Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.253.868
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Meni je najfascinantniji dio to da su natočili krivo gorivo... Pa ak imaš više od 2 tjedna vozačkog iskustva skužiš po vožnji o kojem se motoru radi, da ne velim da vjerojatno piše na poklopcu / čepu kod rezervoara... Baš fascinantno

 

Nego, kad smo već kod krađa, ima netko iskustva sa postavljanjem GPS trackera u auto upravo iz tog razloga? Kolko taj sport košta? 

 Mene isto ovo zanima. Je li netko od vas stavljao GPS tracker u auto i koliko su efektivni?

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, sada ću i ja to vidjet.

Pošto kartice, (ključa) nema, pa dali je bačen ili ta osoba još ima ključ i imam samo rezervni da nebi taj netko i bio iz Rijeke pa lagano sa ključem kliko kod svih srebrnih Clia i ponovno sjeo.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako ti se isplati, promjeni kljuc (ili trazi da se to uzme u obzir pod osiguranje).

 

Al otkud lopovu kljuc? Ostao u automobilu?

 

I napravi si nekakav kill-switch, ili dva - sigurnije je - parkiras, iskopcas oba kill-switcha,

lopov ce traziti, naci ce jedan, i ostat u brizi zasto ne krese.

 

Neki stave 5 kill-switcheva, od toga 2-3 na ocito mjesto, jer su "corci", ne gase nista,

onda lopov po njima klika, ne zna dali je "on" ili "off", i jebe se sa dummy switchevima,

a dva prava dobro skrivena ni ne dohvati.

Imam poznanika koji je mehanicar, i njemu su dvaput maznuli Type-Ra - odmah mjesec dana nakon

sto ga je kupio, i kasnije nakon 3-4 mjeseca - svaki put ga je nasao parkiranog, jer

je stavio digitalni kill-switch, koji kad startas automobil, ako ga ne potvrdis, za 5min ti iskljuci pumpu.

 

Pametan lik, ali i ulaze dosta. Ima ugradjen PS2 na mjestu suvozaca (da, toliko je njegov Type-R star),

meni je to bezveze, al svaka budala ima svoje veselje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
doktor1 kaže...

Da, sada ću i ja to vidjet.

Pošto kartice, (ključa) nema, pa dali je bačen ili ta osoba još ima ključ i imam samo rezervni da nebi taj netko i bio iz Rijeke pa lagano sa ključem kliko kod svih srebrnih Clia i ponovno sjeo.

 Novi ključ, odregistriranje starog.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Koristio sam kratko GPS tracker , model TK905.

Model s internom baterijom cijene oko 50 USD.

Baterija traje cca 8 dana aktivnog korištenja (po spec na internetu 30-ak)

Ubacio sam ga u rupu za radio i zatvorio poklopcem. 

Preciznost je bila 5-20m u gradu.

Mjesečni trošak SIM kartice cca 35kn 

Na smartphone aplikaciji se vidi povijest kretanja unutar 6 mjeseci.

POzivom na broj se javlja SMS-om sa trenutnim stanjem baterije, koordinatama, brzinom, smjerom.

Geofencing opciju nisam koristio.

Postoji i opcija da šalje SMS pri vibraciji (nisam probao)

 

Za auto bi vjerovatno bio prikladniji manji model sa žicama za napajanje sa akumulatora, kojeg opet treba negdje sakriti.

Ne znam kako bi utjecalo na prijem signala da ga se tutne pod haubu , iza lima i sl.

Plus treba imati na umu da postoje GPS ometači veličine kutije cigareta cijene 100 USD koji imaju domet 2-3 metra koje potencijalni lopov može upotrijebiti.

 

 

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobra stara fora ako nisi siguran za lokaciju na kojoj ostavljaš auto na duže - izvaditi osigurač pumpe goriva ili još bolje, na njegovo mjesto uvaliti neispravan. Naizgled sve ok ali ne pali. Nije za svakodnevnu upotrebu ali za par puta godišnje kad parkiraš na čudnim mjestu, super.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Long time, no read.. Samo da vas sve pozdravim nadam se da ste dobro, živi, zdravi i sretni sa svojim pilama.

 

Ja na E92 nekih 2g., malo više, od 12/2018, nažalost samo 320i (stavio sam mu barem kulturan OEM zadnji lonac i prednji krom grill od 330i ), nije bar čađara nakon 12g. tandrkanja u starom A3 tedeijcu .

 

 

 

 

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mi ovdje ne volimo benvejce

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Long time, no read.. Samo da vas sve pozdravim nadam se da ste dobro, živi, zdravi i sretni sa svojim pilama.

 

Ja na E92 nekih 2g., malo više, od 12/2018, nažalost samo 320i (stavio sam mu barem kulturan OEM zadnji lonac i prednji krom grill od 330i ), nije bar čađara nakon 12g. tandrkanja u starom A3 tedeijcu .

 

 

 

 

 I kako ti se pokazao dosada? Kud krom,imas toliko crnih lijepih grillova

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Itko probao MAFRA proizvode za čišćenje? Konkretno me zanima proizvod "Trattamento 3in1 Tessuti" za čišćenje alkantare?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Itko probao MAFRA proizvode za čišćenje? Konkretno me zanima proizvod "Trattamento 3in1 Tessuti" za čišćenje alkantare?

 pogledaj si i Koch Chemie PolStar

 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 22:58 (luka94).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala, nisam znao za tu stranicu. Pogledati ću proizvod pa možda naručim. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam si naručio 2 boce GreenStar APC-a (navodno jedan od najboljih na tržištu), jedino kaj im je shipping 40kn malo skupo i malo su usporeni sa slanjem.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav.

 

Koji od ova dva nova automobila uzeti:

 

Toyotu Yaris hibrid   ili   Renault Clio etech hibrid

 

Molim mišljenje

 

Hvala unaprijed

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko god osobno volio Francuze, u toj dvojbi bi rade uzet provjerenu Toyotu. Plus sto ova zadnja generacija Yarisa izgleda odlicno.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
eurupa kaže...

Pozdrav.

 

Koji od ova dva nova automobila uzeti:

 

Toyotu Yaris hibrid   ili   Renault Clio etech hibrid

 

Molim mišljenje

 

Hvala unaprijed

 Mislim da je Yaris punokrvniji Hybrid nego Clio. Iako je navodno "jaci", Clio ima iste performanse kao Yaris po pitanju voznje. Yaris ima jaci el. motor i ako se ne varam vecu bateriju.

 

Kod Yarisa mi je drazi CVT, nego brzine kod Clia. Takoder Clio je starija platforma od Yarisa. Ono sto je prednost po meni je sto Yaris generacijama ima besprijekoran Hybrid, Cliu je ovo prvi, na staroj platformi.

 

 

Ono sto se meni svida kod Yarisa je sto odlicno lezi na cesti, pristojna je izrada iznutra, el. motor ide do 100km/h sada (iako uz pomoc nizbrdice malo vise). Pozicija je sada niza kod sjedenja, nema vise one pregledne visine. Dizajn, subjektivno, meni super. 

 

For reference, imam Yarisa Hybrida i jedinog Hybrida kojeg gledam za zamjenit sadasnjeg je novi Yaris. Ostali  jednostavno nisu na nivou ili cijene ili specki.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 12:30 (ivanoile).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Toyota jer prave hibride preko 20 godina.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Koliko god osobno volio Francuze, u toj dvojbi bi rade uzet provjerenu Toyotu. Plus sto ova zadnja generacija Yarisa izgleda odlicno.

Nisi jedini, "baš čudno zakaj pametni ljudovi kupuju kvalitetu" a ne škart šminku kao BMW itd.

 

 

Eh da je Jugo po defoltu imal 100 konjusina.

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Daj nemoj s tim debilom i još onda ga opisivat s "pametni ljudi". Lik je totalna morončina i takvi ne bi trebali imat mogućnost izražavanja svojih budalaština po youtubeu. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Scotty je sprdnja. Mislim smijesan je donekle pa jedino to,ostalo hrpa gluposti

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

 I kako ti se pokazao dosada? Kud krom,imas toliko crnih lijepih grillova

 A čuj, što se love tiče, platio sam ga 8800 EUR u 12/2018 (nitko se baš nije šorao i stajao u redu za 4cyl BMW benz) prve godine mi je izbio 1200 eura brat bratu, mijenjao sam vakum pumpu, 4bobine, poklopac ventila i NOX senzor. U drugoj godini je bio milostiviji i stvarno toči vozi (nekih 10.5-12.4l grad, otvorena 7.5-8.5l). Drže cijenu odlično i tu su jako zahvalni za razliku od E90 limuzina i karavana (E91).

 

Vožnja je preugodna, imam kombinaciju kože i štofa sa bočnicama na napuhavanje i onim produljivanjem za noge tako da se fino može ugoditi. Volan je sport, meni paše. Gume su 18 ljetne, 17 zimske, na ljetnima auto drži cestu kao na tračnicama (255 zadnje, Michelin PS4).

 

Staviti ću par slika samo da me upload prestane zezati. Motor je 320i, N43, nisam ga htio iskreno jer sam čuo sve najgore tipa mušičav, troši, ne ide nikamo, bla bla, znaš kakvi su ljudi i - uglavnom su u pravu, ali nije takva katastrofa ako se mijenja ulje svakih 8-10k km. Nema štednje nažalost na BMW-u, bio star mjesec dana ili 10+g. Prvi akumulator sam mu zamijenio prije mjesec dana, datum je bio iz 2008. na njemu, kao što je još prvi lanac unutra (sad imam skoro 240tkm, kupio sam auto sa 196tkm). Mane su im još i vodena pumpa (koja košta 500 eura) i razna slinjenja ulja, pa treba brtve redovno gledati na svemu živom.

 

Sve u svemu zadovoljan sam, da je šestak bio bi savršen (330i idealno) ali šta je tu je. Gledam uzeti za idući 4 coupe ali kako nema više atmo benz prasaca u ponudi motora, bolje da počnem štediti za 435i/440i. Uvoz je masakr a i strašno drže cijenu u Njemačkoj.

 

Krom znam da mnogi hejtaju i deletaju, ali htio sam OEM 330i look (kod njih su rešetke krom) pa sam uzeo zadnji lonac i tu masku. Imam i dva seta nastavaka za zadnji lonac pa mijenjam (krom i brušeni alu), pravi BMW bolesnik. Idući servis mi je baš za dva tjedna, ide lanac i sve, nakupovao sam dijelova valjda za 5.000kn + još ruke platiti, ali gušt je, E92 stvarno izgleda top i bezvremenski, vozi se odlično, vozačeva pozicija je čudo kao i zadnji pogon, mene bilo malo frka  nakon traktora ali kad ga upoznaš super je. Motor je mlinac ali i njega se može na 5-6k šaltati fino da se dere, pogotovo sa boljim auspuhom. Idem probati slike dodati..

 

 

https://ibb.co/NF7Y5rQ
https://ibb.co/c8pLp75
https://ibb.co/BVkk9vq
https://ibb.co/wrwmhwV
https://ibb.co/0BrvTRx
https://ibb.co/tmckKRn

 

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 16:07 (thedream).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doktor1 kaže...

Nisam ni mislio da ću ih ja dobiti. Inspekroti su mi rekli da će pregledati sve kamere.

Već sam se pomirio da ništa od auta pa možda vide i tko ga je ukrao

 Kako si se pomirio da ništa od auta, ostavljaš ga inspektorima kao nagradu?

Pa kud sreće da su ti ga našli, imaš rezervni ključ i voziš se na njega, a negdje u interjeru si složiš prekidač sa brave, tako da samo ti znaš di je i preko prekidača daješ kontakt za paljenje ili da daš kodirati ključ na novi kod, samo šta je to dost skupo...

BTW:ne bi se čudio da je neka Sirijska guzica sjedila u tvom cliu što bi pojasnilo natakanje krivog goriva...
2019 su viđeni kod Fužina, nedaleko od Rijeke, ali sreća u nesreći šta nisi imao puno goriva, pa nisu stigli dalje od Karlovca...
U Karlovcu su jednom dedi ukrali golfa 2cu, bilo je u novinama...


Off topic:
Stigle mi ledice za interjer, išao sam skinuti philipsove ledice koje mi rade odlično, ali su malo slabe i stavit auxito, rade odlično, samo kako mi swift ima opciju dimmanja svijetlosti nakon zatvaranja vrata, javlja se coil whine, tj zujanje i malo je iritantno, kao da sam brijaču mašinicu upalio...
Coil whine se riješava tako da se fixira zavojnica sa nekom smjesom (cement ili epoxy smola...), samo šta mi se ne da otvarati ledice zbog toga, možda smislim nešto drugo, ako netko ima ideju, neka slobodno da savjet haha
Na laboratorijskom izvoru radi sasvim normalno, break-down voltage joj je na 9V, tj na 8.99V se gasi i ne zuji, tj na laboratorijkom izvoru nije prisutan coil whine...

 
Lijeva:Auxito_Desna:Philips Lijeva:Auxito_Desna:Philips
 
Lijeva:Auxito_Desna:Philips Lijeva:Auxito_Desna:Philips
 


Snimio sam i video kako se ledica čuje kao brijači apartatić, ali vidim da me shebao you tube filter i odrezao to zujanje haha

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 15:52 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kao pravi bmw fan ja te razumijem. Ma da,šestak je nešto posebno. Imao sam N52B30 u 630i i baš je bio zvuk brutala,snage imao samo je bio rupa pa sam ja grunio 17000kn u 9 mjeseci sto sam ga imao i rijesio se dalje. Ovi prije mene nisu odrzavali i ja naletio na rupu,ja sam čak vanos morao mijenjati i još svašta nešto. I gledam sada da riješim ovog dizela i opet uzmem benzinca,to bi išao na E60 LCI 530i koji je N53. Mislim meni su coupei najljepši i uvijek ce biti,ali nisam siguran da bih isao opet na E63 koji mi je prelijep ili E92 jer koliko su lijepi,toliko su mi nepraktični auti za daily i jedini auto. Eventualno još gledam u isto vrijeme i E36 coupe pa ako mi uleti kakav dobar onda cu uzeti to i ostaviti dizla ovog za daily,a E36 srediti za gušt vikendom

 

Jesi razmisljao o ugradnji android navia? baš mu to nedostaje

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 17:46 (sstrmi).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
doktor1 kaže...

Nisam ni mislio da ću ih ja dobiti. Inspekroti su mi rekli da će pregledati sve kamere.

Već sam se pomirio da ništa od auta pa možda vide i tko ga je ukrao

 Kako si se pomirio da ništa od auta, ostavljaš ga inspektorima kao nagradu?

 Pomirio - mislio sam da ga se neće pronaći

 

A inspektori su rekli da nema šanse da je neki sirijac ili slično sjedio u autu. 

Nebi bio čist, nebi bila sva roba na istom mjestu, nebi bilo 80 kuna kovanica ispod ručne, 500 kuna u pretincu ispred suvozača, voda, pive, cigarete itd...

 

nema potrebe sada gorvoriti tko je bio, tko nije. AKo nađu nađu, ako ne, ne. Jednostavno

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 18:55 (doktor1).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Bas gledam nesto za kozu..kako je kad namazes, jel se brzo upije ili je dugo masno?
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa zapravo uopce nije masno.  Koza je bas fino mekana i dobije onako tvornicki izgled. Nesmije se samo pretjerivati sa proizvodom. 

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doktor1 kaže...

 Pomirio - mislio sam da ga se neće pronaći

 

A inspektori su rekli da nema šanse da je neki sirijac ili slično sjedio u autu. 

Nebi bio čist, nebi bila sva roba na istom mjestu, nebi bilo 80 kuna kovanica ispod ručne, 500 kuna u pretincu ispred suvozača, voda, pive, cigarete itd...

 

nema potrebe sada gorvoriti tko je bio, tko nije. AKo nađu nađu, ako ne, ne. Jednostavno

 Ma i to šta kažeš
Glavno da se našao, da nije pretjerano oštećen, tj nadam se da nije motor jako dobio od krivog goriva, javi šta kaže meho, pretpostavljam da sad treba ispumpati van svo gorivo, počistiti sistem ubrizgavanja od zaostalog goriva...itd
Bilo bi dobro kompresiju svakog pojedinog cilindra izmjeriti, te usporediti da razlike nisu pre velike

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka za M-tech xenon zarulje. Jucer mi stigle, odmah sam ih i stavio. M-tech premium 6000K. Htio sam bas čisto bijele i to sam konacno dobio, a vidljivost je odlicna. Dosada su bile hella 4300K

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 22:52 (sstrmi).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je netko isprobao možda Osram Nightbreaker LED? 

Gledam logikom, ako su dozvoljene za NEKE reflektor farove, morale bi meni s lećom biti kako treba. 

 

Sutra ću zvati STP dal' mogu dobiti homologaciju. idem tamo i ak svijetle unutar granica, nek mi daju atest. Isto tak, ak netko ima info koliko je cijena toga?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Je netko isprobao možda Osram Nightbreaker LED? 

Gledam logikom, ako su dozvoljene za NEKE reflektor farove, morale bi meni s lećom biti kako treba. 

 

Sutra ću zvati STP dal' mogu dobiti homologaciju. idem tamo i ak svijetle unutar granica, nek mi daju atest. Isto tak, ak netko ima info koliko je cijena toga?

 Idu ti oko 1000kn.....nađi si nesto na aliju...neke do 50$ odradit ce isti posao i te osram su isti vrag led kao i sa alija,tko im to proizvodi nego kinezi..haha,sta ljudi sad stavljaju po autima to su bolesti......ono bljesti na sve strane a sto je najbolje njemu nista nebaca napred,,bitno da mu svjetli bjelo.....Imam na Golf 7 sa reflektorima led sa alija i stvarno odrade vrhunski posao,prelijepo se vidi s njima a nitko mi neblica,nezasljepljuje,izasle me oko 45$ al su bas za g7 ..netreba adapter.....teh. mi je za 11mj,ako nepuste skinut prije,pa stavit kasnije....jer kad vidim...sta ljudi voze po cesti ..mogu i ja stavit nes kvalitenije a da mi bas lijepo svjetli...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 11:40 (galinjo24).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice