijena i dostupnost takva". HAHAHAHAHAHHA, kako likujem jako, smiješak i podražaj ne prestaju!!!

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 21:58 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Samo Navi, samo AMD!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Naprid Immanuel transcedentalni idealist. Navi.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
AMD Navi

Ili si Navi i bugovac ili nisi!

 

\o/\o/

 

 

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice