Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.182.629
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
E bas Across. Nekada bilo ime za motocikle od Suzukija, a sad partnerski RAV4.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ajoj pa sto nam se to pojavilo na cesti, i to jos nije obican nego ABT  

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 15:21 (hahhaajaads).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sve se nema, vidim.

 

Neki dan vidio onog RS6-R, taj valjda ima još više konjića. 666 999.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ajoj pa sto nam se to pojavilo na cesti, i to jos nije obican nego ABT  

 Kakvi Ferrari, Porsche... Ovo je boss...

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ajoj pa sto nam se to pojavilo na cesti, i to jos nije obican nego ABT  

sad kad ga bajo stisne po aveniji dubrava :D

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sto preporucate,ofarbao bi ove felge u crnu boju.Plasti dip ili lakiranje?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
..
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 16:41 (galinjo24).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
..
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 16:41 (galinjo24).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
A ima li itko ista u ponudi poput Vitare, a da sad nije 50000 eura? Iako ako i na Vitari taj sustav pomaze da dosta manje trosi necini mi se lose....
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...
Sto preporucate,ofarbao bi ove felge u crnu boju.Plasti dip ili lakiranje?

 Na original felge Plastidip.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...
Sto preporucate,ofarbao bi ove felge u crnu boju.Plasti dip ili lakiranje?

 

Nista. Po meni na te felge crna nece nikako odgovarat.

 

jocommb kaže...
A ima li itko ista u ponudi poput Vitare, a da sad nije 50000 eura? Iako ako i na Vitari taj sustav pomaze da dosta manje trosi necini mi se lose....

 

Taj sustav u Vitari za potrosnju goriva pomaze malo ili nista.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prva slika je sa zimskim setom guma....koje nisu orginal wag....a druga slika je sa ovim sto bi ih crno ofarbao kao ove od zimskog seta...znaci nepreporucujete da se farbaju ili plastidip?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stavi si ove felge. :)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
galinjo24 kaže...
Sto preporucate,ofarbao bi ove felge u crnu boju.Plasti dip ili lakiranje?

 

Nista. Po meni na te felge crna nece nikako odgovarat.

 

jocommb kaže...
A ima li itko ista u ponudi poput Vitare, a da sad nije 50000 eura? Iako ako i na Vitari taj sustav pomaze da dosta manje trosi necini mi se lose....

 

Taj sustav u Vitari za potrosnju goriva pomaze malo ili nista.

 na Ignisu "to" pomaže skinuti potrošnju za cca 4 dcl..

 

s 4.8 na 4.4 l/100 km

 

to jedino ima smisla (uz potpuno električne aute) za mene...

 

i kao što rekoh, Octavia 1.5 TSI mhev s DSGom, obiteljski auto koji ima 8.3 do 100ke i 230 na sat maksimalne brzine, mild-hybrid optimum...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jocommb kaže...
A ima li itko ista u ponudi poput Vitare, a da sad nije 50000 eura? Iako ako i na Vitari taj sustav pomaze da dosta manje trosi necini mi se lose....

 

A koliko bi platio plug-in hibrid? 30.000€?

 

Renault Captur E-Tech (33.600€)
Kia Niro Plug-in-Hybrid (33.990€)
Kia Ceed Sportswagon (34.990€)
Audi A3 Sportback 40 E-Tron (35.900€)
Toyota Prius PlugIn-Hybrid(29.150€)
Hyundai IONIQ PlugIn-Hybrid (26.990€)

To su okvirne cijene, sve ovisi od drzave do drzave. U Svabiji je najjeftinije, jer nema Eco poreza.

U AT je skuplje nego u HR. Dok u HR isto tako moes dobiti i poticaje za PHEV-ove (bar se moglo).

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ajoj pa sto nam se to pojavilo na cesti, i to jos nije obican nego ABT  

 Meni je to malo toooooo much. Čekam da izleti transformer iz njega

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

 Kakvi Ferrari, Porsche... Ovo je boss...

 Nema tu prostora za usporedbu.

Također niti Ferkana i bubu ne možeš uspoređivati. Jedan je jurilica koju ne možeš koristiti svakodnevno, ili kako bi rekao Charlie Sheen u filmu No Man's Land "italian trash" a drugi je auto koji je jedan od bolji allroundera. Ujutro odeš na kavu, obaviš kupovinu u sparu a popodne prestižeš razne ferkane na Grobniku.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 Nema tu prostora za usporedbu.

Također niti Ferkana i bubu ne možeš uspoređivati. Jedan je jurilica koju ne možeš koristiti svakodnevno, ili kako bi rekao Charlie Sheen u filmu No Man's Land "italian trash" a drugi je auto koji je jedan od bolji allroundera. Ujutro odeš na kavu, obaviš kupovinu u sparu a popodne prestižeš razne ferkane na Grobniku.

 Evo ti 812 u Opatiji, bio xy puta na raznim stranicama po FB, covjek ga vozi svaki dan i apsolutno koristi za sve. Bio na Platku po soderu kada se cesta radila, bez imalo grca uziva u tom autu. Svakome po potrebi. 

 

I stariji je covjek, nema 20-30 godina, pa da se ne pomisli "on je mlad pa moze".

 

 

karlanal Prodajni rezultati su iz 2020. godine, ne obuhvacaju komplet brojeve od pocetka linije. Ali za usporedbu s obzirom da "performance" dio trzista nije toliko pao, usporedba je legit, a to je da Mercedes ima problema u jako puno segmenata i da ovaj 2.0 hibrid za 150k € nece pomoci sigurno.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 13:11 (ivanoile).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, kakvo misljenje imate o Hankok gumama?

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nakon 2 godine i 30 000 km popucale kao da imaju 10 godina. Sava je za njih premium.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sto mislite o gumi za cijelu sezonu...prelazim cca 8000km u 1g.....Continental all seasons

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ZooZ 

Baš čudno, čitao samo dobra iskustva s njima. Koji model?

Ja baš naručio Ventus Prime 3, trebao bi mi doći idući tjedan.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 15:41 (Pero Dinamit).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...

Sto mislite o gumi za cijelu sezonu...prelazim cca 8000km u 1g.....Continental all seasons

 Pogledaj radije michelin crossclimate i goodyear vector 4seasons gen 3, continentalova cijelogodisnja guma nije po nicem posebna. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...

Sto mislite o gumi za cijelu sezonu...prelazim cca 8000km u 1g.....Continental all seasons

 

Od ove godine u HR cjelogodisnje gume, kao ni ljetne 4mm + lanci ne vrijede kao zimska oprema.

Dakle kao i u cijeloj EU, moras imati i zimske gume, makar se vozao po dubrovniku na +15 u Prosincu.

 

Takav je zakon. Po meni ti se onda cjelogodisnje gume ne isplate. Losije su od ljetnih i od zimskih,

a ne mogu zamjeniti zimi zimske gume.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
jocommb kaže...
A ima li itko ista u ponudi poput Vitare, a da sad nije 50000 eura? Iako ako i na Vitari taj sustav pomaze da dosta manje trosi necini mi se lose....

 

A koliko bi platio plug-in hibrid? 30.000€?

 

Renault Captur E-Tech (33.600€)
Kia Niro Plug-in-Hybrid (33.990€)
Kia Ceed Sportswagon (34.990€)
Audi A3 Sportback 40 E-Tron (35.900€)
Toyota Prius PlugIn-Hybrid(29.150€)
Hyundai IONIQ PlugIn-Hybrid (26.990€)

To su okvirne cijene, sve ovisi od drzave do drzave. U Svabiji je najjeftinije, jer nema Eco poreza.

U AT je skuplje nego u HR. Dok u HR isto tako moes dobiti i poticaje za PHEV-ove (bar se moglo).

 

 

 Ili DongFeng Seres, i ne nije sala  

 

klik

 

Malo zalutao, vidim da se prica o plug in hibridima, no da se malo dotaknemo kineza... Sta mislite kak ce oni proc u Eu sa ovom premium cijenom ? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 17:04 (hahhaajaads).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cjelogodišnje mogu preporuciti Verderstein Quatrac Pro, jeftinije od Michelina i co. ljeti i zimi kao na tračnicama, doduše auto je 2tone i awd.

Hankok Ventus s1 evo2 sam imao na prijasnjem autu, također prezadovoljan, vrhunska ljetna guma.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 Ili DongFeng Seres, i ne nije sala  

 

klik

 

Malo zalutao, vidim da se prica o plug in hibridima, no da se malo dotaknemo kineza... Sta mislite kak ce oni proc u Eu sa ovom premium cijenom ? 

 

To je nesto sasvim drugo, EV, a ne PHEV.

 

Osobno smatram da ce u EU japanci ostati broj 1, no da im koreanci pusu za vratom.

Kia-Hyundai rade dobar posao, imaju automobile za sve i svakoga, dizel, benzin, hibrid,

plug-in hibrid, elektricni, plin, nema sta nemaju, fali samo na ugalj i drva.

 

A druga stvar da cijenom dobro konkuriraju.

 

U "premiJum" svapskom trojstvu nece biti previse razloga za brigu - tko zeli produzit penis

ce vozit nemcijski premiJum, a ostali ce vozit sto zele i yebat sto zele.

 

Jedino me zanima sto ce biti sa SSanYoungom. Od Prosinca 2020. su navodno u bankrotu,

no u 2020. nikad vise promotivnih reklama i njihovih vozila nisam vidio na cesti.

 

Prije 15 godina sam znao vidjeti jednog u mjesec dana. Sad vidim dva svaki dan,

i to ne iste automobile ni iste tablice.

 

Mora da ih dobro pokusaju prodati pod sicu, a sto ce biti sa dijelovima - ne zna se.

Volio bih da ih Kia-Hyundai preuzmu, da ne propadnu, jer stvarno za sicu se moze dobiti obiteljsko vozilo.

A i tehnologija bi im bila osigurana, kao i bolja kvaliteta.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
galinjo24 kaže...

Sto mislite o gumi za cijelu sezonu...prelazim cca 8000km u 1g.....Continental all seasons

 

Od ove godine u HR cjelogodisnje gume, kao ni ljetne 4mm + lanci ne vrijede kao zimska oprema.

Dakle kao i u cijeloj EU, moras imati i zimske gume, makar se vozao po dubrovniku na +15 u Prosincu.

 

Takav je zakon. Po meni ti se onda cjelogodisnje gume ne isplate. Losije su od ljetnih i od zimskih,

a ne mogu zamjeniti zimi zimske gume.

Odakle ti taj info?

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže..

Odakle ti taj info?

 

 

Uređeno je to novom Odlukom o obveznoj zimskoj opremi (NN 121/2020). U zimske dionice javnih cesta ulazi 839,2 km autocesta i 1.863,3 km državnih i županijskih cesta te 68,1 km državnih cesta za tranzitni promet iz trajektnih luka Vukovar, Osijek, odnosno luke i rafinerije Sisak.

Pod zimskom opremom motornih vozila kategorije M i N čija najveća dopuštena masa nije veća od 3,5 tona, podrazumijevamo:

  • četiri zimska pneumatika (M+S) ili
  • četiri ljetna pneumatika s najmanjom dubinom profila od 4 mm i s lancima za snijeg pripravnim na postavljanje na pogonske kotače.

Zimska oprema za autobuse podrazumijeva:

  • lanci na pogonskim pneumaticima ili
  • zimski pneumatici (M+S) postavljeni na pogonske kotače.

Autobusi i teretna vozila koja zbog tehničkih razloga ne mogu postaviti lance na pogonske kotače moraju imati zimske gume (M+S) na pogonskim kotačima.

 

Izvor: HAK

 

 

I naravno da ne postoji zakon o zimskoj opremi na razini EU 

Pola zemalja ni ne zahtjeva zimske gume kroz zimu, cak ni Norveska.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 19:05 (ivanoile).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

ZooZ 

Baš čudno, čitao samo dobra iskustva s njima. Koji model?

Ja baš naručio Ventus Prime 3, trebao bi mi doći idući tjedan.

Kinergy eco. Teško naći 15" gumu a da nije eco sranje, osim rainexperta, ali ta guma se prebrzo troši.

Kad sam ove felge kupio na njima bile Michelin energy saver iz 2005. tad su bile 14 godina stare gume, ni milimetra nisu ispucale, još sam se na njima vozio 2 tjedna dok druge felge nisam sredio i jedino na mokrom lišću se osjetilo da su gume gotove inače bih rekao 2-3 godine stara guma. Zato od sada samo Michelin i Conti. Tak sam i na traktoru skinuo BKT sranje i stavio Conti i sad kao je duplak. Ali zato takve gume i koštaju 2 kom 2500€ sa prijevozom.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice