Canyon CNG-GW3 - iskustva

poruka: 59
|
čitano: 37.969
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

dakle zanima me ako tko ima navedeni volan, kakav mu je, koliko ga platio i gdje kupio?

 

 

http://www.canyon-tech.com/products/gaming/PC/CNG-GW3

 

 

konkretno me zanima

- ako i koliko se cuje buka lezajeva pri okretanju volana

- kvalitetu i izdrzljivost plastike (pogotovo pedale)

- dali se cuje klik kod saltanja sa mjenjacem koji je uz volan (ne one klackalice iza volana)

- radi li na win7? citao sam svasta, no nasao sam na canyonovoj stranici drivere za win7, pa valjda je onda ok?

- kompatibilnost sa igrama, da li se lako namjestavaju komande

 

 

prema recenziji, volan je vise nego solidan

 

http://www.itsvet.com/tekst/canyon-cng-gw3/4143/

 

 

nasao sam ga u raznim web shopovima, no neda mi se placati hp expressu da ga uniste u prijevozu, pa sam pronasao i u hg spotu, sutra odem vidjeti koliko se ceka da dode...

 

http://www.hgspot.hr/58605/-canyon-volan-cng-gw3    (291kn)

 

 

ako netko ima slican volan od canyona, GW21 ili GW2, neka svejedno napise komentar

 

 

sutra idem u hg spot pitat malo o njemu, najvjerojatnije i naruciti, pa ako nitko nista pametno ne napise, onda cu napraviti mali review...nadam se da ce posluziti i da cu biti zadovoljan...imam mouse CNR-MSL5 i gamepad neki (neznam sifru - crno bijeli je - CNG-GP2) koji su bili 80 i 90kn i jako sam zadovoljan....stoga ne vidim zasto okretati leda ovom proizvodacu...kad bih imao 2500kn za G27, nebi se dvoumio, ali ovako...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 1:04 (RuskeGTT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

update:

 

bio u HG, rekli da cekam 15 dana, da dobavljac asbis ima inventuru i da se onda moze naruciti i da je za par dana...nekako mi cudno da inventura traje 15 dana pa sam poslao upit asbisu, pa cemo vidjet...na njihovim stranicama vidio sam da su im distributeri elipso i links...stoga sljedeci logicni potez je ic u links koji je 5min od kuce, pitat sta oni misle

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

danas narucio 2 komada, sutra - preksutra dolaze (tako kaze lik - vidjet cemo)

 

pa cu ih testirati i okaciti neke slike i review

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

jos nisu nabavili

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2011 2:54 (RuskeGTT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

bolje da ni neznate koliko problema za dobiti ovaj volan...

 

budem sve napisao kad budem review napisao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

posto je HG SPOT bio toliko dobar prema meni, odustao sam od njih, narucio u ZG u instar informatika koji imaju na lageru, i dolaze mi srijedu...

 

hg spot - thumb down...

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

dragi moj HG spot!!!

 

popushi mi!

 

dosli danas volani, ponedjeljak narucio, utorak poslali, danas stigli...hvala ti instar informatika!!!

 

 

volan je jednom rjecju STRAVA, mislim da je najbolje sta se moze dobti za 300kn...

 

okinuo sam slikice neke, poslije napisem par redaka o njemu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

dakle napokon mogu napisat nesto pametno ovdje...

 

da pocnemo prvo sa problemima nabave...

 

pocetkom 1.mj sam isao u hg spot, poljubio vrata jer je pisalo inventura, ok dosao drugi dan, lik rekao dodi za 15tak dana jer ovi nabavljaci u zg imaju inventuru (kakva je to inventura 15 dana???). ok pojavio se tocan tad, pitao za volan, rekao lik da da moze, narucit cu ih, sutra ako ne preksutra sigurno dolaze...ostavio broj moba i cekam da se jave...bio je to ponedjeljak...nisu se javljali do petka, petak prodem do njih, pitam a on meni, kao odbijena je naruzdba, doc ce...ok, polako vec mi se kenja...cekam jos malo, saljem brata u meduvremenu da pita, i tako prode jos tjedan dva...od njih nikakve vijesti, a svaki put kad dodemo pitat nemaju nikakve informacije...zadnjih dana sam primjecivao u njihovom web shopu da se mijenja dostupnost volana, 1-3 dana, 21 dan i nedostupan se u roku par sati izmjenjuju na webu...kako mi nije bilo nista jasno, odem pitat, kaze lik neznam, to ovi u zg rade s time...onda pitam sta je sa jednim volanom od smartboxa, ISTI je potpuno u svemu, osim ima drugi znak...kaze lik to ti je to, i radi na win7, a canyon ne radi...(???). pogledam malo na netu, nisam nasao nista o tom volanu, svejedno narucim ta dva samrtboxa, posto mi bila puna glava...kaze covjek, doc ce ti brzo i u svakom slucaju prije nego canyoni...prode tjedan dana, pojavim se u trgovini, pitam sta je sa tim volanima? lik mi kaze da dobili smo ih i prodali vec...ja ono popyzdim, kaze on meni pa niste narucili...odmah sam se okrenuo i izasao i vise ne ulazim tamo!!!!

 

zovem isto popodne hg spot u ZG da im se pozalim, no ne javlja se nitko...odustao, zvao instar informatiku posto sam vidio da im pise sa stranici da imam 95 komada na lageru...javi se zenska, da da imamo, mozemo slat i vi platite pouzecem - odlicno...pitam koliko dana, tjedna? ona meni, danas narucis, nemozemo poslat ti danas posto je kraj radnog vremena, sutra saljemo, preksutra kod tebe...ja ono WOW!!! i tako lijepo cekam 2 dana, dode mi overseas-om paket, 2 volana i 50kn dostave...odlicno...sve skupa 602kn, dakle 301 po volanu sa dostavom (10kn skuplje nego kod hg spota, ali sam cekao 2 dana, a ne mjesec i pol!!!)

 

i sad odusevljen idem otvarati pakete, gledam kako je napravljen, odlicno izgleda, a bome i dosta kvalitetno, jedini minus ovako mi izgledaju palice iza volana za brzine mjenjat, nekakva tanka plastika, srecom da ima rucicu mjenjaca koja je odlicna (malo bucna - klik, al ne smeta mi previse) koju cu rabiti cesce nego palice iza volana...kut okreta je 270, po meni dovoljno, nema nikakvog skripanja niti se cuju lezajevi kad se okrece - ugodno me iznenadilo, nakon sta vidim razne filmice od G25 i slicnih volana koji bude kod okretanja...ima povrat volana u centar, pomogu neke opruge ili tako mi se cini, ima vibru, tipke su odlicno rasporedene i korisne...jedino mi nije jasno zasto nisu sredisnju tipku (kao truba) stavili u funkciju...

 

u igrama je solidan, malo mi trebalo navike (jucer mi je dosao, nisam stigao jos se naviknuti), najbolje mi ide u rfactoru, posto ima dosta opcija za stelanje dead zone-a i sensitivity-a...u nfs hot pursuit ide losije posto nema nikakvog stelanja, u shiftu je isto ok, u dirt2 mi najteze ide, posto osim mjenjanja brzina na palicama sam si stavio i rucnu na rucicu mjenjaca (potez prema dolje) pa treba vise navike...

 

evo filmic jedan i dolje slika par...

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Canyon CNG-GW3 - iskustva

Imam dotični volan i za te novce je vrlo solidan, no muci me jedna stvar. Pedale mi funkcioniraju na jednoj osi. Dakle ako gas i kocnicu stisnem u isto vrijeme ponistavaju se.

Zanima me jel to "normalno" ili trebam nosit na reklamaciju?

13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

meni je isto tako, stvarno neznam dali bi trebalo drugacije (mozda ima koja opcija za podesiti u igri)

ma, nije da mi treba bas ta opcija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Canyon CNG-GW3 - iskustva
RuskeGTT kaže...

meni je isto tako, stvarno neznam dali bi trebalo drugacije (mozda ima koja opcija za podesiti u igri)

ma, nije da mi treba bas ta opcija...

Ako imas neke drivere za to,di se podesava

NPR,u logitech profileru (Za moj FFEX) ima opcija Combined pedal axis,koja je meni iskljucena,potrazi malo,ako ne,onda ti nemogu pomoc

Za tu nadogradnju pričekat ćemo ožujak, a ova nadogradnja će nam to omogućiti nadogradnjom sustava nadogradnji. - - - - - - - - - - - - Mosin-Nagant: When out of ammo, it makes a great pike, war club,
12 godina
neaktivan
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

ja isto mislim kupit taj volan, vidim da ste dosta zadovoljni s njim, to je dobar znak :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

ja sam prezadovoljan...

 

u DiRT3 je savrsen...ne kasni, da se lepo nastelat sensitivity i sve to...

 

nenadhebivo je dolaziti pred zavoj, saltati 2-3 brzine nize na palicama iza volana i istovremeno desnom rukom na rucici mjenjaca cekati dobar trenutak da potegnes rucnu

 

evo vec je jedno 3 mjeseci kod mene, nema nijednu zamjerku...kako funkcionalnu, tako i estestku...jedino u NFS HP2010 kasni, ali to je zbog igre i nisam uspio nastelati...u shiftu2 sa minimodom se nastela samo tako! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

kak je kod f1 2010?

Dirt 3 -> Dino Bzik
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

odlican meni...na tastaturi su mi komande kasnile recimo cijelu sekundu, pogotovo kod saltanja brzina (igrao sam uvijek rucno) a i kod skretanja se znalo ponekad zablesirati i ostati kao da skrecem a ja odavno pustio strelicu...bas sam jucer gledao filmic koji sam snimao dok sam na tastaturi vozio - KOMA

 

cim sam spoji volan, podesio, udem da vozim i jako ugodno iznenaden, nema kasnjenja kod saltanja brzine (inace bi mi uvijek okretaji u crveno letili dok bi tipkovnica promjenila) nema kasnjenja niti blokiranja kod skretanja...i tek sam tad poceo uzivati u toj igri...pa sam skidao modove razne za grafiku i slicno i upotpunio dojam!

 

btw. kad vec tu pisem, stavit cu filmic iz dirt3 pa da se vidi kako lepo radi :)

 

(uzivancija mi igrat tu igru na volanu, probao sam na gamepadu - neznam voziti tako, a na tipkovnici da ne pricam)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2011 15:11 (RuskeGTT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

daj molim te ak ti se da snimi malo u f1 2010 bas me zanima kak je

 

i mos mi rec dal ima ono iza volana da s tim mijenjas brzine ili bas rucica

Dirt 3 -> Dino Bzik
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2011 16:06 (dmanz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

nije problem, snimit cu ti, samo neznam kakav ce zvuk biti, posto ovo inace snimam kad sam sam doma, jer posto je kamera daleko do zvucnika, moram ih jako naviti da se ista cuje na filmicu...vidjet cu ako budem kasnije sam doma pa ti posnimim :P

 

a mjenjac mi je ovako:

 

f1/dirt3: iza na klackalicama

rfactor/nfs: na rucici mjenjaca

 

s time da na dirt3 rucna mi je na rucici mjenjaca, povlacim prema sebi, nesto slicno kao u WRC autima

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

evo ga posnimio sam malo, ne obracaj se na voznju, igrao sam 1 rukom, bilo je tesko saltati lijevom rukom na obje klackalice :)

 

a i nisam igrao tu igru jedno 3-4 mjeseca :P

 

(nisam stavio na YT jer nije mi bas neki materijal za YT, ali mozes pogledati i na zippyju bez da skidas)

 

http://www28.zippyshare.com/v/16891072/file.html

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Canyon CNG-GW3 - iskustva

kakve su pedale nožne, jel reagiraju fino progresivno ili ? Jel se može dozirat fino kočenje i gas?

13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

cuj za 300kn cisto solidno, ne ocekuj da doziras kao na G27...

 

iskreno nakon toliko mjeseca igranja na ovome htio bi da su malo bolje pedale to kod doziranja...al ajde, nije lose...

 

dakle ono kod startanja kad si u leru ono stisnes polako penju se okretaji polako i nastavljas polako gaziti pedalu i na pola hoda pedale ili malo vise okretaji skoce u crveno...probavao sam nastelati u opcijama igre, ali je vise manje sve isto...takav je softver i ja sam se naucio tako da mi nije neki minus...

 

al opet za 300kn ne vidim bolji volan od ovog...

 

skretanje sa volanom je meni odlicno...pedale malo malo manje, ali je ok

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

Potreban mi je savjet. Koristim nekoliko dana Canyon CNG-GW3 volan i buni me vibracija. Kad u igrama uključim force feedback volan stalno vibrira. Jedino ne vibrira kad se auto odvoji od ceste.

(kod logitech volana vibracija e osjeti samo kad se udre o rubnjak ili kad je neravan teren npr.)

Imate li isti problem?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

odgovor u PM

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

Zanima me preciznost (mislim ga igrati u f1 2011  kako se "ponasa" tamo?...moze li se nabaviti "pravi" mjenjac a ne ovi "flapsovi" (kako vec :D)

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

meni je odlicno precizan...

 

i vidi malo bolje slike i vidjet ces da ima sekvencijalni mjenjac desno od volana (rucica, povlacis gore/dolje), ali to za F1 nije logicno, isto tako i pravi mjenjac ako mislis na H shifter...ne vidim logike u koristenju toga u F1 igrici...

 

F1 ima na volanu klackalice i to ima i ovaj volan, i tako je najergonomicnije i najrealisticnije za koristiti...

 

rucica mjenjaca koristi u nfs, rfactoru i u dirt-u kao rucna za zavoje

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Canyon CNG-GW3 - iskustva
RuskeGTT kaže...

meni je odlicno precizan...

 

i vidi malo bolje slike i vidjet ces da ima sekvencijalni mjenjac desno od volana (rucica, povlacis gore/dolje), ali to za F1 nije logicno, isto tako i pravi mjenjac ako mislis na H shifter...ne vidim logike u koristenju toga u F1 igrici...

 

F1 ima na volanu klackalice i to ima i ovaj volan, i tako je najergonomicnije i najrealisticnije za koristiti...

 

rucica mjenjaca koristi u nfs, rfactoru i u dirt-u kao rucna za zavoje

Ma znam za flapsove u f1 mislim igrati i dirt i shift 2...ok hvala :D

13 godina
neaktivan
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

odlican je canyon volan sad vidim da sam spusio (mislim nisam mogo sam bolje proc) ugl ja imam  http://www.itsvet.com/proizvod/acme-extreme-rally-2in1-ps2-pc/comp_comp_gamewheel/476/78

 

pa gledam mozda kupim neki drugi jel ovom su vibracije otilse u vijecna lovista

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

ma meni je najbolje sta mozes dobiti NOVO za te pare, a i ima i rucicu mjenjaca, sta neki nemaju u tom cijenovnom rangu, i skuplji (jedino rabljeni)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

Hello ekipa!

Nedavno sam naručila bratu navedeni volan. Zanima me par stvari uvezi njega:

1. jeli se može malo bolje namjestiti točnost volana u DIRT2 te kako?

2. provao je igrati s njim NFS - The Run i nije uspio, jeli netko od vas zna gdje se to točno namješta?

3. ima li možda kakvih sugestija koju je igricu - utrke najbolje igrati na ovom volanu?

 

driver od volana je instaliran, sve bi trebalo raditi...

laptop je http://futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=LX.RMS02.074

os: win7 (64bit)

 

Hvala i lijep pozdrav!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

dirt imas u opcijama tamo fino stelanje sensitivity i slicno, neznam gdje se tocno ide, jer nemam tu igru, ali sjecam se da u skoro svakoj igri imas nesto kao advanced wheel settings...

nfs the run i meni ne radi, ali ako cemo iskreno, ta igra ne zavrijedi ni volan, ni gamepad...tj ne zavrijedi uopce nac mjesta na HDD-u, radije neka si skine nfs neki drugi...

 

sugestije: rfactor, nfs shift 1 i 2, dirt3, f1 2011, richard burns rally, i slicno...radi super s tim igrama...naravno nije kao volani od 1000-2000kn, ali skroz je ok, plus sta ima mjenjac odvojen, sta mi jako pase :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2011 14:24 (RuskeGTT).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Canyon CNG-GW3 - iskustva

imam volan canyon cng-gw3 i kak idem tam pod opcije volana da provjerim dal sve štima kak treba 

i kad stisnem papučicu za gas mi je na predzadnjoj crti kaj da napravim da bu kak treba 

star je 2 tjedna

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice