AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.636.961
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Navi

Ne izgleda loše. Nije u rangu 4090 ali sve do nje pokriva. Jedino mi djeluje da ovo nije sve kaj budu pustili. Garant neki 7950 xt i xtx čekaju svoje vrijeme sa još jednim 8pin konektorom i jedno 450-500w i 3ghz

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Navi
snake1kl kaže...

 Ako bude cijena oko 10000kn za 7900xtx to je 6000 do 7000kn za 15% manje performanse. Meni se to cini kao velika razlika.

 Znaš li zašto nvidia drži 80% tržišta? Jer AMD prodaje takve fore već godinama... U tom segmentu tržišta nit je bitna cijena, nit je bitna potrošnja, nit je bitno kolika je razlika u performansama... Bitno je tko je na vrhu pa makar i za 1%... Također, grafe na vrhu prodaju i ostale koje su ispod ... Nvidia to kuži i zato ima dominaciju, dok AMD laprda o efikasnosti za koju večinu gamera boli k...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 22:16 (NoDe31).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
NoDe31 kaže...
snake1kl kaže...

 Ako bude cijena oko 10000kn za 7900xtx to je 6000 do 7000kn za 15% manje performanse. Meni se to cini kao velika razlika.

 Znaš li zašto nvidia drži 80% tržišta? Jer AMD prodaje takve fore već godinama... U tom segmentu tržišta nit je bitna cijena, nit je bitna potrošnja, nit je bitno kolika je razlika u performansama... Bitno je tko je na vrhu pa makar i za 1%... Također, grafe na vrhu prodaju i ostale koje su ispod ... Nvidia to kuži i zato ima dominaciju, dok AMD laprda o efikasnosti za koju večinu gamera boli k...

 Ako određenima nije bitna cijena to je ok. ali vecini ovdje mislim da igra veliku ulogu cijena proizvoda.

16 godina
offline
AMD Navi

je bas ce lika koji kupuje 580 ili 1060  zanima tko ima top krunu. gleda sta je bolje za 200-300 usd i to kupuje.

 

ovo svrsavanje na high end grafu, je kao gledat porshea kojeg neces nikad imati.

Moj PC  
10 0 hvala 2
7 godina
offline
AMD Navi

NoDe31 

 

Sve si reko. Međutim tu su i featuri koje AMD nikad nije imao, ili su radili puno lošije kod njih, drajveri jos jedna velika stvar za napomenut.

 

Inace radeonke su dostupne od 13.12.2022.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 22:22 (Zwer54).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Cryogenic kaže...
snake1kl kaže...

Ti to mislis na polovnu 3080?

 

 Nego na šta nego na polovne, koji će mi k nova grafa, skupo i neisplativo, nikad nisam kupio novu grafu za gejm, best buy polovne grafe koje imaju garanciju za 2k/4k@60hz su sad 3060ti/3070/3080,  kakve 7900 xtx ili 4080/4090, smijurija.

 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/ - ekipa je jos najvise na full hd, gdje najvise roka 1060,  o čem mi pričamo, amd ovdje moraš sa povečalom tražit.

 To je steam statistika i tko zna koliko stvarnih korisnika uradi updejt sto koristi od pc i koje komponente 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
4 godine
offline
Re: AMD Navi
Gemmy kaže...

je bas ce lika koji kupuje 580 ili 1060  zanima tko ima top krunu. gleda sta je bolje za 200-300 usd i to kupuje.

 

ovo svrsavanje na high end grafu, je kao gledat porshea kojeg neces nikad imati.

 Da... Na temelju toga svi veliki brandovi (nebitno čega) funkcioniraju... Naprave uber proizvod koji stvori reputaciju, a onda reputacija prodaje ostale niže segmentirane proizvode, pa čak i ako im je cijena "malo viša" u odonsu na proizvod od nekog tko nije toliko renomiran na tržištu...  Psihologija lega, psihologija...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 22:30 (NoDe31).
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Prije bi to nazvao psihijatrija.

Moj PC  
7 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Navi
gil kaže...

Prije bi to nazvao psihijatrija.

 Nebitno je kako bi ti to nazvao, bitno da funkcionira...  

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 22:35 (NoDe31).
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Ne funkcionira, samozapaljiva je, gore kabeli ko kokice. I košta ko polovni auto uz DLSS 3.0 koji generira lažne frejmove, i generira 500 w topline, i treba ogromno kućište, super jako napajanje i najbolji CPU na svijetu da ne bude u BN-u.

Apsurdistan :D

16 godina
offline
AMD Navi

Ponavljam, prije bilo kakvog komentiranja pogledati kaj se može kupiti za 600$ razliku u cijeni do RTX 4090.Službene cijene kaj drugo, a dalje je samo gusta šuma i divlje svinje koje ne igraju igrice.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=266&jumpto=6559593&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Ne funkcionira, samozapaljiva je, gore kabeli ko kokice. I košta ko polovni auto uz DLSS 3.0 koji generira lažne frejmove, i generira 500 w topline, i treba ogromno kućište, super jako napajanje i najbolji CPU na svijetu da ne bude u BN-u.

Apsurdistan :D

Brojevi i  prodaja iste govore da si u krivu....

 

Despite High Price, Nvidia's RTX 4090 Sells Out Fast on Launch Day | PCMag

 

NVIDIA GeForce RTX 4090 Sell-Through Indicators Highlight A Thriving PC Gaming Market (forbes.com)

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 22:54 (NoDe31).
7 godina
offline
AMD Navi

AMD-u nije pomoglo ni kaj su kupili par komada 4090ki i sa peglom otopili konektore površinski, shit storm je neumoljiv 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Dok ti shvatiš,da 95% ljudi nikad ne kupuje/ne treba najskuplje gejming grafe.

 

To je več odavno poznato, fučkaj ga sad baš se pitam jel ovo Zona Sumraka pa treba ponavljat činjenice.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
AMD Navi

Netko kaze skupa ova 4090 nije naprotiv bas je jeftina, ako neki misli da je mining zamro ne znaci da je umro.Opet ce to doci do izrazaja pa ce ljudi na ovim grafama uzeti 3-4 puta vise nego sto su je platili a uz to se dobro naigrali i u zivali.Prosejcnom amerikancu nista ne znaci tih 1600$ kao i nekome iz njemacke svakako sve na kredi se uzima pa moze i to odplatit ce je za godinu dvije  zar je bitno to je puno jednom balkancu koji radi za socijalu. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
NoDe31 kaže...
forumaš kaže...

Ne funkcionira, samozapaljiva je, gore kabeli ko kokice. I košta ko polovni auto uz DLSS 3.0 koji generira lažne frejmove, i generira 500 w topline, i treba ogromno kućište, super jako napajanje i najbolji CPU na svijetu da ne bude u BN-u.

Apsurdistan :D

Brojevi i  prodaja iste govore da si u krivu....

 

Despite High Price, Nvidia's RTX 4090 Sells Out Fast on Launch Day | PCMag

 

NVIDIA GeForce RTX 4090 Sell-Through Indicators Highlight A Thriving PC Gaming Market (forbes.com)

 Brojevi govore o oštrom kvartalnom padu, jer majneri više ne kupuju, ovih par svjetska šaka kupca ovog drloga ne mijenja puno na situaciji

Nvidia GPU sales are dropping fast – and price tags could well follow | TechRadar

Skaldišta su puna još uvijek aktualne serije grafa....ne kupuje nitko. Baš me zanima fiskalno izvješče na kraju godine. 

 

Kaj se konkretno RTX 4090 grafe tiče ne bi joj ni prismrdio dok se ne iskrastilizira problem sa konektorom, i dok ne izađe neka nova IGRA zbog koje bi vrijedilo izvojiti 17 000 kn samo za graful LOL.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 23:14 (forumaš).
15 godina
offline
AMD Navi

Uh kad uleti Rx7800 150w tdp za 550€ u rangu rx6900xt. Pitat čemo: Nevidija šta je to jel se to jede?

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 23:11 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
online
AMD Navi

Sudeći po slici sa prezentacije i ekstapolacije iste,ispada da je 10-15% slabija od RTX 4090, ali i strahovitih 60% jeftinija.

Nije ni čudo što su se Jensenovi mališani propeli na zadnje noge u "full damage control".

 

Moj PC  
3 2 hvala 0
9 godina
offline
AMD Navi

XTX izgleda ko da bi prelazak na 3090 ti s nje bio upgrade. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

Uspijeh bude ako budu uopce radile day one na drajverima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Nije ovo intel tema, alo

Stalno pljuvanje to amd driverima kao da nis ne radi s njima, a u rl sve radi kako spada.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

Svako ima svoje iskustvo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

A ovaj novi COD se ruši na nvidiji kao da ima padavicu :D

 

Nvidia confirms its latest driver is causing problems in Modern Warfare 2 | PC Gamer

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Navi

Jednostavno ostavis staru verziju. Posto je novi naslov nista cudno da trebaju patchirat sve kak treba, vec za par dana ce soc nova verzija koja ce radit kak treba. Nisu ko AMD da starije naslove nemozes ni igrat, a drajvere da srede trebaju 2 godine do dolaska nove generacije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...

Jednostavno ostavis staru verziju. Posto je novi naslov nista cudno da trebaju patchirat sve kak treba, vec za par dana ce soc nova verzija koja ce radit kak treba. Nisu ko AMD da starije naslove nemozes ni igrat, a drajvere da srede trebaju 2 godine do dolaska nove generacije.

 Isto je toliko trebalo nvidiji da počne sređivati DX 12 cpu overhead

NVIDIA's new driver enables "substantial" DirectX12 performance improvements for GeForce RTX GPUs - VideoCardz.com

Kupiš grafu i tek za dvije godine dobiješ što si trebao dobiti odmah

 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Prosli patch mi zbrejkalo cyberpunk, sada CoD.
Nije nvidia nesto bajna s driverima.

Glavno da popeglaju ih nakon sta se pojavi bug. Tjedan dva zaboravim na igru, i igram nes drugo.

Nitko od mojih prijatelja nije imao nekih problema s grafom i driverima da je presao u suprotan tabor. Bilo nvidia ili amd.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Navi
Mile 74 kaže...

Sudeći po slici sa prezentacije i ekstapolacije iste,ispada da je 10-15% slabija od RTX 4090, ali i strahovitih 60% jeftinija.

Nije ni čudo što su se Jensenovi mališani propeli na zadnje noge u "full damage control".

 

 Je veliki dmg control, u RT naslovima je duplo slabija od 4090 bez dlss3... Generlano bude 40-45% jača od 6950xt kada prođe kroz 20-30 naslova u recenzijama

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 23:47 (Zwer54).
7 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Zwer54 kaže...

Jednostavno ostavis staru verziju. Posto je novi naslov nista cudno da trebaju patchirat sve kak treba, vec za par dana ce soc nova verzija koja ce radit kak treba. Nisu ko AMD da starije naslove nemozes ni igrat, a drajvere da srede trebaju 2 godine do dolaska nove generacije.

 Isto je toliko trebalo nvidiji da počne sređivati DX 12 cpu overhead

NVIDIA's new driver enables "substantial" DirectX12 performance improvements for GeForce RTX GPUs - VideoCardz.com

Kupiš grafu i tek za dvije godine dobiješ što si trebao dobiti odmah

 

 To kaj ti meljes nema veze s time da igra ne radi, i Nvidia je uglavnom osim u Valhalli koji favorizira jako Radeon imala ionako dobre performanse i iznad Radeonki. I na kraju u prosjeku su dobili 5% performansi sa tim drajverom, tresla se brda rodio se miš...

 

 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...
forumaš kaže...
Zwer54 kaže...

Jednostavno ostavis staru verziju. Posto je novi naslov nista cudno da trebaju patchirat sve kak treba, vec za par dana ce soc nova verzija koja ce radit kak treba. Nisu ko AMD da starije naslove nemozes ni igrat, a drajvere da srede trebaju 2 godine do dolaska nove generacije.

 Isto je toliko trebalo nvidiji da počne sređivati DX 12 cpu overhead

NVIDIA's new driver enables "substantial" DirectX12 performance improvements for GeForce RTX GPUs - VideoCardz.com

Kupiš grafu i tek za dvije godine dobiješ što si trebao dobiti odmah

 

 To kaj ti meljes nema veze s time da igra ne radi, i Nvidia je uglavnom osim u Valhalli koji favorizira jako Radeon imala ionako dobre performanse i iznad Radeonki. I na kraju u prosjeku su dobili 5% performansi sa tim drajverom, tresla se brda rodio se miš...

 

 

 Ne meljem ja nego nesposobna nevidija i njezini apologeti

 

7 godina
offline
AMD Navi

I sta si ti sad dokazao, da sa 3080 netko kupuje low end proc star 4-5 godina i igra na 1080p medium? Sav taj overdrive nestaje cim okrenes detalje na ultra+RT na 1440p sa kojim god oces procesorom unazad 3 godine.

 

Prekenjavas se sa glupostima.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice